KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Puritan » 09 maja 2016, 11:43

Jakie jest wasze zdanie na temat KOD-u? Według Jarosława Kaczyńskiego ich celem jest destabilizacja Polski:

– To ci, którzy dzisiaj maszerują (chodzi o KOD i antypisowską opozycję) chcą, żeby uchodźcy przybywali do Polski, żeby polskie normalne życie zostało zakłócone. My mamy w tej sprawie zupełnie inny pogląd. Chcemy pomóc uchodźcom, ale chcemy im pomóc finansowo, w miejscach gdzie w tej chwili przebywają – dodał Jarosław Kaczyński.
http://pikio.pl/kaczynski-polska-nie-pr ... uchodzcow/

Jakie jest wasze stanowisko w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Rembov » 09 maja 2016, 11:51

Puritan pisze:Jakie jest wasze zdanie na temat KOD-u?

Takie: Kłamliwi Organizatorzy Demonstracji.


Jakie jest wasze stanowisko w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski?

Sprawdzić, poddać kwarantannie, przyjąć. Oczywiście w rozsądnych, niewielkich grupach, które można zasymilować ze społeczeństwem, a nie hurtowo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Ian » 09 maja 2016, 12:03



I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Lovemyworld » 09 maja 2016, 12:09

Puritan pisze:Jakie jest wasze zdanie na temat KOD-u? Według Jarosława Kaczyńskiego ich celem jest destabilizacja Polski:

– To ci, którzy dzisiaj maszerują (chodzi o KOD i antypisowską opozycję) chcą, żeby uchodźcy przybywali do Polski, żeby polskie normalne życie zostało zakłócone. My mamy w tej sprawie zupełnie inny pogląd. Chcemy pomóc uchodźcom, ale chcemy im pomóc finansowo, w miejscach gdzie w tej chwili przebywają – dodał Jarosław Kaczyński.
http://pikio.pl/kaczynski-polska-nie-pr ... uchodzcow/

Jakie jest wasze stanowisko w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski?


KOD (komitet obrony demokracji) to organizacja powołana w celu (jak wspomniał J. Kaczyński) destabilizacji kraju.
Nie da się nie zauważyć kto maszeruje w tego typu demonstracjach: ludzie, którzy po zmianie władz stracili swoje stare, dobrze płatne posady. Wyciągają swoje rodziny i udają, że ludziom zależy na obaleniu obecnych władz.

Pierwszy raz zgodzę się z Rembovem.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: kontousunięte1 » 09 maja 2016, 12:32

To jest nas więcej do zgody z Rembovem. To jasne i oczywiste,że odsunięci od koryta tak mieszają.
A chyba najbardziej boją się tego,co jeszcze może wyjść na wierzch,jak "nowi" zaczną głębiej kopać .
Tu zaznaczę,że nie jestem za PiS-em /oburza mnie Ziobro,Kamiński,Macierewicz itd.,Kaczyńskiego nie trawiłam nigdy/, ale na ryje PO-wców od dawna nie mogę patrzeć.
Zauważyłam też,że zupełnie,ale to zupełnie przestałam oglądać tv.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Dragonar » 09 maja 2016, 12:38

Mam negatywny stosunek zarówno do KOD-u, jak i do PiS-u.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: derko » 09 maja 2016, 13:28

Ja tu wrzucę trochę odmienne zdanie. :nerd:

Moim zdaniem KOD jest jak najbardziej potrzebny i dobrze się organizują ludzie, bo to jest w pewnym stopniu hamulec przed zapędami PiS-u i skrajnej nacjonalistycznej prawicy.
Daje też pewien obraz. Polska jest zróżnicowana.

Twierdzenia, że KOD dzieli polaków, to raczej propaganda. Polska zanim powstał KOD była już głęboko podzielona. Polacy w dobie pokoju i stabilności od zawsze się ze sobą kłócili. Taka specyfika Polaków ;)
Kłótnie milkły tylko w tedy jak było jakieś zagrożenie i trudna sytuacja.

:roll: :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: kontousunięte1 » 09 maja 2016, 13:42

derko
Sporo w tym prawdy. Jednak mnie nie podobają się zarówno zapędy jednych,jak i drugich.
To politycy,obojętnie z jakiej strony, zawsze dzielili Polaków. Teraz dodatkowy podział wprowadził Piś-na lepszych:katolików i sort wybrakowany, cała reszta.


Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Hierokles » 09 maja 2016, 18:28

Komitet Obrony Demokracji Ludowej ...

O jaką demokrację walczy to całe zbiorowisko aferzystów dowiedzieć się można z taśm nagranych w "Sowie i Przyjaciele"


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Lord Vajler » 09 maja 2016, 21:25

Puritan pisze:Jakie jest wasze zdanie na temat KOD-u? Według Jarosława Kaczyńskiego ich celem jest destabilizacja Polski:

– To ci, którzy dzisiaj maszerują (chodzi o KOD i antypisowską opozycję) chcą, żeby uchodźcy przybywali do Polski, żeby polskie normalne życie zostało zakłócone. My mamy w tej sprawie zupełnie inny pogląd. Chcemy pomóc uchodźcom, ale chcemy im pomóc finansowo, w miejscach gdzie w tej chwili przebywają – dodał Jarosław Kaczyński.
http://pikio.pl/kaczynski-polska-nie-pr ... uchodzcow/

Jakie jest wasze stanowisko w sprawie przyjmowania uchodźców do Polski?


Raczej najeźdźców. Czym kończy się przyjmowanie muzułmanów to widzimy na przykładzie zachodu. Chociaż nie jestem sympatykiem PiS to mam nadzieję, że nie ugną się faszystowskiej Unii.


Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Mitnaged » 19 sie 2016, 05:44

Jakieś dziwne to pomieszanie KODu z tematem imigrantów.

Cóż dla mnie ten KOD taki letni jest. Z jednej strony zaczeło się dobrze, jako sprzeciw wobec tego co partia JK zrobiła z Trybunałem, z drugiej strony z czasem zrobiło się tam zbyt partyjnie. No i ciężko wiarygodnie z PO protestować przeciwko niszczeniu TK i Konstytucji.


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Michał » 19 sie 2016, 14:23

Mitnaged pisze:Jakieś dziwne to pomieszanie KODu z tematem imigrantów.

Cóż dla mnie ten KOD taki letni jest. Z jednej strony zaczeło się dobrze, jako sprzeciw wobec tego co partia JK zrobiła z Trybunałem, z drugiej strony z czasem zrobiło się tam zbyt partyjnie. No i ciężko wiarygodnie z PO protestować przeciwko niszczeniu TK i Konstytucji.


W pełni się zgadzam.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 19 sie 2016, 15:53

Problem jest wtedy kiedy złodziej nakradnie tak duzo że za ukradzione pieniądze staje się policjantem, sędzia i politykiem w jednym.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Samolub » 19 sie 2016, 17:52

Pamiętacie za rządów PO ten hejt na Grecję ramię w ramię z niemieckimi bankami oraz wyzyskowcami. Przecież to zachodziło o rasiz i nazizm, Grecy nieroby... To Unia tak załatwiła Grecję.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KOD, czyli tzw. komitet obrony demokracji

Postautor: Riddick » 19 sie 2016, 18:44

Żaden tam kod tylko kop, czyli komitet obrony platformy. Generalnie nie lubię ani pisu, ani po ani kopowców, ponieważ to są dwie konkurencyjne lewicowe bandy, których celem jest tylko kraść, kraść i kraść, co zresztą widać zarówno po okresie rządów platfy, jak i teraz widać po pisuarze. Dość już lewicy, niech przyjdzie prawica

derko pisze:Moim zdaniem KOD jest jak najbardziej potrzebny i dobrze się organizują ludzie, bo to jest w pewnym stopniu hamulec przed zapędami PiS-u i skrajnej nacjonalistycznej prawicy.

W Polsce nacjonalistyczna prawica jest poza parlamentem i ma tak nikły stopień poparcia, że trzeba fantasty, aby takie zdanie napisał. Od dobrych 15 lat nie było żaden partii prawicowej w sejmie, a tym bardziej u władzy. Powodzenia następnym razem. Kod nie jest żadnym hamulcem, jest marnowaniem potencjału ludzkiego w obronie złej sprawy, bo obrona partii, która przez osiem lat grabiła nie jest czymś w porządku, a kodowcy chcą na powrót tej partii u władzy. Tak więc jak na razie w polskiej polityce - samo zło.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości