Ale numer.

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: marioosh666 » 03 gru 2018, 07:46

magda pisze:Jakie to wszystkoa znaczenie skor nasza ojczyzna jest w niebie

Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
I Kor 7, 23

Dzień Wolności Podatkowej w Polsce w 2018 r. przypadł w dniu 6 czerwca, czyli 43% opodatkowania (Boży standard przekroczony czterokrotnie), a w 2015 r. w Stanach Zjednoczonych 24 kwietnia, czyli 31% opodatkowania (Boży standard przekroczony trzykrotnie). Dodatkowo w Polsce to obciążenie dotyka w największym stopniu ludzi, którzy powinni stanowić klasę średnią. W tej sytuacji jest wielce niestosowne dystansowanie się od polityki i oddawanie władzy w ręce ludzi, którzy czynią nas swoimi niewolnikami.

Flp 7, 20 dotyczy innego zagadnienia i nie powinien być traktowany jako usprawiedliwienie.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 11:36

Werset bez kontekstu nie ma z adnego znaczenia bo można nim sie posłużyć jak w tym przypadku do uzasadnienia rzeczy nieprawdziwej czyli mieszania sie do polityki . kontekst mówi o czymś innym

1Kor 7:20-26 bw
(20) Niech każdy pozostanie w tym stanie, w jakim został powołany.
(21) Zostałeś powołany, będąc niewolnikiem? Nie trap się tym; ale jeśli możesz stać się wolnym, raczej korzystaj z tego.
(22) Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana; podobnie — kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.
(23) Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
(24) Bracia, niech każdy pozostanie przed Bogiem w tym stanie, w jakim został powołany.

Nic tu nie a o polityce i żaden apostoł nie namawiał do głosowań czy innych politycznych spraw . Polityka to brudy i fałsz , pełna kłamstw , za to jest wiele o poddawaniu się władzy i nie przeciwstawianiu się . Mamy się modlic bo Władców powołuje Bóg , traz są czasy ostateczne wiec ma byc wielki ucisk i upadek tego swiata i rządy szatana zrzuconego na ziemię wiec nie mamy sie co dziwić ze jest żle a ma byc tak ze zadne ciało nie byłoby zachowane wiec o wiele gorzej . Bóg nad tym panuje i wie po co ten ucisk i tyle nieszczęśc , to się musi stać jak to Jezus powiedział. Po co przeciwdziałać temu co byc musi co już Bóg postanowił i powiedział przez proroków.

1Tm 2:1-2 bw
(1) Przede wszystkim więc napominam aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, (2) Za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości.

módlmy sie za tem o to spokojne życie , czy to ważne kto jest klasą średnią , to nie nasza sprawa , ja jestem bardzo Biedna ale Bóg mi jednak daje zyć. Nie narzekam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: marioosh666 » 03 gru 2018, 12:41

magda pisze:Werset bez kontekstu nie ma z adnego znaczenia bo można nim sie posłużyć jak w tym przypadku do uzasadnienia rzeczy nieprawdziwej czyli mieszania sie do polityki . kontekst mówi o czymś innym

Nic tu nie a o polityce i żaden apostoł nie namawiał do głosowań czy innych politycznych spraw .

Jeżeli to nie pomogło to poddaje się :( Nie odwrócę pół wieku propagandy w kilku postach, bo to kwestia filtrów, które zniekształcają odbiór Słowa. Gdyby w USA ktoś wmawiał, że chrześcijanin ma się nie mieszać do polityki to zostałby uznany za heretyka, a tutaj takie podejście wydaje się naturalne. Wiara w Boga i wartości kończy się po opuszczeniu progów tej czy innej świątyni. A skoro tak to - Kto tak naprawdę organizuje nam życie i wedle jakich norm i zasad jeżeli nie Jezus Chrystus i Jego Słowo?
magda pisze:Polityka to brudy i fałsz , pełna kłamstw , za to jest wiele o poddawaniu się władzy i nie przeciwstawianiu się .

Czy to poddanie się i nie przeciwstawianie się ma być bezgranicznie? Zostawiam Cię z tym. Pomyśl przez chwilę nad tym co właśnie napisałaś. Władców mieliśmy różnych. I posłuszeństwem im niektórzy tłumaczyli najgorsze okrucieństwo wobec bliźniego.
magda pisze:Mamy się modlic bo Władców powołuje Bóg , traz są czasy ostateczne wiec ma byc wielki ucisk i upadek tego swiata i rządy szatana zrzuconego na ziemię wiec nie mamy sie co dziwić ze jest żle a ma byc tak ze zadne ciało nie byłoby zachowane wiec o wiele gorzej . Bóg nad tym panuje i wie po co ten ucisk i tyle nieszczęśc , to się musi stać jak to Jezus powiedział.

Czyli rozumiem, że Ty masz zbawienie od Jezusa i to wystarczy? Mamy nie przeciwstawiać się złu? A gdzie miłość bliźniego?
magda pisze:Po co przeciwdziałać temu co byc musi co już Bóg postanowił i powiedział przez proroków.

Bóg postanowił i powiedział, ale do tego czasu ma być normalne życie. Kupiłaś dzisiaj jedzenie na śniadanie? Po co skoro dzisiaj Świat może się skończyć? Nie widzę uzasadnienia dla wspierania zła. To, że ono przez chwilę będzie triumfować to inna sprawa.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 03 gru 2018, 13:59

marioosh666 pisze: Wiara w Boga i wartości kończy się po opuszczeniu progów tej czy innej świątyni..
Dla kogo się kończy to się kończy, dla mnie chrześcijanin to ten co chodzi z Panem Jezusem cały czas.
A skoro tak to - Kto tak naprawdę organizuje nam życie i wedle jakich norm i zasad jeżeli nie Jezus Chrystus i Jego Słowo?
A skoro nie, to człowiek wierzący organizuje sobie życie według zasad wiary chrześcijańskiej.

magda pisze:Polityka to brudy i fałsz , pełna kłamstw , za to jest wiele o poddawaniu się władzy i nie przeciwstawianiu się .
Czy to poddanie się i nie przeciwstawianie się ma być bezgranicznie? Zostawiam Cię z tym. Pomyśl przez chwilę nad tym co właśnie napisałaś. Władców mieliśmy różnych. I posłuszeństwem im niektórzy tłumaczyli najgorsze okrucieństwo wobec bliźniego.
Magda pisze o bardzo ważnej rzeczy; czyń dobrze, czyli nie łam prawa i szanuj władzę:

I List św. Piotra 2:12 Prowadźcie wśród pogan życie nienaganne, aby ci, którzy was obmawiają jako złoczyńców, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, wysławiali Boga w dzień nawiedzenia.
13 Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy,
14 Czy to namiestnikom, jako przezeń wysyłanym dla karania złoczyńców, a udzielania pochwały tym, którzy dobrze czynią.
15 Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,
16 Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga.
17 Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie.


Dlatego ze każda władza pochodzi od Boga:

List do Rzymian 13:1 Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.

Kiedy władza nakazuje robić źle to:

Dzieje Apostolskie 5:29 Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.
Mamy nie przeciwstawiać się złu? A gdzie miłość bliźniego?
Mamy przeciwstawiać się złu i miłować bliźniego, nie oznacza to konieczność angażowania się w politykę.

Bóg postanowił i powiedział, ale do tego czasu ma być normalne życie.
A gdzie to napisano? Wiele napisano w sprawie tego świata, np.
II List do Tymoteusza 3:12 Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą.

Kupiłaś dzisiaj jedzenie na śniadanie?
Ty też jadłeś śniadanie (jak mniemam), ale ono nie powstało przez ludzkie staranie, ale z woli Bożej, ja mam pole i jak Pan Bóg pobłogosławi to jest co zbierać i tak jak w tym roku był wielki nadmiar którego nie zdołamy przejeść. Ale jak Pan nie da wzrostu to nic nie da twoje staranie, umrzesz z głodu, nie kupisz bo nie będzie i tyle.

Pokora względem Bożego postanowienia jest kluczowym elementem życia wierzącego. Z polityką trzeba postępować jak z każda rzeczą nieczystą:
II List do Koryntian 6:17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 14:24

co ty wypisujesz jakie wspieranie zła, coś ci się myli czy co kto wspiera zło człowieku nie wypisuj bredni .

marioosh666 pisze:Nie odwrócę pół wieku propagandy w kilku postach


cos ci sie myli co ma pół wieku propagandy do tego co ja napisałam chyba masz problem ze zrozumieniem, co a piernik do wiatraka.

marioosh666 pisze: Gdyby w USA ktoś wmawiał, że chrześcijanin ma się nie mieszać do polityki to zostałby uznany za heretyka, a tutaj takie podejście wydaje się naturalne.
:lol:

Człowieku nie dyskutujemy tu jak dyskutuje świat a na podstawie Słowa Bozego i dla mnie postawa Amerykanów nie jest wyrocznia a tylko to co Bóg nam daje do wiadomości przez swojego Ducha na kartach Biblii , kicham na Stany i to co oni tam uważają.

marioosh666 pisze: Kto tak naprawdę organizuje nam życie i wedle jakich norm i zasad jeżeli nie Jezus Chrystus i Jego Słowo?


O Własnie czy Jezus i jego słowo nagabuje do mieszania sie w politykę bo ja nic takieho w Biblii nie widzę a znam ją dobrze

marioosh666 pisze:Czy to poddanie się i nie przeciwstawianie się ma być bezgranicznie? Zostawiam Cię z tym.


Nie usisz nie z tym zostawiać bo każda władza czy polityka to rynsztok nie zapominaj jakie to czasy wiec czy jesteś po tej czy po tamtej stronie jesteś w bagnie , nie przeciwstawiamy się dla naszego dobra zeby nie mieć kłopotów, owszem jak są sytuacje ekstremalne to interweniujesz w miarę możliwości ale to ostateczność.

marioosh666 pisze:Władców mieliśmy różnych. I posłuszeństwem im niektórzy tłumaczyli najgorsze okrucieństwo wobec bliźniego.


Nie dawaj prykładu jakis degeneratów co nie byli neutralni a opowiadali sie za ta czy inna władzą. Każda rzecz ma pewne granice a ta granicą jest posłuszeństwo Bogu wiec w czym problem jeśli twoje posłuszeństwo władzy koliduje z posłuszeństwem Bogu wybierasz posłuszeństwo Bogu ta zasada jest zawsze i wszędzie.

marioosh666 pisze: Mamy nie przeciwstawiać się złu? A gdzie miłość bliźniego?


Rz 12:21 bw "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."

1P 3:9 bw "Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo."

Rz 12:17 bw "Nikomu złem za złe nie oddawajcie? starajcie się o to, co jest dobre w oczach wszystkich ludzi."

Gdybyś chciał walczyc ze złem to musiałbys walczyć z całym światem a nie do tego jesteśmy powołani

1J 5:19 bw "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem."

Czy wygrasz z całym światem i każdego bliźniego uratujesz ????? Vzy nie widzisz że jednego ratujesz a stu innych za to ginie i że robi sie coraz gorzej na swiecie. Mamy zło dobrem zwycieżać i trzeba się trzymać tej rady Biblijnej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 14:47

magda pisze:Jakie to wszystkoa znaczenie skor nasza ojczyzna jest w niebie , Wybrana nie widujesz biednych matek i owszem nie ja też maiałam taka biedna rodzinę meneli na naszej klatce , nie pracowali a teraz aja 500+ na 4 dzieci dodatki mieszkaniowe ulgi płaca za mieszkanie 180 zł w 6 osób a ja za takie samo 600 chociaż tylko 1 osoba sąsiadka 800 bo osoby a menel kupił niedawno samochód , no to pis im rzeczywiscie pomógł. Czesto chodzę na bazar pod Hale i dawniej w śmietnikach warzywnych nikt nie grzebał teraz grzebią emeryci , budy mięsne wykładaja kosci do wziecia dla biednych emerytów to rzeczywiscie jest sie z czego cieszyć , No ja mam ojczyzne w niebie i jednak to co się dzieje jest to świat i go nie zmienisz choćbys pękła są proroctwa o coraz wiekszym ucisku i wola Boza jest taka ze to sie musi dziać wiec tylko obserwują bo niczego nie zdziałasz wbrew woli Bozej. Swiat będzie sie pogrązał w coraz większym źle i chaosie ucisku i krzywdzie słabszych , tego nie zmienisz.

Chociażby połowa dzieci zmarła z głodu, to patologii i tak nie wytępisz, bo ona była, jest i będzie.
Ludzi leniwych i nierozumnych nie brak, ale na szczęście taka skrajna patologia występuje rzadko. Większość biedy wśród ludzi powodowała niemoc wobec złych i silniejszych ludzi. Szczególnie wobec tych przy korycie z którego w nieuczciwy sposób brali profity. Czyimś kosztem te profity musiały być, więc ofiarą stawali się ludzie uczciwi i nie cwaniacy.
To, nie wolą Bożą jest by ludzie byli wobec siebie nieuczciwi i jedni żyli kosztem biedy drugiego.
Przestań w końcu pisać tą herezję i obrażać cięgle Boga. To szatan i jego podszepty są przyczyną wszelkiego zła.
Magda - czytaj Ewangelię - nauki Jezusa Chrystusa, bo tam poznasz Boga. Nie czekaj ani minuty, bo nie wiesz, ile ci tych minut pozostało.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 16:30

wybrana pisze:Przestań w końcu pisać tą herezję i obrażać cięgle Boga. To szatan i jego podszepty są przyczyną wszelkiego zła.


Nie zawsze czasem ludzie cierpia umieraja sa zabijani bo to Bóg na nich to zło zsyła w formie kary.

Ez 6:12 bw "Kto jest daleko, umrze od zarazy, a kto jest blisko, padnie od miecza; kto pozostanie i uchowa się, umrze z głodu. Tak wywrę na nich swój gniew."

Czy slyszałaś że Bóg wpada w gniew na złe czyny ludzi czy nie słyszałaś. No i wtedy zabija i inne złe rzeczy na ludzi zsyła wojny niewolę głód i choroby.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 16:46

magda pisze:
wybrana pisze:Przestań w końcu pisać tą herezję i obrażać cięgle Boga. To szatan i jego podszepty są przyczyną wszelkiego zła.


Nie zawsze czasem ludzie cierpia umieraja sa zabijani bo to Bóg na nich to zło zsyła w formie kary.

Ez 6:12 bw "Kto jest daleko, umrze od zarazy, a kto jest blisko, padnie od miecza; kto pozostanie i uchowa się, umrze z głodu. Tak wywrę na nich swój gniew."

Czy slyszałaś że Bóg wpada w gniew na złe czyny ludzi czy nie słyszałaś. No i wtedy zabija i inne złe rzeczy na ludzi zsyła wojny niewolę głód i choroby.

No jeżeli dalej nie przyjmujesz prawdy danej nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa, to myśl tak dalej.......


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: nan » 03 gru 2018, 17:33

KAAN pisze:Ty też jadłeś śniadanie (jak mniemam), ale ono nie powstało przez ludzkie staranie, ale z woli Bożej, ja mam pole i jak Pan Bóg pobłogosławi to jest co zbierać i tak jak w tym roku był wielki nadmiar którego nie zdołamy przejeść. Ale jak Pan nie da wzrostu to nic nie da twoje staranie, umrzesz z głodu, nie kupisz bo nie będzie i tyle.

Jak zrozumieć werset z Koheleta 9:11:
A dalej widziałem pod słońcem, że to nie chyżym bieg się udaje, i nie waleczni w walce zwyciężają. Tak samo nie mędrcom chleb się dostaje w udziale ani rozumnym bogactwo, ani też nie uczeni cieszą się względami. Bo czas i przypadek rządzi wszystkim

Patrząc na to co napisałeś i inne wersy, jak te o tym, że Bóg dba o wierzącego bardziej niż o kwiaty na polu, a nawet "życiem" tych kwiatów kieruje? To samo z wersem, gdzie Bóg kieruje życiem ptaków?

25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę7 dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy8.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 17:42

wybrana pisze:No jeżeli dalej nie przyjmujesz prawdy danej nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa, to myśl tak dalej.......


Czy Jezus odrzucał ST tak jak ty to robisz????
Czy gdziekolwiek powiedział ze Bóg nie karze ludzi???
Że wersety np ten co zacytowałam są fałszywe?????

Ty wybrana nie wierzysz w Jezusa i jemu nie wierzysz ty wierzysz w swoje konfabulacje na tematBiblii a nie w to co jest w niej. Czasem myśle ze masz jakies zaburzenia w zrozumieniu tego co sie do ciebie pisze i nie wiem czy to ty asz ułomność jakąs czy jakis duch ma na ciebie wpływ że zamykasz uszy i oczy na to co nie pasuje do twoich bajek.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 19:14

magda pisze:
wybrana pisze:No jeżeli dalej nie przyjmujesz prawdy danej nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa, to myśl tak dalej.......


Czy Jezus odrzucał ST tak jak ty to robisz????
Czy gdziekolwiek powiedział ze Bóg nie karze ludzi???
Że wersety np ten co zacytowałam są fałszywe?????

Ty wybrana nie wierzysz w Jezusa i jemu nie wierzysz ty wierzysz w swoje konfabulacje na tematBiblii a nie w to co jest w niej. Czasem myśle ze masz jakies zaburzenia w zrozumieniu tego co sie do ciebie pisze i nie wiem czy to ty asz ułomność jakąs czy jakis duch ma na ciebie wpływ że zamykasz uszy i oczy na to co nie pasuje do twoich bajek.

Jezus powoływał się na prawa Boże ujęte w Pismach, które dał Bóg Izraelitom i nic z tego prawa nie może być odjęte. Prawo Boże jest święte i wieczne.
Te prawa zawarte są w Dekalogu i są to jedyne prawa pochodzące od Boga.
Gdy Jezus żył nie było coś takiego jak Stary Testament. Powstał po śmierci Jezusa.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 03 gru 2018, 19:20

nan pisze:Jak zrozumieć werset z Koheleta 9:11:
A dalej widziałem pod słońcem, że to nie chyżym bieg się udaje, i nie waleczni w walce zwyciężają. Tak samo nie mędrcom chleb się dostaje w udziale ani rozumnym bogactwo, ani też nie uczeni cieszą się względami. Bo czas i przypadek rządzi wszystkim

Księga Kaznodziei Salomona (Koheleta) jest specyficzną księgą jedną z ksiąg mądrościowych i nie może być traktowana jako źródło doktryny, albo wyznacznika dla chrześcijańskiego życia. Aby zrozumieć dobrze o co chodzi należałoby zrobić szczegółowe studium. Tak się składa, że dwa miesiące temu robiłem wykład na temat ksiąg mądrościowych na studium biblijnym w Krakowie, szkoda że nie mogę cię zaprosić teraz na takie studium. Temat jest dość trudny, ale streszczając jednym zdaniem ta księga jest obrazem stanu ducha Salomona w czasie upadku duchowego o którym Biblia wspomina. Księgi mądrościowe mają tą cechę, że mogą zawierać twierdzenia nieprawdziwe które zostały zamieszczone w tekście Biblii w celu zilustrowania błędnego sposobu myślenia ludzi niepokornych względem Boga. Przykładem może być też, oprócz księgi Kaznodziei, księga Joba gdzie trzej przyjaciele wypowiadali wiele pozornie prawdziwych tez, które na końcu księgi okazały się fałszywe, co pociągało za sobą sąd Boży. Musiał ten gniew Boży zostać uśmierzony przez sprawiedliwego Joba składającego ofiary przebłagalne za każdego z jego przyjaciół.
Konkludując; słowa które podkreśliłeś nie są bezwzględną prawdą, ale opisem sposobu postrzegania Salomona w czasie upadku duchowego, który nie widział sensu w tym co się dzieje wokoło i zamiast dostrzegać Bożą suwerenność w kształtowaniu historii świata Salomon mówi o przypadku który rządzi (!?) albo powiada "wszystko marność" podczas gdy drogi Pańskie są doskonałe i każdy kto podąża za Bogiem nie tworzy marności, ale wykonuje "miłą wonność dla Pana" która jest uczynkami sprawiedliwości.

Patrząc na to co napisałeś i inne wersy, jak te o tym, że Bóg dba o wierzącego bardziej niż o kwiaty na polu, a nawet "życiem" tych kwiatów kieruje? To samo z wersem, gdzie Bóg kieruje życiem ptaków?
Twój cytat jest świetnym uzupełnieniem tego co pisałem wcześniej o Bożej opiece i jest myślą pozwalającą na zrozumienie tego co pisałem o księgach mądrościowych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 03 gru 2018, 19:21

wybrana pisze:Gdy Jezus żył nie było coś takiego jak Stary Testament. Powstał po śmierci Jezusa.
Zmyślasz, ST istnial od czasów Nehemiasza tj ok 400 lat przed narodzeniem Pańskim.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 19:59

KAAN pisze:
wybrana pisze:Gdy Jezus żył nie było coś takiego jak Stary Testament. Powstał po śmierci Jezusa.
Zmyślasz, ST istnial od czasów Nehemiasza tj ok 400 lat przed narodzeniem Pańskim.

Zmyślasz, te pisma nie nazywały się Stary Testament, ale były to prawa ustalone przez zakon dla ludzi.
Przez ludzi dla ludzi. Niby zakon powoływał swoje prawa na wolę Bożą, ale one nie obejmowały woli Bożej, bo przykazania Dekalogu - co innego głosiły. Można je nawet porównać z katechizmem KK. Niby w imię Boga, ale bez Boga.
Głosicieli myśli Bożej było wielu. Nawet jedni drugich cytowali. Tylko, nie każda głoszona przez nich prawda - przedstawiała wolę Bożą.
Bóg powoływał swoich głosicieli - Proroków, tylko, że ich nie chciano słuchać - mordowano ich za prawdę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 22:30

Wybrana ty masz cos nie tak ze wszystkim . Dlaczego nie akceptujesz tego co akceptował Jezus tym samym i jego nie akceptujesz. Jezus uznawał te prawa wedłóg nich żył i je cytował a ty tworzysz swoja bajkę , Nie wierzysz nawet Jezusowi tylko swoim wymysłom . Ja bym ci radziła najpierw prosic Boga żeby cie ochronił od wpływu tego ducha na który sie naraziłaś padając w duchu , może jak się tego ducha wyprzesz przed Bogiem to ci Bóg otworzy oczy na prawdę. Ratuj się kobieto bo idziesz na zatracenie takie rzeczy pisząc.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości