Zimna wojna 2?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zimna wojna 2?

Postautor: Puritan » 17 kwie 2016, 10:04

Rosjanie coraz częściej pozorują ataki na amerykańskie samoloty i okręty wojenne. Nie doszło jeszcze do żadnego zestrzelenia pomiędzy tymi państwami, ale sytuacja robi się napięta. W czwartek Su-27 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy nad Bałtykiem: http://niezalezna.pl/79143-coraz-grozni ... ki-samolot
A tutaj "atak" rosyjskich myśliwców Su-24M na amerykański okręt wojenny, który na pokładzie miał polskich marynarzy: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ciela.html

W listopadzie 2015 państwo NATO (Turcja) zestrzeliło rosyjskiego bombowca: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zestrzele ... -24_w_2015
Co by się stało, gdyby USA lub Rosja zestrzeliła samolot swojego przeciwnika? Rosjanie mówią, że mogłoby to doprowadzić do otwartej wojny: https://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4

Czy zatem nasze czasy można określić mianem zimnej wojny 2?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: kontousunięte1 » 17 kwie 2016, 11:58

Trochę przekornie napiszę,ale nie miejcie mi za złe. Kto tu kogo prowokuje.
Amerykanie są ze swoim okrętem kilkadziesiąt kilometrów od terytorium Rosji,na wodach międzynarodowych.
Co by było /jaka reakcja/,gdyby rosyjski okręt paradował kilkadziesiąt kilometrów od np,Nowego Jorku?
Na tym na razie poprzestanę,ale proszę o przemyślenie tej sytuacji,a przede wszystkim pod tym kątem: tam gdzie pojawiają się wojska amerykańskie pozostają ruiny i zgliszcza.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: Norbi » 17 kwie 2016, 14:13

kontousunięte1, trafne spostrzeżenia.
Warto posłuchać co sam Putin mówi na ten temat, a moim zdaniem mówi jak jest:
https://youtu.be/xIdDzeX-yT4


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: kontousunięte1 » 17 kwie 2016, 14:22

Norbi pisze:kontousunięte1, trafne spostrzeżenia.
Warto posłuchać co sam Putin mówi na ten temat, a moim zdaniem mówi jak jest:
https://youtu.be/xIdDzeX-yT4

W pełni się zgadzam z Putinem /chociaż fanką jego nie jestem/. Słuchałam tego nagrania.
Wiem,że to mało popularne i politycznie niepoprawne,ale mam to w nosie. Moim zdaniem amerykanie szykują prowokacje,wciągają nas w swoje brudy,chcą /jak zwykle z dala od swojego terytorium/wszcząć kolejny konflikt, tym razem w Europie. To są rozgrywki,a nasi politycy i dziennikarze łykają takie durnoty /albo kazano im tak pisać/.
Cóż,mnie by się nie podobało,gdyby pod moim oknem jakaś banda dzikusów rozbiła obóz,zakłócała porządek...ale widocznie niektórym bandom wolno.
I nie łudźmy się,że w razie czego amerykanie będą nas bronić,czy jakikolwiek inny "sprzymierzeniec".Znowu Polacy mają być mięsem armatnim i niewolnikiem .Aż się chce zawołać "veto" i po prostu mało grzeczne,ale powiem: "won z łapami od naszego regionu".


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: Samolub » 17 kwie 2016, 14:50

Zimna wojne czy medialna to my dawno już mamy
Pokojowo tego rozwiazac sie nie da


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: artur403 » 17 kwie 2016, 20:12

To już nie zimna wojna. To hybrydowa trzecia wojna światowa.
Nawet Franciszek to już zauważył!!!!


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: Samolub » 17 kwie 2016, 20:32

Wojna medialna trwa już z 10 lat, to wojna totalna dezinformacjii, ekonomicznych czy spolecznych interesow. Obie... nie tylko obie tak szczegolowo strony nie ustapia, bo wszystkie srodki lacznie z firmami/kororacjami czy religja sa już zaangazowane. Teraz wchodzimy w faze destabilizacjii. Puki co konflikt nie jest oplacalny ale kazdy czeka tylko by zalatwic swoje sprawy. Proces jest wedlug mnie nie odwracalny, to jest jak rak na umysle, nie ma na co liczyc. Kiedy bedzie iskra i powstanie zamieszanie kazda ze stron ja wykorzysta. To bedzie efekt domina...

Swiat jest w stanie rownowagi w wielu wymiarach, lekkie jej zachwianie zagraza jakiejs grupie. Rosjanie nie cofna sie o krok, samo wyjscie Ukrainy z ich orbity wplywow zmusza ich do radykalizacjii. Ameryka od zawsze planowala destabilizacje Rosjii, pokojowe zmiany. Rosjanie nie są glupi i maja swoje racje.

Taka sama sytuacja jest z Chinami. Chodzi o hajs, nadal zyjemy w swiecie rywalizacjii, 18 czy 20 wiek to przy tym pikuś.

Nie spodziewalbym sie niczego dobrego. Wojna totalna, wszystkie chwyty juz sa dozwolone. Zreszta spolecznosc miedzynarodowa też sie zmienia, stan i styl zycia, kontrola jednostki itd

Jak dla mnie kierunek jest jeden wojna i zaglada. Rywalizacja, ogien i umor. Niepokoje spoleczne, walki o chleb, nic wiecej

To już pewne, pieczatka jest przybita tylko trzeba wykonac plan. Im szybciej wojna, glod i umor przyjdzie tym lepiej

Im wieksze niepokoje i zamieszanie tym lepiej bo system bedzie zaciskal petle na szyi. To okazja by sie wyrwac


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2016, 21:42

Jeszcze raz przesłuchałem to proroctwo prawosławnego mnicha.

Będzie wojna Rosji z Turcją. Turcja się rozpadnie. Część Turcji dostanie się Kurdom. Rosja przejmie Konstantynopol i inne terytoria (które będzie musiała oddać Grecji), część Turków przejdzie na chrześcijaństwo. Duża część Turków zginie w wojnie, lub ucieknie.
Potem państwa NATO uderzą na Rosję, czyniąc duże straty.
Bedzie wielka wojna. Kto w niej weźmie udział, zginie.
Sama Grecja, dzieki nieingerencji, zachowa wojsko i ostatecznie zajmie część dzisiejszej Turcji.

Co on jeszcze powiedział? Że Chiny wystawią armię o liczności dwieście milionów.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2016, 22:31

Czyli zgadza się to, co się słyszy o Chińczykach: że ich sposób na wojnę to działać w małych grupkach po cztery miliony. Takich małych grupek może być pięćdziesiąt.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: Samolub » 21 kwie 2016, 00:17

To ja wrzuce muzyczke na rozladowanie atmosfery w temacie. Troche Rosjii, troche czolgow =P

https://m.youtube.com/watch?v=XGV8xCkpXjE
Ten zespol nie istnieje, to takie dawne Arctic Monkeys jest, piosenke sluchalem pierwszy raz chyba 7-8 lat temu wracajac ze szkoly. Fajne klimaty hah, tekst niczego sobie

Twenty little tragedies begin heh


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zimna wojna 2?

Postautor: artur403 » 21 kwie 2016, 16:25

Grupka 48 mogłaby się zająć podbojem Polski...dlatego Korwin ostatnio był w Chinach, ustawić się odpowiednio do nowej władzy...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości