Ultimatum dla rządu polskiego

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 17 lis 2016, 13:36

Hey, tu wpisujemy nasze rządania/oczekiwania wobec rządu polskiego na już czyli na rok 2018, bądźcie realistami, ale też wymagajcie

rząd ma wszelkie możliwości i warunki by spełniać wolę narodu, może mieć jedynie złą wolę ograniczenia czysto socjotechniczne czy medialne

na mojej liście jest tego naprawdę sporo, nie ma tam w sumie nic co obciąża kogokolwiek jakimiś kosztami czy obowiązkami

skromnie zacznę od:
- dostęp i prawo do posiadania broni


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 17 lis 2016, 13:59

Też tak może być, w 2018 roku to pół Europy może być ogarnięte wojną domową =D wszystko może się zdarzyć


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Luna » 17 lis 2016, 18:11

Reforma edukacji. Ale porządna, a nie taki bezpodstawny chaos, jaki mają teraz wprowadzać.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 18 lis 2016, 16:35

We the people... !

Ja tam wolę wymagać od tego rządu aktywności. Tak samo jak wymagam od mediów prawdziwych informacjii i poruszania ważnych spraw wszystkich grup, choćby się krew lała i małpy przed kamerą skakały =D też wymagam od opozycjii propozycjii, ustaw i konstruktywnej krytyki.

Nie wymagam dlatego, że jestem złośliwy tylko sprawiedliwie musi być =D

Nie jestem zadowolony z tego co się działo w naszym kraju, teraz też nie jestem zachwycony.

Wyznaje zasadę, że liczą się dobre chęci i uczciwość. Jeśli te dwie rzeczy są i coś się s..chrzani to nie ma tragedi

ludzie nienawidzą cwaniactwa =D nasza dobra cecha narodowa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Dezerter » 18 lis 2016, 22:56

Samolub pisze:Hey, tu wpisujemy nasze rządania/oczekiwania wobec rządu polskiego na już czyli na rok 2018, bądźcie realistami, ale też wymagajcie

rząd ma wszelkie możliwości i warunki by spełniać wolę narodu, może mieć jedynie złą wolę ograniczenia czysto socjotechniczne czy medialne

na mojej liście jest tego naprawdę sporo, nie ma tam w sumie nic co obciąża kogokolwiek jakimiś kosztami czy obowiązkami

skromnie zacznę od:
- dostęp i prawo do posiadania broni

a strzelić cię?
to moje pierwsze
- utrzymanie zakazu posiadania broni na dotychczasowym poziomie


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 20 lis 2016, 11:16

Ależ czemu Dezerterze jesteś przeciw? To slogan ale da się to doszlifować perfect

Zresztą obrona terytorialna czy broń nie ma być siłą główną na froncie. Ma odstraszać, musi być rozproszona siła. To powoduje problemy logistyczne, problemy przy okupacjii zajętych terenów. Nie chce mi się tego wszystkiego obszernie tłumaczyć bo w praniu wszystko lepiej widać. Ale wyobraźnia niesie wiele odpowiedzi

Ludzie nadal nie rozumieją czym jest obrona terytorialna i że ona nie podejmując nawet walki ma znaczenie ekonomiczne, psychologiczne i logistyczne dla wroga.

Co do prawa do posiadania broni to rozumiem argumenty przeciwników. Gdybyś mi kazał stwierdzić czy w moim mieście można dać do ręki broń przeciętnemu mieszkańcowi to odrazu mówię że nie =D ja stwierdze na oko komu można komu nie, a urzędnik to musi się kierowac prawem (schematem)

o tym musielibyśmy szczegółówo dyskutować ;) jestem pewny że udałoby mi się Ciebie przekonać


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: artur403 » 20 lis 2016, 21:44

Jestem za prawem do posiadania broni dla odpowiedzialnych patriotów. Ale nie dla samolubów. ;P


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 20 lis 2016, 22:00

Dzięki za poparcie... =D
Artur i jak tam koronacja byś napisał jakiś temat.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Dezerter » 20 lis 2016, 22:49

Samolub pisze:Ależ czemu Dezerterze jesteś przeciw?(...)

o tym musielibyśmy szczegółówo dyskutować ;) jestem pewny że udałoby mi się Ciebie przekonać

Dezertera - pytasz?!
przekonać chcesz?!
serio ;)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 21 lis 2016, 19:28

Podnieś ręce !! Dezerterze :lmao:
Chcialem Ci fajny utwór wrzucić ale mp3 nie obsluguje tu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 24 lis 2016, 15:51

Dziś zasłyszałem że byłe UB bedzie miec mniejsze emerytury na poziomie średniej krajowej. Wedlug mnie to duże pieniadze i tak beda brac, 60% sredniej krajowej to rozumiem

A dla wspolpracownikow i czlonkow wyżej partii w tym kierownikow zakladow potrącenie 5-50%
To bym zrozumiał, a takie obnizenie do sredniej krajowej to ponizej sredniej jest 90% ludzi... do mediany to jeszcze


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Norbi » 24 lis 2016, 18:14

Samolub pisze:Dziś zasłyszałem że byłe UB bedzie miec mniejsze emerytury na poziomie średniej krajowej.

Średniej krajowej EMERYTURY.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 24 lis 2016, 18:40

Nie mylisz się...
Sredniej krajowej emerytury w Polsce nie na Malediwach, o tym pisałem tylko że w pośpiechu

Przecież nie mowimy o emeryturach glodowych czy ich anulowaniu. Naprawdę Szydło ma dobre serce albo komunisci zbyt mocne układy wykupili z emerytur i pseudo stanowisk pracy

Pieniadz robi pieniądz =D socjal-liberalacja


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Mitnaged » 04 gru 2016, 05:20

Samolub pisze:Ależ czemu Dezerterze jesteś przeciw? To slogan ale da się to doszlifować perfect

Zresztą obrona terytorialna czy broń nie ma być siłą główną na froncie. Ma odstraszać, musi być rozproszona siła. To powoduje problemy logistyczne, problemy przy okupacjii zajętych terenów. Nie chce mi się tego wszystkiego obszernie tłumaczyć bo w praniu wszystko lepiej widać. Ale wyobraźnia niesie wiele odpowiedzi

Ludzie nadal nie rozumieją czym jest obrona terytorialna i że ona nie podejmując nawet walki ma znaczenie ekonomiczne, psychologiczne i logistyczne dla wroga.

Problem w tym, że OT nie do tego ma służyć, a poza tym i tak do tego by się nie nadawała.
Polskie państwo podziemne miało kilkaset tysięcy żołnierzy, a w przypadku OT ma być to 10 tys, a docelowo może ze 30-35 tys. Do tego szkolenie ma trwać ze dwa tygodnie. Zresztą już za III RP był testowany taki pomysł. ale wyszło na to że takie jednostki są bezużyteczne jako formacja bojowa. W najlepszym razie nadadzą się do kopania okopu.
Inna sprawa, że ich ustawowe przeznaczenie każe o nich myśleć po prostu jak o paramiliarnej bojówce na usługach rządzących.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ultimatum dla rządu polskiego

Postautor: Samolub » 04 gru 2016, 12:14

Mitnaged pisze:Problem w tym, że OT nie do tego ma służyć, a poza tym i tak do tego by się nie nadawała.
Polskie państwo podziemne miało kilkaset tysięcy żołnierzy, a w przypadku OT ma być to 10 tys, a docelowo może ze 30-35 tys. Do tego szkolenie ma trwać ze dwa tygodnie.


Bo OT nie powinien miec wiekszego znaczenia na froncie niż uzupełnienie czy któraś linia. To musi być wojsko rozproszone, zresztą w trakcie zagrozenia z rezerwy przechodzi w ciagle cwiczenia, jakbys nie wiedzial niektore brygady maja 20-40% stanu, polowa jednostek jest niskiego stanu i polowa wysokiego, w trakcie wiekszej wojny masz mobilizacje. OT ma już przeszkolenie wojskowe. Zresztą jest to dobry pomysl gdyz Ci ludzie pracuja zawodowo, czyli jest to taka cywilna armia o spektrum możliwosci jak walka partyzancka, uzupełnienie w pierwszym etapie konfliktu malych wojsk zawodowych, charakter rozproszony powoduje wzrost kosztow okupacjii, problemy logistyczne, im wieksza taka armia tym mniejsza chec do agresjii badz kosztownej okupacjii. Czy utrzymywanie bardzo niskiego stanu w niektorych brygadach i wysokiego w innych jest dobre to już kwestia polemiki, wg mnie dobra, ale niektorzy krytykują takie rozwiazania.

Mitnaged pisze:Polskie państwo podziemne miało kilkaset tysięcy żołnierzy, a w przypadku OT ma być to 10 tys, a docelowo może ze 30-35 tys.


Polskie panstwo podziemne istnialo w trakcie 2 wojny swiatowej. To sa inne realia. Niemcy mialy dwycyfrowo mln armię, a dziś kilkudziesieczno tysieczną. I to wcale nie chodzi o to że teraz armie sa mniejsze, zalezy to od typu konfliktu, w przypadku przedluzajacej się wojny frontowej w Europie te armie bylyby tez kilku mln, ale to nie jest finansowo nawet dla zwyciescy oplacalne, widzisz nawet Rosjanie jawnie bezposrednio nie atakuja wschodnich terenow Ukrainy gdzie jest mase Rosjan i Ukraincow prosyjskich.

Mitnaged pisze:Inna sprawa, że ich ustawowe przeznaczenie każe o nich myśleć po prostu jak o paramiliarnej bojówce na usługach rządzących.


No tego to nie zauważyłem. Młodzi ludzie nawet się nie utożsamiaja czesto z partią na ktorą głos. Nie krytykowalbym tej armiii OT bo mozna zawsze zastosowac poprawki, rozwinac jej wielkosc, wyszkolenie, zresztą właśnie przeznaczenie tej armii jej stan i poziom zalezy od sytuacjii. Plusy sa takie

- ochotnicy pracuja zawodowo nie obciazaja istotnie budzetu
- najlepsza rezerwa po bylych zolniezach zawodowych
- wzglednie przydatna jednostka na froncie
- dzialania dywersyjne, partyzantka, obrona miast
- rozproszona po terenie kraju (kleski zywiolowe, niepokoje spoleczne, informacja)
- inne dzialanie armi wroga na terenach okupowanych, wieksze koszta, inne procedury, inna organjzacja, mozliwosc stalego ataku, dywersjii, zniszczenia pojedynczych pojazdow malych grup bojowych, logistyka
- strzelectwo jest sportem a OT aktywnym
- zacheca do aktywnosci obywatelskiej, zainteresowania bronią etc

Watpie by ktoś usunal ten rodzaj sił nawet za 50 lat. A modyfikacje, zmiany czesto wychodza w praniu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości