Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: berecik » 17 lis 2017, 17:53

kontousunięte1 pisze:
Natomiast jeżeli uważasz, że lucyfer zawsze decyduje o wszystkim, że życie, praca, kariera każdego wierzącego, niewierzącego jest pod jego pełną kontrolą, to chyba czytamy inną Biblię.

Litości :!: Nie wyjeżdżaj mi z takimi tekstami. Czy moje, uzasadnione, wątpliwości co do panów-nowej elity :oops: i ich partii pod szyldem protestantyzmu upoważniają cię do wkładanie w moje usta takich stwierdzeń? :eek:
Już nie odpowiadaj, bo wkurzyłam się.

Droga wuko. Pewnie nie zauważyłaś, że nasze poglądy prawie się zbiegły - co do historii i natury polskości, w tym, że w poprzedniej epoce trudno było o uczciwość. Jedynie wobec zdania „a do polityki z tej najwyższej półki nikt porządny nie idzie …” i tego, co mówisz o umoczeniu – zachowujemy stanowiska odrębne. Twój przykład z PZPR, bardzo trafny, pochodzi jednak z epoki minionej. I choć nigdy idealnie nie będzie, dużo się zmieniło. Zwłaszcza po 2016.

Co do panów liderów – nie myślę, by gonili za mercedesami. Zresztą dla ludzi poważnych jakieś 30 lat temu przestały być mirażem. Jeszcze za komuny tylko w Niemczech jeździło ich więcej niż w Polsce?
Partia nie ma mieć szyldu protestanckiego. Protestanci będą szczególnie mile widziani, ale katolicy, buddyści, nawet ateiści też. Ino żeby kochali się w uczciwości i konserwatyzmie.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunięte1 » 17 lis 2017, 20:48

Ostatnie zdanie z twojego wpisu, pelna zgoda. Maja moje blogoslawienstwo. ;)


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: berecik » 18 lis 2017, 13:28

Moje też, moje też … :)
Mamy już zatem dwa błogosławieństwa.
A „gdzie dwaj albo trzej są zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mat. 18:20)


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 18 lis 2017, 14:38

W ogóle co tu gadac chrzescijanin ma być oddzielony od świata a polityka to świat , nie ka dobrej polityki bo polityka to organizaowanie świata z którym mamy nie mieć nic wspólnego, my mamy wytyczne do życie w Biblii a do świata tyle sie stosujemy żeby segregować smiecie jak chcę i zapłacic podatek . 0 polityki . A ja mój drogi to wcale nie mam nawet telewizora l, wiec nie wypisuj bredni ze sie tak zdegenerowałm telewizją. Wiekszosć zycia latałam po sawannie i okolo=icznych plantacjach czciny cukrowej i innych farmach tak ze trafiłeś z tą Tv jak kula w płot.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: berecik » 19 lis 2017, 05:42

W takim razie przepraszam za ten telewizor magda. On miał być symbolem - łatwej informacji, bezrefleksyjnych poglądów. Wszelkie media są wielkim dobrodziejstwem, jeśli umiejętnie się z nich korzysta. Poziom świadomości mechanizmów politycznych i interesu wspólnoty był u nas mizerny. Po latach mroku jest wiele do zrobienia. Niektórzy ten mrok nadal starają się konserwować.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 21 lis 2017, 12:39

jakos bez mediów mi jest dobrze , mam co robic aż tyle ze brak mi czasu a wszystko , nie musze miec informacji i tym co sie dzieje na świecie bo wiadomo ze dzieje sie xle i ze nie mamy na to wpływu a nawet gdybyśmy mieli to i tak nie mamy sie w takie rzeczy mieszać mozemy się tylko modlic zeby rządy były w miarę składajace sie z nie zupełnych matołów i z nie zuoełnych drani zeby nam sie spokojnie żyło i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 30 lis 2017, 09:57

magda pisze:Jak to dobrze ze mnie żadna polityka nie obchodzi bo

Flp 3:20 bw "Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,"

mam ojczyzne w niebie nie ma tam głupicj złycj polituków i kretyńskich partii z ich liderami.


Już niejaki Szaweł z Tarsu opowiadał, że trzeba jedynie czekać i wierzyć.
Otóż za chwilkę zostaną wszyscy porwani ku niebu i po co dbać o "tu i teraz" ;-)
Po co interesować się polityką, wyglądem, wakacjami, jedzeniem, biednymi, głupimi i nauką?
Lepiej nie interesować się niczym, tylko czytać bajki.
Pan pochwyci nas i uniesie ;-)

Tymczasem minęło sto pokoleń, a ilu w tym czasie zostało pochwyconych?
Oczywiście po śmierci wszyscy pójdziecie do nieba i będziecie królować :-D
A jeśli tak nie będzie, to nam o tym powiecie, że się znowu myliliście.
Urodzimy się wówczas ponownie i wtedy będziemy się interesować polityką.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: emwu » 30 lis 2017, 11:34

Sprzeczność między brakiem zainteresowaniem światem a życiem w świecie jest pozorna. Można żyć w świecie a jednocześnie nie być z nim duchowo związanym, nie przeżywać celebrytów, politycznych sporów itp. historii, nie angażować się emocjonalnie w to wszystko, czym jesteśmy codziennie bombardowani. Koniec nas wszystkich w fizycznym wymiarze jest jeden - śmierć. O ile nie nastąpi wcześniej powrót Pana Jezusa, wszyscy w ten sposób odejdziemy.

1Kor 7:29-31 bw "(29) A to powiadam, bracia, czas, który pozostał, jest krótki; dopóki jednak trwa, winni również ci, którzy mają żony, żyć tak, jakby ich nie mieli; (30) a ci, którzy płaczą, jakby nie płakali; a ci, którzy się weselą, jakby się nie weselili; a ci, którzy kupują, jakby nic nie posiadali; (31) a ci, którzy używają tego świata, jakby go nie używali; przemija bowiem kształt tego świata."


Co ciekawe, nawet buddyzm, który nie uznaje Boga osobowego, trwałości jaźni poszczególnych osób itp., również daje podobne rady. Człowiek myślący i świadomy, niezależnie od tego, czy wierzy, czy nie wierzy, będzie zachowywał pewien dystans, bo jest świadomy przemijalności świata i własnej.

Biblia w wielu miejscach zachęca do czynienia dobra, ale nie sposób pominąć fakt, że raju na Ziemi samodzielnie sobie nie stworzymy i wiązanie wielkich nadziei z materialnym światem jest pomyłką.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 04 gru 2017, 21:19

nesto nie jestes pierwszym szyderca który tak właśnie mówił i nie ostatnim , na szczęscie nie każdy sie przejmuje takimi słowami , my mamy Boga w sercu i nadzieję a ty tej nadziei nie masz czekasz na robienie pod siebie i gnicie w grobie, postawiłeś się w roli nawozu który po śmierci użyźni glebę to twój wybór ja mimo ze stara i schorowana mam taką wielką wspaniała przyszłość a ty sam widzisz gdzie teraz jesteś , moja dobra rada nawróc się nesto jeszcze nie jest za póżno Bóg czeka na takich jak ty żebyś porzucił te brednie i wrócił do Boga

2P 3:9 ubg "Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Mycho » 04 gru 2017, 22:30

Tylko krytyczne komentarze na temat ruchu 11 listopada? :D a może ktoś widzi plusy tego projektu?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 05 gru 2017, 08:09

magda pisze:nesto nie jestes pierwszym szyderca który tak właśnie mówił i nie ostatnim , na szczęscie nie każdy sie przejmuje takimi słowami , my mamy Boga w sercu i nadzieję a ty tej nadziei nie masz czekasz na robienie pod siebie i gnicie w grobie, postawiłeś się w roli nawozu który po śmierci użyźni glebę to twój wybór ja mimo ze stara i schorowana mam taką wielką wspaniała przyszłość a ty sam widzisz gdzie teraz jesteś , moja dobra rada nawróc się nesto jeszcze nie jest za póżno Bóg czeka na takich jak ty żebyś porzucił te brednie i wrócił do Boga

2P 3:9 ubg "Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty."


Magdo.
Bez względu w co wierzysz, zarówno Twój los, jak i mój jest podobny.
Każde życie w ciele się kończy w ten, czy w inny sposób. Ciało rozkłada się, a to co w tym ciele żyło jest wieczne, bo ducha nie można zabić.
Ten duch jest jednością, a wszystko co żyje, czy to pies, żaba czy człowiek lub roślina - wszystko to ma tego samego ducha.
Widzę, że boisz się stracić "osobowość" i zjednoczyć z życiem.
Pozdrawiam.

ps.
A w temacie. Ruchy patriotyczne powinny opierać się na umiłowaniu Ojczyzny, a nie na religiach.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 09:50

nesto pisze:Bez względu w co wierzysz, zarówno Twój los, jak i mój jest podobny.


Głosisz kulturowo-religijny matrix którym żywią się demony :D

Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże.

nesto pisze:Każde życie w ciele się kończy w ten, czy w inny sposób.


Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże.

nesto pisze:Ciało rozkłada się, a to co w tym ciele żyło jest wieczne, bo ducha nie można zabić.


Co nie znaczy wcale że materia panuje nad duchem, jeśli jest odwrotnie to jest to ducha światowego, którego to się trzeba pozbyć ;D

nesto pisze:Ten duch jest jednością, a wszystko co żyje, czy to pies, żaba czy człowiek lub roślina - wszystko to ma tego samego ducha.


Więc rozumiem, że Ty i Kaan jesteście tego samego ducha?

nesto pisze:Widzę, że boisz się stracić "osobowość" i zjednoczyć z życiem.


Ty jesteś pod zwiedzeniem, Magda jest pod innym zwiedzeniem, a Kaan pod jeszcze innym zwiedzeniem. Panuje nad wami duch światowy, któremu na swój sposób usługujecie w świecie.
Bo troszczycie się o sprawy cielesne które nad wami panują, śmierć ciała może uwolnić od cielesności i ducha światowego, lecz nie potrzeba śmierci ciała by się z niego uwolnić.

Zauważ ilu tu mamy nauczycieli, każdy jest ekspertem mimo że nad większością dominuje mega wyraźnie duch światowy. To jest poniekąd zwierzchnictwo demoniczne nad światem, znajdź mi człowieka nie opierającego się na duchu światowym. Pracują, żenią się, piją, jedzą, itd itd do białego rana można groby pobielane opisywać :D raczej zastanów się kto chce zrzucić z siebie ducha światowego i co w tym kierunku czyni?

Niestety Ty Nesto go karmisz i wyznajesz :thumbup: Trzymaj tak dalej i nauczaj innych kolejnego zwiedzenia.

A przechodząc nad Morzem Galilejskim, ujrzał Szymona i Andrzeja, brata Szymona, którzy zarzucali sieci w morze; byli bowiem rybakami.

I rzekł do nich Jezus: Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi.

I zaraz porzucili sieci, i poszli za nim.

A gdy postąpił nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, oraz brata jego, Jana, którzy byli w łodzi i naprawiali sieci.

I zaraz powołał ich; a oni, pozostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, z najemnikami w łodzi, poszli za nim.


Dalej łów sobie rybki ^^"


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 05 gru 2017, 10:49

Mycho.
Rozumiem, że to nauka baptystów, bo chyba nie Twoja autorska..
Bardzo ciekawa. Wszyscy są zwiedzeni, oprócz baptystów.
Odnośnie argumentów, którymi się posługujesz - brak słów, bo brak argumentów.
Uważasz za autentyczne bajki o Bolku i Lolku opierając swoje argumenty o wydarzenia z tych bajek i posługując się cytatami z tych bajek.
Czy postać z kreskówki może zabić smoka? Nie? A więc Bolek i Lolek są autentycznymi, żywymi chłopcami.
Nie bierzesz pod uwagę tego, że smok jest również postacią fikcyjną i również z kreskówki.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 11:44

nesto pisze:Mycho.
Rozumiem, że to nauka baptystów, bo chyba nie Twoja autorska..


To nie są nauki, ani teorie ale prawda, że żyjemy w świecie iluzji matrixa z którego się mamy wybudzić do prawdziwego życia i każdy kto tego pragnie jest w stanie zrezygnować z tej iluzji-matrixa.

Niestety upadłe jednostki służące diabłu oraz światu zwanego wyżej matrixem mają interes w tym abyś go zasilał gdyż stworzona została sieć zależności matrixa obejmująca wiele dziedzin życia ludzkiego, słudzy diabła dostają największy przydział tego systemu dlatego chętnie go propagują. Żywiciele to energetyczni/duchowi niewolnicy zaprzedani duchom nieczystym które trudnią się np duchowym wampiryzmem, strachem, głupotą, grzechem etc.

Nie brakuje sługów piekielnych w kościołach, a dla niepoznaki podszywają się pod kolejne pół produkty tak by odwieść ilu zdołają od prawdy min tego że już na ziemi rozpoczyna się piekło, ale również tu zaczyna się Królestwo Niebieskie.

nesto pisze:- brak słów, bo brak argumentów.
Uważasz za autentyczne bajki o Bolku i Lolku opierając swoje argumenty o wydarzenia z tych bajek i posługując się cytatami z tych bajek.


Nigdzie nie używałem cytatów z Bolka czy Lolka :puppyeyes:

Ja akurat uważam za autentyczne oparte na zmyślonej fabule, w rzeczywistości Bolek i Lolek istieją w świadomości ludzkiej, a akcja bajki toczy się na ekranie. Tak więc Bolek i Lolek są autentyczni ^^" jest to autentyczna bajka, a dialogi tam zawarte są zaczerpnięte z życia.

nesto pisze:Czy postać z kreskówki może zabić smoka? Nie? A więc Bolek i Lolek są autentycznymi, żywymi chłopcami.


Może zabić smoka z kreskówki :nerd:
A teraz wytłumacz mi o co Tobie tutaj chodziło i jaki ma to związek z rzeczywistością w jakiej żyjemy, poza tym że kreskówka jest jednym z wielu elementów tej złożonej rzeczywistości.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 05 gru 2017, 13:34

Mycho pisze:A teraz wytłumacz mi o co Tobie tutaj chodziło

chodziło mi o to, że patriotyzm powinien zostać całkowicie oddzielony od religii.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości