Prawo zamordowało sprawiedliwość

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 18 lut 2019, 20:19

krzysiekniepieklo pisze:No ale jeśli chodzi o społeczność ze sobą, to KK jest w tym temacie dużo bardziej wiarygodny. Protestanci podzielili się na tysiące denominacji, które żadnej społeczności ze sobą nie mają. Widocznie ten chleb, który spożywają nie łączy ale dzieli.

Bezsens, w czasach NT też nie było jednego zboru tylko były różne, z pewnymi różnicami uwarunkowanymi kulturą i przyzwyczajeniami. Patrzysz cieleśnie, ilość zborów nie ma znaczenia, bo wszyscy jesteśmy jednym Kościołem. KK wcale nie jest taki zjednoczony jak myślisz, bo podręcznikowych katolików jest mniejszość w KK, większość katolików nie zgodzi się przynajmniej z jednym dogmatem KK, ilu jest katolików nielubiących papieża i mówiących, że po Janie Pawle już nie ma papieży? Ilu idzie do komunii bez spowiedzi bo wypada? Ilu obiecuje poprawę podczas spowiedzi a potem ma to gdzieś?


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 18 lut 2019, 20:43

nan pisze:Bezsens, w czasach NT też nie było jednego zboru tylko były różne, z pewnymi różnicami uwarunkowanymi kulturą i przyzwyczajeniami. Patrzysz cieleśnie, ilość zborów nie ma znaczenia, bo wszyscy jesteśmy jednym Kościołem. KK wcale nie jest taki zjednoczony jak myślisz, bo podręcznikowych katolików jest mniejszość w KK, większość katolików nie zgodzi się przynajmniej z jednym dogmatem KK


Po pierwsze, nie było czegoś takiego jak zbory które by wierzyły w co inne. Wszystkie podlegały pod władzę biskupią co potwierdza Św. Ignacy. A i w listach św. Pawła są dowody że musiał on prostować herezje powstające w różnych Kościołach. i nawet nie będę przytaczał kolejny raz listu św. Klemensa do Korynitian. Który jest dowodem iż nie było żadnej mitycznej grupy "chrześcijan wierzących w niewiadomo co i zbawionych przez wiarę". Tylko instytucja z jasno ustaloną hierarchią. Nawet jeśli odrzuca się władzę papieża to jedynym wyjściem jest uznanie modelu prawosławnego. Który od protestantyzmu różni się całkowicie

Druga rzecz to taka, że protestanci zapominają iż katolicy nie są "samosobiepapistami" i sami nie ustalają sobie to w co wierzą. Jeżeli nie zgadzają się z pełnym nauczaniem Kościoła to katolikami nie są. I tyle. Nikt nie tworzy miliarda Kościołów w których każdy wierzy w co innego, tak jak u was. No ale Jezus was zbawi za wiarę, łudzić się możecie

większość katolików nie zgodzi się przynajmniej z jednym dogmatem KK


Oczywiście teza niczym nie podparta

Ilu idzie do komunii bez spowiedzi bo wypada?


Nie widziałem ani jednego

Widać że pojęcia o katolicyzmie nie macie ale głupoty odpowiadać będziecie


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 18 lut 2019, 21:16

Suzuja pisze:katolicy nie są "samosobiepapistami" i sami nie ustalają sobie to w co wierzą. Jeżeli nie zgadzają się z pełnym nauczaniem Kościoła to katolikami nie są. I tyle.

I nagle większość katolików nie jest katolikami

Oczywiście teza niczym nie podparta

Nie musisz mi wierzyć, takie mam doświadczenia z katolikami.

Nie widziałem ani jednego

ja widziałem wielu


Widać że pojęcia o katolicyzmie nie macie ale głupoty odpowiadać będziecie

byłem katolikiem przez 16 lat życia, w pewnym okresie szczerze katolicyzmem zainteresowany, jako takie pojęcie mam. wypadałoby też zdefiniować od jakiego poziomu znania katolicyzmu ma się pojęcie i można mówić o katolicyźmie, bo ja też mogę powiedzieć, że nie masz o protestantyźmie pojęcia


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 21:26

nan pisze:
krzysiekniepieklo pisze:No ale jeśli chodzi o społeczność ze sobą, to KK jest w tym temacie dużo bardziej wiarygodny. Protestanci podzielili się na tysiące denominacji, które żadnej społeczności ze sobą nie mają. Widocznie ten chleb, który spożywają nie łączy ale dzieli.

Bezsens, w czasach NT też nie było jednego zboru tylko były różne, z pewnymi różnicami uwarunkowanymi kulturą i przyzwyczajeniami. Patrzysz cieleśnie, ilość zborów nie ma znaczenia, bo wszyscy jesteśmy jednym Kościołem. KK wcale nie jest taki zjednoczony jak myślisz, bo podręcznikowych katolików jest mniejszość w KK, większość katolików nie zgodzi się przynajmniej z jednym dogmatem KK, ilu jest katolików nielubiących papieża i mówiących, że po Janie Pawle już nie ma papieży? Ilu idzie do komunii bez spowiedzi bo wypada? Ilu obiecuje poprawę podczas spowiedzi a potem ma to gdzieś?


No ale rozmawialiśmy o chlebie, który łączy społeczność. Katolicy mają jeden chleb i ten chleb ich łączy. Każdy z nich może spożywać ten sam chleb. Gdzie nie pojadę, to mogę przystępować do Komunii w miejscowej społeczności katolickiej. Czy wśród protestantów też jest podobnie. Wszyscy mają ten sam chleb, który każdy z nich może spożywać? Ja na naukach protestantów się nie za bardzo znam i może ktoś z Was mnie oświeci w tym temacie.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Noemi » 18 lut 2019, 21:32

nan pisze:Ilu idzie do komunii bez spowiedzi bo wypada?


Suzuja pisze:Nie widziałem ani jednego

Suzuja uzurpujesz sobie atrybuty ......zanim cokoliwek napiszesz w swojej pysze zatanów się dobrze kilka razy zanim klikniesz "wyślij "

Suzuja pisze:Widać że pojęcia o katolicyzmie nie macie ale głupoty odpowiadać będziecie

też nie masz pojęcia o katolicyżmie ale głupoty piszesz


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 18 lut 2019, 22:00

No właśnie Noemi, może Ty mnie oświecisz. Czy Ty w innych Kościołach protestanckich możesz przystępować do stołu Pańskiego? Czy uznajecie ten sam chleb?


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 18 lut 2019, 22:01

Noemi pisze:też nie masz pojęcia o katolicyżmie ale głupoty piszesz


Oczywiście żadnych błędów mi nie wykażesz

nan pisze:I nagle większość katolików nie jest katolikami


W twoim mniemaniu. A to już nie moja wina że ubzdurałeś Sobie że katolicy nie wierzą w wykładnię Kościoła

bo ja też mogę powiedzieć, że nie masz o protestantyźmie pojęcia


Ech, nawet pobieżna znajomość Pisma, historii Kościoła, Pism Ojców i historia reformacji skutecznie leczy z protestantyzmu. Polecam, oczywiście osobom które chcą się czegoś dowiedzieć. A raczej nie sądzę aby tu takie były

krzysiek pisze:No właśnie Noemi, może Ty mnie oświecisz. Czy Ty w innych Kościołach protestanckich możesz przystępować do stołu Pańskiego? Czy uznajecie ten sam chleb?


Zaraz się dowiesz że oni właściwe wierzą w to samo. No ale ten np. chrzest dzieci, akceptacja związków homo w jednych zborach, a negowane przez inne zbory to wcale a wcale nic ważnego... A szkoda gadać


krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 19 lut 2019, 01:05

Mt 5
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Nie wiem Suzuja, dlaczego taką wojowniczą postawę prezentujesz. Ja bym chciał jakoś jednoczyć ludzi wokół Ciała Chrystusa. Jest gdzieś napisane, że jesteśmy Ciałem Chrystusa. Zrozum, że to szatan nas podzielił i tylko Bóg może nas na powrót zjednoczyć. Musimy szukać tego wszystkiego, co nas łączy, a szukać przyczyn tego, co nas dzieli. Powinniśmy skupić się nad rozpracowaniem strategii szatana i wszystkich jego kłamstw, które nas podzieliły. Jeśli każdy się okopie na swoich pozycjach i nie będzie rozważał, co druga strona mówi, to nigdy do prawdy nie dojdziemy.
To kłamstwa szatana nas podzieliły.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 19 lut 2019, 10:57

krzysiekniepieklo pisze:Mt 5
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Nie wiem Suzuja, dlaczego taką wojowniczą postawę prezentujesz. Ja bym chciał jakoś jednoczyć ludzi wokół Ciała Chrystusa. Jest gdzieś napisane, że jesteśmy Ciałem Chrystusa. Zrozum, że to szatan nas podzielił i tylko Bóg może nas na powrót zjednoczyć. Musimy szukać tego wszystkiego, co nas łączy, a szukać przyczyn tego, co nas dzieli. Powinniśmy skupić się nad rozpracowaniem strategii szatana i wszystkich jego kłamstw, które nas podzieliły. Jeśli każdy się okopie na swoich pozycjach i nie będzie rozważał, co druga strona mówi, to nigdy do prawdy nie dojdziemy.
To kłamstwa szatana nas podzieliły.


"Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu. 37 Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; 38 i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien." Mt 10, 34-38


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 19 lut 2019, 11:19

Czy uważasz nan, że to, co napisałeś, jest w kontrze do mojej wypowiedzi? Bo mnie sie wydaje, że wszyscy uczniowie Jezusa powinni stanowić jedność.

J 17
8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

Skoro każdy z nas deklaruje, że jest uczniem Chrystusa, to powinniśmy stanowić jedno. W królestwie Bożym nie ma wojen wewnętrznych. Wszyscy, jak jeden mąż, walczą z szatanem. Jeden wspiera drugiego.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: Suzuja » 19 lut 2019, 11:21

krzysiek pisze:. Zrozum, że to szatan nas podzielił i tylko Bóg może nas na powrót


Ja wiem jaki człowiek w szaleństwie swoim odrzucił Kościół Chrystusa. Ja wiem jaki król mimo obietnic swoich, popadł w to szaleństwo. Więc nie tłumacz mi takich rzeczy. Poza tym, to się zgadzam

dlaczego taką wojowniczą postawę prezentujesz


Mam swoje powody


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: KAAN » 19 lut 2019, 12:54

krzysiekniepieklo pisze:Nie wiem KAAN czy zauważyłeś, jak bardzo odbiegłem od nauczania KK? Z tym tekstem Wyszyńskiego całkowicie się nie zgadzam.
Odbiegłeś, ale jaką ścieżką? Zamiast porzucić wykrzywianie Słowa Bożego jak to robi katolicyzm idziesz dalej kwestionując świętość przekazu Biblii i robisz gorszą robotę niż katolicy w tej dziedzinie, nawet katolik Albertus cię poprawia i nie koryguję jego wpisów swoimi uwagami bo on ma rację w większości swoich uwag. Żeby poszedł we właściwe zrozumienie Ewangelii musiałbyś porzucić własny autorytet, autorytet innych ludzi a powinieneś uchwycić się autorytetu Słowa Bożego. To kwestia wiary i zaufania Bogu w jego Słowie; inaczej pójdziesz na manowce filozofii i bezsensownych ideologii. Dobrą rzeczą jest to że pytasz i kwestionujesz ludzkie autorytety, ale brakuje ci w tm wszystkim zaufania Bożemu autorytetowi.

"""To była próba poruszenia twojego sumienia, bo rozumiesz kielich i chleb tak jak rozumieli to Żydzi w J6."""
Tutaj to akurat całkowicie mijasz się z prawdą. Już to tłumaczyłem. Żydzi rozumieli dosłownie spożywanie ludzkiego mięsa i krwi. Ty chcesz mnie takie poglądy wcisnąć. Dlatego protestuję.
Wiem ze ci się to nie podoba i protestujesz będą wzburzony, ale chciałem ci uświadomić, zę katolicy rozumują dokładnie tak samo jak ci Żydzi czyli cieleśnie, a nie duchowo. Ponieważ odrzucasz nauczanie apostolskie z listów dlatego masz problem z właściwym rozumieniem Słów Pana Jezusa. Apostołowie właśnie po to zostali powołani aby wyjaśnić wszelkie niuanse mowy Pana Jezusa.

"""jak przez magiczne zaklęcia katolicki ksiądz zamienia chleb niby w ciało Pana Jezusa?! """
Jak piszesz o magicznych zaklęciach, to sugerujesz, że to ksiądz jest sprawcą tej przemiany. Tak nie jest.
Przeczytaj sobie jeszcze raz słowa kardynała Wyszyńskiego i zrozumiesz co to jest co robi ksiądz. Ten tekst wskazuje ze ksiądz robi coś z pogranicza spirytyzmu, nekromancji, magii...

To Bóg jest sprawcą tej przemiany. Tak to przedstawił podczas ostatniej wieczerzy.
Nie przedstawił tego, to ty wymyśliłeś taką przemianę. Paweł pisał o tym eydarzeniu co ci już cytowałem (1Kor 10)

15 Przemawiam jak do rozsądnych: Rozsądźcie sami, co mówię.
16 Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
17 Ponieważ jest jeden chleb, my, ilu nas jest, stanowimy jedno ciało, wszyscy bowiem jesteśmy uczestnikami jednego chleba.


Czytasz tu o chlebie a nie o ciele.
Podając im powiedział - to jest Moje Ciało. Po prostu nie chcesz uwierzyć, że naprawdę to było Jego Ciało. Uciekacie w symbole.
Po prostu nie chcesz uwierzyć, że Pan Jezus mówił o duchowych sprawach (J6), uciekasz w cielesność i gubisz duchową stronę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 19 lut 2019, 15:23

krzysiekniepieklo pisze:Czy uważasz nan, że to, co napisałeś, jest w kontrze do mojej wypowiedzi? Bo mnie sie wydaje, że wszyscy uczniowie Jezusa powinni stanowić jedność.

J 17
8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

Skoro każdy z nas deklaruje, że jest uczniem Chrystusa, to powinniśmy stanowić jedno. W królestwie Bożym nie ma wojen wewnętrznych. Wszyscy, jak jeden mąż, walczą z szatanem. Jeden wspiera drugiego.

Deklarować każdy sobie może co chce, prawdziwych uczniów poznaje się po owocach.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
krzysiekniepieklo
Posty: 242
Rejestracja: 23 sty 2019, 23:17
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Blog "Komunia dla każdego"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: krzysiekniepieklo » 19 lut 2019, 16:04

"""Deklarować każdy sobie może co chce, prawdziwych uczniów poznaje się po owocach.""""

No i wreszcie w zupełności się z tobą zgadzam. No ale jeśli wszyscy deklarują, to dlaczego niektórzy chcą dzielić, a nie szukają tej jedności?
Ja rozumiem, jeśli się sprzeczamy na argumenty ale niektórzy wysyłają tylko ogłoszenie - jesteś taki, a taki, bez żadnych argumentów. Tyle, że dość luźno odniosłeś się do mojego posta - do deklaracji. Do sensu posta się nie odniosłeś.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prawo zamordowało sprawiedliwość

Postautor: nan » 19 lut 2019, 16:21

krzysiekniepieklo pisze:"""Deklarować każdy sobie może co chce, prawdziwych uczniów poznaje się po owocach.""""

No i wreszcie w zupełności się z tobą zgadzam. No ale jeśli wszyscy deklarują, to dlaczego niektórzy chcą dzielić, a nie szukają tej jedności?
Ja rozumiem, jeśli się sprzeczamy na argumenty ale niektórzy wysyłają tylko ogłoszenie - jesteś taki, a taki, bez żadnych argumentów. Tyle, że dość luźno odniosłeś się do mojego posta - do deklaracji. Do sensu posta się nie odniosłeś.


Nie możemy pobłażać herezjom, jeśli ktoś głosi nieprawdę jawnie sprzeczną z Pismem to należy to prostować, Biblia ostrzega przed wilkami w owczej skórze, ludźmi deklarującymi uczniostwo, którzy jednak uczniami nie są. Nie można szukać jedności z odstępcami.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości