Prawo zamordowało sprawiedliwość

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 10 lut 2019, 13:40

Jest taka prawidłowość, że im więcej przepisów prawa, tym mniej jest sprawiedliwości.
Im bardziej zróżnicowane społeczeństwo, tym bardziej rozbudowane prawo, bo to, co dla jednego jest normalne, to dla drugiego jest nie do przyjęcia. Najszczęśliwiej żyją społeczeństwa jednolite religijnie i kulturowo pod warunkiem, że sąsiedzi nie wywierają presji na nich. Ostatnimi czasy świat wywiera na wszystkich presję żeby wymieszać społeczeństwa pod względem religijnym i kulturowym. To będzie prowadziło do coraz większej komplikacji prawa i coraz większego zniewolenia społeczeństw poprzez prawo. Dla władzy to jest bardzo wygodne, bo każdego można w ten sposób zniechęcić do działania. Każdy przecież łamie prawo, bo nie da się tylu tomów prawa przecież poznać. Starczy się każdemu trochę przyjrzeć i go przyłapać na łamaniu prawa. Ważny jest ten, który pisze prawo ale jeszcze ważniejszy jest ten, który to prawo będzie interpretował. Stąd tak wielu specjalistów od interpretacji prawa. Czy dzisiaj zwykły człowiek ma szanse na sprawiedliwość w starciu z tą całą zorganizowaną machiną – prawniczą mafią? Pojedynczy zwykły człowiek nie ma szans. Jest tylko igraszką w ręku władzy. Bez trudu można go zastraszyć i spacyfikować.Za sprawiedliwość trzeba dzisiaj słono zapłacić. Mało jest takich, których na to stać, a wynik batalii wcale nie jest pewny. Władza dalej dzieli i rządzi. Chce, aby każdy zamknął się w swoim bunkrze i bronił swojego podwórka. Każdego będzie można w razie potrzeby spacyfikować. Próbowałem niedawno poruszyć wędkarski świat i namówić do wspólnego działania przeciwko cwaniakom, którzy zagarniają im ryby. Nie dało się. Przekonano ich, że się nie da, bo prawo jest po stronie cwaniaków. Nie ruszyli palcem. Władzy właśnie o to chodzi. Chcą z nas zrobić bezładną i bezwładną masę, którą można urabiać jak plastelinę.
A jak się przed tym bronić?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 11 lut 2019, 09:28

krzysiekniepieklo pisze:A jak się przed tym bronić?
Nie masz żadnych szans, ten świat jest przygotowywany na przyjście antychrysta i do tego potrzebne jest zniewalające prawo, duża armia urzędników, systemy informatyczne, wszystko staje się e-cośtam , żeby jednym kliknięciem myszki wyłączyć człowieka w razie buntu, a w odpowiednim czasie zniewolić totalnie i przetrzebić populację z elementu nie pasującego do planów rządzenia. Lewicowy totalitaryzm pasuje bezbłędnie do proroctw o przyjściu antychrysta i czasie wielkiego ucisku. Próbkę tego czegoś mieliśmy w wielu krajach na świecie, nazizm niemiecki, stalinizm, maoizm, rządy Pol-Pota, Kima itd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 11 lut 2019, 12:40

Wygląda na to, że jesteś idealnym niewolnikiem. Przekonano Ciebie, że się nie da. Widzisz, wszyscy jak przyglądali się Goliatowi, to też byli przekonani, że się nie da go pokonać. A ja wierzę, ze się da go pokonać i dlatego staję do walki. Na razie jestem sam i próbuję ludziom namalować obraz innego świata, aby poczuli się źle w swoim zniewoleniu. Wielu próbowało budować inny, lepszy świat ale budowali bez Boga. To, co wybudowali było jeszcze gorsze od tego, a czym walczyli. Ja ten nowy świat chcę oprzeć na Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa. Tylko Bóg może nas poprowadzić do zwycięstwa. Przeczytaj sobie EZ 37. To ja jestem tym prorokiem, który ma mówić do Kości. Bierzcie jedzcie, spożywajcie Ciało i Krew Chrystusa, a wróci do was życie i staniecie do walki z szatanem. Ta armia nie może przegrać.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 11 lut 2019, 18:11

krzysiekniepieklo pisze:Wygląda na to, że jesteś idealnym niewolnikiem.
Jestem idealnie wolnym, bo mam wolność w Panu Jezusie :)
Przekonano Ciebie, że się nie da.
Słowo Boże przekonało mnie, że jestem w innym świecie niż to wszystko co jest wokół mnie. Jeśłi coś się zmieni to tylko z woli Bożej albo z Bożego przyzwolenia.
Widzisz, wszyscy jak przyglądali się Goliatowi, to też byli przekonani, że się nie da go pokonać.
Ale Bóg posłał Dawida, cały Izrael nie dał rady, tylko jedna wybrana przez Boga osoba wykonała zaplanowane dzieło Boże.
A ja wierzę, ze się da go pokonać i dlatego staję do walki.
Walcz! Jeśli jest takie twoje przekonanie to walcz dzielnie, może zwyciężysz!.. Jeśli będzie taka wola Boża, to może będziesz Dawidem. Ja widzę ogólny obraz wszystkiego, nie widzę indywidualnych dzieł, Biblia nie zajmuje się w swoich proroctwach indywidualnymi sprawami, pokazuje globalne trendy prowadzące do dopełnienia się zbrodni, dopełnienia się winy i wykonania sądu przez Sędziego.
Na razie jestem sam i próbuję ludziom namalować obraz innego świata, aby poczuli się źle w swoim zniewoleniu.
W swoim indywidualnym życiu możesz być jakimś zwycięzcą; dobrze że walczysz o sprawiedliwość, dobrze że przeciwstawiasz się układom, klikom i złym trendom, ale nie mozesz nic zmienić w celu do jakiego dąży ten świat. Jeśli zwiążesz się z tym światem bardzo mocno to razem z nim zginiesz, bo wszystkie dzieła ludzkie spłoną, wszystko zostanie zniszczone. Jeśli chcesz być blisko Boga musisz się dystansować w stosunku do świata.
Wielu próbowało budować inny, lepszy świat ale budowali bez Boga....Ja ten nowy świat chcę oprzeć na Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa. Tylko Bóg może nas poprowadzić do zwycięstwa.
Czy w Bożych proroctwach widzisz możliwość zmiany tego świata? Czy widzisz możliwość zgromadzenia w jednym miejscu, w formie państwa tak wielu wierzących aby można było zrobić coś wielkiego na skalę państwową w granicach Bożych standardów?

Przeczytaj sobie EZ 37. To ja jestem tym prorokiem, który ma mówić do Kości. Bierzcie jedzcie, spożywajcie Ciało i Krew Chrystusa, a wróci do was życie i staniecie do walki z szatanem. Ta armia nie może przegrać.
Zawiedziesz się, to proroctwo nie jest o tobie, nie myśl za wiele bo możesz się bardzo zawieść na sobie i na swoim życiu, co może być niebezpieczne dla twojej psychiki. Polegaj na Bożym błogosławieństwie i żyj skromnie, po Bożemu, trwaj przy Słowie i w społeczności z Panem Jezusem w jego ciele - Oblubienicy- Zborze Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 11 lut 2019, 19:52

No dobrze ale dlaczego nie chcesz o tym Ez 37 porozmawiać? Czy sadzisz, że proroków już nie będzie? Ale proroctwo musi się spełnić, więc warto się nad tym proroctwem zastanowić.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 09:11

krzysiekniepieklo pisze:No dobrze ale dlaczego nie chcesz o tym Ez 37 porozmawiać? Czy sadzisz, że proroków już nie będzie? Ale proroctwo musi się spełnić, więc warto się nad tym proroctwem zastanowić.
Proroctwo z Ez 37 jest o Izraelu i Judzie, o restytucji narodu w czasach ostatecznych. Oczywiście prorocy będą według tego co jest zawarte w proroctwach apokaliptycznych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 09:52

Ez 34
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać. 25 Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą. 26 I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. <Założę ich i rozmnożę>, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. 27 Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem. 28 Ludy zaś pogańskie poznają, że Ja jestem Pan, który uświęca Izraela, gdy mój przybytek będzie wśród nich na zawsze».

No ale tutaj masz jasno przedstawione, że to jest o Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa. Ten król, o którym tutaj mowa, to jest Jezus.
Izrael i Juda, to ci wszyscy, którzy uwierzyli w Jezusa, To oni mają być jednością. Król jest jeden i to ten król jednoczy wszystkich.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 12:17

krzysiekniepieklo pisze:Ez 34
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać. 25 Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą. 26 I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. <Założę ich i rozmnożę>, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. 27 Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem. 28 Ludy zaś pogańskie poznają, że Ja jestem Pan, który uświęca Izraela, gdy mój przybytek będzie wśród nich na zawsze».

No ale tutaj masz jasno przedstawione, że to jest o Nowym Przymierzu we Krwi Chrystusa. Ten król, o którym tutaj mowa, to jest Jezus.
Izrael i Juda, to ci wszyscy, którzy uwierzyli w Jezusa, To oni mają być jednością. Król jest jeden i to ten król jednoczy wszystkich.
Oczywiście że jest tak jak piszesz, tylko jest jeden drobny szczegół; to będzie po zabraniu Kościoła, kiedy Oblubienica połączy się z Oblubieńcem na niebiańskim weselu Baranka (Ap 19). Na ziemi nie ma Kościoła ale jest zawrócony Izrael, który będzie rządzony przez Króla - Pana Jezusa. To Mesjasz wraz z małżonką( Kościołem) powróci na ziemię i obejmie panowanie na Syjonie.

Księga Zachariasza 14:3 Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy.
4 Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe.
5 Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 13:09

No dobra - to według Ciebie kto będzie walczył? Bo z Ez 37 po ożywieniu kości powstało wojsko Bardzo, bardzo wielkie. Skoro wojsko, to po to żeby walczyć. To z kim to wojsko ma walczyć, jak nie z szatanem? To proroctwo, które przytoczyłeś ma się nijak do proroctwa Ezechiela, bo tam nie ma żadnego wojska.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 13:34

krzysiekniepieklo pisze:No dobra - to według Ciebie kto będzie walczył? Bo z Ez 37 po ożywieniu kości powstało wojsko Bardzo, bardzo wielkie. Skoro wojsko, to po to żeby walczyć. To z kim to wojsko ma walczyć, jak nie z szatanem? To proroctwo, które przytoczyłeś ma się nijak do proroctwa Ezechiela, bo tam nie ma żadnego wojska.
Izrael będzie walczył ale tak jak to się działo w ST, przeczytaj opisy walk Izraela i zobaczysz jak Bóg walczył za Izrael; miał on uzbrojenie, konie, rydwany, ale tenkto wygrywał Bitwę był Bóg. Czasami Pan Bóg używał własnych metod np. przeciwko Asyryjczykom.

II Księga Królewska 19:35 I stało się tej samej nocy, że wyszedł anioł Pański i pozbawił życia w obozie asyryjskim sto osiemdziesiąt pięć tysięcy. Następnego dnia rano oto wszyscy oni - same trupy - pomarli.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 14:37

Wiesz co, przy takim rozumieniu, to ten Ez 37 nie ma żadnego sensu. Bóg trupów wzbudził do życia. Zrobił z nich wojsko bardzo, bardzo wielkie tylko po to żeby to wojsko się przyglądało jak Bóg zwycięża.
Przeczytaj jeszcze raz Ez 37,24 tam jest ewidentnie o królowaniu Jezusa. To Jezus jest wodzem tego wojska. Zwyciężą dlatego, że spożywają Ciało i Krew Chrystusa i mają w sobie Bożego Ducha. Zwyciężą, bo przystąpili do Nowego przymierza we Krwi Chrystusa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 16:44

krzysiekniepieklo pisze:Wiesz co, przy takim rozumieniu, to ten Ez 37 nie ma żadnego sensu. Bóg trupów wzbudził do życia. Zrobił z nich wojsko bardzo, bardzo wielkie tylko po to żeby to wojsko się przyglądało jak Bóg zwycięża.
Ma sens, nie chodzi o przyglądanie się ale o walkę. W każdej zwycięskiej walce duchowej zwycięstwo daje Pan Bóg.
krzysiekniepieklo pisze:Przeczytaj jeszcze raz Ez 37,24 tam jest ewidentnie o królowaniu Jezusa. To Jezus jest wodzem tego wojska. Zwyciężą dlatego, że spożywają Ciało i Krew Chrystusa i mają w sobie Bożego Ducha. Zwyciężą, bo przystąpili do Nowego przymierza we Krwi Chrystusa.
Piszesz coś czego nie ma w tekście; nie ma tam nic o spożywaniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 17:05

J 6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

Tutaj masz odpowiedź, dlaczego nie mieli Życia w sobie. To właśnie ich kości bielały w słońcu.
Dalej masz o królowaniu Jezusa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 12 lut 2019, 19:39

krzysiekniepieklo pisze:J 6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

Tutaj masz odpowiedź, dlaczego nie mieli Życia w sobie. To właśnie ich kości bielały w słońcu.
Dalej masz o królowaniu Jezusa.
Mieszasz konteksty, tworzysz nieistniejące związki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 12 lut 2019, 19:54

Ez 37
24 Sługa mój, Dawid, będzie królem nad nimi i wszyscy oni będą mieć jedynego Pasterza, i żyć będą według moich praw, i moje przykazania zachowywać będą i wypełniać. 25 Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą. 26 I zawrę z nimi przymierze pokoju: będzie to wiekuiste przymierze z nimi. <Założę ich i rozmnożę>, a mój przybytek pośród nich umieszczę na stałe. 27 Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem. 28 Ludy zaś pogańskie poznają, że Ja jestem Pan, który uświęca Izraela, gdy mój przybytek będzie wśród nich na zawsze».

No ale o kim to jest? Czy nie o Jezusie? Jeżeli to jest o Jezusie, to dlaczego uważasz, że to, co mówił Jezus nie dotyczy tego proroctwa? Całe proroctwo Ez 37 dotyczy Nowego Przymierza we Krwi Chrystusa, skoro ten król z proroctwa, to Jezus.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości