Aborcja a polityka

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 13:01

Rembov pisze:.. ale w kwestii faktów historycznych panują nieco inne zasady. Tutaj sprawa wygląda tak, że zwyczajnie NIE MA żadnego dowodu, że Biblię zaczęto spisywać przed X stuleciem p.n.e. Możesz to negować, ale bez wskazania na konkretne dowody, twoje posty są takim samym pustosłowiem, jak teksty płaskoziemnców negujących kulistość Ziemi.
Musisz zrozumieć, że Biblia nie podlega dowodzeniu, ani nie podlega trendom naukowym, twoje odwoływanie się do jakichś ustaleń nieokreślonych gremiów co do Słowa Bożego są twoją prywatną przypadłością i nie ma to wpływu na rzeczywistość. O poziomie intelektualnym twoich mentorów świadczą przypisy w BT, gdzie mamy takie kwiatki jak ks. Daniela pisana w II-IIIw BC. To całkowita kompromitacja tych co to dopisywali jako komentarze do Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 13:05

KAANie, mnie naprawdę nie interesuje TWOJA opinia na temat tego, co jest komentarzach do księgi Daniela (opartych zresztą na ustaleniach BIBLISTÓW, a nie wziętych z sufitu) czy datowań poszczególnych ksiąg Pisma Świętego, tylko fakty. Jak pisałem: WIERZYĆ możesz nawet w to, że Biblia spadła z nieba, ale to nie ma ŻADNEGO znaczenia dla naukowego podejścia do badania Pisma Świętego i okoliczności jego powstania.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 13:11

Rembov pisze:KAANie, mnie naprawdę nie interesuje TWOJA opinia ...
Wzajemnie, :) jednak wszelkie bzdury jakie wypisujesz na tym forum będę korygował, muszę dbać o prawdę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 13:17

KANNie, skoro chcesz "korygować" te bzdury, które podaję na temat datowania Biblii, to przedstaw jakiekolwiek DOWODY potwierdzające, że to, co tutaj podajesz na temat dat powstania najstarszych fragmentów Pisma Świętego, jest prawdą. Twoja wiara, że tak było, to ZA MAŁO. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 13:36

Rembov pisze:KANNie, skoro chcesz "korygować" te bzdury, które podaję na temat datowania Biblii, to przedstaw jakiekolwiek DOWODY potwierdzające, że to, co tutaj podajesz na temat dat powstania najstarszych fragmentów Pisma Świętego, jest prawdą. Twoja wiara, że tak było, to ZA MAŁO. :D
Twoje watpliwości to za mało :) wobec prawdy zawartej w Biblii, całe przesłanie w Biblii jest prawdziwe i nauka nie ma narzędzi do zweryfikowania prawdy biblijnej. Powtarzasz fałszywe tezy tzw. teologii liberalnej i ateistów, którzy nie traktują Biblię jak chrześcijanie, Kościół. Stajesz w jednym szeregu z ateistami, agnostykami i innymi szydercami Słowa. Z resztą na tym forum wielokrotnie usiłowałeś udowadniać błędy w Biblii i mieszać święte z pospolitym.
Moja wiara wystarcza do poznania prawdy, natomiast twoja niewiara i opieranie się o tzw. naukę prowadzi cię na bezdroża błędu i herezji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 13:40

Przykro mi, ale to, co napisałeś, to zwykłe pustosłowie i de facto zwykłe personalne wycieczki mające zerową siłę dowodową. A wierzyć, jak pisałem, możesz w co ci się tylko podoba.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 14 gru 2016, 13:40

Czyli nikt nie wskazał dowodu fizycznego obecności człowieka przed 42 tys lat, ba nikt nie wskazał żadnego dowodu na obecność człowieka sprzed 4000 BC, troche taka schizofrenia

Bardzo chciałbym otrzymać taki dowód, zdjęcie, miejsce ekspozycjii, dokumentacje naukową wybierzcie jeden mocny dowód

możecie również pokazywać dowody rzekomo starsze niż 45 tys lat np kawałek skały, rudy, węgla, kości dino, zęby tygrysów szablozębnych, sprawdzimy to

mam pełne przeszkolenie archeologiczne i pełną wiedzę w tej dziedzinie, moje tezy mają charakter naukowy i roztrzygający

czekam na dowody ewolucjonistów zwolenników big baang oraz kontakt, jestem za przeprowadzeniem wspólnych niezależnych badań z dokumentacją video dostępną dla opini publicznej.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2016, 13:45 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 13:41

Rembov pisze:Przykro mi, ale to, co napisałeś, to zwykłe pustosłowie i de facto zwykłe personalne wycieczki mające zerową siłę dowodową. A wierzyć, jak pisałem, możesz w co ci się tylko podoba.
Przykro mi ale to co piszesz to pustosłowie i zwykłe personalne wycieczki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 13:51

Samolub pisze:Czyli nikt nie wskazał dowodu fizycznego obecności człowieka przed 42 tys lat, ba nikt nie wskazał żadnego dowodu na obecność człowieka sprzed 4000 BC, troche taka schizofrenia

No cóż, to wyklucza jakąkolwiek możliwość dyskusji, bo wskazałem ci tekst, w którym wymieniono dużo przykładów obecności człowieka przed XL wiekiem p.n.e. (wraz z bibliografią), a ty twierdzisz, że takich nie ma.
EOT


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 13:59

Rembov pisze:... wskazałem ci tekst, w którym wymieniono dużo przykładów obecności człowieka przed XL wiekiem p.n.e.
Wymienienie czegoś w książce nie jest dowodem na to coś, poczytaj trochę o metodologii naukowej i zwróć uwagę na istotne cechy nauki. Dowody Rembov, dowody.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 14:03

KAANie, w haśle jest podana bibliografia, notabene przytoczona przeze mnie parę postów wcześniej, więc możesz więcej poczytać o tych badaniach w wymienionych publikacjach. Jak to ci nie wystarcza, to możesz udać się na jakąś uczelnię z wydziałem historycznym i porozmawiać o tych przykładach z historykami i archeologami.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: KAAN » 14 gru 2016, 14:28

Rembov pisze:KAANie, w haśle jest podana bibliografia,
Bibliografia nie jest dowodem, książka nie jest dowodem, rozumiesz tak prostą rzecz? Podaj jakiś konkretny dowód, podaj szczegóły tego dowodu. Uprawiasz pustosłowie, twoje wyobrażenia nie wystarczą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 14 gru 2016, 16:35

Ale ja chce otrzymać choć jeden dowód, najlepiej najmocniejszy jaki znacie, macie, posiadacie...

Wybierz go a nie mówisz mi że coś bylo w książce. To ja też wiem że w Harrym Potterze jest więzienie w Askabanie

chce zdjęcie, położenie geograficzne, dowód materialny wlasnie tego askabanu, nie chce opis w wiki jak ono wyglada i że strzegą go dementorzy

http://harrypotter.wikia.com/wiki/Azkaban

podajesz mi jakies książki które ktos pisał o konkretnych zapatrywaniach, ale brak tam dowodów. Argumentacja typu, istnieje setki dowodów... bylo faktem że... Nie jest wystarczające, jak moge uznawać wikipedie za źródło naukowe skoro każdy może tworzyć tam hasła

Muzeum typu, wypchana z puchu małpa z dzidą to nie dowód, że małpy rzucały oszczepami

w przypadku Biblii nawet bitwa pod Jerychem przyniosła dziesiątki wykopalisk dotyczących strikte samej potyczki opisanej w Biblii, ilość zwójow przekazów jest imponująca

wy nawet nie potraficie udowodnić istnienia Cezara!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Rembov » 14 gru 2016, 16:45

Samolub pisze:podajesz mi jakies książki które ktos pisał o konkretnych zapatrywaniach, ale brak tam dowodów.

Przeczytałeś którąkolwiek z tych książek? W ogóle do nich zajrzałeś?

wy nawet nie potraficie udowodnić istnienia Cezara!

Którego Cezara? :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Aborcja a polityka

Postautor: Samolub » 14 gru 2016, 17:12

Prosiłem o dowody, Tobie wybaczam jako Katolikowi, że uległeś propagandzie płacąc odpowiednią sumę pieniędzy w kasie z biletami, żeby zobaczyć pół małpy wypchane pluszem jako dowód na ewolucję.

Ja jako tako mam doświadczenie w dziedzinie archeologi i nie jestem łosiem by wierzyć w takie dowody czy zapewnienia książkowe. Potrzeba dowodów, one muszą być umiejscowione w czasie i miejscu, powinny być dostępne do wglądu lub choć rzetelnie zdokumentowane, sfotografowane.

Mnie nie interesuje rozmowa o jakiejś problematyce, dowód w postaci książki gdzie padają hipotezy czy stronnicza dedukcja faktów.

Dlatego proszę ewolucjonistów czy ateistów o dowody. Zaproponowałem nawet wspólne badania, jak pojawiają się pieniądze z oświaty za wykłady, za konferencję przy kawie to jesteście. Jak trzeba dowodów uciekacie jak zając

uważasz że slajd profesora biorącego pieniądze za konferencję z wypchaną pluszem półmałpą to dowód i że jego tytuł pomoże?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości