Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 19:31

Wybacz, ale prosiłem, abyś ten fragment ustawy ZACYTOWAŁ, a nie odsyłał mnie do jakiegoś profesora.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 19:38

Rembov, nie wiem czy masz Alzheimera, ale n- ty raz przypominam, ze nie jestem facetem. Po drugie jakiś profesor cytuje słowo słowo słowo z projektu. Posłuchaj 3 minuty.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 20:05

Przepraszam za pomyłkę i przypominam, że prosiłem, abyś ZACYTOWAŁA stosowny fragment projektu ustawy, bo nie interesuje mnie to, co tam sobie powiedział jakiś profesor, tylko jej zapisy. A skoro stwierdziłaś, że ten projekt "zakazuje usunięcie ciąży pozamacicznej dopóki nie zagraża bezpośredniej utracie życia matki", to niewątpliwie go czytałaś i możesz stosowny fragment przytoczyć.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 20:22

Rembov, dosłowny cytat z projektu ustawy:

„Nie popełnia przestępstwa określonego, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego."


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 20:31

Ciąża pozamaciczna, z tego co mi wiadomo, jest bezpośrednim zagrożeniem życia matki.

A tak nawiasem mówiąc, to poczytałaś coś więcej na temat leczenia takich przypadków?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 20:33

Aborcja jest uznana za środek leczniczy. Radykalny i pozbawiający życia dziecka, ale środek leczniczy w wypadku ciąży pozamacicznej. No chyba że matka chce rodzic... Ciążę poza maciczne jak sama nazwa wskazuje mogą przebiegać w różnych miejscach, niektóre miejsca zagrażają życiu matki w początkowym rozwoju dziecka, inne w średnim, są też takie miejsca jak ciążą brzuszna gdzie dziecko może przebywać wiecej niż 20 tyg nie zagrażając życiu matki, można je próbować wydostać w tym okresie lub czekać. Jest to skomplikowane,

każda ciążą pozamaciczna powinna być uznana za niebezpieczna dla życia, np jeśli zarodek znajduje się w jajowodzie to wręcz lekarz upierającej się kobiecie powinien wyjaśnić że to się kończy śmiercią i dziecko nie ma żadnych szans.

http://odkrywcy.pl/martykul.html?kat=10 ... d=15858117


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Velure » 01 paź 2016, 20:37

Ale wg nowego projektu aborcja w przypadku ciąży pozamacicznej jest nadal uznana za środek leczniczy?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 20:44

Musiałbym to wszystko dokładnie przeanalizować, jeśli jest to nie doprecyzowane trzeba to doprecyzować.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 20:45

W nowej wersji prawa to nie ustawa decyduje o tym, czy coś jest zabiegiem medycznym. A operacja ratująca życie matki, której ubocznym skutkiem jest śmierć dziecka, tak samo jak obecnie, jest absolutnie dopuszczalna.
Nie dajcie się zwariować.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 21:24

Przepisy aborcyjne w Europie

Na terenie Watykanu oraz na Malcie istnieje calkowity zakaz aborcjii poza zagrozeniem zycia matki

Na terenie Irlandii, Andory, Lichtenstein, San Marino oraz w Wielkiej Brytani (Irlandia Polnocna) jedynie w wypadku zagrozenia zycia badz zdrowia matki lub w przypadku gwaltu

Na terenie Monako, Polski, na Wyspach Owczych (Dania), dozwolona w przypadku gwaltu zagrozenia zycia lub zdrowia matki, przy uposledzeniu nieuleczalnym plodu (zakres chorob dziecka)

W przypadku Wielkiej Brytani (Anglia, Szkocja, Walia, Giblartar) Finlandi, Islandii oraz Cypru zakazana na zyczenie chyba ze przemawiaja za tym wzgledy finandowe, w przypadku UK zakazana po 24 tyg ciazy.

Co ciekawe w krajach gdzie aborcja jest dopuszczalna do okresu czasu lub calkowicie np Austria, Portugalia Bosnia, Holandia, Szwajcaria aborcja jest zadsza niz w Irlandii, na terenie Moldawi, Bawarii, Litwy jest zadka

Do aborcjii duzo zadziej dochodzi na terenie dawnego RFN niz w NRD


Liderami aborcjii w Europie jest Rosja, Ukraina, Bialorus, Rumunia
Dalszymi liderami jest Bulgaria, Wegry, Czechy, Serbia, Slowenia czy Turcja

Liderami nie stosowania aborcjii w Europie jest Polska, Portugalia, Austria czy Luksemburg najbogatsze panstwo per capita w Europie, im biedniejsze panstwo tym rosnie wspolczynnik aborcjii, nie koniecznie zalezy to od przepisow prawnych.


Azja

Ta sama korelacja wystepuje w Azjii, przepisy aborcyjne sa bardziej rygorystyczne w Korei Poludniowej czy Japoni (panstwa wysoko rozwiniete) zas w Korei Polnocnej, Indiach, Chinach czy Syberyjskiej i daleko wschodniej Rosjii aborcja jest dozwolona.

Ameryka Poludniowa

Chile (panstwo wysokorozwiniete) Brazylia (sredni rozwoj) aborcja jest niedozwolona zas w panstwach slaborozwinietych np Ekwador, Gujana przepisy sa lagodniejsze

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wspolczynnik aborcjii spada. Wsrod praktykujacych Protestantow i Katolikow aborcjii praktycznie nie ma.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Crussing
Gender: None specified

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Crussing » 01 paź 2016, 22:48

Kurde, co za temat xD

Sprawa jest prosta, jeśli zagrożone jest życie matki lub ciąża jest wynikiem gwałtu to jak najbardziej jestem za aborcją. To chyba jedyne przypadki.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 23:13

Crussing pisze:Kurde, co za temat xD

Sprawa jest prosta, jeśli zagrożone jest życie matki

To jeszcze rozumiem, bo celem jest ratowanie życia, a nie będąca skutkiem ubocznym śmierć dziecka, ale tego wcale:
lub ciąża jest wynikiem gwałtu to jak najbardziej jestem za aborcją.

Powiedz mi, jaką ciężką zbrodnię popełniło dziecko poczęte na skutek gwałtu, że chcesz je ukarać śmiercią?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Crussing
Gender: None specified

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Crussing » 01 paź 2016, 23:20

Rembov pisze:Powiedz mi, jaką ciężką zbrodnię popełniło dziecko poczęte na skutek gwałtu, że chcesz je ukarać śmiercią?

A co złego zrobiła taka np. 13 letnia dziewczynka, która została wciągnięta przez jakiegoś zwyrodnialca w krzaki i brutalnie wykorzystana? Oczywiście możesz mówić ''niech urodzi i je odda'', ale ty, ja i każdy inny samiec jesteśmy przecież przedstawicielami płci męskiej - my nie możemy zrozumieć, co taka kobieta/dziecko przeżywa. Moje stanowisko jest takie: niech osądzi we własnym sumieniu.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 01 paź 2016, 23:48

Pamiętasz V przykazanie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 01 paź 2016, 23:51

Ja kiedys pisalem o tym ze taka kobieta (w przypadku gwaltu) ma trzy rozwiazania

- urodzi dziecko
- dokona aborcjii
- urodzi dziecko i je odda

W takim wypadku (gwalt) zaproponowalem by panstwo czyli obywatele wspomogli matke. Za samo donoszenie ciazy bez wzgledu czy odda dziecko czy nie rekompensate za donoszenie takiej ciazy. To realna pomoc, wyrwanie kobiety z pracy czy szkoly oraz donoszenie to rzecz trudna dla organizmu fizycznie i psychicznie w przypadku gwaltu. Matka moglaby oddac malucha do adopcjii, tam nikt nie bedzie kojarzyl dziecka z gwaltem.

Zobaczcie teraz jak wiele matek postanowiloby dac dziecku szanse nie dokonujac aborcjii w przypadku pomocy i dobrych przepisow.

Ci ktorzy nie moga miec dzieci moga zaadoptowac odrazu takiego malucha.
Te pieniadze to nic, odpracuje je gwalciciel.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości