Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: kontousunięte1 » 26 maja 2016, 13:14

No właśnie zauważyłam. I w związku z tym nie wiem,jak mam się ustosunkować do ateńskiej demokracji. :-D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 15:22

Karmienie dziecka to też socjalizm tak nawiasem :hihi:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 26 maja 2016, 16:43

kontousunięte1 pisze:A jak do tego się ma demokracja ateńska? Przecież to nie Marks czy Engels wymyślili.
Oczywiście że nie, ale skutek jest ten sam - upadek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 26 maja 2016, 16:45

Thor pisze:kontousunięte1, Kaan sam odpowie, ale pod innym wątkiem napisał, że starożytny Rzym to było cesarstwo socjalistyczne....
Oczywiście nie w każdym okresie. Kiedy wyczytasz, że lud domagał się igrzysk i chleba (darmowe) a władza to spełniała to masz okres w którym był socjalizm i jak dalej poczytasz to znajdziesz problemy ekonomiczne cesarstwa i w efekcie jego upadek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 17:00

Ale akwedukty, prawo czy państwo to też element socjalizmu. To strikte socjalizm jest zły, a nie jego niektore elementy ktore sluza ludziom. Państwo, rodzina, Zbor Chrzescijanski to tez element socjalny


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 26 maja 2016, 18:09

Samolub pisze:Ale akwedukty, prawo czy państwo to też element socjalizmu. To strikte socjalizm jest zły, a nie jego niektore elementy ktore sluza ludziom. Państwo, rodzina, Zbor Chrzescijanski to tez element socjalny
Akwedukty, prawo i państwo to nie socjalizm, socjalizm zaczyna się wtedy, gdy jednym zabierasz żeby dać drugim. Państwo, rodzina i zbór to trzy różne elementy rządzone własnymi prawami, wkładanie wszystkiego do jednego wora, unifikacja wartości to rzeczywiście socjalizm. Państwo zbiera podatki po to by służyć obywatelowi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, dlatego utrzymanie strategicznej infrastruktury może być, a może nawet powinno być wykonywane przez państwo. W tym mieszczą się drogi, akwedukty, systemy obronne, wojsko, policja itd.
Socjalizm dotyczy państwa, władzy, w obrębie rodziny, zboru nie ma czegoś takiego jak polityka, to całkowicie różne byty. Bez sensu jest przyrównywanie społeczeństwa do rodziny, czy zboru, poszukaj w Biblii odpowiednich wzorców. Więź matki z dzieckiem to nie polityka i socjalizm, natomiast stosunek państwa do rodziny może być socjalistyczny, lewicowy, lub konserwatywny, prawicowy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 18:25

KAAN pisze:
Samolub pisze:socjalizm zaczyna się wtedy, gdy jednym zabierasz żeby dać drugim.


Czy według ciebie, gdy izraelici płacili obowiązkową dziesięcinę na rzecz kapłanów, czy inne obowiązkowe podatki np. na budowę świątyni, pałaców królewskich czy utrzymanie wdów, to jest to socjalizm?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 18:28

a jak państwo buduje wodociągi i kanalizacje powołuje przedsiębiorstwo do obsługi tych wodociągów i kanalizacji, to czy to jest jeszze kapitalizm czy już socjalizm. pytam bo słyszałem i czytałem, że gdy państwo zakłada przedsiębiorstwo to to już jest etatyzm i interwencjonizm, a więc socjalizm.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: kontousunięte1 » 26 maja 2016, 18:56

Ja tu jednak czegoś nie rozumiem.
Nie rozumiem w takim razie jakim państwem jest Szwajcaria.
A chodzi mi o to,że jest tam opieka nad wszelkimi "wykluczonymi" na bardzo wysokim poziomie.
Nie ma przyzwolenia dla nierobów i cwaniaków,ale jeśli ktoś jest w tzw. potrzebie, to nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób wpadł w kłopoty. Udziela mu się wszelkiej pomocy i to za darmo. Chodzi mi o to,że np,narkomani,alkoholicy,bezrobotni itp.mają zapewnioną opiekę i to nie jak u nas, ale taką "aż do skutku". Człowiek taki jest objęty wszechstronną pomocą, z najwyższej półki i tak długo,aż wróci do społeczeństwa, do zdrowia, do normalności. Nie mam teraz czasu, a by się rozpisywać, ale tylko sygnalizuję.
I co jest w takim razie.Przecież tych ludzi nie utrzymuje się za pieniądze z kosmosu,tylko zawsze jest tak,że jeden płaci drugi korzysta.Ale pamiętać trzeba,że dziś ja płacę a jutro ja mogę potrzebować pomocy. I to niezależnie,czy jestem dziś dyrektorem czy woźnym, młodym i zdrowym czy starym i słabym.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 19:49

Uściślając wszystko to socjalizm, nawet wolny rynek to socjalizm. Neoliberalizm też polega na socjalizmie ^^"

Z drugiej strony socjalizm jest neoliberalny bo to inwestycja która rzekomo ma się zwrocic w przyszłości :hihi: =D także...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Thor » 26 maja 2016, 20:36

Samolub :D ty nie ciągnij łacha z tutejszych wolnorynkowców, ja cię proszę ;)


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Samolub » 26 maja 2016, 21:07

Nie no po prostu taki podział dłużej czy w praktyce jest nierealny. Gdyby to było takie ważne sam Chrystus zajalby glos. Wole skupic sie na konkretnym zagadnieniu, a nie na szablonach.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 27 maja 2016, 11:37

Thor pisze:
KAAN pisze:
Samolub pisze:socjalizm zaczyna się wtedy, gdy jednym zabierasz żeby dać drugim.

Czy według ciebie, gdy izraelici płacili obowiązkową dziesięcinę na rzecz kapłanów, czy inne obowiązkowe podatki np. na budowę świątyni, pałaców królewskich czy utrzymanie wdów, to jest to socjalizm?
Nie, bo w Izraelu była teokracja i monarchia, podatki na świątynię to były prawa dotyczące religii teokracji. Socjalizm jest z przeciwnej strony niż teokracja.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: KAAN » 27 maja 2016, 11:40

Thor pisze:a jak państwo buduje wodociągi i kanalizacje powołuje przedsiębiorstwo do obsługi tych wodociągów i kanalizacji, to czy to jest jeszze kapitalizm czy już socjalizm. pytam bo słyszałem i czytałem, że gdy państwo zakłada przedsiębiorstwo to to już jest etatyzm i interwencjonizm, a więc socjalizm.
Owszem, jełśi państwo wchodzi w gospodarkę to jest socjalizm. Pomiędzy socjalizmem i kapitalizmem jest wiele stopni pośrednich im głębiej państwo ingeruje w gospodarkę tym więcej jest socjalizmu, można nawet wyobrazić sobie wskaźnik udziału państwa w gospodarce jako poziom socjalizmu..


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego niektórzy protestanci głosują na PO?

Postautor: Thor » 27 maja 2016, 14:42

ok. a czy król lub książe który budował na swoim terenie kuźnie, sążnie czy gorzelnie, będąc władcą swego państewka wprowadził tym samym socjalizm na swoim terenie?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości