Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 04 lip 2016, 17:41

Thor pisze: W ciągu życia jednego pokolenia (70 lat) ok 7 MILIONÓW osób doznało uszczerbku z powodu broni palnej w USA, a ponad 2 MILIONY ZGINĘŁO. Przecież to są liczby jak na wojnie. I to w kraju, który uznaje się za chrześcijańsko-bliblijny. Na prawdę chcielibyście takiej rzezi w Polsce?
Gdyby nie zginęli od kuli to zginęliby od bejsbola, noża, maczety tasaka, siekiery i innych przyrządów. Problem nie jest w broni, która sama nie strzela, ale w człowieku, który jest grzeszny. Znacznie wieksze jest prawdopodobieństwo że wpadniesz pod auto niż że zginiesz od broni palnej. Broń palna w USA zapobiega ok 2 mln przestępstw.
Straszysz rzezią, a w Polsce jest dziesiątki tysięcy sztuk broni czarnoprochowej, ktora może w człowieku zrobić wieeeeeeelką dziurę i nikt nie słyszał o jakichś przestępstwach z jej użyciem a tym bardziej o rzezi. Strachy na lachy Thor.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 04 lip 2016, 19:20

Ale, czy tak mają działać chrześcijanie? Do KAANa to pytanie kieruję. Jak to wygląda z punktu widzenia Słowa Bożego?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 04 lip 2016, 19:55

kontousunięte1 pisze:Ale, czy tak mają działać chrześcijanie? Do KAANa to pytanie kieruję. Jak to wygląda z punktu widzenia Słowa Bożego?
Biblia nie reguluje spraw dostępu do broni, to zagadnienie jest wolnością dla chrześcijanina Jeśli jednak popatrzymy na broń w Biblii to widzimy że wszyscy mieli dostęp do broni nawet apostołowie:
35 I rzekł do nich: Gdy was posłałem bez trzosa, bez torby, bez sandałów, czy brakowało wam czegoś? A oni na to: Niczego.
36 On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
37 Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się.
38 Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy.
39 I wyszedłszy, udał się według zwyczaju na Górę Oliwną; poszli też z nim uczniowie.

Jeden z uczniów broniąc Pana Jezusa przed aresztującymi użył miecza i zranił jednego człowieka.

49 A ci, którzy byli przy nim, widząc, na co się zanosi, rzekli: Panie, czy mamy bić mieczem?
50 I uderzył jeden z nich sługę arcykapłana, i odciął mu prawe ucho.
51 A Jezus odezwał się i rzekł: Zaniechajcie tego! I dotknąwszy ucha, uzdrowił go.

Posiadanie broni nie jest grzechem, Pan Jezus nie namawiałby do grzechu. Użycie broni może być grzeszne, ale może być dobre.
Kiedy czytamy historię Izraela widzimy miecz w ich ręku, broń była potrzebna do egzekwowania Bożego wyroku.
Możemy spytać, czy chrześcijanin może się bronić skutecznie? Gdzie w Biblii jest napisane, że nie wolno ci bronić się przed bandziorem? Czy życie ludzkie jest najwyższą wartością i z tego powodu nie wolno ci zastrzelić napastnika?
Skuteczna obrona przed bandytą jest realizacją miłości bliźniego. Jeśli ty zostaniesz zaatakowany przez bandziora i ten ciebie zabije, albo okaleczy że nie będziesz mógł pracować na utrzymanie swoje i rodziny to cierpi z tego powodu cała rodzina, otoczenie wierzącego. Broniąc się skutecznie realizujesz miłość bliźniego. Bliźni to nie ten bandzior, ale ci którzy są pod twoją opieką, jeśli ich nie obronisz to nie masz o nich starania, nie kochasz ich tak jak powinieneś.

I List do Tymoteusza 5:8 A jeśli kto o swoich, zwłaszcza o domowników nie ma starania, ten zaparł się wiary i jest gorszy od niewierzącego.

Ty nie martw się o bandziora, on nie jest godny twojego starania, martw się o dobro bliźnich, broń wszelkimi sposobami twoich bliskich.
Podobna jest sytuacja jeśli chodzi o walkę z najeźdźcą, jeśli ktoś odmawia walki jako żołnierz przeciwko najeźdźcy ten jest godzien pogardy, ponieważ naraża swoją rodzinę, bliskich, pobratymców na śmierć i poniewierkę.
Pamiętaj, wróg nie jest twoim bliźnim, to twoi bliscy są ci bliźnimi. Przeczytajcie przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, tam jest wyjaśnione słowo "bliźni".
Jeśli chcesz być odpowiedzialny, kiedy przyjdzie ci użyć broni to musisz się nauczyć jej używania, dlatego mężczyzna albo kobieta odpowiedzialni za swoich bliźnich powinni nauczyć się posługiwać bronią i jeśli jest taka potrzeba to mieć ją w domu do obrony.

Słyszy się co jakiś czas, ze pies pogryzł na śmierć dziecko, ile takich przypadków dałoby się uniknąć gdyby matka która nie ma szans z dużym psem miała broń palną i jednym strzałem mogłaby zażegnać niebezpieczeństwo? Ile gwałtów, pobić, rabunków mogło by nie dojść do skutku, gdyby broń była powszechnie dostępna? W praktyce okazuje się, że samo pokazanie broni zapobiega atakowi bandytów, jak wspominałem ok 2mln przestęstw w USA jest udaremnianych przez uzbrojonych w legalną broń obywateli tego kraju. W prawie wszystkich przypadkach wystarcza zagrożenie bandycie użyciem broni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 04 lip 2016, 20:11

KAAN, dziękuję ci za to wyjaśnienie. Myślę, że masz rację.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Janek » 04 lip 2016, 20:33

Oczywiście.Jahwe wiele razy nakazywał zwykłym ludziom/Izraelitom brać broń i bronić się przed napastnikami.
Żyd mógł nawet zabić włamywacza/złodzieja który wtargnął do jego domu nocą.
Bierność i przesadny lovizm to grzech.Każdy chrześcijanin
powinien mieć jakaś broń.Najlepiej shotguna
ale bejsbol na początek czy coś
to zawsze cos..

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... rawda.html

ps.Polecam film kaznodzieja z karabinem :D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Norbi » 04 lip 2016, 21:12

"Złego człowieka z bronią, może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią" :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Janek » 04 lip 2016, 21:27

Dobre,bardzo dobre :-D


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: betme » 05 lip 2016, 00:47

Thor pisze:
betme pisze:Nie sądzę że nawołuje do nienawiści, broń ma służyć do samoobrony...
Owszem, obydwaj wyglądają na ekscentrykow i szydercow, jednak dzięki temu przybliżają zgubionemu społeczeństwu wiele niewypowiedzianych prawd.


Po pierwsze, szyderca nie wejdzie do królestwa niebieskiego, no chyba że się wyspowiada, ale nie jest to wizytówka, która powinna być udziałem wierzącego, zgodzisz się ze mną?
po drugie odnośnie broni. postulat wolności człowieka oraz noszenia broni przez każdego wykracza poza biblię. jesteśmy zobowiązani badać sprawy jak się mają i odrzucać to co szkodzi zwłaszcza na masową skalę.
Chojecki wzoruje się na USA i się zachwyca dostępem do broni tam. Tymczaem rok w rok ginie w wyniku broni palnej ok. 35 tys. osób, a były dekady że 2x więcej niż obecnie. 75 tys. osób zostaje ofiarą niesmiertelną (postrzelenie). Łącznie więc ponad 100 tys. osób rocznie doznaje uszczerbku z pwoodu łatwego dostępu do borni palnej. W ciągu życia jednego pokolenia (70 lat) ok 7 MILIONÓW osób doznało uszczerbku z powodu broni palnej w USA, a ponad 2 MILIONY ZGINĘŁO. Przecież to są liczby jak na wojnie. I to w kraju, który uznaje się za chrześcijańsko-bliblijny. Na prawdę chcielibyście takiej rzezi w Polsce?

Ale czy jednocześnie Chojecki nie zauważa że większość niechlubnych statystyk z udziałem broni palnej ma miejsce w stanach gdzie dostęp jest nielegalny?! Jakie statystyki są w Europie?
Szyderstwo. On wraz z Kowalski szydza z lewackiej głupoty jako takiej, a ludzie ja głoszący to tylko narzędzia, więc trudno właśnie ocenić czy to takie piekielne szyderstwo.
Jeśli to prawda że protestanci powinni być tak zdrowo narodowi to chyba robota Chojeckiego jest generalnie ok. Nie wierzę że chciałby czyjejś krzywdy.
A poza tym KAAN przeoczył wyjaśnienie programowe partii Korwin swoimi słowami, podpisuje się pod tym.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 05 lip 2016, 10:07

betme pisze:A poza tym KAAN przeoczył wyjaśnienie programowe partii Korwin swoimi słowami, podpisuje się pod tym.
Ja odnoszę się tylko do broni programy partii nie stanowią dla mnie jakiejś wykładni prawdy, po prostu ten punkt mojej wiary jest zbieżny z niektórymi narodowcami, prawicą w rodzaju KNP, KORWiN itp.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: betme » 05 lip 2016, 22:31

KAAN pisze:
betme pisze:A poza tym KAAN przeoczył wyjaśnienie programowe partii Korwin swoimi słowami, podpisuje się pod tym.
Ja odnoszę się tylko do broni programy partii nie stanowią dla mnie jakiejś wykładni prawdy, po prostu ten punkt mojej wiary jest zbieżny z niektórymi narodowcami, prawicą w rodzaju KNP, KORWiN itp.


Ma się rozumieć, przepraszam jeśli uraziłem. A wiecej informacji kontousunięte1 znajdzie właśnie tam :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 06 lip 2016, 10:34

betme pisze:Ma się rozumieć, przepraszam jeśli uraziłem.
Nie uraziłeś :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 07 lip 2016, 22:48

Słucham dość regularnie rozmów Kowalski-Chojecki i coraz bardziej mi się podobają.
Bardzo polecam też studium biblijne Kościoła Nowego Przymierza.
Natomiast mieszane uczucia mam co do nauczań na nabożeństwach, które faktycznie czasem mogą kojarzyć się raczej z wiecem.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 11 lip 2016, 22:28

Lord Vajler pisze: A to nacjonalista nie może mieć liberalnych poglądów na gospodarkę? Nawet w Polsce byli takowi jak Rybarski czy Heydel.
.


Owszem Nie nie może mieć liberalnych poglądów. Prawdziwi nacjonaliści są zawsze socjalni (O tffu RN nie można tego powiedzieć). To jest nierozerwalny duet nacjonalizm zawsze idzie w parze z pro społeczną gospodarką.

http://autonom.pl/?p=10421
http://autonom.pl/?p=10519


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 12 lip 2016, 15:43

Lord Vajler pisze:Lubię oglądać ich programy. Cenię Mariana Kowalskiego. Fakt, że zrezygnował z wyborów do sejmu pokazuje, że jest człowiekiem honoru (odrzucając ofertę Kukiza miał możliwość być "jedynką" z list partii KORWiN). Ciekawe jest to, że pastor Chojecki promował Kowalskiego, teraz raczej Kowalski promuje go. Plusem jest to, że przez ten kanał (i czasopismo) wielu Polaków będzie miało szansę dowiedzieć się na czym polega Ewangelia, poznają błędne doktryny katolicyzmu, chociaż bezwzględność pastora Chojeckiego może mocno zrazić niektórych. Co do pastora Chojeckiego to trzeba przyznać, że ma spore rozeznanie jeśli idzie o duchowość naszego narodu.


Nasz naród nie poslucha Pastora delikatnego w mowie, czasem trzeba trupa z szafy wyciagnac i pokazać. Na tej zasadzie Chojecki akurat ma tą dobrą cechę że nie patrzy co "ludzie powiedza" mowi do swoich

Drugą sprawą jest to czy Pastor powinien byc aktywnym politykiem, według mnie nie, bo czemu nie Pastor ma być. Pastor ma lesze zaplecze czy jak =P tym bardziej jesli prowadzi jakąś wspolnote sam powinien ograniczyc się do poslugi.

Trzecia rzecz, bron
powinna być dostepna a normalny facet czy kobieta powimien umiec się nią poslugiwac


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: MrSponge » 12 lip 2016, 23:20

Pan Kowalski to jakiego jest wyznania, bo mam wrażenie, że już nie jest katolikiem?
Pastor Chojecki za bardzo skupia się na byciu anty-rzymskim oraz na wytykaniu innym denominacjom "zdrady". Jego konikiem jest ostatnio chyba Wichary, bo już kilka razy jechał po Baptystach przy czym również nawołuje do opuszczania tego kościoła...

Ja się tak zastanawiam - o co tu chodzi...?
Zdumiewa mnie to czasami.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości