Izrael i Islam

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 09:12

Jak to jakim Żydom? A choćby Apostołowie nie byli żydami? Bóg narodowi Izraelskiemu obiecał, że posiądą ziemię i myślę, że obietnicy dotrzyma. No i Jerozolima będzie "stolicą" nowego świata (przecież nie Rzym :P). Zwróć uwagę, na czas przyszły ;-)
No i Izrael jest narodem wybranym -- Bóg nie cofa swoich obietnic :-) Poczytaj Listy Apostoła Pawła, w których napomina aby nie chlublić się odstępstwem żydów (dzięki któremu my mogliśmy być "wszczepieni w krzew winny"), gdyż jeśli z Nas jest taka radość wielka, to o ile bardziej jak Oni znów wszczepieni będą?! Zastanów się też do kogo bezpośrednio Jezus mówił aby głosili Ewangelię (tuż przed wniobowstąpieniem)? Jak myślisz, ilu tam było zgromadzonych pogan? ;-) [co oczywiście nie oznacza, że my jesteśmy z tego zwolnieni]
Pamiętaj, że Jezus wywodzi się z Rodu Dawida, a Dawid był Żydem :-)
Za Nich powinniśmy się modlić i głosić im ewangelię, a nie potępiać ich jakoby nie byli narodem wybranym (takie postępowanie prowadziło w historii zawsze do prześladowań, a nawet i do holocaustu; czy tak wg. Ciebie wyglądać ma Chrześcijaństwo?).

Pozdrawiam,
f.


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 09:17

musisz sie zdecydowac jestes zydem czy chrzescijaninem
Bo to co mowisz to RASIZM !!!!


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 09:52

W'Beck pisze:[...]Bo to co mowisz to RASIZM !!!!

W którym miejscu? Mógłbyś podkreślić w mojej wypowiedzi? Bo nie potrafię tego dojrzeć i na pewno nie było to moim zamiarem.
Bóg obiecał Izraelowi ziemię, jak poczytasz Kazanie na Górze to zobaczysz, że ziemię posiądą także cisi. Zastanów się kimże jesteś, że odmawiasz spełnienia Bożej obietnicy Zbawionym Żydom (bo nie zbawieni będą tam gdzie i reszta nie zbawionych, to chyba jasne)? Czy uważasz, że Apostołowie, którzy byli Żydami, nie byli Chrześcijanami (Oni byli nawet obrzezani na ciele)? Ja akurat nigdy nie byłem Żydem (byłem poganinem) więc nie wiem na jakiej podstawie miałbym decydować.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 09:57

jest tylko jedna grupa zbawionych
i napewno zydzi do niej nie naleza,poczytaj NT to pogadamy.
WSTYD MI ZA CIEBIE !


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 10:08

Powiedz mi czy Apostoł Paweł, wg. Ciebie, jest Zbawiony? Czy był Rzymianinem (w sensie obywatelem Rzymu)? Czy był Żydem? Czy był obrzezany?

Żyd to przynależność narodowa (jest coś takiego jak Naród Żydowski) i nie oznacza tego, że w tym samym czasie taki Żyd nie może być np. Muzułmaninem czy Chrześcijaninem. Czynisz podobnie jakbyś np. wszystkich słowian utożsamiał z poganami.

Jak odpowiesz na pytanie dotyczące Ap. Pawła to powiedz mi jeszcze -- czy Abraham jest Zbawiony? Czy Zbawiony jest Izaak? Jakub? Czy Oni byli Chrześcijanami?

Bardzo mi przykro jeśli jest Ci za mnie wstyd, choć ja osobiście nie widzę podstaw do wstydu. Jeżeli możesz podaj mi te fragmenty Nowego Przymierza, które to twierdzą wg. Ciebie, że Żydzi (przynależność narodowa) nie mogą być Zbawieni? Ja z mojej strony mogę polecić Tobie poczytanie Starego Przymierza (bo rozumiem, że Nowe Przymierze czytasz), w szczególności Pięcioksiąg oraz Proroków gdyż do nich najczęściej odnosił się Nasz Pan gdy nauczał.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 10:19

Radze Ci jedno czytaj Biblie
Abraham Izaak byli jak najbardziej chrzescijanami !
przynaleznosc narodowa nic Ci nie da,tylko przynaleznosc do Chrystusa
uparles sie na tych zydow!!! czytalem ST Bog karal Izrael za odstepstwa od wiary.
Oni nadal nie maja Chrystusa wiec o czym tu mowic ?


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 09 maja 2008, 10:22

obrażając Żydów, obrażasz samego Jezusa, Ż Y D A do szpiku kości z matki Żydówki. Obrzezanego w dniu ósmym, chodzącym do żydowskiej świątyni, przestrzegającym żydowskiego prawa, pochowanego jak Żyd. I pewnie gdyby się urodził w początkach XX wieku to zginąłby może jak wielu Żydów w obozie. I nie obrażaj więcej Boga, tylko pokutuj z tak wielkiej pychy nie-bycia żydem. Co do Arabów, nie przypadkiem tam są, bo to część bożego planu i też Jezus za nich umarł, więc nie obrażaj Arabów. Nieodwołalna jest miłość do Izraela, choćbyś pękł to jest naród boży i Bóg na nich czeka i chce aby uwierzyli wszyscy w mesjasza Jezusa. Wielu jest żydów i Arabów - mesjanistycznych i imię Tego, który poniósł Śmierć ich łączy w jedno ciało Chrystusowe. alleluja - Pan prawdziwie żyje,s pełnia proroctwa na naszych oczach.


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 10:25

aska, aska,
To ty nie obrazaj Boga.
ja nikogo nie obrazam !


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 10:50

W'Beck pisze:Radze Ci jedno czytaj Biblie
Abraham Izaak byli jak najbardziej chrzescijanami !
przynaleznosc narodowa nic Ci nie da,tylko przynaleznosc do Chrystusa
uparles sie na tych zydow!!! czytalem ST Bog karal Izrael za odstepstwa od wiary.
Oni nadal nie maja Chrystusa wiec o czym tu mowic ?

Myślę Bracie, że zwyczajnie nie rozumiesz zdań które napisałem :-)
Więc może wyłożę to w punktach:
a. Zbawienie można uzyskać tylko z Łaski przez Wiarę.
b. Nie ważna jest przynależność narodowa w tej kwestii.
c. Abraham, Izaak, czy Jakub zawierzyli Bogu i to zostało poczytane im za usprawiedliwienie (wtedy nie słyszeli o Chrystusie, więc nie mogli, technicznie, nazywać się Chrześcijanami)
d. Izrael został powołany jako Naród Wybrany i Bóg obiecał im, że posiądą Ziemię.
e. Izrael sprzeniewierzył się Bogu i "porzucił" Go odrzucając Mesjasza -- Jezusa Chrystusa.
f. Ale Bóg nie porzucił Izraela
g. Czy to oznacza, że Izraelici są z definicji Zbawieni? (o to mnie chyba oskarżasz)
h. Oczywiście, że Nie -- czy obu łotrów na krzyżu usłyszało, że będą z Jezusem w Niebie? (obaj byli Żydami)
i. Więc z wszystkich Żydów żyjący na Nowej Ziemii będą tylko Żydzi, którzy uwierzyli Bogu, czyli przyjęli Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela. Czyli Żydzi Zbawieni. (w ogólności będą to osoby Zbawione, nie ważna jest przynależność narodowa)
j. Jednakże, pytanie było kto posiądzie ziemię (tj. Palestynę)?
k. Bóg dał obietnicę Żydom oraz tym, których nazwał Cichymi. Czy to oznacza, że inni nie posiądą? Nie nam rozsądzać -- Bóg może postanowić wszystko, jednak już postanowił na pewno, że do grupy osób, które posiądą ziemię wejdą Żydzi oraz Cisi i dokładnie o tym mówił Jj.

Jeśli w którymś z powyższych widzisz błąd wg. Twojego zrozumienia to odnieś się bezpośrednio do konkretnego punktu, gdyż z obrażania się i wykrzykiwania moim adresem żadnego zysku nie odniosę -- więc proszę o merytoryczną odpowiedź :-)

Na koniec przestrzegam Ciebie, Bracie, przed antysemickim nastawieniem gdyż jest to jeden z pierwszych kroków jakie prowadziły do takich zbrodni jak Holokaust. My mamy się za nich modlić i glosić im Dobrą Nowinę, a nie ciskać w nich kamienie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 11:01

Dlaczego oskarzasz mnie o antysemityzm ????
nie mieszaj ST z NT wszystko wyjeles z kontekstu wymieszales by stwozyc urojona doktryne
proponuje nawrucic sie na Chrystusa masz jeszcze czas na poznanie Pana.
dlaczego sprzeciwiasz sie Bogu ?????


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 09 maja 2008, 11:05

W'Beck pisze:jest tylko jedna grupa zbawionych
W'Beck pisze:przynaleznosc narodowa nic Ci nie da, tylko przynaleznosc do Chrystusa

no właśnie. to co Ci tak się nie podoba w narodzie żydowskim, skoro sam uznałeś, że niektórzy z nich byli chrześcijanami (Abraham, Izaak)?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 09 maja 2008, 11:09

W'Beck pisze:poczytaj Biblie
Narod Wybrany ??? przez Szatana chyba

Dam ci rade, z ktorej skorzystaj. Naucz sie byc malomownym w sprawie Zydow.


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 09 maja 2008, 11:11

siostrzyczko, to to samo jakby napisać, że Jezus był katolikiem :puppyeyes:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 11:13

W'Beck pisze:Dlaczego oskarzasz mnie o antysemityzm ????
nie mieszaj ST z NT wszystko wyjeles z kontekstu wymieszales by stwozyc urojona doktryne
proponuje nawrucic sie na Chrystusa masz jeszcze czas na poznanie Pana.
dlaczego sprzeciwiasz sie Bogu ?????


Prosiłem i ponownie proszę o bardziej merytoryczne odniesienie się do mojej wypowiedzi (chociażby wskaż, który z podanych przeze mnie punktów wg. Ciebie jest błędny i jeśli możesz uzasadnij dlaczego). Dla Twojej wiadomości, Bracie, powiem tylko, że należę do Chrystusa Jezusa i zostałem Zbawiony z Łaski przez Wiarę (nie z uczynków).

Nie oskarżałem Ciebie tylko przestrzegałem przed, gdyż wg. mnie jesteś na dobrej drodze do antysemityzmu (taką jest negacja pochodzenia Apostołów, Izaaka, Abrahama oraz Jakuba).

Pozdrawiam,
f.


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 11:13

Blaith pisze:
W'Beck pisze:jest tylko jedna grupa zbawionych
W'Beck pisze:przynaleznosc narodowa nic Ci nie da, tylko przynaleznosc do Chrystusa

no właśnie. to co Ci tak się nie podoba w narodzie żydowskim, skoro sam uznałeś, że niektórzy z nich byli chrześcijanami (Abraham, Izaak)?


gzdzie ja napisalem ze mi sie cos podoba czy nie
ja tylko stwierdzam ze Chrystus jest jedyna droga.
a na dzis Izrael nadal czeka na Mesjasza obrazajac Chrystusa
IZRAEL NADAL NIEZAAKCEPTOWAL NASZEGO PANA !


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości