Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Neon-Morfeo » 20 lut 2017, 03:32

A ja oglądałem film gdzie facet zaszedł w ciążę


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: derko » 20 lut 2017, 08:40

Kamilzon pisze:


Drogi Michale to zachowanie jest żenująco żałosne a nie śmieszne :/

Problemem nie są poglądy pary Ch&K (już pomijam to że ta dwójka cieszy się z faktu przybycia do Polski wojsk okupacyjnych US Army).

Głównym problemem jest to jaki wizerunek przezentuje sobą Chojecki! Ten człowiek robi swoim zachowaniem "anty-reklamę" Ewangelicznemu Chrześcijaństwu, bo coś widzę że niektórzy z was chyba zapomnieli jak byli niedzielno-rosołowymi katolikami lub atolami :hihi: i jak się wtedy myślało.

Więc zabawmy się i stwórzmy pewną postać, nazwijmy ją np. Wiesiek. Taki Wiesiek to typowy niedzielno-rosołowy katolik, i wchodzi se na ju tuba i co widzi? Pastora który sie bardzo szybko ekscytuje, krzyczy na swoich wykładach, skacze i używa chamskiego języka, na większości filmów ma czerwoną papę (co świadczy o problemie z alkoholem) i se taki Wiesiek myśli: "Protestantyzm? - Nie dziękuje!" albo "Ci protestanci to naprawdę popierdoleńcy są" Pan Chojecki robi czarny piar polskiemu protestantyzmowi!

Porównując do innego kanału który głosi ewangelię Tajemny Plan https://www.youtube.com/channel/UC2e4Xc ... S6Icz0QjsQ lub PrusTV https://www.youtube.com/user/prustv
Gdzie prowadzący tych kanałów elokwentnie i ze spokojem tłumaczą i głoszą ewangelię. Bez krzyków, bez zbędnego skakania. Na przykład dam tu odcinek Prusa jak tłumaczy że czyścieć nie istnieje https://www.youtube.com/watch?v=X0yT4lb4OTc
Da się? Da!

Sam osobiście mam taką teorię (bardzo naciąganą ale jeżeli się dobrze przyjrzeć to trochę daje do myślenia) że Chojecki to krypto katolik który swoim zachowaniem ma za zadanie niszczyć i ośmieszać polską myśl protestancką. Ten jego skrajny anty katolicyzm mi za bardzo śmierdzi. Kiedyś oglądałem taki film "Fanatyk" film opowiadał o skinheadach i pod koniec filmu okazało się że jeden z tej szajki który był najbardziej antysemicki, najbardziej agresywny wobec żydów, że sam jest żydem xD .

Także proszę spojrzeć na pana Chojeckiego wieloformatowo!

Masz racje i myślę że trafnie określasz tego jegomościa co miesza święte z pospolitym.
Smutne jest to, ze wielu ludzi i to podających się za wierzących daje się wciągnąć w tego zabawy w „prawdziwych narodowych Polaków”.

:roll: :)


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 20 lut 2017, 11:57

Ja abstrahuję zupełnie od ich poglądów, bo też mi nie we wszystkim pasują. Wolę ich oczywiście od różnych Rudobrodych, dla których źródłem wszelkiego zła jest "szatańska" protestancka Ameryka.

Nie jest tak że ich działalność wszystkich odstrasza. Telewizja się rozwija pod względem technicznym, Kowalskiemu wypłacane jest godne honorarium - a wszystko to z dobrowolnych wpłat. Nie byłoby tak, gdyby wszyscy oglądali tylko dla beki. Rośnie grono odbiorców i to gotowych wpłacać na telewizję. To jest naprawdę rozwojowy projekt, wbrew pozorom.

I są ludzie, którzy nawracają się bo wcześniej oglądali audycje K&Ch. Zauważcie, że nawet w audycje czysto polityczne PCh wplata akcję wysyłania NT. Ja rozumiem, że dla niektórych ich audytorium to nacjololo, sebixy z siłowni i jacyś rozpolitykowańcy. Ale widocznie w taki sposób łatwiej do nich dotrzeć.

Z tym odstraszaniem to też różnie bywa. Mnie przed dekadą spiskowe teorie Chojeckiego raczej zaciekawiły.

Tych kanałów co polecasz nie znam, a nie mam teraz czasu na oglądanie ich, w wolnej chwili je zobaczę. Ja mam taki obraz polskiego kanału chrześcijańskiego, że to są 2-3 godzinne wykłady monotonnym głosem do amatorskiej kamerki. To jest dopiero odstraszające! Kto tego wysłucha do końca poza totalnymi nerdami? Tutaj pajacowanie Chojeckiego może wręcz wydać się miłą odmianą, choć zgoda że jest go stanowczo za dużo - nie podobają mi się ani poczucie humoru pastora ani jego styl ekspresji.

W ogóle forma przekazu jest bardzo ważna i 2-3h wykłady to najgorsza możliwa na czasy kultury obrazkowej i hiperstymulacji. Ake ostatnio nawet w Odwyku, z założenia luzackim, młodzieżowym i zawierającym duchową kaszkę Bebiko Martin ględzi przez godzinę o czym można powiedzieć w kwadrans.Chojecki też jak się rozgada...

O co chodzi z "mieszaniem śwętego z pospolitym"? Jeśli o to, że nauczania przypominają czasem wiec a większy nacisk jest na działalność społeczno-polityczną niż ewangelizację - zgoda!
Jeśli o to, że PCh w ogóle mówi że chrześcijanie powinni się angażować - ma rację.

Chojecki głosi, że chrześcijanie powinni być solą ziemi, a nie głupiutkimi "kubusiami puchatkami".
Potrzebni są chrześcijanie w polityce, biznesie, mediach, wojsku. Potrzebne są chrześcijańskie elity, chrześcijańskie uczelnie (nie teologiczne, także "normalne").

Ja się zgadzam z tą ich ogólną wizją, której nikt jeszcze tak dobitnie nie zaakcentował.
Natomiast im bardziej w stronę konkretu idziemy, tym więcej mam zgrzytów.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 07 mar 2017, 22:12

Michał pisze:W ogóle forma przekazu jest bardzo ważna i 2-3h wykłady to najgorsza możliwa na czasy kultury obrazkowej i hiperstymulacji. Ake ostatnio nawet w Odwyku, z założenia luzackim, młodzieżowym i zawierającym duchową kaszkę Bebiko Martin ględzi przez godzinę o czym można powiedzieć w kwadrans.


A tego myślenia to w ogóle nie rozumie. To że mamy czasy hiperstymulacji nie oznacza żeby tym czasom ulec. Uleganie nowym trendom, modom czy społecznym zjawiskom nie jest dobrym wyjściem, ba jest złe!

Wiesz słyszałem że niektóre dziewczyny żeby zarobić troche kaski to strimują CeSa w pushupach i bluzkach z głębokim dekoldem. To może żeby przyciągnąć jeszcze większą liczbę widzów Eunika (Eugenika. BTW. Jak można skrzywdzić tak swoje dziecko?) i Kornelia powinny zapowiadać newsy w bikini?


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Michał » 12 mar 2017, 21:03

Eunika to bardzo piękne imię (biblijne), wywodzące się z greki. Inne greckie imiona żeńskie też mi się podobają, jak Pulcheria czy Eudoksja :)
Nie jej wina, że jacyś mówiąc slangiem internetowym "stulejarze" piszą o niej "pani Eugenika" :D

Forma przekazu jest ważna. Jak np. jakiś nieogolony gość duka przez dwie godziny do kiepskiego mikrofonu, to mi się tego nie chce słuchać, a co dopiero dajmy na to jakimś nienawróconym gimbusom. Mam znajomych, którzy się takimi nagraniami jarają, ale dla mnie to dziwactwo.

A co meritum ;)

Środowisko "idź Pod Prąd" to dziwaczne pomieszanie, pisząc slangiem internetowym, RiGCzu i raka. Czasem jako jedni z nielicznych mówią o bardzo istotnych rzeczach i trafnie je oceniają, a czasem gadają jak psychopisowcy i wyskakują z szurowskimi idiosynkrazjami typowymi dla polskiej prawicy lat '90. U mnie jest sinusoida - albo ich słucham jak opętany, albo nie jestem w stanie zdzierżyć. Ponieważ obecnie jestem w drugim stadium, kilka refleksji mniej przychylnych niż poprzednio.
Wiele wskazuje, że mogłem przecenić autonomię tego środowiska, a w istocie Kowalski i Chojecki (bardziej Chojecki, bo ma on jednak na Kowalskiego wyraźny wpływ, no i nie oszukujmy się - to pastor jest w tym duecie od myślenia) wykonują robotę dywersyjną na rzecz PiSu.
No bo niby kiedy trzeba skrytykują partię rządzącą (i to trafniej niż opozycja parlamentarna), ale biorąc pod uwagę całokształt tego co mówią, przesłaniem jest "tylko PiS". Daje do myślenia, jak K&Ch skonfliktowali się z innymi środowiskami prawicowymi i jak obrzydzają je swoim odbiorcom.
Nie chodzi mi oczywiście o krytykę Grzegorza Brauna, bo ta jest w pełni uzasadniona. Ale np. od dłuższego czasu ostro zwalczany jest ruch Kukiza. Niby za chęć współpracy z Chinami, ale to przecież zaczęło się wcześniej. Powodem urazy jest to, że Kowalski nie znalazł się na listach wyborczych K'15. Z tym, że ja znam alternatywną wersję wydarzeń, według której Kowalski wcale nie był taki biedny i poszkodowany, na jakiego kreowany jest w iPP.
Symptomatyczne jest, jak popsute zostały stosunki Mariana Kowalskiego z partią KORWiN. Że dla podprądowców kiedyś popierany JKM to teraz "ruski agent" wiadomo od dawna, ale w wakacje byłem na spotkaniu z Kowalskim i Wiplerem i panowie spijali sobie z dzióbków, mówili że w zasadzie nie ma między nimi większych różnic. Teraz Wipler mówi że Kowalski zwariował i dopóki jest pod wpływem Chojeckiego jakakolwiek współpraca jest niemożliwa, a gdy Chojecki wśród agentów wymienia i Wiplera, Kowalski kiwa głową. To nie będzie jakieś istotne środowisko na prawicy, bo skonfliktowali się z kim tylko mogli.
Moim zdaniem odpowiada za to pastor Chojecki, bo wcześniej Kowalski był bardzo koncyliacyjny wobec innych sił na prawicy, a potem dopasował się do linii swojego kolegi. Tezę o propisowskiej dywersji może potwierdzać też ogólny stosunek Mariana Kowalskiego do obecnej władzy, który jest praktycznie identyczny do tego jaki przejawia... Magdalena Ogórek.
Istnieje też oczywiście opcja, że oni są samodzielni i robią to w 100% szczerze. To chyba jeszcze gorzej, bo niedługo wzorem idola Chojeckiego, "Aleksandra Ściosa" ogłoszą że PiS zdradził, potem ruskim szpionem okaże się tak wielbiony teraz Macierewicz (Korwina też wielbili), na koniec zaś Kowalski i Chojecki o agenturalność oskarżą samych siebie wzajemnie...


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Neon-Morfeo
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Neon-Morfeo » 05 kwie 2017, 17:51

Michał nie oglądaj za dużo =D i mniej opowiadaj o takich niuansach.


SzymonK
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2014, 20:36
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: SzymonK » 15 kwie 2017, 12:23

Dobrze ponad rok temu Pawła Chojeckiego poznałem osobiście, w trakcie mojego pobytu w Lublinie. Były to dosłownie pierwsze dni funkcjonowania IPP TV w obecnym formacie z Kowalskim. Chojecki zaprosił mnie na obiad i odbyliśmy dłuższą rozmowę, na podstawie której mogę stwierdzić, że jest on zupełnie innym człowiekiem w prywatnym obcowaniu już na wizji. Spokojny, miłym, opanowany, gościnny. Tym niemniej jest on postacią publiczną i tak też powinien być oceniany. Ja, z biegiem czasu, nabrałem do środowiska Chojeckiego krytycznego dystansu.
Celem Chojeckiego jest, moim zdaniem, specyficzny rodzaj ewangelizacji środowisk, które w inny sposób nigdy by Ewangelii nie usłyszały. Chojecki uważa, że dotychczasowe formy ewangelizacji nie mają sensu gdyż, jak sam stwierdził, ich wzorce zostały stworzone w Ameryce i pasują do tamtej specyfiki kulturowej, w której Biblia jest znana i potrzebne jest tylko przebudzenie, podczas gdy Polska to ziemia jałowa. Tu się mogę zgodzić w 100 %. Niestety nie sposób nie odnieść się do postępującej tabloidyzacji IPP TV i radykalizacji wygłaszanych na jej antenie sądów. Ja oczywiście rozumiem cel - jeśli nie będzie kontrowersyjnie to nie będzie oglądalności, tylko pytanie czy cel uświęca środki. Jak na razie wydaje mi się, że to świat (demagogia, nacjonalizm, wylgaryzm) wciąga Chojeckiego bardziej niż on "uświęca" sferę publiczną.
Kolejna sprawa jest taka, że Chojecki, jeśli się zastanowić głębiej, głosi taką narodową, polityczną wersję ewangelii sukcesu. Wszystkie polskie nieszczęścia są przez katolicyzm, Ameryka jest protestancka i jest bogata, jak się Polacy nawrócą to będzie jak w Ameryce. Wiem, że kilka osób dzięki IPP nawróciło się autentycznie, jedną z tych osób sam pokierowałem do zdrowego kościoła, za co zresztą spotkał mnie atak ze strony IPP, po którym zerwałem z nimi wszelkie kontakty. Chojecki niedwuznacznie sugeruje, że polski ewangelikalizm, by odnieść sukces, nie może polegać na współpracy, ale na podporządkowaniu jednemu przywódcy (w domyśle wiadomo o kogo chodzi). Do tego dochodzą sekciarskie tendencje w KNP - wszyscy się ze wszystkim zgadzają, Chojecki to guru niekwestionowany, nie ma mowy o kontroli nauczania ze strony starszych zboru.
O skrajnej demagogii i braku realizmu politycznego wspominał nawet nie będę, ale fakt faktem - IPP niezłe dochody, jak dotąd, przynosi.
Podsumowując radze omijać szerokim łukiem i traktuję ten fenomen podobnie jak wszelkie wynalazki neocharyzmatyczne - nie wykluczam, że może ktoś się u nich narodzić na nowo, ale jeśli będzie tam trwał i się uświęcał to raczej pomimo, a nie dzięki tym środowiskom.


"Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem lecz czynem i prawdą."

1 Jana 3, 18
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 19 kwie 2017, 08:48

Zgadzam się z Kolegą powyżej. Już nie chcę wspominać że ta dwójka nie ma w ogóle jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego. Szaman Chojecki ośmiesza polską myśl protestancką/chrześcijańską. A ostatni atak na Mariusza Maxa Kolonkę to przekroczył wszystkie granice, zwyzywanie jego widzów od ćwierć inteligentów i kacapów to naprawdę chamsywo do potęgi entej. Jak widać panowie Kowalski i Chojecki nigdy żadnego wpierdolu nie dostali, cwianiaczki ze wsi lublin.

*Za ten post otrzymujesz punkt karny.
MrSponge


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Noemi » 19 kwie 2017, 09:04

Kamilzon jestesmy na forum chrzescijanskim wiec nie uźywaj wulgaryzmów ,druga sprawa Lublin to nie wieś a 500 tysieczne miasto stolica województwa ,był teź wprawdzie krotko nie mniej fakty sa takie ,stolicą państwa Polskiego.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Zbyszekg4 » 19 kwie 2017, 09:19

Dla ścisłości: dane z 2012 r. podają liczbę ludności Lublina na 348 tysięcy z groszami...
Ja już tego całego Chojeckiego nie słucham i raczej nie zamierzam bo chamstwa :nerwus: nie cierpię!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Noemi » 19 kwie 2017, 11:31

Zbyszek mamy 2017r.jak dojada jeszcze studenci to sie liczba mieszkancow zwieksza :-D


Kazetha
Posty: 118
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kazetha » 19 kwie 2017, 13:34

Chojecki właśnie jest takim pomnikiem stereotypu protestanta, jaki mają ludzie w głowach. Jak mówisz "protestant" to właśnie tak często sobie każdego wyobrażają. Potem widzą takiego na YouTubie i już wizja świata utrwalona Przykre to.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Janek » 01 maja 2017, 04:29

M. Kowalski odpowiada Macronowi
https://www.youtube.com/watch?v=LQYPgfSyR74
:-D


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Noemi » 01 maja 2017, 10:14

zdolny ten Kowalski co drugie zdanie po łacinie :-/


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Janek » 01 maja 2017, 14:12

Marian to "prosty chłop" w tym jego urok ;)
Prorocy,Apostołowie,Bóg używali
też dość ostrego języka..



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości