Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 03 sty 2018, 09:06

magda pisze:Nie wiesz ile czasu tworzył Bóg niebo i ziemie bo jest napisane
Rdz 1:1 bw "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię."
i nie jest podane ile czasu mu to zajeło, jest podane ze w 6 dni zajmował się ziemią, co do wszechświata nie mamy żadnych wskazówek


Oczywiście piszesz głupoty, bo w Biblii jest jasno wskazane, że:
(1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. (2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. (3) Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość. (4) Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (5) I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
Księga Rodzaju.

@Magdo - nie szalej :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 03 sty 2018, 10:11

Motyl pisze:Dlaczego kwestionujesz moja znajomosc z Nim....?
Ponieważ nie znasz zbawienia jakie pan Jezus dał każdemu kto wierzy Panu. Dla ciebie zbawienie i społeczność z Bogiem to świadomość i wiedza, a Pan Jezus wymaga wiary w siebie.
Motyl pisze:Alez ja w Niego wierze,
Demony też wierzą i drżą (Jk 2). Twoje wpisy na tym forum pokazują że wierzysz w innego Jezusa niż ten pokazany w Biblii.
KAAN.....i bardzo wzielam sobie do serca Jego nauke.... :) ...a zaraz potem pojawila sie swiadomosc i wolnosc dziecka Bozego..... :)
Wzięłaś do serca naukę gnostycką, a nie Pana Jezusa. Twoje deklaracje sa sprzeczne z tym co piszesz na forum w zakresie wiary chrześcijańskiej. Musisz się nawrócić aby być zbawioną.
To co pisze, to moje swiadectwo, ze zostalam zbawiona..... :->
To tylko twoje deklaracje niezgodne z tym co głosisz na forum.
Motyl pisze:Twoje kryteria zbawienia sa jakies inne....nie moge sie ich dopatrzec w nauce Jezusa.... :-(
Nie możesz bo ich nie znasz. Zacznij od początku porzucając na wstępie gnostyczne przekonania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 04 sty 2018, 13:39

Motyl twój Jezus to człowiek i tylko człowiek czyli istota grzeszna nie moze zbawić innej grzesznej istoty bo nie moze za nią umrzeć tylko za siebie bo każdy człowiek musi za swoje grzechy zapłacic chociażby to był tylko jeden grzech więc żeby mozna było zbawic ludzkosć musiał umrzeć na krzyżu Bóg bo umierając nie płacił za swoje grzechy a umarł za grzechy nasze , na tym polega zbawienie. To że poczułaś sie zbawiona przez człowieka to zdarza sie nagminnie wszędzie wielu czuje sie czystymi i bez grzechu jak moja synowa ateistka ale czy tak jest na prawdę . Nie jest więc w twoim przypadku są to subiektywne odczucie i przeświadczenia nie mające nic wspólnego z prawdziwym zbawieniem gdzie za twój grzech umarła istota bezgrzeszna Syn Boży . Dlatego nawróc się i nie stawiaj na człowieka a na Boga. Moze ci miło z tym uczuciem co sobie wymyśliłaś ale niestety Jezus nie zapewnia miłych wrażeń a krzyż, zapamietaj sobie KRZYŻ !!!! i dopuki nie odrzucisz fałszu nie ukrzyzujesz siebie starego człowieka i nie uwierzysz że to Bóg przyszedł w ciele ludzkim zeby za ciebie umrzec to zginiesz z tym miłym uczuciem ze masz rację,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 14:06

magda pisze: dopuki nie odrzucisz fałszu nie ukrzyzujesz siebie starego człowieka i nie uwierzysz że to Bóg przyszedł w ciele ludzkim zeby za ciebie umrzec to zginiesz z tym miłym uczuciem ze masz rację,


Magdo, sprobuj czytac moje wpisy ze zrozumieniem....bo ja wlasnie caly czas pisze, ze odrzucilam fafsz.....ze ukrzyzowalam siebie - starego czlowieka....ze wierze w to, ze Bog przyszedl w ciele Jezusa na ziemie i umarl za grzechy ludzi.... :)

Znalazlas sie w stanie jakiegos strasznego zacmienia umyslu i nie jestes zdolna do jakiejkolwiek refleksjii....Przykro mi... :-(

Mam szczera nadzieje, ze ci przejdzie.... :->


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 04 sty 2018, 14:12

Motylu.
Przeczytaj sobie Katechizm Rakowski. Jest krótki. Są tam wyjaśnione sprawy Jezusa, wcielenia itp.
https://uupl.files.wordpress.com/2010/1 ... owski2.pdf


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 04 sty 2018, 14:27

Motyl pisze:..ze wierze w to, ze Bog przyszedl w ciele Jezusa na ziemie i umarl za grzechy ludzi.... :)
Bóg nie umarł, masz złe przekonania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 04 sty 2018, 14:54

KAAN pisze:
Motyl pisze:..ze wierze w to, ze Bog przyszedl w ciele Jezusa na ziemie i umarl za grzechy ludzi.... :)
Bóg nie umarł, masz złe przekonania.

Oczywiście masz rację. w Biblii nie ma nic, że Bóg umarł. Umarł człowiek - Jezus, który żadnym Bogiem nie był.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 15:12

KAAN pisze:
Motyl pisze:..ze wierze w to, ze Bog przyszedl w ciele Jezusa na ziemie i umarl za grzechy ludzi.... :)
Bóg nie umarł, masz złe przekonania.


Przepraszam za blad....Oczywiscie, ze Bog nie umarl, lecz ten wyjatkowy, swiadomy Boga czlowiek....

Od razu sie kapnelam, zaczelam poprawiac ale musialam szybko odtransportowac syna do pracy bo leje....no i bylo juz za pozno, zeby edytowac i zmieniac post....

Ale skopiowalam go....rozszerzylam i oto moja dokonczona mysl....:


magda pisze: dopuki nie odrzucisz fałszu nie ukrzyzujesz siebie starego człowieka i nie uwierzysz że to Bóg przyszedł w ciele ludzkim zeby za ciebie umrzec to zginiesz z tym miłym uczuciem ze masz rację,


Magdo, sprobuj czytac moje wpisy ze zrozumieniem....bo ja wlasnie caly czas pisze, ze odrzucilam fafsz.....ze ukrzyzowalam siebie - starego czlowieka....ze wierze w to, ze Bog przyszedl w ciele Jezusa na ziemie i ze ten czlowiek umarl jako bezgrzeszny za grzechy ludzi.... :)

A oto moje rozumienie pojecia bezgrzesznosci Jezusa:

Bezgrzeszny (czyli swiadomy Boga w sobie i pozostajacy z Nim w jednosci, jak rowniez w jednosci duchowej ze wszystkimi ludzmi, ktorzy dzieki Niemu odzyskali utracona z powodu grzechu - czyli klamstwa w postaci[u] religii [/u ] - swiadomosc Boga w sobie)

Konfrontujac sie z tym pojeciem dochodze do wniosku, ze cale mlode i krotkie zycie Jezusa bylo brutalnie ciezkie w tamtych czasach z racji totalnej atmosfery ponurej religii....indoktrynacjii ...a wlasciwie czlowiek (mezczyzna) urodzony w tamtych czasach w Izraelu skazany byl dozywotnio na zydostwo...a przy tym oznakowany pietnem religii osmego dnia zycia....O kobietach nie nie ma mowy, bo one sie nie liczyly....

To czego dokonal ten CZLOWIEK to prawdziwy heroizm.... :)




Magdo....nalazlas sie w stanie jakiegos strasznego zacmienia umyslu i nie jestes zdolna do jakiejkolwiek refleksjii....Przykro mi... :-(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 04 sty 2018, 15:16

nesto pisze:- Jezus, który żadnym Bogiem nie był.
Pan Jezus jest Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunięte1 » 04 sty 2018, 15:16

Kwestią najważniejszą, tak myślę, w tym sporze jest to, że Motyl ma napisać, że Pan Jezus jest wcielonym Bogiem, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Może się mylę, ale to (bo to ważne) chyba masz wyartykułować, Motyl.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: nesto » 04 sty 2018, 15:47

KAAN pisze:
nesto pisze:- Jezus, który żadnym Bogiem nie był.
Pan Jezus jest Bogiem.

podobnie jak książęta izraelscy:
(6) Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - Synami Najwyższego. (7) Lecz Wy pomrzecie jak ludzie, jak jeden mąż, Książęta, poupadacie.
Ks. Plsalmów

Dla każdego jasne jest, że nazywanie Bogiem Jezusa jest adekwatne.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 17:49

kontousunięte1 pisze:Kwestią najważniejszą, tak myślę, w tym sporze jest to, że Motyl ma napisać, że Pan Jezus jest wcielonym Bogiem, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Może się mylę, ale to (bo to ważne) chyba masz wyartykułować, Motyl.



kontousunięte1....Motyl za zadne skarby swiata tak nie napisze....bo Motyl dopiero co opuscil kokon i podjal swoj lot....na chwale Boza... :)


Nie ma czegos takiego jak czlowiek-Bog.....

Byc w jednosci z Bogiem , tak jak Jezus byl z Nim w jednosci, nie znaczy przeciez byc Bogiem....To nie to samo....

Bog to Bog...niepojety Absolut....a JA JESTEM Jego czastka.....Czescia Jego dziela stworzenia , ktore przenika Jego duch....

Czlowiek to istota obdarzona od poczatku swego istnienia swiadomoscia istnienia tegoz Boga ....jednosci z Nim....swiadoma zycia, ktore w pelni od tego niepojetego Boga zalezy...i swiadoma ciala, ktore umiera.....bo przeciez kazde cialo na ziemi umiera....wszystko, co zyje na ziemi zwyczajnie umiera....

Czlowiek, w pelnym znaczeniu tego slowa, to ozywiony Duchem Bozym proch....Jak czytamy w Biblii jest to dusza zyjaca....

....czyli cialo nie jest dusza....ani duch nie jest dusza....caly czlowiek jest dusza....

W Biblii czytamy jednak o smierci ciala i o smierci duszy.....

Coz to moze znaczyc...?

I jak to sie ma do Objawienia danego ludziom w Chrystusie....?

Podczas rozwazan w samotnosci i w roznym towarzystwie dochodze do kwestii wiecznosci zycia....wiecznego zycia czlowieka, ktore z jakiegos powodu zostalo zaburzone.... uniemozliwione.... i okryte wielka tajemnica....w Biblii czytamy, ze z powodu grzechu....

Ale czym jest ten grzech...?

I dlaczego on sie w ogole pojawia ....?.....wbrew mojej naturze, danej mi przez Boga.....

Dlaczego Jezus umiera za nasze grzechy....?....Czym sa te nasze grzechy....?...Czym ludzkosc zgrzeszyla....?


I jak mam rozumiec to wieczne zycie czlowieka....?...skoro jestem swiadoma smierci duszy....czyli momentu, kiedy moje cialo sie zuzyje i opusci je ozywiajacy Duch...i zgasna wszystkie moje mysli.....

Smierc to oddalenie zycia od prochu....opuszczenie ciala przez ozywiajacego ducha.....rozpad dwoch czynnikow skladajacych sie na dusze....


W Biblii czytamy, ze zycia wieczne polega na znajomosci Boga i Syna Bozego.....CZLOWIEKA, ktorego poslal Bog, aby dal swiadectwo prawdzie....i w pelni swiadomego, ze musi umrzec...

Znac Syna Bozego to...znac siebie....prawdziwego czlowieka....swiadomego zycia i smierci....a wiec czystego....bez zadnego grzechu....bez tajemnic (np . tajemnicy wiary ;-) )....

A wiec ....swiadomosc Boga w moim istnieniu....moje prawdziwe JA JESTEM....


JA JESTEM....OBSERWUJE....KOCHAM.... :)

Czym (kim ?) jest ten SUBIEKT ktory to wszystko postrzega ...? ...doswiadcza wszystkiego.....?...ktory czuje, ze zyje...ze umiera w bolu i cierpieniu....?...to COS we mnie, czego jestem swiadoma, ze JEST....ale czego do konca nie pojmuje.....?


Czy ktos z was zadawal juz sobie takie pytania....?


A moze ktos zna juz odpowiedzi....?

Moze KAAN.....?



PS...zdaje sobie sprawe, ze ten post jest bardzo osobisty.....ale pisze od serca..... :)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: kontousunieteMtl » 04 sty 2018, 18:22

nesto pisze:Motylu.
Przeczytaj sobie Katechizm Rakowski. Jest krótki. Są tam wyjaśnione sprawy Jezusa, wcielenia itp.
https://uupl.files.wordpress.com/2010/1 ... owski2.pdf



Jestem w trakcie czytania...dzieki, nesto.... :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: KAAN » 04 sty 2018, 18:48

Motyl pisze:...A moze ktos zna juz odpowiedzi....?

Moze KAAN.....?
Zna, ale wiele z tych pytań jest źle zadanych, mają w sobie wewnętrzną fałszywą odpowiedź, albo sugestie i potwierdzają, że nie znasz prawdziwego Boga objawionego w Biblii, giniesz. Musisz się nawrócić, zacząć wszystko od nowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch 11 Listopada - partia biblijnie wierzących oraz konserwatywnych Polaków

Postautor: magda » 04 sty 2018, 18:50

Motyl przytomna to nie ja ale ty nie jestes , dopiero co zadawałam ci pytanie czy Jezus wedłóg cie bie jest Bogie i stwierdziłaś ze nie i ze jest tylko cz,lowiekiem ale na potrzeby ostatniego do mnie postu napisałaś ze Jezus jest Bogiem , gdzie tu przytomność umysłu a do tego takie krętactwo ztym ze był człowiekiem takim jak ty i tak świadomym Boga w sobie no mniej przytomności umysłu to trudno by znaleść. Sama nie wiesz kto za ciebie poszedł na krzyż


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości