ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 19 wrz 2021, 22:04

KAAN pisze:Odnosząc się do danych piszesz fantazje, nie znasz się na chemii i biotechnologi i wypisujesz bzdury, manipulując wpisem diedmaroz. Lepiej poczytaj i zrozum co tam napisano o minimalnych dawkach grafenu.

Niczym nie manipuję, ale to już i tak nie ma znaczenia. Na tym etapie pozostaje tylko obserwować co się będzie działo. Jak dla mnie czas na tego typu dywagacje minął. Można to robić jak ktoś lubi, ale jest już za późno. Jeżeli ktoś teraz podejmie decyzję to na poziomie emocji, a nie rozumu.
marioosh666 pisze:Baju baju, piszesz nielogicznie, bo gęstość zaludnienia nie ma wpływu na działanie preparatu.

Na działanie preparatu nie ma wpływu, ale na sytuację epidemiologiczną do której też się odnosisz jak najbardziej ma wpływ. Poprzednie fale jeszcze bez szczepionek pokazały, że im wyższe zaludnienie i mniejszy dystans społeczny tym więcej zakażeń, a tym samym więcej hospitalizacji i zgonów. Brak wpływu na sytuację epidemiologiczną byłby przy 100% lub bliskiej 100% skuteczności szczepionek, a tego nikt nie deklarował.
marioosh666 pisze:Znowu manipulujesz rozmową; przyznaj się w jakiej agencji pracujesz pisząc takie bzdury?

Odpowiadałem na to pytanie i to nie raz.

Poniżej fragment wypowiedzi Lekarza Dawida Ciemięgi z Jego profilu na FB z dnia 12.09.2021 r. godz. 21:59:
Przez najbliższe kilka miesięcy nie będę się tutaj zbytnio udzielać, do wiosny nie będę zajmować się sprawami związanymi z COVID i szczepieniami. Teraz już nie ma to sensu, teraz pozostaje już tylko obserwować co się będzie działo. Wszystko co istotne już zostało powiedziane i zrobione miesiące temu.

(...)

Nie interesuje mnie już wdawanie się w dyskusje i problemy związane z antyszczepionkowcami i całym tym internetowym towarzystwem. Najbliższe miesiące wiele zweryfikują i moim zdaniem nie ma tu już na to miejsca pewne działania, ten czas już się skończył. Poczekam do wiosny i do tego czasu nie będę się tymi tematami zajmować z jakimś wielkim zaangażowaniem. Ale nie oznacza to, że z różnych spraw rezygnuje, w żadnym wypadku, po prostu potrzebuje trochę od tego odpocząć. Cześć z tych spraw i tak toczy się gdzieś w tle, poza FB i trochę mnie to absorbuje tak czy inaczej.


I ja się z takim podejściem całkowicie zgadzam chociaż nie jestem w żaden sposób związany z branżą medyczną i nigdy nikogo nie namawiałem ani nie zniechęcałem. Zabezpieczyłem jedynie siebie i swoją rodzinę. Nie chodzi tylko o szczepionki, ale ogólnie zadbanie o zdrowie na kilka miesięcy do przodu, żeby w miarę możliwości nie potrzebować lekarza ani szpitala. Teraz bardziej interesuje mnie wysoka inflacja. A pandemia będzie się toczyć swoim torem.

Oby Was grafen z wód gruntowych nie zatruł, a 5G nie wypaliło Wam mózgów! ;)


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 20 wrz 2021, 00:57

marioosh666 pisze:. Jeżeli ktoś teraz podejmie decyzję to na poziomie emocji, a nie rozumu.
No właśnie to robisz, nie rozumijesz tylko powtarzasz kłamstwa rozpowszechniane przez władze.
marioosh666 pisze:Baju baju, piszesz nielogicznie, bo gęstość zaludnienia nie ma wpływu na działanie preparatu.

Na działanie preparatu nie ma wpływu, ale na sytuację epidemiologiczną do której też się odnosisz jak najbardziej ma wpływ.
Wykazujesz skrajne niezrozumienie prostych rzeczy. Skoro szczepionka ma chronić a nie chroni to znaczy że nie działa. Czy dotarło do ciebie tak proste rozumowanie?
marioosh666 pisze:Znowu manipulujesz rozmową; przyznaj się w jakiej agencji pracujesz pisząc takie bzdury?

Odpowiadałem na to pytanie i to nie raz.
Nie wierzę w twoje odpowiedzi i twoje tłumaczenie na początku z tych trzech szóstek w twoim nicku. Piszesz fałszywe informacje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 20 wrz 2021, 10:25

KAAN pisze:No właśnie to robisz, nie rozumijesz tylko powtarzasz kłamstwa rozpowszechniane przez władze.

Przez które władze? Póki co nie ma jeszcze rządu światowego i jest zróżnicowanie. Czyje (którego konkretnie rządu) kłamstwa rozpowszechniam?
KAAN pisze:Wykazujesz skrajne niezrozumienie prostych rzeczy. Skoro szczepionka ma chronić a nie chroni to znaczy że nie działa. Czy dotarło do ciebie tak proste rozumowanie?

Nie dotarło, bo to rozumowanie jest błędne. Szczepionka chroni z określoną skutecznością, która jest wyrażona w procentach. W nauce posługujemy się obiektywnymi miarami. Podpowiem, że ta wartość jest wyższa niż 0% i niższa niż 100% Działa albo nie działa to może mówić rozwydrzone dziecko na psującą się zabawkę.
KAAN pisze:Nie wierzę w twoje odpowiedzi i twoje tłumaczenie na początku z tych trzech szóstek w twoim nicku. Piszesz fałszywe informacje.

Skoro nie wierzysz w moje odpowiedzi to w jakim celu pytasz? Jak ktoś stosuje argumentum ad personam to znak, że nie ma prawdziwych argumentów. Moje informacje są prawdziwe i rzetelne, ale najwyraźniej należysz do tej dumnej społeczności, która faktami się nie przejmuje:
Obrazek


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 20 wrz 2021, 11:46

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:No właśnie to robisz, nie rozumijesz tylko powtarzasz kłamstwa rozpowszechniane przez władze.

Przez które władze? Póki co nie ma jeszcze rządu światowego i jest zróżnicowanie. Czyje (którego konkretnie rządu) kłamstwa rozpowszechniam?
Polskie władze.
KAAN pisze:Wykazujesz skrajne niezrozumienie prostych rzeczy. Skoro szczepionka ma chronić a nie chroni to znaczy że nie działa. Czy dotarło do ciebie tak proste rozumowanie?
Nie dotarło...
To już na twój problem nie ma lekarstwa.
KAAN pisze:Nie wierzę w twoje odpowiedzi i twoje tłumaczenie na początku z tych trzech szóstek w twoim nicku. Piszesz fałszywe informacje.
Skoro nie wierzysz w moje odpowiedzi to w jakim celu pytasz?
Żebyś ujawnił dla kogo pracujesz, bo nie widzę powodu dla którego piszesz na forum chrześcijańskim mając poglądy niechrześcijańskie i z własnej woli usiłujesz robić ludziom wodę z mózgu. Twoja wola musi być złamana, bo normalnie myślący człowiek po dwóch latach trwania zniewalania i oszukiwania ludzi powinien już załapać o co chodzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: MieczDucha » 20 wrz 2021, 13:00

klara pisze:
Zacytowalam z Biblii Tysiaclecia. Tu pierwszy z jezdzcow otrzymuje "wieniec". W niem. przekladzie Lutra(2017) wystepuje w tym miejscu slowo "Krone", co znaczy doslownie "korona".
Nastepujace po sobie wydarzenia z cytowanej wizji Jana nie pozostawiaja cienia watpliwosci, ze to wszystko musi sie wydarzyc i ze wlasnie zaczelo sie dziac.



Pierwszy jeździec ani następne nie mają nic wspólnego z obecnymi pandemicznymi wydarzeniami. Korona jest symbolem władzy, panowania albo w odniesieniu do zwyciężani a nie choroby : "Każdy, kto staje do zapasów, powściąga się we wszystkim. Oni, aby zdobyć koronę zniszczalną, my zaś niezniszczalną" - 1 Koryntian 9:25.

. Nie można brać nazwy biblijnej i przypisywać jej do wyrażenia medycznego z XX czy z XXI wieku. Nic się jeszcze nie zaczęło z podanych przez ZBAWCĘ znaków. Nie zaczął się jeszcze początek boleści. Jak zobaczę wojnę z Daniela 8 - to powiem że zaczęło się. - https://mieczducha888.blogspot.com/2020 ... kryta.html

Co do pierwszego jeźdźca to wielu interpretuje to jako antychrysta, ale możliwa jest inna interpretacja odnosząca się do zwycięzców o których mówi CHRYSTUS w 7 listach - w takim przypadku byłaby to dla nas kolejna wielka zachęta, zbudowanie wobec ciężkich rób i doświadczeń jakie przyjdą na uczniów, sługi CHRYSTUSA BOGA PRAWDZIWEGO. Zobacz, zbadaj, przeanalizuj z CUDOWNYM DORADCĄ : https://mieczducha888.blogspot.com/2018 ... ymbol.html

,


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 20 wrz 2021, 13:35

MieczDucha pisze:... ale możliwa jest inna interpretacja odnosząca się do zwycięzców o których mówi CHRYSTUS w 7 listach - w takim przypadku byłaby to dla nas kolejna wielka zachęta,
Nie jest taka interpretacja spójna z całym objawieniem, cztery postacie - jeźdźcy apokalipsy to cztery zjawiska polityczne na wstępie wielkiego ucisku. Możliwe że będą reprezentowane przez określone osoby, ale raczej nie osobiście przez antychrysta, choć pierwsza postać może num być. Cała czwórka będzie działać na rzecz systemu antychrysta.
To co dzieje się dzisiaj nie jest bezpośrednim wypełnieniem proroctwa, ale raczej pewną zapowiedzią widoczną dla wierzących, a niezrozumiałą dla świata. Można sobie to przeanalizować na przykładzie proroctwa zbezczeszczenia świątyni które zostało wypełnione jako zapowiedź w czasach Seleucydy Antiocha IV Epifanesa, a wypełni się do końca w czasach wielkiego ucisku i zostanie wykonana przez antychrysta. Antioch jest obrazem antychrysta, nie nim samym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: Torcik » 20 wrz 2021, 15:42

Jak można twierdzić, że "szczepionka" działa, skoro na przykład Izrael czwartą dawkę podaje? A tak się chwalili, że już są bezpieczni, bo prawie wszyscy dali sobie wstrzynknąć preparać nieprzebadany i nieprzetestowany w sposób należyty i wystarczający.
Czy ta "szczepionka" komuś pomogła? Nie. I tak nie wolno w niektórych miejscach bez maski przebywać, i tak są ograniczenia, a ludzie zaszczepieni chorują tak samo, ja ci bez szczepionki. Jedynie wrogość wśród ludzi kwitnie. Władze napuszczają ludzi na siebie.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: diedmaroz » 20 wrz 2021, 21:04

Wszystko idzie zgodnie z planem faszystowskiej agendy czasów końca.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,5491897

Za chwilę zaszczepieni niedziałającą szczepionką będą oskarżać niezaszczepionych, że to przez nich chorują :lmao:
Bestia szaleje.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
klara
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2021, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: klasyczna chrzescijanka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: klara » 21 wrz 2021, 08:23

Pierwszy jeździec ani następne nie mają nic wspólnego z obecnymi pandemicznymi wydarzeniami. Korona jest symbolem władzy, panowania albo w odniesieniu do zwyciężani a nie choroby(...)
. Nie można brać nazwy biblijnej i przypisywać jej do wyrażenia medycznego z XX czy z XXI wieku



Czy ty naprawde myslisz, ze obecna korona jest zjawiskiem medycznym(pandemicznym)?

Pojecie "korona" jest znamienne i wcale nie chodzi o jakiegos wirusa. Zreszta PCR-test nie odroznia wirusa korony od wirusa influency.

To co sie dzieje, jest czescia wielkiego planu, w ktorym chodzi o nasze zycie i wolnosc.

Dla kogos, kto egzystuje tylko w ciele, najwyzsza wartoscia jest zdrowie ciala i dla takiego kogos atrakcyjne sa szczepionki, ktore najpierw sie aplikuje, a pozniej bada. Mendele byl w tym dobry.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 21 wrz 2021, 10:06

KAAN pisze:Polskie władze.

A to jest obraźliwe, bo pod działaniami tej ekipy nigdy bym się nie podpisał. Najsensowniejsze wzorce są poza UE. Coś pomiędzy Izraelem, a Wielką Brytanią.
KAAN pisze:Żebyś ujawnił dla kogo pracujesz, bo nie widzę powodu dla którego piszesz na forum chrześcijańskim mając poglądy niechrześcijańskie i z własnej woli usiłujesz robić ludziom wodę z mózgu.

Skoro i tak mi nie uwierzysz, a pytasz to co najmniej schizofreniczne działanie. Nie wiedziałem, że medycyna i nauka są niechrześcijańskie. To jakaś nowatorska interpretacja.
KAAN pisze:Twoja wola musi być złamana, bo normalnie myślący człowiek po dwóch latach trwania zniewalania i oszukiwania ludzi powinien już załapać o co chodzi.

W sprawach, które tego wymagają kieruję się logiką i rozumem. Czasem czytam amerykańskie media np.: Fox News. Tam nie mają z tym problemu. Jednego dnia podają dane dotyczące skuteczności szczepionek, czyli np.: procenta w pełni zaszczepionych i jednocześnie hospitalizowanych albo procenta niezaszczepionych w szpitalach, a drugiego dnia wyrażają oburzenie na przymus Bidena i skrzykują się, żeby to zatrzymać. Inny Świat. Inna mentalność. Inna świadomość. Mniej Sowieta w człowieku, a chrześcijaństwo zakorzenione w narodzie. Nie to co u nas. Odloty nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.
Torcik pisze:Jak można twierdzić, że "szczepionka" działa, skoro na przykład Izrael czwartą dawkę podaje?

Jak można twierdzić, że szczepionka nie działa skoro np.: Izrael podaje kolejne dawki, a obywatele dobrowolnie je przyjmują pomimo posiadania kilku skutecznych i przebadanych leków na koronawirusa?
Torcik pisze:A tak się chwalili, że już są bezpieczni, bo prawie wszyscy dali sobie wstrzynknąć preparać nieprzebadany i nieprzetestowany w sposób należyty i wystarczający.

I byli bezpieczni przez kilka kilka miesięcy. Na tej fali wielu Polaków się zaszczepiło. W sumie mogliby odpuścić kolejne dawki, ale mają kasę i chcą chronić gospodarkę, więc korzystają. To jest wirus, który mutuje. Wiele wskazuje na to, że został ulepszony w chińskim laboratorium. Jedni to rozumieją, a inni nie. Żydzi należą do tej pierwszej grupy.

BTW, mieszkam w małym mieście gdzie nekrologi wiesza się na słupach. W ostatnich miesiącach wisiał tam jeden albo w ogóle. Wczoraj tyle naklejone, że już nie było miejsca na kolejne, a wszystko nowe. Ludzie 70+, więc jeżeli zaszczepieni to na początku roku. Czwarta fala wystartowała, bo teraz nie da się zwalić zgonów na problem z dostępem do lekarzy.
Torcik pisze:Czy ta "szczepionka" komuś pomogła? Nie.

Na wszystkich wykresach widać wyraźnie, że tam gdzie jest wielu zaszczepionych może być dużo zakażeń, ale nie mają one takiego przełożenia na zgony jak wcześniej. I to jest zasługa szczepionek. O to od początku chodziło.

BTW, trzeba porównywać zgony i hospitalizacje. Liczbą zakażeń można manipulować. Wystarczy ograniczyć testy jak to robiła Polska przez długi czas. Testowali tylko ludzi, którzy mieli praktycznie wszystkie możliwe objawy. Dobrze o tym wiedzieli, bo obostrzenia, które miały być wprowadzone przy 30 000 zakażeń dziennie wprowadzili przy 10 000 zakażeń dziennie, więc taka mogła być skala zakłamywania danych.
Torcik pisze:I tak nie wolno w niektórych miejscach bez maski przebywać, i tak są ograniczenia, a ludzie zaszczepieni chorują tak samo, ja ci bez szczepionki.

Nie chorują tak samo. Garstka zaszczepionych trafia do szpitali, trafiają tam na krócej, a zgonów praktycznie nie ma. To jest podstawowa różnica. Ograniczenia od kilku miesięcy w praktyce nie są przestrzegane. Maseczki i dystans w zeszłym roku spowodowały drastyczny spadek zakażeń grypą, więc w sezonie jesienno-zimowym w sklepach czy komunikacji miejskiej mają sens.
Torcik pisze:Jedynie wrogość wśród ludzi kwitnie. Władze napuszczają ludzi na siebie.

Wrogość to się zacznie jeżeli dojdzie do przeciążenia systemu. Na ten moment temat umarł. Możliwe, że odżyje, kiedy rząd zacznie naciskać na szczepienia, ale to nie będzie wrogość między ludźmi tylko wrogość w stosunku do władzy.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 21 wrz 2021, 10:21

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Polskie władze.
A to jest obraźliwe, bo pod działaniami tej ekipy nigdy bym się nie podpisał.
Ale się podpisujesz, to znaczy że sam siebie poniżasz.
marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Żebyś ujawnił dla kogo pracujesz, bo nie widzę powodu dla którego piszesz na forum chrześcijańskim mając poglądy niechrześcijańskie i z własnej woli usiłujesz robić ludziom wodę z mózgu.
Nie wiedziałem, że medycyna i nauka są niechrześcijańskie. To jakaś nowatorska interpretacja.
Erystyka się kłania, typowe działanie rządowego trola, zupełnie jak Lichocka; przypisujesz rozmówcy tezę której nigdy nie wyraził i na dodatek (następny poziom erystyki) stawiasz się jako autorytet naukowy i medyczny. Nie posługujesz się ani medycyną ani nauką tylko propagandowymi hasłami obecnej władzy od której się niby odcinasz.
KAAN pisze:Twoja wola musi być złamana, bo normalnie myślący człowiek po dwóch latach trwania zniewalania i oszukiwania ludzi powinien już załapać o co chodzi.
W sprawach, które tego wymagają kieruję się logiką i rozumem.
Jak widać z twoich postów nie robisz tego, posługujesz się argumentami upadłej moralnie władzy, propagandową trucizną dla duszy i umysłu.

Przykład manipulacji i kłamstw władzy:
https://nczas.com/2021/09/21/wielki-manipulator-niedzielski-jaka-jest-prawdziwa-statystyka-osob-w-pelni-zaszczepionych-wsrod-zakazen-i-zgonow/


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 21 wrz 2021, 15:16

KAAN pisze:Ale się podpisujesz, to znaczy że sam siebie poniżasz.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę prawidłowo wskazuje godzinę. Na tej samej zasadzie polski rząd czasem może powiedzieć prawdę, więc nie będę negował wszystkiego co mówią dla zasady. Ja bazuję na sprawdzonych źródłach z których większość jest anglojęzyczna. Z Polski czytam przede wszystkim raport, który już raz tutaj linkowałem. Wypowiedzi polityków mniej mnie interesują.
KAAN pisze:Nie posługujesz się ani medycyną ani nauką tylko propagandowymi hasłami obecnej władzy od której się niby odcinasz.

Nie moja wina, że nie wiesz co się dzieje poza Polską. Stąd wszystko kojarzy Ci się z hasłami obecnej władzy. Dobrze jest czasem wyjść poza to.
KAAN pisze:Jak widać z twoich postów nie robisz tego, posługujesz się argumentami upadłej moralnie władzy, propagandową trucizną dla duszy i umysłu.

Pozostaje tylko obserwować :) Lokomotywa się rozpędza. Rzeczywistość pokaże czyj umysł i logika okazały się trafniejsze, a kogo będzie trzeba zamknąć w miejscu odosobnienia ;)

Co mnie interesują wypowiedzi polityków? Zaglądam do danych źródłowych. Może Pan Minister się zamotał. Nie zakładam od razu złych intencji. Jeżeli podawał tak niskie wartości zakażeń wśród w pełni zaszczepionych to dla mnie jest oczywistym, że coś tu nie gra, bo wszędzie za granicą to wygląda dużo gorzej. Nawet TVN ich złapał na tym przekłamaniu. Z tym, że to może być czyjaś niewiedza, a nie kłamstwo i manipulacja. Z danymi jest tak, że zawsze ktoś może je sprawdzić. Manipulować można, ale ryzyko zdemaskowania jest bardzo wysokie. Prościej mówić tak jak Ty, czyli z poziomu małego dziecka. Dużo ogólników, emocji, obrzucania epitetami. Wtedy można na kogoś zadziałać.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: KAAN » 21 wrz 2021, 15:41

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Ale się podpisujesz, to znaczy że sam siebie poniżasz.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę prawidłowo wskazuje godzinę. Na tej samej zasadzie polski rząd czasem może powiedzieć prawdę, więc nie będę negował wszystkiego co mówią dla zasady..
Tu nie chodzi o wszystko, tylko o ogólną narrację, jest taka jak ty tu głosisz.
Ja bazuję na sprawdzonych źródłach z których większość jest anglojęzyczna.
Język angielski nie jest gwarantem prawdy, a jeśli opierasz się o jakieś źródła to nie umiesz ocenić ich wiarygodności, nie dałeś temu świadectwa co czyni ciebie niewiarygodnym.
KAAN pisze:Nie posługujesz się ani medycyną ani nauką tylko propagandowymi hasłami obecnej władzy od której się niby odcinasz.

Nie moja wina...
Twoja wina, bo powtarzasz głupoty wypowiadane przez oszustów i kłamców.
KAAN pisze:Jak widać z twoich postów nie robisz tego, posługujesz się argumentami upadłej moralnie władzy, propagandową trucizną dla duszy i umysłu.
Rzeczywistość pokaże czyj umysł i logika okazały się trafniejsze...
To jest wiadome od dwóch lat, wystarczy uważnie obserwować co się dzieje.
Widocznie cię interesują bo piszesz to co oni gadają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: PIN » 21 wrz 2021, 17:26

@ mario666
Piszesz lokomotywa się rozpędza.
A tak rozpędza się, zawsze na jesień, w zimie i na wczesną wiosnę, lokomotywa z grypą się rozpędza. Tak jest i było od wieków.
Z początkiem czerwca wszystko hamuje, śmiercionośny wirus w odwrocie, żeby ponownie rozpędzać się pod koniec września.
Covid idealnie nałożył się na ten sam czas, wysypu grypy o której wszyscy zapomnieli.
Mam znajomą lekarkę która pracuje na oddziale płucnym. i w czasie kiedy epidemia Covida szalała w najlepsze. Ona sceptycznie mówiła mi. U nas, czy był Covid czy też nie, zawsze dziennie umierało dwóch pacjentów na dzień. Przy Covidzie nic się nie zmieniło. Te same statystyki.

Mój kuzyn w podeszłym wieku umarł na zawał. Lekarz przy wypisie powiedział rodzinie, że on napisze przyczynę zgonu Covid, bo wiecie państwo szpital dostaje pieniądze za zgony Covidowe. Zrozpaczona rodzina zgodziła się na wszystko, bo co mieli zrobić ? Przecież sami w przyszłości mogli znaleźć się w tym szpitalu. Tak napędzano statystyki. A umieralność stricte na Covid jest na tym samym poziomie co grypy.
A wystarczyło ludzi leczyć a nie zamykać przychodni na cztery spusty.
Najlepszy przykład mojej siostry, na wiosnę złapała przeziębienie, że jeszcze pracuje w grupie.To od razu musisz iść na badania, bo możesz nas zarażać i co wtedy-(tak napędzono spirale strachu). Oczywiście poszła wymaz,no i Covid.. I teraz się zaczęło. Dzwoni sanepid za godzinę i mówi kwarantanna przez 10 dni, reszta rodziny to samo. Dzwoni pierwszy dzień do lekarza w sprawie porady i ewentualnych leków-NIKT nie odbiera. Na drugi dzień to SAMO. Całe szczęście, że przeziębienie nie było dokuczliwe, brak gorączki i poważniejszych symptomów. Domowe sposoby zioła i herbaty z cytryną i po Covidzie. Zastanawialiśmy się co w podobnym przypadku przechodzą ludzie w bardzo podeszłym wieku, nie mogący dodzwonić się do lekarza a mający więzienie-kwarantanna. Przez 10 dni kwarantanny bez leków, może rozwinąć się im ciężkie zapalenie płuc z dalszymi ciężkimi następstwami, włącznie ze zgonem. Taki był system, teraz trochę poluzowany. Takie przykłady jak moje to były w większości rodzin. I jak tu wierzyć propagandzie śmierci.

I jak tu wierzyć propagandzie- kiedy sam minister zdrowia na samym początku pandemii drwił i wyśmiewał się z maseczek, mówiąc, one nic nie dają, żadnej ochrony a nawet są zarzewiem wilgoci i grzybów chorobotwórczych. Po jakimś czasie gdy jego rodzinna firma dowiozła z komunistycznych Chin-tak przez nich nielubianych-cały statek maseczek. O !!to od razu maski stały się "święte" jak to się mówi, dla niektórych bogiem jest pieniądz.
Tak właśnie wygląda hipokryzja, oraz sianie permanentnego strachu.
A w chorobach najważniejszy jest spokój, dobre samopoczucie i brak stresu- dla lepszego zdrowienia. A w telewizorach, portalach internetowych tylko psychoza śmierci, ile zmarło ile umrze. Tylko paniczny strach. A strach i stres lubią wszelakie wirusy i bakterie.

Zresztą Ty 666, też nas lubisz straszyć. Te same metody od tych, co zarobili na maseczkach.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ja chrześcijanin a szczepienia na Covid-19

Postautor: marioosh666 » 21 wrz 2021, 18:30

KAAN pisze:Tu nie chodzi o wszystko, tylko o ogólną narrację, jest taka jak ty tu głosisz.

O jaką ogólną narrację chodzi? Nie podoba Ci się, że nie neguję istnienia pandemii czy skuteczności szczepionek? Piszesz takimi ogólnikami jak politycy w programach wyborczych.
KAAN pisze:Język angielski nie jest gwarantem prawdy, a jeśli opierasz się o jakieś źródła to nie umiesz ocenić ich wiarygodności, nie dałeś temu świadectwa co czyni ciebie niewiarygodnym.

Nie jest gwarantem prawdy, ale coś co tam się pojawia będzie na Medonecie za kilka dni, a w mediach głównego nurtu może w ogóle się nie przebić. Tak było z wyższą skutecznością Moderny. Do tego mniej zacietrzewienia i bicia piany w stylu, bo Niedzielski powiedział...
KAAN pisze:Twoja wina, bo powtarzasz głupoty wypowiadane przez oszustów i kłamców.

Które konkretnie głupoty wypowiadane przez których konkretnie oszustów i kłamców? W kościele też tak mówisz? Przecież pod takie wypowiedzi można wszystko podłożyć.
KAAN pisze:To jest wiadome od dwóch lat, wystarczy uważnie obserwować co się dzieje.

Rok temu nie było szczepionek. Pierwsze dostawy to był grudzień 2020 r. Programy szczepień w większości krajów na dobre ruszyły kilka miesięcy później. To jest pierwsza fala gdzie to rozwiązanie zostało na dużą skalę zaaplikowane. Dwa lata temu o tej porze w Polsce nie było pandemii...
KAAN pisze:Widocznie cię interesują bo piszesz to co oni gadają.

Zacytuj proszę moją wypowiedź potwierdzającą to co oni mówią w kwestii ilości zakażeń wsród w pełni zaszczepionych. Nie zgonów czy hospitalizacji tylko zakażeń. Jedziemy :)
PIN pisze:Piszesz lokomotywa się rozpędza.
A tak rozpędza się, zawsze na jesień, w zimie i na wczesną wiosnę, lokomotywa z grypą się rozpędza. Tak jest i było od wieków.
Z początkiem czerwca wszystko hamuje, śmiercionośny wirus w odwrocie, żeby ponownie rozpędzać się pod koniec września.
Covid idealnie nałożył się na ten sam czas, wysypu grypy o której wszyscy zapomnieli.

Pierwszej części Twojej wypowiedzi nie komentuję, bo nic nie rozumiesz. Może to się zmieni jak Delta się rozkręci. Na razie nie wygląda to groźnie. Jakiś czas temu Polacy z Wietnamu błagali rząd Polski o przysłanie 200 dawek szczepionki za które chcieli zapłacić i zaaplikować we własnym zakresie (jeden z nich prowadzi klinikę), bo w kraju szalał wariant Delta i nikt nie wiedział jak go zatrzymać. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi - Nie, grypa nie zniknęła. Liczba zakażeń spadła mniej więcej o połowę. Siedzieliśmy w domach, nosiliśmy maseczki, trzymaliśmy dystans. Stąd było tego mniej, ale nie zniknęła. Śmiercionośne grypy, które można pod pewnymi względami przyrównać do koronawirusa to wyjątek, a nie reguła.
PIN pisze:Mam znajomą lekarkę która pracuje na oddziale płucnym. i w czasie kiedy epidemia Covida szalała w najlepsze. Ona sceptycznie mówiła mi. U nas, czy był Covid czy też nie, zawsze dziennie umierało dwóch pacjentów na dzień. Przy Covidzie nic się nie zmieniło. Te same statystyki.

To anegdota, której nikt nie może zweryfikować.
PIN pisze:Mój kuzyn w podeszłym wieku umarł na zawał. Lekarz przy wypisie powiedział rodzinie, że on napisze przyczynę zgonu Covid, bo wiecie państwo szpital dostaje pieniądze za zgony Covidowe. Zrozpaczona rodzina zgodziła się na wszystko, bo co mieli zrobić ? Przecież sami w przyszłości mogli znaleźć się w tym szpitalu. Tak napędzano statystyki. A umieralność stricte na Covid jest na tym samym poziomie co grypy.

Kolejna anegdota, której nikt nie może zweryfikować. Myślisz, że jak ktoś umiera chociaż mógłby żyć to czuję się lepiej, bo nie umiera stricte na koronawirusa tylko na choroby współistniejące? Serio? Ci ludzie mogliby dalej żyć gdyby nie chińska zaraza.
PIN pisze:Najlepszy przykład mojej siostry, na wiosnę złapała przeziębienie, że jeszcze pracuje w grupie.To od razu musisz iść na badania, bo możesz nas zarażać i co wtedy-(tak napędzono spirale strachu). Oczywiście poszła wymaz,no i Covid.. I teraz się zaczęło. Dzwoni sanepid za godzinę i mówi kwarantanna przez 10 dni, reszta rodziny to samo. Dzwoni pierwszy dzień do lekarza w sprawie porady i ewentualnych leków-NIKT nie odbiera. Na drugi dzień to SAMO. Całe szczęście, że przeziębienie nie było dokuczliwe, brak gorączki i poważniejszych symptomów. Domowe sposoby zioła i herbaty z cytryną i po Covidzie.

To już trzecia anegdota, której nikt nie może zweryfikować. Znam historie, że koronawirusa się nie zgłaszało, bo pracodawca nie chciał tracić ludzi, a rodzina iść na kwarantanne, ale to wszystko są anegdoty. Nie do zweryfikowania dla innych. Stąd nie zasypuje tym ludzi. BTW, teraz problem, bo nie dostała leków, a kilka stron temu był odwrotny zarzut w kierunków chorych na koronawirusa.
PIN pisze:I jak tu wierzyć propagandzie- kiedy sam minister zdrowia na samym początku pandemii drwił i wyśmiewał się z maseczek, mówiąc, one nic nie dają, żadnej ochrony a nawet są zarzewiem wilgoci i grzybów chorobotwórczych.

Minister kłamał. Sprzedali najlepsze maseczki za grosze i bali się linczu. Nigdy nie powinien tego powiedzieć.
PIN pisze:A w chorobach najważniejszy jest spokój, dobre samopoczucie i brak stresu- dla lepszego zdrowienia. A w telewizorach, portalach internetowych tylko psychoza śmierci, ile zmarło ile umrze. Tylko paniczny strach. A strach i stres lubią wszelakie wirusy i bakterie.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi się zgadzam. Za dużo tego. Chociaż trochę się przyzwyczajamy do statystyk. Nie robi to już wrażenia. A co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to polecam historię np.: posła Artura Dziambora z Konfederacji. Czuł się w miarę normalnie, leczył się domowymi sposobami aż tu nagle taki zjazd, że trafił do szpitala pod tlen. Rozmawiałem z wieloma chorymi. Dokładnie tak to działa. Zamiast być co raz lepiej jak przy grypie jest co raz gorzej. W jednej chwili spada saturacja i człowiek się dusi. Pan Poseł może ma trochę za dużo ciała (nie On jeden w Polsce), ale mówimy o mężczyźnie, który nie ukończył jeszcze 40. roku życia.
PIN pisze:Zresztą Ty 666, też nas lubisz straszyć.

To nie jest kwestia straszenia. Lubię rzetelną informację. Niezależni od rozumu nie dadzą mi tego.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości