Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: n.ellie » 05 paź 2016, 09:07

Za artykułem:
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/wady-letalne-sa-glowna-przyczyna-przerywania-ciazy,10699174/:

- Są trzy grupy wad śmiertelnych i nieodwracalnych: wady letalne płodu, dotyczące głównie centralnego układu nerwowego (np. bezmózgowie, bez-czaszkowie) i aberracje chromosomalne. Te ostatnie to tri-somia chromosomu 13. czyli zespół Edwardsa i trisomia chromosomu 18. (zespół Pataua). Jednak najczęstszą chorobą spowodowaną aberracją chromosomową jest trisomia chromosomu 21., czyli zespół Downa. Opublikowane w miesięczniku „Ginekologia Polska” wyniki badań prowadzonych przez prof. Grabca i jego zespół dowodzą, że trzy czwarte terminacji ciąż jest przeprowadzanych z powodu wykrycia zespołu Downa u kobiet poniżej 35 roku życia.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2016, 10:00

@ace
Ci mężczyźni, których opisałaś to jak dla mnie ludzie żyjący totalnie bez Boga, a o takich to nawet szkoda rozmawiać


Nic podobnego. To przede wszystkim katolicy, którzy śluby składali swej żonie w krk, a nie żadna patologia czy zwyrodnialcy. Mężczyźni są generalnie słabi i jak pojawia się problem to uciekają (różnie, czasem nie dosłownie).

@Hierokles
Tak, gwałciciel powinien mieć równe prawa do dziecka co kobieta którą zgwałcił.


O tym samym pomyślałam :mrgreen: :mrgreen: I koniecznie upoważnienie do odbioru 500lus :rotfl:
Cała ta dyskusja nie ma sensu. Patologiczna partia rządząca i tak zrobi co zechce. Ale i tak wybiją ludzi w majestacie prawa podpisując umowy o zatrutym żarciu. Ale oczywiście wykańczanie dorosłych to nie grzech, a boży plan, natomiast aborcja fasoli to niewybaczalne.
Już nie odpowiadajcie na moje posty i tak wyłączam sukcesywnie tematy, a jak ktoś coś cytuje mojego to i tak powiadomienia przychodza. Nie ogarniam ustawień forum :roll:


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: MrSponge » 05 paź 2016, 11:48

kontousunięte1 pisze:Ktoś już wklejał, ale widzę, że pewnie mało kto przeczytał. Ja przeczytałam i z jeszcze czystszym sumieniem mogę obstawać przy swoich poglądach.
http://ciborowski.host247.pl/aborcja.htm
Warto zwrócić uwagę na cytaty biblijne tu przytaczane, a tak chętnie pomijane w rozmowie.
I niestety, ci zwolennicy rodzenia za wszelką cenę ulegli wymysłom ludzkim, a boskie prawo mówi inaczej.


Cytując fragment Wyjścia autor konstatuje: "Jak byśmy nie próbowali wybrnąć z tego wersetu wniosek narzuca się sam, że płód w łonie matki nie jest człowiekiem."

Tragiczny wniosek, łapy opadły... :cry:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Noemi » 05 paź 2016, 11:57

Czekoladowy pisze: Nie byłoby problemu aborcji, gdyby nie grzech Ewy.

nie byłoby w ogóle problemu gdyby Adam należycie pilnował swojego ogrodu i był posłuszny Panu Bogu


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Riddick » 05 paź 2016, 13:31

kontousunięte1 pisze: Mężczyźni są generalnie słabi i jak pojawia się problem to uciekają (różnie, czasem nie dosłownie).

Chyba żyję w innym świecie, bo taki tekst jest generalnie nieprawdziwy


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: 2tm31617 » 05 paź 2016, 14:00

MrSponge pisze:
kontousunięte1 pisze:Ktoś już wklejał, ale widzę, że pewnie mało kto przeczytał. Ja przeczytałam i z jeszcze czystszym sumieniem mogę obstawać przy swoich poglądach.
http://ciborowski.host247.pl/aborcja.htm
Warto zwrócić uwagę na cytaty biblijne tu przytaczane, a tak chętnie pomijane w rozmowie.
I niestety, ci zwolennicy rodzenia za wszelką cenę ulegli wymysłom ludzkim, a boskie prawo mówi inaczej.


Cytując fragment Wyjścia autor konstatuje: "Jak byśmy nie próbowali wybrnąć z tego wersetu wniosek narzuca się sam, że płód w łonie matki nie jest człowiekiem."

Tragiczny wniosek, łapy opadły... :cry:


Gdzie takie wnioski, bo po kilku akapitach już czytać się nie dało, szkoda oczu


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: n.ellie » 05 paź 2016, 15:03

A to nie jest czasem tekst Thora? W innym wątku przyznał się do tekstu z tej samej strony.
W sumie mógłby dopowiedzieć coś do swoich wniosków na ten temat.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2016, 15:08

MrSponge pisze:
kontousunięte1 pisze:Ktoś już wklejał, ale widzę, że pewnie mało kto przeczytał. Ja przeczytałam i z jeszcze czystszym sumieniem mogę obstawać przy swoich poglądach.
http://ciborowski.host247.pl/aborcja.htm
Warto zwrócić uwagę na cytaty biblijne tu przytaczane, a tak chętnie pomijane w rozmowie.
I niestety, ci zwolennicy rodzenia za wszelką cenę ulegli wymysłom ludzkim, a boskie prawo mówi inaczej.


Cytując fragment Wyjścia autor konstatuje: "Jak byśmy nie próbowali wybrnąć z tego wersetu wniosek narzuca się sam, że płód w łonie matki nie jest człowiekiem."

Tragiczny wniosek, łapy opadły... :cry:

Do mnie to piszesz??? Skąd pomysł taki.
Riddick pisze:
kontousunięte1 pisze: Mężczyźni są generalnie słabi i jak pojawia się problem to uciekają (różnie, czasem nie dosłownie).

Chyba żyję w innym świecie, bo taki tekst jest generalnie nieprawdziwy


Z całym szacunkiem i wielką sympatią do ciebie i wielu "ugodzonych" panów.
Może mi powiecie,kto na przestrzeni tysięcy lat żyje z przemocy? Kto do czasów obecnych rządzi "silną ręką" (czytaj : stosuje przemoc) tak w domach, rodzinach i w różnych obszarach życia publicznego, społecznego, międzynarodowego? Czy nie jest to wynikiem ogromnej słabości i niepewności, strachu wręcz, kiedy jedynie pięścią lub z bronią w garści faceci są mocni? Kto bez przerwy wciąga świat w wojny i kto bawi się zabijaniem, jak nie panowie?Kto czerpie finansowe zyski z zabijania w czasach wojen? Czy nie widzicie, że macie problem? Na pewno mamy jak w banku kolejną zagładę na karku a wy się kłócicie, jak tu kobietom jeszcze dowalić i dopiec. Zamiast tego, może by nasi pisowscy rządzący pokazali gdzie na terenie są jakieś schrony przeciwatomowe. No, oni wiedzą gdzie mają swoje tyłki poukrywać, a cała reszta nawet nie zna alarmów bombowych. Inni robią ogromne zapasy, a u nas rozdają forsę jakiejś patologii i zachęcają do rozrodu. Po co? Mało mięsa armatniego? Kolejnych ludzi na ten obrzydliwy świat, zdominowany przez przemoc sprowadzać, a z zarobków większość ludzi może co najwyżej pęto kaszanki na bieżąco kupić. W innych krajach wszyscy obywatele mają w domu za darmo dostarczony jodek, a u nas w wielu aptekach nawet nie można go kupić.Ale ględzenie o bohaterach poległych na wycieczce do Smoleńska świetnie się sprzedaje. ..
Tematem jest aborcja a polityka, więc może skupmy się też na polityce, bo kto będzie chciał się pozbyć dziecka to i tak to zrobi. A to obecnie w naszym kraju temat zastępczy.
Skoro panowie tak spaprali świat wojnami, to może zajmą się teraz odkręcaniem tego bajzlu., a nie atakowaniem kobiet, któe ośmielają się mieć inne zdanie od swoich "panów i władców".

Tak, n.ellie to jest tekst Thora, ale mnie się dostało. Przyzwyczaiłam się. I mam to w nosie.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 05 paź 2016, 15:19

kontousunięte1 odpowiadając na Twoje pytania: za powyższe rzeczy odpowiadają kobiety i mężczyźni.

Oczywiście wtedy zwalisz na rude


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 05 paź 2016, 18:47

Co jest zabawne

Platforma i Nowoczesną zakłócały komisję która de fakto głosami Pis, Po i Nowoczesnej odrzuciła projekt, chcieli zakłócić komisję która de fakto odrzuciła projekt w tym ich głosami wraz w Pisem

Niech mi ktos to wytłumaczy o co tu chodziło?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Czekoladowy » 05 paź 2016, 19:02

Noemi pisze:
Czekoladowy pisze: Nie byłoby problemu aborcji, gdyby nie grzech Ewy.

nie byłoby w ogóle problemu gdyby Adam należycie pilnował swojego ogrodu i był posłuszny Panu Bogu

Nie bardzo rozumiem co próbujesz udowodnić, ani jak to się ma do tego co napisałem.

Platforma i Nowoczesną zakłócały komisję która de fakto głosami Pis, Po i Nowoczesnej odrzuciła projekt, chcieli zakłócić komisję która de fakto odrzuciła projekt w tym ich głosami wraz w Pisem

Niech mi ktoć to wytłumaczy o co tu chodziło?

A mi niech ktoś wytłumaczy czy to prawda, że ludzie stoją godzinami w deszczu protestując (w większości, na moje oko) przeciwko ustawie której nie czytali a ma niecałą kartkę a4, przeciwko wprowadzeniu ustawy której nikt nie zamierza wprowadzać, przeciwko zabieraniu im praw których nikt im nie chce zabierać, przeciwko rządowi który z projektem ustawy nie ma nic wspólnego, przeciwko Kościołowi odmawiając mu wolności słowa a jednocześnie samemu uczestnicząc w demonstracji na tym opartej, przeciwko robieniu ich w bambuko choć są wykorzystani jako zasłona dymna dla TTiP i CETA, oraz w obronie kobiet jednocześnie atakując werbalnie i fizycznie kobiety z pikiet antyaborcyjnych? Jeśli tak, to ta czerń jest chyba noszona w żałobie dla rozumu.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 19:25 przez Czekoladowy, łącznie zmieniany 1 raz.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Noemi » 05 paź 2016, 19:23

niczego nie chcę udowadniać stwierdzam tylko fakt jaki zaistniał w gospodarstwie Adama ,gdyby Adam był głową rodziny nie pozwoliłby Ewie i sam by nie uczestniczył w uczcie jedzenia owocu z zakazanego przez Pana Boga drzewa


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Czekoladowy » 05 paź 2016, 19:48

Noemi pisze:niczego nie chcę udowadniać stwierdzam tylko fakt jaki zaistniał w gospodarstwie Adama ,gdyby Adam był głową rodziny nie pozwoliłby Ewie i sam by nie uczestniczył w uczcie jedzenia owocu z zakazanego przez Pana Boga drzewa


Obawiam się że to nie ma sensu.
Po pierwsze dlatego, że nigdzie nie jest napisane, że Adam spełniał wtedy obowiązki "głowy rodziny". Najprawdopodobniej opis ukazuje przyjęcie takich ról już po grzechu jako jego skutek: "Do niewiasty powiedział: "Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą". Rdz 3:16 Nie ma żadnych przesłanek za tym, że Adam był odpowiedzialny za czyny Ewy. Gdyby grzech Ewy był tak naprawdę uchybieniem Adama, apostoł nie pisałby " I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, gdy została zwiedziona, popadła w grzech" 1Tm 2:14
Po drugie dlatego, że zarówno Adam, jak i Ewa zgrzeszyli osobiście, obydwoje dali się skusić. Nie można stwierdzić że ktoś jest tu winny grzechu drugiej osoby, ponieważ każda decydowała sama za siebie. Jeśli już ktoś chciałby bardzo znaleźć kogoś, kto jest bardziej winny, prędzej byłaby to Ewa, ponieważ sama dała się zwieść i zwiodła jeszcze Adama. Ale ja tak nie twierdzę, jak mówiłem obydwoje dokonali własnego wyboru i obydwoje ponieśli ich skutki - każdy za swoje własne przewinienie dzieląc jednak swój marny los wspólnie.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 05 paź 2016, 19:55

Noemi

Dokładnie Adam nie zabezpieczył majątku i nie ubezpieczył się od dzikich zwierząt w tym węża. Dlatego Bóg wyciągnął konsekwencje od Ewy, Adama i od węża. Wszystkim się oberwało

Czekoladowy

masz rację, to co się dzieje nie jest logiczne i chodzi o robienie awantury i dzielenie Polaków

dzis Po i Nowoczesna próbowała zakłócić komisję która de fakto głosami również Pisu odrzuciła niewygodny dla nich projekt. Ale robiono wszystko by go nie odrzucić, a potem głosowali za odrzuceniem... Jest to albo rozdwojenie jaźni albo jakąś psychoza się tam udziela.

Gdyby takie coś nie działo się w sejmie uznano by większość posłów za niezrównoważonych i odesłano na jakies leczenie.

Jeszcze to skarżenie się w Brukseli gdzie nikogo nawet to nie obchodzi bo każde państwo ma swoje problemy i nikt poza jakimś ściekiem nie próboje ingerować w polskie sprawy. To tak jakby Polacy wypowiadali się na temat przeniesienia stolicy z Berlina do Hamburga. Kompromitacja i oszukiwanie ludzi.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2016, 20:49

:lol: :rotfl: I doszliśmy do tematu "rycerskości" prawdziwych mężczyzn: "Mamusiu/tatusiu to nie ja to ona". Biedni, skrzywdzeni Adasie, gdyby nie te Ewy to świat byłby cudowny. :rotfl:



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości