Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: 2tm31617 » 26 lip 2016, 10:58

https://www.youtube.com/watch?v=zSxuIU-UeX8
co o tym sądzicie?
anty0katolicy to ekstremiści. po modzie na nietolerancje i terroryźmie, teraz ekstemisci są źródłem zła?
Nie dzwia więc słowa posłów Nowowczesnej, finansowanej prze Sorosa, że ekstremizm to nie terroryści, ale np. nacjonaliści, którzy prowokują mową nienawiści. Ile to już stron w internecie zostało pozamykanych? Co takiego okropnego głoszą narodowcy i chrześcijanie. My przecież tylko mówimy, stop terrorystom, ludzi akceptujemy, ale nie zagrożenie- innymi słowy nawołujemy do władzy, by była ostrozna. Słuchajcie papieża, myślę, że właśnie w Polsce powie cos płomiennego, co będzie w temacie ekstemizmów, on w Polsce ma spore pole do popisu.
Cy nasze usta mają byc zamknięte. Ilu z nas z obawy o wolność lub życie odwróci się od Chrystusa?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Albertus » 26 lip 2016, 16:40

Czy możesz podać jakieś przykłady "nowych prześladowań protestantów"?

Konkrety


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: 2tm31617 » 26 lip 2016, 16:58

nie wiem. tak samo nie wiem czy tej rumuńskiej rodzinie co zabrano dzieci z powodu uczenia "za grzech trafi sie do piekła" to katolicy czy protestanci. Bardziej pytam, czy ma to jakiś sens, czy to co obserwujecie można jakoś łączyć w całość. Po co są tworzone te agendy? Czemu tak dużo w tv mówi sie o wszelkich estremizmach, zapominajac jakby o jedynym realny groźnym - terroryzmie, jedynym aktywnym!


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Albertus » 26 lip 2016, 17:15

Myślę że można mówić o nowych prześladowaniach chrześcijan

Ale ty piszesz o nowych prześladowaniach protestantów.

Byłem więc ciekaw tych przykładów nowych prześladowań konkretnie protestantów


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: kontousunięte1 » 26 lip 2016, 17:19

Ciekawy temat poruszyłeś, ale to chyba dotyczy chrześcijan w ogóle. Dziś znowu jakiegoś staruszka - księdza podczas mszy zabito. Nie widzę jakiegoś szczególnego nacisku na prześladowanie protestantów, za to chrześcijanie są strasznie prześladowani. Zaglądnij na stronę OpoeDoors na przykład, (nawiasem mówiąc to chyba jedyna organizacja z którą sympatyzuję).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lip 2016, 17:46

kontousunięte1 pisze:Zaglądnij na stronę OpoeDoors na przykład, (nawiasem mówiąc to chyba jedyna organizacja z którą sympatyzuję).

W tym temacie można też się zorientować z tej strony i od tej organizacji: http://www.gpch.pl/ [ma siedzibę w moim mieście]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: artur403 » 30 lip 2016, 09:11

2tm31617 pisze:nie wiem. tak samo nie wiem czy tej rumuńskiej rodzinie co zabrano dzieci z powodu uczenia "za grzech trafi sie do piekła" to katolicy czy protestanci. Bardziej pytam, czy ma to jakiś sens, czy to co obserwujecie można jakoś łączyć w całość. Po co są tworzone te agendy? Czemu tak dużo w tv mówi sie o wszelkich estremizmach, zapominajac jakby o jedynym realny groźnym - terroryzmie, jedynym aktywnym!


Rumunia jest krajem prawosławnym!!!!


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: 2tm31617 » 30 lip 2016, 09:42

To prawda. Nie wiem jak ta konkretne rodzina. Ale nawet jeśli, to chyba prześladowanie że względu na Jezusa, nie widzisz czegoś?


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: christianinroman » 30 lip 2016, 18:31

kontousunięte1. Musimy umieć rozróżniać według nauki Pana i apostołów kto jest chrześcijaninem według ewangelii a kto nim nie jest. Czy Ksiądz odprawiający mszę w KRK jest chrześcijaninem sama sobie odpowiedz. Nie dziw się zatem że zginął bo przecież praktykował kłamstwa. Ja jestem gotów umrzeć dla Chrystusa, który jest PRAWDĄ, ponieważ ON umarł za moje grzechy.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Samolub » 31 lip 2016, 17:18

Papiez skwitowal to krotko

kto nie smieje sie pijany i jest czujny kto nie szczerzy zebow do balwochwalstwa ten jest emerytem. Oby nie skonczyl jak Bieniu na papieskiej emeryturze.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: kontousunięte1 » 31 lip 2016, 19:09

Poważnie? Tak powiedział?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Samolub » 31 lip 2016, 19:55

Mniej wiecej powiedzial ze strapionych nie trzeba pocieszac, ze to emeryci zyciowi i takie tam

Kazal robic raban :lol-above:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Michał » 31 lip 2016, 20:10

Efendi pisze:
artur403 pisze:Rumunia jest krajem prawosławnym!!!!


W Rumunii jest duża mniejszość prostestancka i katolicka


Nie wiem jak z protestancką, ale podróżując niedawno po tych krajach odniosłem wrażenie, że katolicka w dużej mierze pokrywa się z węgierską.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: kontousunięte1 » 31 lip 2016, 20:15

Samolub pisze:Mniej wiecej powiedzial ze strapionych nie trzeba pocieszac, ze to emeryci zyciowi i takie tam

Kazal robic raban :lol-above:

Dziadyga paskudny. XP


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czas prześladowań protestantów rozpoczęty na nowo

Postautor: Samolub » 31 lip 2016, 20:44

kontousunięte1 pisze:
Samolub pisze:Mniej wiecej powiedzial ze strapionych nie trzeba pocieszac, ze to emeryci zyciowi i takie tam

Kazal robic raban :lol-above:

Dziadyga paskudny. XP



Sam Bienia zdetronizowal a teraz o emeryturze opowiada. Jakby byl honorowy oddalby prawdziwemu papiezowi Benedyktowi korone i berło, zrobili z niego emeryta przymusowego, a samozwanczy Franciszek udaje Papieza... cos tu nie gra


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości