Prawo zamordowało sprawiedliwość

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 19 lut 2019, 18:06

To jak ktoś inaczej rozumie pismo jak Ty, to od razu zostaje heretykiem? To może wszyscy jesteśmy heretykami, bo każdy w jakimś miejscu źle rozumie pismo. Katolicy orzekli. że protestanci, to heretycy, protestanci orzekli, że katolicy to heretycy. To może jedni i drudzy mają rację?
To może lepiej dyskutować i wytropić tego gada, który z nas zrobił heretyków?


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 19 lut 2019, 20:10

krzysiekniepieklo pisze:To jak ktoś inaczej rozumie pismo jak Ty, to od razu zostaje heretykiem? To może wszyscy jesteśmy heretykami, bo każdy w jakimś miejscu źle rozumie pismo. Katolicy orzekli. że protestanci, to heretycy, protestanci orzekli, że katolicy to heretycy. To może jedni i drudzy mają rację?
To może lepiej dyskutować i wytropić tego gada, który z nas zrobił heretyków?

Należy skonfrontować swoje wierzenia z tym co mówi Pismo, ale najpierw to trzeba chcieć poznać prawdę bez uprzednich założeń


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 19 lut 2019, 20:18

nan pisze:Nie możemy pobłażać herezjom, jeśli ktoś głosi nieprawdę jawnie sprzeczną z Pismem to należy to prostować


No to kiedy zaczniecie spożywać ciało i krew Jezusa jak mówi Pismo? Kiedy potępicie homoseksualizm jak jest w Piśmie? I wreszcie, kiedy przywrócicie do Biblii księgi ktore usuneliście?

krzysiek pisze:protestanci orzekli, że katolicy to heretycy


Kogo obchodzi zdanie religii która powstała 1500 lat po Jezusie? Konkretnie w ok. 1520 roku? Kiedy to powstał Luteranizm który stworzył szaleniec Marcin Luter


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 19 lut 2019, 21:13

Suzuja pisze:No to kiedy zaczniecie spożywać ciało i krew Jezusa jak mówi Pismo? Kiedy potępicie homoseksualizm jak jest w Piśmie? I wreszcie, kiedy przywrócicie do Biblii księgi ktore usuneliście?

Spożywanie ciała i krwi to trwanie w Jezusie, robimy to. Przecież potępiamy homoseksualizm jako coś złego i grzesznego, w czym problem? Żadnych ksiąg nie usunęliśmy.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 19 lut 2019, 21:43

Myślałem, że to hierarchowie katoliccy i protestanccy w żaden sposób nie mogą się dogadać, a teraz widzę, że na dole jest chyba jeszcze gorzej. Co do tytułu, to odzwierciedla on Krzyż Jezusa. Prawo rzymskie pozwoliło skazać na śmierć niewinnego. Można powiedzieć, że prawo zamordowało sprawiedliwość. Dzisiaj jest tak samo. Prawo ze sprawiedliwością przestaje mieć związek. Liczy się tylko interes władzy. To tak żeby trochę wrócić do tematu.


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 20 lut 2019, 10:14

""" A nie stwierdził że to oznacza trwanie w nim."""

A tutaj Suzuja jesteś w błędzie:
J 6
54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 20 lut 2019, 19:31

Jak widzimy moderacja potrafi jedynie tchórzliwie banować i usuwać posty. Możecie mi wkleić następne. Jest mi to obojętne

nan pisze:Spożywanie ciała i krwi to trwanie w Jezusie, robimy to. Przecież potępiamy homoseksualizm jako coś złego i grzesznego, w czym problem? Żadnych ksiąg nie usunęliśmy


1. Nic takiego z Biblii nie wynika
2. Zbory w Szwecji i Niemczech mają o tym inne zdanie
3. Owszem. Siedem ksiąg starego testamentu. Bo tak Lutrowi pasowało


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 20 lut 2019, 20:17

Suzuja pisze:
1. Nic takiego z Biblii nie wynika
2. Zbory w Szwecji i Niemczech mają o tym inne zdanie
3. Owszem. Siedem ksiąg starego testamentu. Bo tak Lutrowi pasowało


1. Wynika, jeśli ten, kto spożywa ciało i pije krew jest zbawiony, a zbawienie jest przez wiarę, to spożywanie oznacza wiarę i trwanie w Jezusie. Jezus mówił, że te słowa o spożywaniu to duch, a ciało nic nie pomaga.
2. Co w związku z tym?
3. Nie usunęliśmy ksiąg, przyjęliśmy hebrajski kanon, nawet twój kościół nazywa te 7 ksiąg deuterokanonami.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Albertus » 20 lut 2019, 21:18

. Nie usunęliśmy ksiąg, przyjęliśmy hebrajski kanon, nawet twój kościół nazywa te 7 ksiąg deuterokanonami.


księgami deterokanonicznymi jest też nazywana część ksiąg Nowego Testamentu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99gi_deuterokanoniczne

księgi deuterokanoniczne to te co do których kanoniczności i natchnienia były w Kościele w pierwszych wiekach pewne rozbieżności i różnice zdań wśród chrześcijan w przeciwieństwie do części ksiąg co do których panowała powszechna zgoda


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 20 lut 2019, 21:26

Albertus pisze:
. Nie usunęliśmy ksiąg, przyjęliśmy hebrajski kanon, nawet twój kościół nazywa te 7 ksiąg deuterokanonami.


księgami deterokanonicznymi jest też nazywana część ksiąg Nowego Testamentu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99gi_deuterokanoniczne

księgi deuterokanoniczne to te co do których kanoniczności i natchnienia były w Kościele w pierwszych wiekach pewne rozbieżności i różnice zdań wśród chrześcijan w przeciwieństwie do części ksiąg co do których panowała powszechna zgoda

Rozumiem, chciałem tylko zaznaczyć, że nawet kościół katolicki rozróżnia "typ" tych ksiąg, że nie są one takie same jak te, co do których jest 100% pewności.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 20 lut 2019, 21:43

nan pisze:
krzysiekniepieklo pisze:To jak ktoś inaczej rozumie pismo jak Ty, to od razu zostaje heretykiem? To może wszyscy jesteśmy heretykami, bo każdy w jakimś miejscu źle rozumie pismo. Katolicy orzekli. że protestanci, to heretycy, protestanci orzekli, że katolicy to heretycy. To może jedni i drudzy mają rację?
To może lepiej dyskutować i wytropić tego gada, który z nas zrobił heretyków?

Należy skonfrontować swoje wierzenia z tym co mówi Pismo, ale najpierw to trzeba chcieć poznać prawdę bez uprzednich założeń


To w równym stopniu odnosi się również do Was. Założyliście, że znacie prawdę i każdemu, kto inaczej rozumie pismo przyklejacie etykietę, że jest odstępcą i głosi herezję. Nie różnicie się pod tym względem za wiele od katolików, którzy dogmatyzują wiarę i ogłaszają heretykami tych, którzy inaczej rozumieją pismo i inaczej wierzą. Wasze dogmaty nie są spisane ale są przez Was tak samo stosowane, jak u katolików. Mam wrażenie, że jedni i drudzy nie rozumieją, co to jest wiara. Wiara jest wolnym wyborem człowieka i nie da się go zmusić żeby wierzył w to, co według niego nie jest godne wiary. Można go co najwyżej zmusić do hipokryzji, że nie będzie mówił tego, co myśli, i nie będzie robił tego, co uważa za słuszne ale podporządkuje się nakazowi. Ale wtedy, to nie jest już wiara, tylko niewolnictwo.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 09:46

krzysiekniepieklo pisze:To w równym stopniu odnosi się również do Was. Założyliście, że znacie prawdę i każdemu, kto inaczej rozumie pismo przyklejacie etykietę, że jest odstępcą i głosi herezję. Nie różnicie się pod tym względem za wiele od katolików, którzy dogmatyzują wiarę i ogłaszają heretykami tych, którzy inaczej rozumieją pismo i inaczej wierzą.
Ty robisz coś jeszcze gorszego, profanujesz wieczerzę Pańską, niszczysz autorytet Słowa Bożego i masz czelność jeszcze zabierać głos kto tu jest dobry albo zły?! Zmień ton, uprzejmie pytaj, a nie trąb swoje herezje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 21 lut 2019, 11:45

KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:To w równym stopniu odnosi się również do Was. Założyliście, że znacie prawdę i każdemu, kto inaczej rozumie pismo przyklejacie etykietę, że jest odstępcą i głosi herezję. Nie różnicie się pod tym względem za wiele od katolików, którzy dogmatyzują wiarę i ogłaszają heretykami tych, którzy inaczej rozumieją pismo i inaczej wierzą.
Ty robisz coś jeszcze gorszego, profanujesz wieczerzę Pańską, niszczysz autorytet Słowa Bożego i masz czelność jeszcze zabierać głos kto tu jest dobry albo zły?! Zmień ton, uprzejmie pytaj, a nie trąb swoje herezje.


No to widzę, że przyrównanie do katolika to dla Ciebie jest obraza. Może odniósł byś się merytorycznie do mojej wypowiedzi? Czy według Ciebie napisałem prawdę, czy też to bzdury, co napisałem. Że jestem brzydki, to już pisaliście.Co do Twojej rady, to ja wiem, że potraktujecie mnie tak samo jak katolicy. Saduceusze i faryzeusze tylko w jednym się zgadzali - że Jezus jest brzydki. Jedni i drudzy krzyczeli - ukrzyżuj.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 11:49

krzysiekniepieklo pisze:
KAAN pisze:
krzysiekniepieklo pisze:To w równym stopniu odnosi się również do Was. Założyliście, że znacie prawdę i każdemu, kto inaczej rozumie pismo przyklejacie etykietę, że jest odstępcą i głosi herezję. Nie różnicie się pod tym względem za wiele od katolików, którzy dogmatyzują wiarę i ogłaszają heretykami tych, którzy inaczej rozumieją pismo i inaczej wierzą.
Ty robisz coś jeszcze gorszego, profanujesz wieczerzę Pańską, niszczysz autorytet Słowa Bożego i masz czelność jeszcze zabierać głos kto tu jest dobry albo zły?! Zmień ton, uprzejmie pytaj, a nie trąb swoje herezje.
No to widzę, że przyrównanie do katolika to dla Ciebie jest obraza. Może odniósł byś się merytorycznie do mojej wypowiedzi?
Odniosłem się merytorycznie, napisałem ze to niestworzone rzeczy nieobecne w Biblii. Nie da się dyskutować nad czymś czego nie ma. Twoja działalność przeobraża się w trolowanie, nie dziwię się żę cię przeganiają z forów. Proszę zacznij pisać inaczej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 21 lut 2019, 12:33

KAAN: Ja wierzę, że ten Duch Boży jest we mnie i dlatego piszę dokładnie to, co myślę. Jeśli zacznę pisać to, co Wy byście chcieli usłyszeć, to będę wtedy tylko fałszywym prorokiem. Mam nadzieję, że chociaż to zrozumiesz.
To, ze Wy tego nie widzicie, co ja widzę, to jeszcze nie znaczy, ze to ja źle widzę, a Wy widzicie dobrze. Żydzi też Jezusa nie rozumieli i widzieli wszystko inaczej.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości