Prezydent Donald Trump

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Prezydent Donald Trump

Postautor: Michał » 11 lut 2017, 22:08

Wiem, że jest temat o wyborach w USA, ale jest już dawno po wyborach, więc można pisać o prezydenturze.

Jak oceniacie pierwsze tygodnie prezydentury Trumpa. Bo ja jestem zachwycony :) Pierwsze owoce są naprawdę zachęcające:

-Nominowanie konserwatywnego sędziego do Sądu Najwyższego. W warunkach amerykańskich SN jest bardzo ważny, bo to tam rozstrzyga się wiele światopoglądowych batalii. To właśnie perspektywa nominacji do SN była głównym powodem dla którego Trumpa poparli liczni chrześcijańscy lidery, jak choćby Franklin Graham i jego córka Cissie Graham Lynch.

-Likwidacja rządowego finansowania aborcji za granicą i organizacji proaborcyjnych w ramach pomocy zagranicznej.

-W polityce imigracyjnej priorytet dla najbardziej prześladowanej grupy wyznaniowej czyli chrześcijan (także w tym banie dla 7 bliskowschodnich krajów jest wyjątek dla "prześladowanych mniejszości").

Moim zdaniem Trump już zrobił dużo, może dla kogoś jest to nie dość, ale większość tego robi za pomocą executive orders, wolniej i bardziej opornie mogą iść sprawy tam, gdzie konieczny będzie udział Kongresu, mimo że i ten jest teraz republikański.

Pamiętajmy o kontekście. Obama przez dwie kadencje nie wspomniał nawet o prześladowanych chrześcijanach, za to bardzo starał się, żeby przypadkiem muzułmanie nie poczuli się żadną jego wypowiedzią urażeni. O Hillary można w sumie powiedzieć, że była kandydatką przemysłu aborcyjnego.

Trochę mnie irytuje postawa niektórych polskich wierzących (także dość znanych w naszym światku) krytykujących Trumpa w sposób pokazujący, jak bardzo pzesiąknięci są narracją mainstremowych lewicowo-liberalnych mediów. Ubrane jest to w szatki maksymalizmu etycznego. Zupełnie nie liczą się sprawy o których pisałem powyżej, ważne jest że Trump źle się prowadził, czy coś tam brzydko powiedział. Wymagania wyższe chyba niż wobec pastorów. Tylko nie tylko na osobowość kandydata głosujemy, co z tego, że Clinton jest praktykującą metodystką, skoro jej agenda polityczna to w sprawach światopoglądowych w uproszczeniu "aborcja i geje". Tymczasem np. F. Graham otwarcie powiedział, że popiera Trumpa nie z uwagi na jego przeszłość tylko mimo jej. Nie wiem czy Trump narodził się na nowo i w tym kontekście nie jest to nawet istotne (jako born again Christian określa się wiceprezydent Pence). Poparcie Trumpa przez amerykańskie środowiska ewangelikalne było przemyślaną decyzją polityczną. Niestety wielu polskich chrześcijan zdaje się być politycznymi "kubusiami puchatkami". Dla niektórych polityk musi być przede wszystkim grzeczny, ułożony i mieć dobre słowo dla wszystkich. Z takiej perspektywy to nie tylko Obama, ale i Robert BIedroń może się komuś wydać chrześcijańskim mężem stanu :-/


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prezydent Donald Trump

Postautor: berecik » 12 lut 2017, 06:41

Co do »finansowania aborcji«, to ponoć stały fragment gry, republikanie je znoszą, a demokraci znów ustanawiają.

»Obama przez dwie kadencje nie wspomniał nawet o prześladowanych chrześcijanach«. Ale nie omieszkał zadeklarować - „nie jesteśmy już narodem chrześcijańskim”. Chociaż 70% Amerykanów deklaruje swoje chrześcijaństwo.

»Trochę mnie irytuje postawa niektórych polskich wierzących (…) ważne jest że Trump źle się prowadził, czy coś tam brzydko powiedział«.
A jak się prowadził władca perski Cyrus? Pewnie Trump przy nim to mały pikuś. Nie chcę lekceważę rozmaitych wątpliwości, ale co mówi Pan:
Izaj. 44:24-28
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? 25. Który unicestwiam znaki kuglarzy, a z wróżbitów czynię głupców, odprawiam mędrców z niczym, a ich mądrość zamieniam w głupstwo. 26. Który potwierdzam słowo swojego sługi i spełniam radę swoich posłańców, który mówię o Jeruzalemie: Będziesz zamieszkane, a o namiotach judzkich: Będziecie odbudowane: Dźwignę je z gruzów. 27. Który mówię do toni: Wyschnij, Ja wysuszę twoje strumienie. 28. Który mówię o Cyrusie: On moim pasterzem, wykona całkowicie moją wolę, i który mówię o Jeruzalemie: Będziesz odbudowane - a o świątyni: Będziesz na nowo założona. (BW)

Bartek Radziejewski pisze o nowym prezydencie: „Co by nie mówić o Trumpie, prezentuje on nieprawdopodobną energię i hart ducha. Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, ale on nadal nie spuszcza z tonu: prawie codziennie wywraca jakiś stolik, łamie jakieś tabu, wkurza jakieś towarzystwo. Chciałbym mieć tyle witalności w wieku 70 lat:-)” facebook.

God bless Trump, God bless America.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prezydent Donald Trump

Postautor: Michał » 12 lut 2017, 12:43

Też mi przyszedł na myśl Cyrus.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości