Ale numer.

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: magda » 12 gru 2018, 00:19

marioosh666 pisze:Szkoda, że kichasz na USA, bo to jedyne Państwo na Świecie zbudowane na Nowym Testamencie. Oglądałaś Czy wierzysz naprawdę? Polecam dla kontrastu obejrzeć rosyjskiego Durnia. Jedno i drudzy mają tę samą Biblię. Różnica jest taka, że jedni ją wdrażają, a drudzy tylko czytają.


A ja ci polece pooglądaś "Jerry Springer show" to zobaczysz jak amerykanie wdrażaja pismo swiete w życie , Ameryka juz nie jest na podstawach Biblijnych , Ten kraj uadnie pierwszy to najgorsze bagno świata. Mój mąz mieszkał długo w USA i powiedział ze na stałe moze emigrować wszędzie nawet do Mongolii z wyjatkiem właśne Stanów .

marioosh666 pisze:wysłać uczciwych ludzi do polityki


Widzę ze snisz piekne sny jak to czasem dzieci snią . Nie ma takiej opcji uczciwi prawdziwi chrześcijanie nie bedą poprawiać swiata wbrew woli Bożej ma byc wielki ucisk to ma byc takie są proroctwa i tego nie zmienisz choć byś pękł bo tak Bóg postanowił że tao ma runąć ten świat a nie sie naprawić dlatego nie ma szanst zeby prawdziwy chrześcijanin zajał sie polityką z reszta o tym kto jest u władzy nie decyduja wyborcy a Bóg pozwolił żeby tu rządził szatan i to szatan decyduje na razie. Lepiej poczytaj sobie proroctwa i nie wymyślaj bajeczek o poprawianiu świata . Sztan tu teraz rzadzi i on nie da sobie w kasze dmuchać jkiemus uczciwemu czowiekowi , przestań snic na jawie a wez sie za proroctwa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: marioosh666 » 12 gru 2018, 08:19

magda pisze:Ameryka juz nie jest na podstawach Biblijnych

Podstawy biblijne Ameryki się nie zmieniły, a przesłanie Nowego Testamentu i jego polityczne ujęcie w Deklaracji Niepodległości nadal jest w ludziach. Oni dryfują, bo przecież szeroka ścieżka jest łatwiejsza. Nigdzie nie napisałem, że to raj na ziemi, ale na pewno są bliżej wzorca niż jakiekolwiek państwo na Świecie.
magda pisze:Ten kraj uadnie pierwszy to najgorsze bagno świata.

Jeżeli tak oceniasz USA to co powiesz o twardym jądrze UE? Boża geopolityka jest inna. Prawdopodobnie USA będą na samym końcu przed Izraelem.
magda pisze:Mój mąz mieszkał długo w USA i powiedział ze na stałe moze emigrować wszędzie nawet do Mongolii z wyjatkiem właśne Stanów .

Pytanie gdzie mieszkał. Pewnie tam gdzie większość, czyli Nowy Jork albo Chicago. Południe jest bardzo konserwatywne. Inna sprawa, że tam panuje wolność, a nie zamordyzm. Stąd jest miejsce na skrajności.
magda pisze:Nie ma takiej opcji uczciwi prawdziwi chrześcijanie nie bedą poprawiać swiata wbrew woli Bożej ma byc wielki ucisk to ma byc takie są proroctwa i tego nie zmienisz choć byś pękł bo tak Bóg postanowił że tao ma runąć ten świat a nie sie naprawić dlatego nie ma szanst zeby prawdziwy chrześcijanin zajał sie polityką z reszta o tym kto jest u władzy nie decyduja wyborcy a Bóg pozwolił żeby tu rządził szatan i to szatan decyduje na razie.

Wielki ucisk ma być już po porwaniu kościoła Jezusa Chrystusa. Ewangelia obowiązuje aż do skończenia świata. Nigdzie nie ma wezwania, żeby torować drogę antychrystowi. Dopóki będzie miał kto go powstrzymywać to on będzie zwodził siedząc przyczajony.
magda pisze:Lepiej poczytaj sobie proroctwa i nie wymyślaj bajeczek o poprawianiu świata .

Poczytałem tak jak Ty, a dodatkowo zrozumiałem :) Wielu chrześcijan szczególnie w Polsce kompletnie ignoruje okresy obowiązywania tych proroctw i przemierzy przy interpretacji, a później wychodzi pasztet. W efekcie niektórzy zastanawiają się czy obciąć rękę żonie, kiedy wyrywając męża z rąk bijącego chwyci go za miejsca wstydliwe ;)
magda pisze:Sztan tu teraz rzadzi i on nie da sobie w kasze dmuchać jkiemus uczciwemu czowiekowi , przestań snic na jawie a wez sie za proroctwa.

To skąd wersety o duchowej walce? Szatan nie panuje w 100% nad Światem. Wręcz przedziwnie - dopóki są prawdziwi chrześcijanie to nie może się ujawnić. Aktualnie trwa duchowa walka. Dopiero po porwaniu on zapanuje nad Światem po czym Jezus wróci ze swoim kościołem i go zdmuchnie, a za postawę w okresie w którym żyjemy będzie nagroda w niebie.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 12 gru 2018, 10:56

He.Lena pisze:Pogarda z jaká sie odnosisz w powyzszym poscie do mnie, zupeĺnie obcej ci osoby jest najlepszym swiadectwem o twojej wierze i drodze dokàd prowadzi. Wychowaĺam dwoje dzieci, bliźnièta. Samotnie, bo màź zmarĺ, gdy byĺam w siödmym miesiācu. Wnukőw nie mam jeszcze, ale može kiedyş...
Źegnam forum.
Twoja pierwsza próba dyskusji na forum to pogarda dla rozmówcy, kto sieje wiatr zbiera burzę. Papa :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 12 gru 2018, 11:42

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:W takim sensie jak to przedstawia Biblia w kontekście wielkich ludzi wiary np.

I Księga Mojżeszowa 5:24 Henoch chodził z Bogiem, a potem nie było go, gdyż zabrał go Bóg.
I Księga Mojżeszowa 6:9 Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem.
Hmhm... Trochę zbyt intelektualnie. Tłumów nie porwiesz ;)
To do ciebie nie dla tłumów :)
Rzecz w tym, że pętla co raz mocniej się zaciska. To co jest dozwolone dzisiaj jutro już nie będzie, a jeszcze wczoraj nikt nie uwierzyłby, że tego można zakazać. Dobrze, że przywołałeś przykład edukacji domowej, bo tak całkiem niedawno były niekorzystne zmiany. PiS uważa, że te dzieci są poza systemem i to jest źle.
Tak będzie jak piszesz; pętla się będzie zaciskać aż do uduszenia, tak działa szatan przy pomocy socjalizmu. Ponieważ jednak nie jesteśmy w stanie zmienić wyroków Bożych, to ten bałwochwalczy naród musi wypić piwko które nawarzył. Ludzi myślących właściwie jest bardzo mało, a jeszcze mniej jest wierzących ludzi.
KAAN pisze:Chrześcijanie znoszą prześladowania, to przepowiedział Pan Jezus, co roku dziesiątki tysięcy, a nawet setki tysięcy chrześcijan jest zabijanych za to, że przyznają się do Pana Jezusa.
Są zabijani, bo są otoczeni wyznawcami Diabła, czyli z reguły muzułmanami albo komunistami. Jak będzie ich więcej to zaczną wywierać pozytywny wpływ na tamtych ludzi, a w efekcie zaczną zmieniać system polityczny. To będzie naturalna konsekwencja. Nas jeszcze nikt nie zabija, ale jeżeli przyjmiemy diabelskie ideologie to tylko kwestia czasu. A Ty piszesz jakbyś się wręcz domagał tych prześladowań. Najlepiej tu i teraz. [/quote]Nie będzie ich więcej, proroctwa mówią, ze niewielu jest zbawionych, a w czasach ostatecznych będzie jeszcze mniej. Chrześcijaństwo na całym świecie zanika, tak będzie i na to nic nie poradzisz, antychryst ma już prawie wszystko do totalnej kontroli całego świata. Globalizm i dążenie do światowego rządu pokazuje że to co napisano w Biblii to nie są fantazje.
KAAN pisze:Na tym świecie nie można planować swojego życia na zawsze, to tylko krótki czas i będziemy w domu Ojca, a wszystkie dzieła ludzkie na tym świecie spłoną.
Piszesz o swoim życiu czy trwaniu tego Świata? Skąd wiesz, że to krótki okres? Jeżeli krótki to tym bardziej należy zadbać o wydanie owocu.
Wierzę, że Pan przyjedzie wkrótce, dlatego musimy wydawać wiele owoców naszej wiary.
Modlitwa jest potężnym narzędziem jakie Bóg dał człowiekowi, ale po odejściu Jezusa i Apostołów z tego Świata Bóg działa przez nas.
No właśnie, działanie Ducha prowadzi Zbór Boży do domu Ojca.
KAAN pisze:
marioosh666 pisze:Masochiści, bo w obecnych realiach łatwiej zmienić władzę na chrześcijańską niż nieustannie przeciwstawiać się bezbożnej zachowując wierność Słowu Bożemu.
Jesteś pewien?
Tak :) Jeden facet stworzył genialny system pozwalający ominąć ograniczenia narzucane przez system. W JOWach obowiązujących w większości cywilizowanych państw to jeszcze prostsze.
A ja jestem pewien, że żadem chrześcijanin nie zostanie wpuszczony do szatańskiego systemu politycznego na decyzyjne stanowisko. Gdybym nie czytał proroctw eschatologicznych miałbym nadzieję podobną do twojej skierowaną na zmianę sytuacji politycznej w Polsce, zależy mi na tym żeby w naszym kraju było sprawiedliwie i dobrze.
KAAN pisze:Prawdziwie wierzących jest bardzo mało i nie mają siły politycznej, nawet nie chca jej mieć, bo ważniejsza jest dla nich moc Boża mogąca dać wierzącemu zwycięskie życie w wierze.
Jeżeli jest ich bardzo mało to widocznie bardzo słabo realizują nakaz misyjny (Mt 28,16-20).
To Bóg nawraca nie człowiek, głoszenie przekłada sie na nawrócenie według Bożego postanowienia.
W kwestii mocy to przecież oprócz zbawienia z łaski jest jeszcze nagroda w niebie za uczynki. Na czym ma polegać to zwycięstwo w wierze jeżeli nie na wydaniu owocu i zachowaniu wiary?
No właśnie, a dlaczego to ma być działanie polityczne skoro nie ma takiej zachęty w Biblii?
Znów to robisz... Nie chce Ci przypisywać złych intencji, ale to kolejny raz, kiedy kierujesz temat na jakieś wątki poboczne. I ten niezrozumiały fetysz prześladowań.
To nie jest wątek poboczny, to stan relacji pomiędzy zbawionymi i światem, jeśłi świat cię nie prześladuje w jakiejś formie, jeśli świat cię lubi to musisz się zastanowić nad sobą, bo:

I List św. Jana 5:19 My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.

I List św. Jana 2:16 Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.
17 I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki,

I List św. Jana 3:13 Nie dziwcie się, bracia, jeżeli was świat nienawidzi.


KAAN pisze:Zrozum, że przeciwstawianie się złu nie polega na walce politycznej, ale na walce duchowej, chrześcijanie sa powołani do walki duchowej a nie walki mieczem.
On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
Łk 22, 36
Ten werset jest w konkretnym kontekście wydarzeń w Getsemane, kompletnie nie odpowiada obecnemu wiekowi.
Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca.
Hbr 4, 12
A to werset o mocy Słowa, duchowej mocy a nie politycznej.
I wspomniany już 1 Kor 3, 16. Nie neguje faktu, że walka jest duchowa ani nie namawiam do rezygnacji z modlitwy, bo jest niezbędna. Mam na myśli, że to nie anioł z nieba tylko chrześcijanin ma realizowań boży plan.
A jaki jest Bozy plam względem zbawionych?
KAAN pisze:Ten świat i tak musi zostać zniszczony a my mamy głosić Ewangelię.
Ma zostać zniszczony, ale... nie wiadomo, kiedy tzn. nie ma wyznaczonej daty, a to może oznaczać, że już nie za naszego życia. Mamy nie tylko głosić ewangelię, ale też się nią kierować. I to wymaga zaangażowania się w coś więcej niż sprawy własne, rodziny i kościoła.
I kierujemy się Ewangelią, to nie jest polityka, ale trwanie w prawdzie i sprawiedliwości. Praca dla społeczności cywilnej nie musi oznaczać babrania się w politykę. Jeszcze raz napiszę: dotkniesz brudu, czegoś nieczystego to się ubrudzisz; polityka jest do głębi brudna i nieczysta.

KAAN pisze:To nie stary tylko nowy testament
Wiem, ale analizujesz go w sposób właściwy dla Starego Testamentu czy Katechizmu Kościoła Katolickiego. Tutaj tak się nie da, bo na jednym wersje można coś udowodnić, a na innym obalić. To miałem na myśli.
Ja ci przedstawiam proroctwa dotyczące kierunku w jakim podąża to wszystko co nas otacza, nie da się ignorować Bożej woli.
KAAN pisze:a do polityki nie da się wpuścić światła, zawsze proces wpływu będzie w odwrotną stronę, popatrz na znanego nam pastora, ma nawet znośne poglądy co do Biblii i zbawienia, Pana Jezusa i Kościoła, a co zrobiła z nim polityka?
Nie sądzę, żeby akurat polityka Go zmieniła.
Zmieniła, na gorsze, im dalej szedł w politykę tym stawał się bardziej wulgarny i wrogi wierzącym ludziom nie podzielającym jego przekonań.
Obrał taki, a nie inny kierunek, żeby wprowadzić do mainstreamu biblijne chrześcijaństwo i to prawie się udało.
I bardzo dobrze że mu się nie udało, Pan Bóg dba o nas, gdyby mu się udało Zbór Boży bardzo by ucierpiał w swoim wizerunku, i tak ucierpiał, ale w ograniczonym zakresie.
Uwalili temat w ostatniej chwili, ale widocznie to jeszcze nie był moment.
Nigdy nie będzie dobrego momentu, Zbór Boży to nie partia polityczna.
Przed Lutrem wielu próbowało wprowadzić Słowo Boże pod strzechy i kończyło bez głowy. Ważne, że działał w dobrym kierunku. Mam zastrzeżenia do niektórych aspektów Jego działalności, ale ogólny bilans jest na duży plus.
Gdyby działal tylko w polityce, to dobrze by zrobił, ale jak mieszał swoje polityczne ideologie z przesłaniem Biblii, to poszedł za daleko, zmieszał święte z pospolitym.
KAAN pisze:Znam go osobiście, był w moim domu, przyjechał ze swoją grupą na szkołę biblijną która prowadzę z braćmi i niestety polityka spowodowała że musiałem podziękować mu za współpracę, a to co zrobiło się z nim w czasie współpracy z Kowalskim to hańba dla jego wizerunku, jego retoryka i język sięgnął rynsztoka.
Dzięki temu zaczął się przebijać do szerszego grona odbiorców zamiast się onanizować swoją ogromną wiedzą w kącie.
I masz przykład, że polityka nie może się pogodzić ze świętym życiem zbawionego człowieka.
KAAN pisze:Tak robi polityka z chrześcijanami.
Teoria spiskowa - niestety nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.
Przeciwnie, omawiany przypadek to dobra ilustracja tego co piszę.
KAAN pisze:
"marioosh666"]Cały Nowy Testament to opisy życia Jezusa i Jego Uczniów wchodzących do jaskini lwa, do pogan, nierządnic itp. Nie unikania ich i zamykania się we własnym getcie...
Tak! Ale z jakim posłaniem? Politycznym?
Z posłaniem ewangelii, która zmieniała ich serca i umysły, które zmieniały i zmieniają rzeczywistość.
No właśnie, serca i umysły mają zostać zwrócone do Pana Jezusa, do wzniosłych spraw duchowych a nie do plugawej polityki.
KAAN pisze:Raczysz żartować :) , wierzysz w to że młyn polityczny przepuści przez swoje sita wierzących ludzi?
No wiesz co?! My mamy za sobą Najwyższego, a oni ludzkie siły i Ty wątpisz? Shame on you!
A pytałeś Najwyższego czy mu się to podoba? Czy Najwyższy ma w planie takie działanie jak myślisz?
KAAN pisze:Ja nie wierzę, ja widzę, ze polityka realizuje proroctwo o totalnym upadku świata i przygotowanie miejsca antychrystowi, on na pewno się pojawi i będzie to straszny czas dla wszystkich, szczególnie dla tych co się nawrócą bo będą zabijani przez antychrysta. Ja wierzę ze nas tu nie będzie, Pan zabierze nas do siebie zanim nastanie wielki ucisk.
Polityka to też USA Trump' a i garstka sojuszników.

Zostało napisane:
Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
2 Tes 2, 7 - 8

I teraz - najwięcej prawdziwych chrześcijan w strukturach państwowych jest właśnie w USA, więc porwanie kościoła spowoduje, że USA padną i antychryst będzie mógł zasiąść na tronie. Polityka nie tylko realizuje, ale też powstrzymuje, bo działają ludzie, a za nimi stoi Bóg albo Diabeł. Nie tak jakbyś chciał, że są tylko puste etykiety.
Pokaż mi tych wierzących w rządach USA, pokaż mi ich bogobojne życie. To proroctwo nie odnosi się do rządów,ale do Zboru Bożego, bo Duch Święty zamieszkujący w wierzących powstrzymuje szatana od działania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: He.Lena » 13 gru 2018, 12:37

KAAN pisze:
He.Lena pisze:Pogarda z jaká sie odnosisz w powyzszym poscie do mnie, zupeĺnie obcej ci osoby jest najlepszym swiadectwem o twojej wierze i drodze dokàd prowadzi. Wychowaĺam dwoje dzieci, bliźnièta. Samotnie, bo màź zmarĺ, gdy byĺam w siödmym miesiācu. Wnukőw nie mam jeszcze, ale može kiedyş...
Źegnam forum.
Twoja pierwsza próba dyskusji na forum to pogarda dla rozmówcy, kto sieje wiatr zbiera burzę. Papa :)

To jest forum DYSKUSYJNE czy może poletko pana Kaana? Działasz jak strach na wróble: ty to strach, wróble - zarejestrowani użytkownicy.
Mój post, który do którego w żaden sposób nie odniosłeś się merytorycznie, tylko zastosowałeś osobiste wycieczki, poniżanie dyskutanta jest poniżej krytyki.
Pytałam całkiem zasadnie, co to znaczy "chodzenie z Bogiem" i przywołałam osoby Noego i Henocha (o których w Biblii też jest tylko takie stwierdzenie, bez rozwinięcia i podania praktycznych spraw, do wykonania). Podobno ty tez chodzisz z Bogiem. Jak? Na piwo? Czy tu na forum wykonujesz jego wolę mówiąc każdemu, kto nie po twojej myśli mówi, że nie jest chrześcijaninem. Otóż dowiedz się, że czytając to forum nie tylko odechciewa się być chrześcijaninem, ale można też stracić wiarę w Boga. Jedynego Boga.
Nie oczekuję odpowiedzi merytorycznej. Co najwyżej usunięcia postu (jak to zrobiłeś w temacie o dowcipach, usuwając mój i nieszczęsny, pełen wulgaryzmów Magdy. Wiedz jednak, że takich "dowcipów" na waszym, chrześcijańskim poziomie, jest tam pełno, a i wpisy w innych tematach mówią same za siebie, co z was za ludzie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 13 gru 2018, 14:54

He.Lena pisze:
KAAN pisze:Twoja pierwsza próba dyskusji na forum to pogarda dla rozmówcy, kto sieje wiatr zbiera burzę. Papa :)

To jest forum DYSKUSYJNE czy może poletko pana Kaana? Działasz jak strach na wróble: ty to strach, wróble - zarejestrowani użytkownicy.
Czytaj regulamin, trolujesz, trole są wyganiani z forum.
Mój post, który do którego w żaden sposób nie odniosłeś się merytorycznie, tylko zastosowałeś osobiste wycieczki, poniżanie dyskutanta jest poniżej krytyki.
Więc nie poniżaj dyskutanta kiepskiej jakości uwagami jakbyś wszystkie rozumy pozjadała.
Pytałam całkiem zasadnie, co to znaczy "chodzenie z Bogiem" i przywołałam osoby Noego i Henocha (o których w Biblii też jest tylko takie stwierdzenie, bez rozwinięcia i podania praktycznych spraw, do wykonania). Podobno ty tez chodzisz z Bogiem. Jak? Na piwo?
No i widzisz jak pytasz? Dlaczego obrażasz mnie takimi chamskimi uwagami? Może trochę ogłady w słowach by ci się przydało? Z tak głupimi osobistymi uwagami nie dyskutuję.
Czy tu na forum wykonujesz jego wolę mówiąc każdemu, kto nie po twojej myśli mówi, że nie jest chrześcijaninem.
Nie troluj, czytaj regulamin.
Otóż dowiedz się, że czytając to forum nie tylko odechciewa się być chrześcijaninem, ale można też stracić wiarę w Boga.
Nie można stracić wiary w Boga, można nigdy nie mieć tej wiary, jak ci to forum szkodzi to się wypisz, po co tu robisz awantury, właśnie z powodu takich awantur ludzie mogą się zrazić do Ewangelii, robisz czarcią robotę. Problem nie jest tam gdzie cie się wydaje, problem jest w tobie.
Co najwyżej usunięcia postu (jak to zrobiłeś w temacie o dowcipach, usuwając mój i nieszczęsny, pełen wulgaryzmów Magdy.
Właśnie po to żeby nie było wulgaryzmów, Magdy post też usunąłem. Nie możemy epatować ludzi rynsztokiem.

Wiedz jednak, że takich "dowcipów" na waszym, chrześcijańskim poziomie, jest tam pełno, a i wpisy w innych tematach mówią same za siebie, co z was za ludzie.
Nie wiem co z ciebie za ziółko, a z twoich wystąpień wynika, że nie ma straty w twoim pożegnaniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: He.Lena » 13 gru 2018, 15:18

Wstydź się. Jesteś złym człowiekiem.
Żądam natychmiastowego usunięcia mojego konta z tego forum.
Już dawno, a chyba nigdy w długim moim życiu nikt w taki sposób się do mnie nie odnosił.
Pamiętaj pan, że kara cię nie ominie. I to sroga, bo masz się za nauczyciela.
Tfu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 13 gru 2018, 15:30

He.Lena pisze:Wstydź się. Jesteś złym człowiekiem.
Żądam natychmiastowego usunięcia mojego konta z tego forum.
Już dawno, a chyba nigdy w długim moim życiu nikt w taki sposób się do mnie nie odnosił.
Pamiętaj pan, że kara cię nie ominie. I to sroga, bo masz się za nauczyciela.
Tfu.
Twoje oceny nie mają dla mnie wagi, swoim wpisem dałaś świadectwo kim jesteś. Cała dyskusja z tobą zostanie wykasowana...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: Login » 15 gru 2018, 11:21

He.Lena pisze:Ewangelię zna miliony ludzi, a wy mówicie, że idą do piekła, bo nie są protestantami


Każdy kto świadomie odrzuca Kościoła Chrystusa(Kościół Katolicki z biskupem Rzymu na czele) raczej trafi do piekła

KAAN pisze:Nie można stracić wiary w Boga


Piękna dychotomia o skrzywieniu Kalwińskim. No ale, tysiące protestantów którzy zostają ateistami(nic dziwnego w końcu Protestantyzm prowadzi do ateizmu). Przeczy tej tezie

I kierujemy się Ewangelią


To musicie się nieźle kierować Ewangelią skoro istnieje 30 tyś denominacji protestanckich która każda uczy czego innego


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 15 gru 2018, 11:57

Login pisze:
KAAN pisze:Nie można stracić wiary w Boga
Piękna dychotomia o skrzywieniu Kalwińskim. No ale, tysiące protestantów którzy zostają ateistami(nic dziwnego w końcu Protestantyzm prowadzi do ateizmu). Przeczy tej tezie
Odwrotnie, dowodzi tezy, że religia nie określa człowieka ale wiara, nie ten kto się nazywa protestantem jest zbawionym z wiary, ale ten kto prawdziwie wierzy. To dowodzi także że nie rozumiesz tego czym jest prawdziwy chrześcijanin, klasyfikujesz ludzi po nazwie a nie po przekonaniu i wierze.
I kierujemy się Ewangelią
To musicie się nieźle kierować Ewangelią skoro istnieje 30 tyś denominacji protestanckich która każda uczy czego innego
To twoje zdanie jest dowodem tezy, która przedstawiłem powyżej :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: Login » 15 gru 2018, 18:13

KAAN pisze:Odwrotnie, dowodzi tezy, że religia nie określa człowieka ale wiara, nie ten kto się nazywa protestantem jest zbawionym z wiary, ale ten kto prawdziwie wierzy


Sorry, ale twoja opinia na temat tego "kto prawdziwie wierzy" nie ma znaczenia. Tak samo jak inny protestant stwierdzi na podstawie własnego widzimisię że ty źle wierzysz

To twoje zdanie jest dowodem tezy, która przedstawiłem powyżej


Moje zdanie dowodzi jedynie tego że żadne "prowadzenie protestantów przez Ducha Świętego" nie ma miejsca. Jakby miało to DŚ nie przekazywałby wam sprzecznych nauk. Zdajecie sobie z tego sprawę a i tak tkwicie w tej farsie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: KAAN » 15 gru 2018, 18:33

Login pisze:
KAAN pisze:Odwrotnie, dowodzi tezy, że religia nie określa człowieka ale wiara, nie ten kto się nazywa protestantem jest zbawionym z wiary, ale ten kto prawdziwie wierzy
Sorry, ale twoja opinia na temat tego "kto prawdziwie wierzy" nie ma znaczenia.
Dla ciebie nie ma dla wierzących ma.
Tak samo jak inny protestant stwierdzi na podstawie własnego widzimisię że ty źle wierzysz
Twoje opinie nie są wiążące, niemerytorycznie. Piszę ci jakie są standardy Biblii, a nie widzimisie kogokolwiek.
To twoje zdanie jest dowodem tezy, która przedstawiłem powyżej
Moje zdanie dowodzi jedynie tego że żadne "prowadzenie protestantów przez Ducha Świętego" nie ma miejsca. Jakby miało to DŚ nie przekazywałby wam sprzecznych nauk. Zdajecie sobie z tego sprawę a i tak tkwicie w tej farsie
Na takie głupie tezy nie będę odpowiadał, jesteś niemerytoryczny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: Login » 15 gru 2018, 23:59

KAAN pisze:Dla ciebie nie ma dla wierzących ma


Nadal nie zmienia to faktu że twierdzić kto prawidłowo wierzy na podstawie własnego odczucia, może każdy

Piszę ci jakie są standardy Biblii, a nie widzimisie kogokolwiek.


Nie przedstawiłeś mi żadnych standardów Biblijnych

Na takie głupie tezy nie będę odpowiadał


Aha, Skoro fakty nie zgadzają się z moim poglądem to gorzej dla faktów. Ech, w sumie to nawet nie liczę że jakikolwiek protestant udzieli odpowiedzi na ten zarzut


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: marioosh666 » 16 gru 2018, 12:20

KAAN pisze:Ponieważ jednak nie jesteśmy w stanie zmienić wyroków Bożych, to ten bałwochwalczy naród musi wypić piwko które nawarzył. Ludzi myślących właściwie jest bardzo mało, a jeszcze mniej jest wierzących ludzi.

A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Mt 28, 18 - 20

Jezus każe czynić uczniami i chrzcić, a Ty wypić piwo, którego naród nawarzył. Ewidentne naleciałości katolickie. Jak na razie trafiłem tylko na jeden kościół i pastora, którzy są od tego wolni.

Nie mam pewności (nie analizowałem tego aspektu) czy to co zostało nam objawione to wyrok boży czy jedynie ostrzeżenie dla wierzących.
KAAN pisze:Nie będzie ich więcej, proroctwa mówią, ze niewielu jest zbawionych, a w czasach ostatecznych będzie jeszcze mniej.

Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. Ap 7, 9
KAAN pisze:Chrześcijaństwo na całym świecie zanika, tak będzie i na to nic nie poradzisz, antychryst ma już prawie wszystko do totalnej kontroli całego świata.

Eh... W Europie może i zanika, ale w Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Izraelu, państwach byłego ZSRS, Ameryce Południowej czy Afryce bardzo mocno przybywa ludzi wierzących. W 200 milionowej Brazylii wydało to już owoce polityczne w postaci zmiany władzy. Na YT jest pełno świadectw nawróconych. Najłatwiej o te z Bliskiego Wschodu, bo są anglojęzyczne i tam mieszka stosunkowo dużo ludzi. Niedawno Jacob Rothschild ogłosił, że NWO jest zagrożone, więc nie wszystko jeszcze przegrane.
KAAN pisze:Globalizm i dążenie do światowego rządu pokazuje że to co napisano w Biblii to nie są fantazje.

Nie fantazje, ale nigdy nie ma 100% pewności, że prawidłowo odczytujemy znaki czasów. Ludzie od kilkunastu wieków przewidują, że oni są tym ostatnim pokoleniem. Jak powstawał ONZ to było już na ostro. Filmy o porwaniu itp. Chrześcijanin nie powinien torować drogi Antychrystowi. Jeżeli zaczniemy działać to mamy szanse odwrócić wahadło o np.: 50 lat. Chodzi o to, żeby wspierać Jasną stronę mocy nawet jeżeli wiemy, że Ciemna chwilowo zapanuje nad Światem.
KAAN pisze:A ja jestem pewien, że żadem chrześcijanin nie zostanie wpuszczony do szatańskiego systemu politycznego na decyzyjne stanowisko. Gdybym nie czytał proroctw eschatologicznych miałbym nadzieję podobną do twojej skierowaną na zmianę sytuacji politycznej w Polsce, zależy mi na tym żeby w naszym kraju było sprawiedliwie i dobrze.

Proroctwa w tym temacie nie są aż tak szczegółowe. Wiele zależy od nas. Gdyby w każdym mieście wojewódzkim był taki pastor i taki kościół jak w Lublinie to pewnie chrześcijanie już byliby w Sejmie.
KAAN pisze:No właśnie, a dlaczego to ma być działanie polityczne skoro nie ma takiej zachęty w Biblii?

A dlaczego to nie ma być działanie polityczne? Kto pierwszy użył retoryki, którą stosujesz i kto dzisiaj ją stosuje? Odpowiedź jest prosta - Komuniści i szeroko rozumiane siły ciemności, czyli słudzy Diabła wspierani przez pożytecznych idiotów, czyli zwiedzionych przez Diabła o których musimy walczyć. Po to mamy dary Ducha Świętego takie jak rozum, mądrość czy męstwo, żeby takie rzeczy odczytywać. Wyłonienie się chrześcijańskiem władzy jest naturalnym skutkiem skutecznej ewangelizacji.
KAAN pisze:Ten werset jest w konkretnym kontekście wydarzeń w Getsemane, kompletnie nie odpowiada obecnemu wiekowi.

Przecież w Getsemane Jezus kazał schować miecz, bo boży plan miał się wypełnić, więc to nie ten kierunek.
KAAN pisze:A to werset o mocy Słowa, duchowej mocy a nie politycznej.

OK, inaczej. Poproszę o pełną listę obszarów w których Słowo nie ma mocy ani zastosowania. Tak będzie prościej, bo zweryfikuję to ze swoimi doświadczeniami i doświadczeniami innych.
A jaki jest Bozy plam względem zbawionych?

Trochę zbyt ogólnie.
KAAN pisze:Jeszcze raz napiszę: dotkniesz brudu, czegoś nieczystego to się ubrudzisz; polityka jest do głębi brudna i nieczysta.

Branża finansowa też jest nieczysta, więc rozumiem, że nie masz konta w banku, nigdy się nie ubezpieczałeś ani nie brałeś kredytu? Branża spożywcza jeszcze gorzej, bo wyzyskują zwierzęta, pracowników i oszukują klientów, więc rozumiem, że jedzenie tylko z własnego ogródka? Branża odzieżowa jeszcze gorzej, bo wyzyskują małe dzieci w Azji i zatruwają im środowisko, więc chodzisz nagi albo kupujesz 100% lokalne licząc, że jest trochę lepiej?

Czy tak to rozumieć?

Usiłuję jakoś racjonalnie uzasadnić Twoją zawziętość akurat na politykę i uzyskać pełną listę, żeby był prawdziwy obraz.
KAAN pisze:Zmieniła, na gorsze, im dalej szedł w politykę tym stawał się bardziej wulgarny i wrogi wierzącym ludziom nie podzielającym jego przekonań.

Raczej chodzi o to, że wielu ma coś na sumieniu i boją się, że to wypłynie. Stąd Chojecki działa na nich jak płachta na byka. On nie jest wrogi wierzącym tylko umytym świniom, czyli kimś kto udaje porządnego człowieka, a taki nie jest.
KAAN pisze:Nigdy nie będzie dobrego momentu, Zbór Boży to nie partia polityczna.

Będzie... Wystarczy, że wypłynie coś co uderzy w mit JPII. Masowo zaczną powstawać wolne kościoły.
KAAN pisze:Gdyby działal tylko w polityce, to dobrze by zrobił, ale jak mieszał swoje polityczne ideologie z przesłaniem Biblii, to poszedł za daleko, zmieszał święte z pospolitym.

Czyli Ewangelia Chrystusowa nie nadaje się do zastosowania w praktyce? Dobrze rozumiem? Jeżeli tak jest to chrześcijanie czym prędzej powinni się tego dowiedzieć.
KAAN pisze:No właśnie, serca i umysły mają zostać zwrócone do Pana Jezusa, do wzniosłych spraw duchowych a nie do plugawej polityki.

Towarzysze całego Świata biliby Ci oklaski i pokłony za te słowa.
KAAN pisze:A pytałeś Najwyższego czy mu się to podoba? Czy Najwyższy ma w planie takie działanie jak myślisz?

Wystarczy mi Jego Słowo.
KAAN pisze:Pokaż mi tych wierzących w rządach USA, pokaż mi ich bogobojne życie. To proroctwo nie odnosi się do rządów,ale do Zboru Bożego, bo Duch Święty zamieszkujący w wierzących powstrzymuje szatana od działania.

Przecież napisałem, że Duch Święty powstrzymuje, ale ktoś fizycznie musi działać np.: spuścić trochę bomb na złych ludzi. Co do wierzących w rządach USA to większość. Fakt, że np.: Trump nawrócił się niedawno, a wcześniej Jego życie było mało chrześcijańskie.
Login pisze:To musicie się nieźle kierować Ewangelią skoro istnieje 30 tyś denominacji protestanckich która każda uczy czego innego

W podstawowych kwestiach panuje zgodność. Często różnice są marginalne albo to kwestia rozłożenia akcentów. Głównych nurtów jest kilka, a nie 30 tysięcy. W sytuacji, kiedy każdy sam stanie przed Bogiem i zostanie oceniony, a wcześniej ma sam poszukiwać Boga wiele denominacji jest zdrowsze niż jedna i zdecydowanie bardziej odporne na działanie Szatana. Jak pojawi się błąd albo zła wola w KK to się błyskawicznie rozprzestrzenia i miliard katolików trafia do piekła, a protestanci dyskutują i te różne interpretacje się ze sobą ścierają. Trzeba wziąć pod uwagę, że jedność w KK jest pozorna. Kilka lat temu było ciekawe badanie. Okazało się, że ogromna część katolików nie tyle nie praktykuje co nie zna albo nie wierzy w podstawowe katolickie dogmaty.


Są ludzie i moderatorzy...
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ale numer.

Postautor: Login » 16 gru 2018, 12:45

No tak, bo kwestia rozumienia eucharystii, rozwodów, chrztów. A nawet tego czy Bóg jest Trojcą albo czy piekło istnieje to rzeczywiście marginalna różnica. Nie rozsmieszaj mnie

Okazało się, że ogromna część katolików nie tyle nie praktykuje co nie zna albo nie wierzy w podstawowe katolickie dogmaty.


Co mnie to obchodzi? Kościół Chrystusa nie odpowiada za ignorancję częsci wiernych. Zresztą, nijak to się ma do sytuacji w protestantyzmie gdyż KK ma tę samą naukę którą powinien wyznawać każdy wierny. A jeżeli jeąpodważa to taka osoba jest pod "obserwacją", i jeżeli dalej będzie tkwić w błędnej nauce to zostanie ekskomunikowana

Wy głosicie że prowadzi was DŚ przy czym wyznajecie sprzeczne ze sobą nauki



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości