Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: nadrozd » 18 kwie 2018, 15:08

Temat zakładam nie przypadkowo w dziale Polityka i Ekonomia.

Mianowicie różne obszary świata maja pewne dominujące religie, i znanych jasnowidzów.
WIemy ze od czasu do czasu sa rózne fałszywe proroctwa.
Lub sterowane samosprawdzajace sie przepowiendnie majace powodowac odpowiednie zachowanie ludzi ;)


Sa wiadomosci o koncach swiata, o rychłyej smierci jakiegos prezydenta lub o jego chorobie.....
przykłady prortctw scisie o tematyce polityczno narodowej

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/jack ... 30864.html
https://www.fakt.pl/kobieta/dobre-rady/ ... ie/ht7yqxw
http://www1origin.cbn.com/cbnnews/us/20 ... -two-terms
https://www.express.co.uk/news/weird/94 ... imir-Putin

apropo tej ostatniej jasnowidzki to wiemy ze pracowala dla rosyjskiego wywiadu.....

Myślicie ze one są bez celowe ? Czy ktos proboje wplywac na ludzi wywołąc strach lub konkretne zachowania, celem wplywu na polityke i ekonomie ?


ps. przepraszam ze tak przyziemne mam podejscie ;) Ale mi takie mysli od dluzszego czesu chodza po głowie. ze to narzedzie idealne do tego celu.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 19 kwie 2018, 12:48

W starym testamencie fałszywych proroków należało kamienować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 19 kwie 2018, 15:34

Z miecza też było można :)

Jer 48:10 Przeklęty ten, co wypełnia dzieło Pańskie niedbale! Przeklęty ten, który swój miecz powstrzymuje od krwi!
1Król 18:40 Eliasz zaś im rozkazał: «Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!» Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił.
1Król 19:1 Kiedy Achab opowiedział Izebeli wszystko, co Eliasz uczynił, i jak pozabijał mieczem proroków,


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: artur403 » 19 kwie 2018, 21:11

Fałszywy prorok to mocne stwierdzenie. Dotyczyło ludzi, którzy twierdzili, że Bóg przez nich przemawia, co było nieprawdą.

Dzisiejsi prorocy / przepowiadacze tak zwykle nie mówią. Mówią, że zobaczyli przyszłość.
Nie angażują więc autorytetu Boga.
I nie należy ich mordować.

Jackowskiego słuchałem kiedyś, ale po jego wielu wpadkach nie uważam go za wiarygodnego przepowiadacza. Co nie znaczy, że nie mogę posłuchać, co mówi. W świecie polityki on sam mówi, że to jego polityczne przemy§lenia.
Nie zobaczył większości rzeczy, ale przedstawia jakiś punkt widzenia. Jest to jeden z głosów w dyskursie politycznym.Każdy chyba ma prawo powiedzieć publicznie, jak ocenia sytuację polityczną.

O ile pamiętam, to przepowiednie Baby Wangi rozeszły się z rzeczywistością około 2012 roku.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: magda » 19 kwie 2018, 23:36

owszem teraz jest wielu straszących czy proroków czy zwykłych palantów internetowych bo im głównie chodzi o strach , wszelkie bajki o szkodliwości szczepionek, glutenu, depopulacji i inne są do staraszenia ludzi . Ktoś jadał zawsze białe pieczywo brał kanapki z kajzerek do pracy jadał drozdźówki w swieta ciasto to było dobrze a teraz nie moze glutenu brednie i też prorocy są tylko po to zeby straszyć bo społeczeństwo ma być mocno przestraszone wtedy jak im się podsunie rozwiazanie problemu którego się bo czy to politycznego czy zdrowotnego to łykają jak pelikany bez żadnej refleksji np wszystko jest trujące i szkodliwe ale olej kokosowy załatwia sprawę i juz jakis tam gościu zarabia na tym obrzydliwym oleju. to samo w przepowiedniami politycznymi boisz się a tu wybawiciel ma rozwiązanie itp, no taka depopulacja , nigdy jej nie bedzie bo zachłanni nie zlikwiduja sobie rynku zbytu nie są idiotami ale strach wywołuje i tak to sie kręci a ty Arturku nie czytaj tych głupot ani jie słuchaj to teren djabła jeśli djabeł kogoś znajduje na swoim terenie to go złapie , nie trzeba wchodzic w takie miejsca gdzie ten djabeł ma swój przyczółek a fałszywi prorocy wiedźmy przepowiadające przyszłosć wrózki itp to jego teren , jak tamidziesz to cię kiedyś złapie ani chybi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 08:02

artur403 pisze:Fałszywy prorok to mocne stwierdzenie. Dotyczyło ludzi, którzy twierdzili, że Bóg przez nich przemawia, co było nieprawdą.

Dzisiejsi prorocy / przepowiadacze tak zwykle nie mówią. Mówią, że zobaczyli przyszłość.
Nie angażują więc autorytetu Boga.
I nie należy ich mordować.

Oczywiście,że należałoby to wszystko penalizować.
Kara śmierci dla czarownic,wróżbitów,fałszywych proroków itd.No Bóg jest mocny i wie co mówi dlatego należałoby Go słuchać i być posłusznym..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: nadrozd » 20 kwie 2018, 10:15

KAAN pisze:W starym testamencie fałszywych proroków należało kamienować.


wiesz ......błyskotliwy komentarz ;)

tylko by należało chyba tez uzupełnic ze fałśzywi prorocy byli bardzo niebezpieczni w ST dla izraelitów i wogle dla narodów.
Bo król słuchał tych proroków. Jak by taki prorok prorokowal lata dobrobytu a byla by susza to narod pomarl by z głodu...
gdyby prorok prorokowal zwycieztwo / porazke w walce to tez bylo bardzo niebezpieczne.....

wiec reakcja z kamieniowaniem wydaje sie moze okrutna jak sie od tak napisze jak Ty to zrobileś... (wyrwane z kontekstu)
ale jak sie uzupelni ze przez takiego proroka wielu ludzi moglo zginąc ....... to to bylo bardzo racjonalne dzialanie....chociaz nieporpawne dzisiaj politycznie dzisiaj ( bo poprawnie polityczni jest chronić słodkoustych kłamców) ;)


RAcja ?


J 8:44 bg "Wyście z ojca dyjabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; onci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa."


Ja sie zastanawiam TU i TERAZ poco szatanowi jego właśni prorocy...
co on chce osiagnac tym ze ludzi wykiwa......


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 10:30

nadrozd pisze:
KAAN pisze:W starym testamencie fałszywych proroków należało kamienować.

wiesz ......błyskotliwy komentarz ;) .
Dosadny i pokazujący powagę sytuacji. Fałszywa działalność prorocka była zbrodnią przeciwko Bogu za którą należała się kara śmierci. Dzisiaj powaga nie została zmniejszona, choć nikt fałszywych proroków nie kamienuje (nie skraca o głowę). Mądrzy ludzie zrozumieją, a głupi i tak wszystkie ostrzeżenia zawarte w Biblii zignorują.
Ja sie zastanawiam TU i TERAZ poco szatanowi jego właśni prorocy...
co on chce osiagnac tym ze ludzi wykiwa......
Nie wiemy co jest w głębi duchowej rozgrywki pomiędzy Panem Bogiem i szatanem, ale patrząc z zewnątrz to szatan chce jak najwięcej naszkodzić, napsuć, bo wie że czasu ma niewiele.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: magda » 20 kwie 2018, 10:57

Chyba właśnie tak ie dzieje ze juz teraz jak ma mało czasu to tylko chodzi i jak największe nabrużdrzenie i jak najwiecej ludzi na zła drogę sprowadzić. Nie wiem czy in nie liczy na to ze kiedyś pkaze Bogu że ma wiecej czcicieli niz Bóg a też szatan nienawidzi człowieka i też działa z tej nienawiści.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 11:32

nadrozd pisze:
KAAN pisze:W starym testamencie fałszywych proroków należało kamienować.


wiesz ......błyskotliwy komentarz ;)

tylko by należało chyba tez uzupełnic ze fałśzywi prorocy byli bardzo niebezpieczni w ST dla izraelitów i wogle dla narodów.
Bo król słuchał tych proroków. Jak by taki prorok prorokowal lata dobrobytu a byla by susza to narod pomarl by z głodu...
gdyby prorok prorokowal zwycieztwo / porazke w walce to tez bylo bardzo niebezpieczne.....


To nie jest powiedzmy pełnia prawdy.Byli niebezpieczni głownie dlatego,że odciągali ludzi od przykazań.Trochę spłyciłeś.Sięgnij do Pisma...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: nadrozd » 20 kwie 2018, 11:52

wieki temu Falszywi prorocy spowodowali powstanie państwa islamskiego....

inni prorocy (w europie i na świecie jest cala siec objawień) starają sie zahipnotyzować przez nakaz autohipnozy ( rożne wielomówne modlitwy ) ludzi w europie...do posłuszeństwa jedynie słusznej władzy do wpuszczania na te tereny bez żadnej weryfikacji islamistów..... (jedni i drudzy maja te same miejsca pielgrzymek (OBjawienia dane zustaja w jakiniach ;) ) To jest ewidentnie wspołgrajaca wspołpraca.

Falszywe prorctwa islamu zostalu ucałowane .......


dziunio pisze:To nie jest powiedzmy pełnia prawdy.Byli niebezpieczni głownie dlatego,że odciągali ludzi od przykazań.Trochę spłyciłeś.Sięgnij do Pisma...


nie no o tym nie wpomniałem poprostu ale zgadzam sie w 100% z Tobą.... Tak jest w piśmie tak było i tak jest dzisiaj.
Fałśzywi prorocy cześto nakazuja jakieś dziwne rzeczy.......robic w niezgodzie z pismem. NIe mam co do tego watpliwości.
Jednak nie wspominałem o tym bo bym musiał napisać o nakazie bałwochwalstwa i wielomowstwa..... jaki jest powszechny.
A nie chce rozpętywac wojenek ;) na tematy ktore były omawiane. I zadnej nowej wiedzy nikomu nie dadza ;)

Tak ze CELOWO nie WSPOMINAM .
SKupiam sie na aspektach Politycznych i społecznych. Bo taki dział.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: artur403 » 20 kwie 2018, 14:47

Niestety nie można przyjąć zasady, że wszystkie proroctwa są fałszywe.

Ze względu na Amosa 3,7, zawsze będą istnieli prawdziwi prorocy, którzy mają przekazy od Boga.
Rozróżnienie prawdziwych od fałszywych może być trudne, jednak ucieczka przed problemem jest błędem.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 14:48

Prawdę zawsze należy mówić.Kasuj dalej.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2018, 14:49

artur403 pisze:Niestety nie można przyjąć zasady, że wszystkie proroctwa są fałszywe.

Ze względu na Amosa 3,7, zawsze będą istnieli prawdziwi prorocy, którzy mają przekazy od Boga.
Rozróżnienie prawdziwych od fałszywych może być trudne, jednak ucieczka przed problemem jest błędem.
Proroctwo zakończyło się w Biblii, dzisiaj nie ma proroków Bożych, jeśli dzisiaj są jacyś prorocy to są fałszywi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Falszywe proroctwa. Jaki jest Ich CEL ?

Postautor: dziunio » 20 kwie 2018, 14:51

To teraz wytłumacz za coś dał mi warna nam tu wszystkim :) Cóż takiego tam było złego łamiącego regulamin ? :)

Jak będziesz dalej dyskutował w tym dziale na tematy niezwiązane to dostaniesz następny punkt karny.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości