Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne

Na kogo oddajesz głos

Czas głosowania minął 06 lis 2016, 22:08

Donald Trump
9
90%
Hilary Clinton
1
10%
 
Liczba głosów: 10
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 15:17

Samolub,
A niby dlaczego moderacja mieliby ukryć twoje wypowiedzi, wstydzisz się ich? :O

To, że bronisz Trumpa, jak niepodległości?
No trochę wstyd ^_^

Co do realiów, czy innych twoich(?) dziwacznych uwag to naprawdę, znam wielu wierzących w stanach i mam z nimi kontakt.

To, że wskazuje wady i wątpliwości o Trumpie, nie znaczy, ze z automatu jestem za Clinton i nie dostrzegam jej wad. Moim zdaniem demokraci popełnili błąd wystawiając ją. Republikanie zgadzając się na Trumpa, też nie są bez winy.
Rozumie, że przeraża cie, ze ktoś ma zdanie inne niż,.. no własnie Twoje czy nabyte z jakieś propagandówki? ^_^

Opanuj się kolego, i nie wypisuj bzdur po wszystkich tematach, bo to raczej nie świadczy o tobie dobrze. :puppyeyes:

:roll: :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 15:33

Proszę mnie nie rozśmieszać i nie wymyślać mi łatek wyssanych z palca
Nie rzucaj we mnie oskarżeniami =D

czemu jestem za ukryciem tych postów? Bo siejesz dezinformacje oraz nie rozumiesz realiów amerykańskich.

Nic mnie nie przeraża, nic nie rozumiesz =P po prostu zapomnij, zaprzestań oskarżeń wobec mojej osoby.

Co z tego że Ci coś wytłumaczę skoro mnie nie słuchasz, proszę rób po swojemu! =D peace out !


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 16:32

Wogole smieszne jest to, że uważasz że popieram jakąś partie Republikańską haha a co ja wgl mam do tego. Idea że jedna partia jest be, a inna wybawia chyba opuscila mnie po odstawieniu smoczka =D błagam skąd te wnioski. Poczytaj o czym pisałem, o tym że Trump rozjechał estabilishment w swojej partii a potem u demokratów. Co ma swoje plusy, temat jest szeroki, jakbyś popytał moze bys się czegos dowiedzial, wpadłeś zamieszac, rzucic sloganami ktore przetrawil mozg przez ostatni miesiac w mikro klimacie, przy stymulacjii jakiejs gazetki i kilku tandentych goru heh takie małostkowe wąskie spojrzenie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 16:38

Samolub pisze:Proszę mnie nie rozśmieszać i nie wymyślać mi łatek wyssanych z palca
Nie rzucaj we mnie oskarżeniami

Póki, co odpowiadam na twoje oskarżenia, A że udajesz kongresmana, który zjadł zęby w USA ;)

Samolub pisze:czemu jestem za ukryciem tych postów? Bo siejesz dezinformacje oraz nie rozumiesz realiów amerykańskich.

Czy ja napisałem referat, na temat ameryki? Wyraziłem opinie o Trumpie. Nie podoba ci się? No cóż ja widzę to czego może Ty nie chcesz zobaczyć?
W mojej opinii Trump to populista. Jak wielu dzisiaj polityków. Taka moda.
Samolub pisze:Nic mnie nie przeraża, nic nie rozumiesz =P po prostu zapomnij, zaprzestań oskarżeń wobec mojej osoby.

Jak na razie to ty wypisujesz jakieś bzdury na mój temat po innych tematach tego forum (może i na innych tez, ale tego nie wiem).

Samolub pisze:Co z tego że Ci coś wytłumaczę skoro mnie nie słuchasz, proszę rób po swojemu!

No dzięki za pozwolenie. :O
Tłumaczyć mi nic nie musisz, możesz spróbować wyrazić swoją opinię, poglądem stanowiskiem, itp. ( na tym polega dyskusja), nie używając prz tym ataków ad personam, o ile potrafisz, bo mam wrażenie, język twojego ulubieńca (?) ci się tak spodobał, ze zaczynasz go stosować na chrześcijańskim forum.
Jeszcze raz. Więcej pokory, szacunku do innych to może to do ciebie wróci.

:roll: :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 12 lis 2016, 18:15

Znaczy krytykowales glosujacych na danego kandydata bo nie wszystko jest perfect, a potem sam stwierdziłes że zaglosowalbys ale nie wszystko jest perfect. Takie wiesz pouczanie i wypominanie.

W sumie tyle wniosles ze skrytykowales bo glosu nie masz. Wiec czemus się przysluzasz =D no ogolnie na szkode, jeszcze tak delikatne rzeczy poruszasz wchodzisz bez wiedzy i rozumienia skomplikowanych przestrzeni zycia w innym narodzie
No spojrz na swoja pokore =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: derko » 12 lis 2016, 18:52

Samolub pisze:Znaczy krytykowales glosujacych na danego kandydata bo nie wszystko jest perfect, a potem sam stwierdziłes że zaglosowalbys ale nie wszystko jest perfect. Takie wiesz pouczanie i wypominanie.


Nie za bardzo wiem z czym ty polemizujesz?
To jakaś interpretacja moich wypowiedzi? :O
Warto dopytać. Może też spróbujesz? To pomaga w dyskusji ;)

Samolub pisze:W sumie tyle wniosles ze skrytykowales bo glosu nie masz.

No nie mam głosu wyborczego w usa, to fakt. Zdanie na ten temat oczywiście też nie mogę mieć?
No to idąc twoim tokiem myślenia nikt, kto nie glosował nie powinien na ten temat się wypowiadać, no nie? :roll:
Masz może prawo wyborcze w usa?

Samolub pisze:Wiec czemus się przysluzasz =D no ogolnie na szkode,

Możesz jaśniej z tą :"ogólnie na szkode"?

Samolub pisze: jeszcze tak delikatne rzeczy poruszasz wchodzisz bez wiedzy i rozumienia skomplikowanych przestrzeni zycia w innym narodzie

To od ilu lat mieszkasz w usa? Bo rozumiem twoja wiedza o "skomplikowanych przestrzeni zycia w innym narodzie " jest związana z twoim długoletnim życiem w tym innym narodzie? ;D
Samolub pisze:No spojrz na swoja pokore =P


Spoko, spojrzałem, a jak u ciebie w tej sprawie? :D

:roll: :)


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Michał » 13 lis 2016, 00:09

Nikt nie uważa Trumpa za jakiegoś rycerza na białym koniu, tylko stawką w tych wyborach były m.in. nominacje do Sądu Najwyższego. Od orzecznictwa SN będzie bardzo dużo zależało w sprawach tzw. światopoglądowych. Jak pisał Franklin Graham:

A lot of people are slamming evangelicals for supposedly giving Donald J. Trump a pass. That’s simply not true. No one is giving him a pass. I’m certainly not, and I’ve not met an evangelical yet who condones his language or inexcusable behavior from over a decade ago. However, he has apologized to his wife, his family, and to the American people for this. He has taken full responsibility. This election isn’t about Donald Trump’s behavior from 11 years ago or Hillary Clinton’s recent missing emails, lies, and false statements. This election is about the Supreme Court and the justices that the next president will nominate. Evangelicals are going to have to decide which candidate they trust to nominate men and women to the court who will defend the constitution and support religious freedoms. My prayer is that Christians will not be deceived by the liberal media about what is at stake for future generations.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 08:17

Prawda jest taka że Clinton podzieliła naród, a Obama nie był prezydentem Amerykanów
Kolejna prawda jest taka że administracja Demokratow odpowiada czesciowo sytuacje na swiecie. Ja wiem ze z perspektywy cieplego bialego domu i wygodnego fotela wyglada to miekko, ale z perspektywy np Aleppo to nie wyglada miekko. Wogole nie wiem czy Obama ma mandat by do 20 stycznia pracowac, wedlug mnie powinien ustapic w ciagu tygodnia dla dobra Amerykanow. Jesli tego nie zrobi to jest wrogiem Amerykanów.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 09:03

Barrack mowi o jakiejs plynnej zmianie i rzuca deklaracjami. Ale widac że nawet nie są przygotowani oddac wladze, to pokazuje patologie i kompromituje tego prezydenta i jego świty. Powinien natychmiast zaakceptowac stanowisko np Priebus'a jak tylko się pojawi i na dlugo przed 20 stycznia to zrobic. Sam deklarowal plynną zmiane, wiec przed objeciem prezydentury przez Trumpa musi wymienic wszystkie nominacje. A poniewaz nie bylo elekcjii jeszcze to powinien akceptowac nominacje przyszlego prezydenta elekta.

Jesli tego nie zrobi to nawet wyborcy Demokratow beda zszokowani.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: n.ellie » 13 lis 2016, 17:29

https://goo.gl/images/XEhgqO

A znacie to? Ciekawe, czy faktycznie tak się kiedyś wypowiedział w temacie.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 13 lis 2016, 19:01

Tego nie wiem, wiem tylko że CNN i NYtimes i tym podobne są w opałach

@Nicole

Czy media prorepublikańskie oglupiają jak te prodemokratów czy inne? To oczywiste że tak

Jeśli nawet Trump coś takiego powiedzial to nie ma to wogole znaczenia gdyż w Ameryce jego wyborcy, ale też nie tylko zaczynają myśleć bardziej alternatywnie i widzą że myslenie nie boli =D

a media raz że nie mogą takich rzeczy przekazywać z pewnych względów, dwa krytykują ataki na siebie

tym bardziej dostarczają dowodów na swoją powiedzmy to patologie oraz wmawiają ludziom że Trump im chce coś wmówić

a Trump sobie tweetuje, każdy ma dobrą zabawę z tego wszystkiego a oni ból

oczywiście są co bardziej inteligentni dziennikarze i takie zmiany widzą, wiec stają się bardziej alternatywni i to akcentują, wiec ogólnie anty system zbiera żniwo =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: 2tm31617 » 19 lis 2016, 21:56

http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/ ... wideo.html
trump to trąba :)

takie tam proroctwa, które oczywiście biorę z przymróżeniem oka


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: Samolub » 19 lis 2016, 22:15

Te proroctwa to jakies bzdury pisane przez szaleńca mazakiem na szybie...

Nie odbieram tego człowieka jako Chrześcijanina lecz zwodziciela, niedawno popierał Franciszka, teraz po wyborach mowi jakies bzdury. Kogo gdzie nie wybiorą co się nie stanie opowiada różne rzeczy...

Ale jakie ma to znaczenie? To znaczy że Trump to trąba? Liczyłeś że Trump to Chrystus?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: 2tm31617 » 20 lis 2016, 06:01

absolutnie nie. ale to są tylko ciekawe zbiegi okolicznosci lub zaplanowane "proroctwa". szkoda ze taka strona to podchwytuje.

z drugiej strony te wydarzenia i trump mają pozytyny ydźwięk pewnie, część niewierzących moze się zacznie interesować Objawieniem, a potem całym Pismem.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie Usa, prawybory w Polsce

Postautor: 2tm31617 » 21 lis 2016, 21:10

a może jednak Trump antychrystem, w którego uwierzą Żydzi :)
http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/ ... wideo.html



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości