Chrzescijanie i panstwo Izrael

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Ariela » 01 maja 2016, 12:25

Mam pytanie: Dlaczego protestanci i niektorzy katolicy wspieraja finansowo i duchowo panstwo Izrael, jezeli Zydzi robia wszystko co w ich mocy zeby wyeliminowac chrzescijan? Kiedys, gdy bylam jeszcze chrzescijanka i ogladalam amerykanski program "Jezus czy Muhammed?" uderzyla mnie pewna sytuacjas. Nie pamietam ktory to byl odcinek, ale nagle zadzwonil do studia chrzescijanski Arab z Palestyny. Zadal pytanie prowadzacym: "Dlaczego wspieracie panstwo Izrael jesli to wlasnie Zydzi zalewaja nas muzulmanami?" na co pastor Joseph i David Wood zareagowali lekkim szokiem i nerwowo zaczeli go wrecz przekrzykiwac po czym zdjeli go z linii :-/ To bylo bardzo dziwne.

Co bardziej jest dziwne to to ze wszyscy Zydzi w calej Europie sa za zalaniem nas tymi terrorystami jednoczesnie wysiedlajac muzulmanow z Izraela i zamykajac przed nimi szczelnie granice. Jednak to tylko wierzcholek gory lodowej. Dlaczego Izrael leczy w szpitalach terrorystow ISIS?

Na tym wideo widac jak Syryjscy rebelianci (ktorzy wiadomo przetransformowali sie potem w ISIS) sa leczeni w izraelskich szpitalach.

https://www.youtube.com/watch?v=DQI9hKQLry8

Tutaj terrorysci przynaja ze sa sojusznikami panstwa Izrael. Oczywiscie sa okreslani tu mianem "rebeliantow" a nie czlonkow IS:
https://www.youtube.com/watch?v=tK4K-qsjBh8

Jednak pierwszy z tych rzekomych rebeliantow Muhamed, mowi ze ocalal po rosyjskim bombardowaniu, ale halo? Czy Rosja czasem nie bombardowala baz IS? To kim jest ten "rebeliant" jesli nie czlonkiem IS?

Tutaj Izraelska armia w najlepsze bawi sie z czlonkami Hamasu i nikt ich nie zabija, co swiadczy o tym ze Hamas i izraelska armia to bardzo dobrzy przyjaciele.

https://www.youtube.com/watch?v=p92HUlFEKF4 Wideo ma opcje z tlumaczeniem. Z tekstu dowiadujemy sie ze na imprezie byli czlonkowie Hamasu.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Ariela » 02 maja 2016, 19:22

Hm dziwne... 33 odslony a ani jednej odpowiedzi. Czyzby temat tabu? =P


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Samolub » 02 maja 2016, 19:33

Rabbi nam zabronil się wypowiadac. (joke)
Nie umiem tych informacjii ani potwierdzic, ani nie jestem w stanie stwierdzic czy pomoc humanitarna "rzekomym" niewiernym czy wrogom Izraela to już polityka Izraela. Trzeba dodac czynnik taki jak zamieszanie informacyjne, pomoc humanitarna itd.

Trzeba też spojrzec na Izrael jako niewielkie panstwo wcisniete pomiedzy panstwa arabskie z daleka od Europy. To jest calkiem inna swiadomosc przetrwania stad Izrael mniej się patyczkuje bo jego polozenie i byt jest niestabilny.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Ariela » 02 maja 2016, 19:54

Ja rozumiem. Kiedys bylam proizraelska. Nie raz stawalam tu po stronie panstwa Izrael w dyskusjach, ale po czasie zauwazylam ze to Zydzi stworzyli ten problem. Czemu walcza przeciw Assadowi? Po czyjej niby stronie sie stawiaja? W Syrii i Iraku jest tylko ISIS. Przed utworzeniem Panstwa Islamskiego muzulmanie ze Szwecji jechali do Syrii zeby rzekomo walczyc z Assadem, potem sie okazalo ze ci sami ludzie stworzyli ISIS, a przeciez Izrael leczyl ich w swoich szpitalach. To kogo Zydzi wspierali? Kto w Polsce jest za masowa imigracja tych gwalcicieli do naszego kraju? Agnieszka Holland, Kazimiera Szczuka, Jan Hartman, nienawidzacy Polakow rasista Jan Gross, Michal Pirog, Marcin Meller. No halo? To sa wszyscy otwarci Zydzi? Jednoczesnie, czemu nikt znich nie ubolewa nad tym ze panstwo Izrael prowadzi polityke scisle rasistowska pod haslem "Izrael tylko dla Zydow". Gdyby w Europie ktos powiedzial cos takiego zaraz by go zamknieto za neonazim i takie tam. W Stanach Zjednoczonych to samo, Antidefamation Leage, organizacja zydowska walczaca z krytykami zydowskiego rasizmu, najglosniej broni muzulmanow i jest najwiekszym zwolennikiem masimigracji muzulmanow do USA. Nie wiem... to takie jakies dziwne... Tak samo w Szwecji, Peter Wolodarski ktory znany jest z tuszowania zbrodni poplenionych przez muzulmanska dzicz w gazecie Dagens Nyheter, rowniez jest za inwazja tych gwlacicieli. Bardzo, alez to bardzo dziwne... Oczywiscie sa jeszcze ci zwykli Zydzi ktorzy tak jak my sa przesladowani przez muzulmanow ale jesli spojrzec na tych Zydow przy wladzy to wszyscy sa za ismalizacja.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: fauxpas » 02 maja 2016, 20:09

Ariela pisze:Mam pytanie: Dlaczego protestanci i niektorzy katolicy wspieraja finansowo i duchowo panstwo Izrael, jezeli Zydzi robia wszystko co w ich mocy zeby wyeliminowac chrzescijan?

Gdyż niektórzy protestanci i katolicy mają dziwną teologię dotyczącą zbawienia Żydów :-).


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Kamil M. » 02 maja 2016, 20:32

Widocznie państwo Izrael ma dobrą agenturę i PR. I dużo bogatych rodaków w USA :) Warto się od nich uczyć ;)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Samolub » 02 maja 2016, 21:16

Ariela to pytania retoryczne były czy mam odpowiadac. Czemu Izraelowi niewygodna silna swiecka Syria i czemu popierali opozycje? :lmao:
Destabilizacja potencjalnego zagrozenia to nie jest domena tylko Izraela.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: magda » 03 maja 2016, 23:40

Państwo Izrael ma wprowadzone prawo ze u nich mozna uzywać tortur, zaden cywilizowany kraj tak nie ma nie dziwie sie wiec temu ze gra nieuczciwie na każdym froncie , To zły kraj niszczą cały swiat lichwą to nie zdziwiłabym sie ze i wysyłaja tu islamistów i ze z tym złem maja konszachty w ogóle od kiedy Żydzi żadzą światem to i kryzys jest i wszelka demoralizacja od kiedy mają media, oni nienawidzą wszystkich , Tacy ludzie niestety.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Ariela » 07 maja 2016, 15:29

Samolub, ale to nadal dziwne ze prawie 90% Zydow jest za zalaniem Europy muzulmanami. Przeciez jesli muzulmanie przejma wladze w Europie to Izrael nie bedzie mial juz ani jednego sojusznika i w razie takiego masowego ataku Europy i krajow arabskich na Izrael to bedzie po Zydach.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: magda » 07 maja 2016, 18:10

Zydzi to Europa i Ameryka . Europą nie zadza goje a żydzi i jest ich ponad 1/3 Europy oni chyba to chca jakiegos odwetu na gojach za holokaust czy co albo knują cos gorszego . Nie przejmuj sie Izraelem na końcu król pólnocy zniszczy Izrael doszczętnie ale potem Bóg sie za nimi ujmie i pogoni gojów . To już mas chrześcijan nie dotyczy. Zydzi cos teraz waśnie knują , czy chcą odwrócic uwagę od swoich poczynań czy coś innego ale jednak jeśli oni tak bardzo nienawidza Arabów i czarnych , są najgorszymi rasistami na swiecie i nagle się opowiadaja za przyjmowaniem Arabów to to cos śmierdzi. pozyjemy , zobaczymy , no chrześcijanie maja ojczyznę w niebie i maja patrzeć na to co w górze a nie na przepychanki Żydowsko Arabskie na ziemi .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Lord Vajler » 09 maja 2016, 21:30

Dla mnie absurdem jest wspieranie Izraela z trzech powodów:

1. Jest to państwo mocno antychrześcijańskie.
2. Jest to państwo zbrodnicze.
3. Jest to państwo wrogie Polsce i Polakom (chociażby od niedawna wspiera roszczenia Światowego Kongresu Żydów pod adresem naszego państwa).

Izrael będzie można wspierać wtedy gdy Żydzi odwrócą się od Antychrysta i pójdą za Jezusem.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: magda » 09 maja 2016, 22:38

A ja uwazam że modlitwy o pokój w Izraelu sa bezcelowe bo proroctwo mówi ze do końca będzie wojna , tam się bedą bić do końca swiata.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: KAAN » 11 maja 2016, 10:48

Lord Vajler pisze:Dla mnie absurdem jest wspieranie Izraela z trzech powodów:

1. Jest to państwo mocno antychrześcijańskie.
2. Jest to państwo zbrodnicze.
3. Jest to państwo wrogie Polsce i Polakom (chociażby od niedawna wspiera roszczenia Światowego Kongresu Żydów pod adresem naszego państwa).

Izrael będzie można wspierać wtedy gdy Żydzi odwrócą się od Antychrysta i pójdą za Jezusem.
Zgadzam się z tym że nie ma potrzeby żeby jakoś politycznie, czy ekonomicznie wspierać Izrael, prawdą jest że jest to państwo antychrześcijańskie i wrogie Polakom (i całemu światu). Jest jedno "ale"; Izrael nie przestał być narodem wybranym i nawet wtedy gdy są odstępcami, grzesznikami, popełniają ohydne zbrodnie, to wszystko jest pod Bożą kontrolą. To lud twardego karku, krnąbrny względem Boga, nieposłuszny Bożemu objawieniu dlatego będzie cierpiał do końca, nad nim zostaną wykonane sądy w pierwszej kolejności, ale:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
30 Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa
31 Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.
32 Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.
33 O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego!


Musimy uważać aby nie dać się wciągnąć w jedną albo drugą skrajność; nie wolno nam chrześcijanom ani występować przeciwko Izraelowi, ani popierać ich grzechu, Pan Bóg ma calkowita kontrolę nad tym co się dzieje i ci którzy są biczem Bożym otrzymają stosowną odpłatę za swoją winę bo:

Księga Zachariasza 2:12 Gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.

Pozostawmy sprawy swojemu tokowi, nie pomagajmy Panu Bogu w jego rozliczeniach, On nie potrzebuje pomocy. Jeśli Izrael jest waszym wrogiem to mu błogosławcie a nie przeklinajcie:

Ewangelia św. Mateusza 5:44 A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
Ewangelia św. Łukasza 6:27 Ale wam, którzy słuchacie, powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: Samolub » 12 maja 2016, 04:33

Jesli chodzi o broń atomową to jako maleńki kraj ktory dopiero od lat 50-tych egzystuje sobie to im spadło błogoslawieństwo w łapy.

Mi Izrael jako to panstwo w granicach takich nie przeszkadza bo to akurat ich ziemia, a nie Arabow. Znaczy Arabowie mają wiele miast a Izrael tylko tą ziemie. Może stad wynika ich knucie i polityka taka, że bez ingerowania w calym swiecie zagrozona jest ich egzystencja. Może to jest kara...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzescijanie i panstwo Izrael

Postautor: KAAN » 12 maja 2016, 09:08

Samolub pisze:Jesli chodzi o broń atomową to jako maleńki kraj ktory dopiero od lat 50-tych egzystuje sobie to im spadło błogoslawieństwo w łapy.

Mi Izrael jako to panstwo w granicach takich nie przeszkadza bo to akurat ich ziemia, a nie Arabow. Znaczy Arabowie mają wiele miast a Izrael tylko tą ziemie. Może stad wynika ich knucie i polityka taka, że bez ingerowania w calym swiecie zagrozona jest ich egzystencja. Może to jest kara...
To Boża realizacja obietnic dla Izraela, Bóg obiecał że królestwo Izraela zostanie ustanowione i Pomazaniec będzie królował w Izraelu. Obecny stan Izraela jest spowodowany odstępstwem i grzechem Izraela, ale jednocześnie Bóg realizuje rękami bezbożnych swój plan, dlatego Żydzi mają pieniądze i wpływy, bombę atomową, przychylność mocarstwa militarnego i wszech głupotę arabów która ich otacza. Gdyby arabowie chcieli to dawno by zadeptali Izrael, ale Bóg chroni swój lud nawet wtedy gdy są pełni grzechu i odstępstwa. Królestwo obejmą tylko nawróceni do Pana Jezusa, odstepcy zostaną osądzeni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości