Chip wszczepiany w dłoń

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 lip 2008, 12:58

Burning Spear pisze:Czytałem na ten temat, że współczesny tekst grecki NT


to chyba dyskusja nie do tego dzialu
po pierwsze GDZIE czytales? w straznicy? w drodze? u Swiderkowny?
niestety nie mozna odniesc sie do takiej argumentacji - kazdy wiele rzeczy czytal - i stosowanie okraglych zdan nie pomaga w dojsciu do prawdy a raczej jest znamieniem trollingu. Podawaj zawsze zrodla - albo argumentuj w oparciu o Biblie. Brak tych elementow czyni z dyskusji belkot.

Burning Spear pisze:2 Tes. 2:1-10
1. Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2. Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6. A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.


to nie jest "gaszenie"
Pawel nie napisal tu nic o powrocie pana Jezusa po swoich - a o Dniu Panskim, ktory bedzie cale 7 lat po spelnieniu obietnicy z Ew. Jana 14:1-3

Falszywi nauczyciele straszyli chrzescijan z Tesaloniki ze juz Ew. Jana 14:1-3 zostalo spelnione i ze juz nastal dzien Panski kiedy ziemia i dziela na niej splona (o czym pisal Piotr).
Z punktu widzenia naszego watku wazne jest to, ze Pawel nie napisal: - chlopaki, przeciez nie bylo jeszcze czipow!
Nie ma slowa o tym, ze wypelnienie Ew. Jana 14:1-3 wymaga realizacji jakis warunkow - bo od tego wydarzenia juz nic a nic Pawla nie oddzielalo.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 lip 2008, 14:26

julaine pisze:[...]
rozwijając np.: tradycyjne pieniążki idą do lamusa, plastikowe karty płatnicze również, każdy ma chipa - bo jakie to wygodne, ani tego nie można zapomnieć i zgubić ciężko, nie trzeba zapamiętywać żadnych strasznych kodów PIN - więc tylko podchodzisz i podstawiasz łapkę pod czytnik.

Niestety aktualną technologię RFID (a taka jest używana przy tych chipach) tak łatwo "sklonować", że tak naprawdę dowolne zastosowanie w dziedzinie bezpieczeństwa (a tym bardziej do identyfikacji płatnika) jest zwykłą pomyłką.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 07 lip 2008, 14:55

chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:Czytałem na ten temat, że współczesny tekst grecki NT


to chyba dyskusja nie do tego dzialu
po pierwsze GDZIE czytales? w straznicy? w drodze? u Swiderkowny?
niestety nie mozna odniesc sie do takiej argumentacji - kazdy wiele rzeczy czytal - i stosowanie okraglych zdan nie pomaga w dojsciu do prawdy a raczej jest znamieniem trollingu. Podawaj zawsze zrodla - albo argumentuj w oparciu o Biblie. Brak tych elementow czyni z dyskusji belkot.


To może niech który z modów to przeniesie...
Czytałem w bardzo poważnej literaturze teologicznej ale nie pamiętam szczegułów, co nie przeszkadza abyś się ustosunkował, jeśli masz inne informacje.
Niestety bełkot to teraz ty robisz, bo z twoich wypowiedzi wynika że nie mamy nic pewnego a Biblia Biblii nierówna. Skoro nie mamy pewnego tekstu NT to w co mamy wierzyć? Czy w ogóle uznajesz Boże natchnienie Biblii?


Burning Spear pisze:2 Tes. 2:1-10
1. Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2. Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6. A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.


to nie jest "gaszenie"
Pawel nie napisal tu nic o powrocie pana Jezusa po swoich - a o Dniu Panskim, ktory bedzie cale 7 lat po spelnieniu obietnicy z Ew. Jana 14:1-3

Falszywi nauczyciele straszyli chrzescijan z Tesaloniki ze juz Ew. Jana 14:1-3 zostalo spelnione i ze juz nastal dzien Panski kiedy ziemia i dziela na niej splona (o czym pisal Piotr).
Z punktu widzenia naszego watku wazne jest to, ze Pawel nie napisal: - chlopaki, przeciez nie bylo jeszcze czipow!
Nie ma slowa o tym, ze wypelnienie Ew. Jana 14:1-3 wymaga realizacji jakis warunkow - bo od tego wydarzenia juz nic a nic Pawla nie oddzielalo.[/quote]


Ale jednak podał pewne warunki które muszą się wcześniej spełnić zanim przyjdzie Pan.
Ja osobiście nie wierzę w przyjście Pana po Kościół po ucisku czy przed, raczej w pierwszej połowie ucisku.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 lip 2008, 16:03

chrzescijanin pisze:
KAAN pisze:Z logicznego punktu widzenia nic nie udowodniłeś, ponieważ kłamliwy duch nie musiał zwodzić proroków jednocześnie.

JEDNOCZESNIE:.......
Nadal to nie jest jednoznaczny dowód , ponieważ nie pisze tam nic o tym że w czasie prorokowania każdy z proroków miał ducha kłamliwego. Fałszywi prorocy ST mówili niekoniecznie pod wpływem opętującego ich ducha, ale "od siebie" np.:
Jer. 23:
25 Słyszałem, co mówią prorocy prorokujący kłamliwie w moim imieniu, mówiąc: Miałem sen, miałem sen.
26 Jak długo to trwać będzie? Czy Ja jestem w sercu proroków prorokujących kłamliwie, prorokujących oszukańczo, według upodobania własnego serca,

chrzescijanin pisze:Poza tym - nawet w wypelnianiu Objawienia 13 nie ma potrzeby aby wszyscy rownoczesnie byli przez jednego ducha (beda np. 3 duchy podobne do zab).
No właśnie.
chrzescijanin pisze:Jest tez dziwne ciche zalozenie z Twojej strony - niby dlaczego mialoby "zabraknac" demonow do kontrolowania wszystkich ludzi po pochwyceniu NAWET jesli jeden demon mogl kontrolowac max jedna osobe? Policzyles demony?
Ależ piszesz o czymś, o czym ja wcale nie pisałem. Ani nie pisałem o braku odpowiedniej liczby demonów, ani nie sugerowałem stosunku liczby demonów do ilości ludzi. Raczej ty zakładasz odwrotne relacje, że każdy człowiek będzia miał własnego demona, i szatan będzie w stanie za pomocą swoich demonów kontrolować wszystkich i wszystko. Ja uważam że szatan nie ma takiej mocy i nie widzę demona za każdym krzaczkiem i kamieniem.
Uważam osobiście, że szatan wykorzysta technologię wymyśloną przez ludzi(?) po to żeby kontrolować świat w czasach WU.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 16:15 przez KAAN, łącznie zmieniany 2 razy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 lip 2008, 16:11

chrzescijanin pisze:
KAAN pisze:wypełniające proroctwo biblijne,

Otoz tego NIE WYKAZALES - nigdzie w Biblii nie ma nic o takiej TECHNOLOGII
a jesli jest - to podaj fragmenty z Biblii
W Biblii nie ma nic o maszynie drukarskiej, a jednak Słowo Boże rozchodzi się po całej ziemi, zgodnie z proroctewm z pomogą wynalazku Guttenberga.
Ewangelia św. Mateusza 24:14 I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

W Biblii nie ma nic o komputerach, a Ewangelia jest rozpowszechniana w skali globalnej także dzięki istnieniu komputerów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 01:29

Burning Spear pisze:Czy w ogóle uznajesz Boże natchnienie Biblii?

Tak.
Do zbawienia i zycia w poboznosci wystarczy brytyjka lub gdanska.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 lip 2008, 01:37

KAAN pisze:Ależ piszesz o czymś, o czym ja wcale nie pisałem. Ani nie pisałem o braku odpowiedniej liczby demonów, ani nie sugerowałem stosunku liczby demonów do ilości ludzi.

OK - zatem nie ma tematu.
Wiec po co podnosiles te watpliwosc ktora wywolala te dyskusje - jesli nie z tego powodu? Prosze wyjasnij. Nie chce drugi raz sie domyslac i znowu trafic kula w plot. Napisz co lezy Tobie na "watrobie".

KAAN pisze:Uważam osobiście, że szatan wykorzysta technologię wymyśloną przez ludzi(?) po to żeby kontrolować świat w czasach WU.


Owszem - zgadzam sie, wykorzysta. W czasach Estery tez wykorzystal technologie i infrastrukture realna i prawna - do zaglady wszystkich Żydów.

KAAN pisze:W Biblii nie ma nic o maszynie drukarskiej, a jednak Słowo Boże rozchodzi się po całej ziemi, zgodnie z proroctewm z pomogą wynalazku Guttenberga.
Ewangelia św. Mateusza 24:14 I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.


To proroctwo odnosi sie do TEJ ewangelii - a nie takiej jak nasza - i wypelni to proroctwo aniol lecacy srodkiem nieba a nie maszyny drukarskie:

I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem: (Obj. 14:6)
stanie sie to juz po pochwyceniu - w czasie 7 lecia i o tym mowil Jezus do swych zydowskich sluchaczy.

KAAN pisze:W Biblii nie ma nic o komputerach, a Ewangelia jest rozpowszechniana w skali globalnej także dzięki istnieniu komputerów.


albo MIMO nich ? :-)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 lip 2008, 10:08

chrzescijanin pisze:
KAAN pisze:Ależ piszesz o czymś, o czym ja wcale nie pisałem. Ani nie pisałem o braku odpowiedniej liczby demonów, ani nie sugerowałem stosunku liczby demonów do ilości ludzi.

OK - zatem nie ma tematu.
Wiec po co podnosiles te watpliwosc ktora wywolala te dyskusje - jesli nie z tego powodu? Prosze wyjasnij. Nie chce drugi raz sie domyslac i znowu trafic kula w plot. Napisz co lezy Tobie na "watrobie".
Mam wrażenie że to ty masz problem i szukasz dziury w całym. Wątrobę mam zdrową, nic mi nie leży, piszę jaki mam pogląd na pewne sprawy i uważam że może tłumaczyć pewne obrazy przedstawione w Biblii, uważasz że tylko ty masz monopol na podnoszenie dyskusji w jakimś temacie? Jak nie masz poznania w jakiejś dziedzinie to nie musisz się wypowiadać, zwłaszcza w niepokornym tonie jakim sie posługujesz.
chrzescijanin pisze:To proroctwo odnosi sie do TEJ ewangelii - a nie takiej jak nasza - i wypelni to proroctwo aniol lecacy srodkiem nieba a nie maszyny drukarskie:
I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem: (Obj. 14:6)
stanie sie to juz po pochwyceniu - w czasie 7 lecia i o tym mowil Jezus do swych zydowskich sluchaczy.
Ewangelia z Obj. 14, nie jest Ewangelią z Mat 24. Masz o tyle rację, że nie jest Ewangelią łaski, ale ewangelią Królestwa głoszoną jak się wydaje z relacji prorockiej przez resztkę z Izraela. Rzeczywiście powinienem zacytować inny fragment Słowa Bożego chociażby ten z końca Mat 28: Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody...
chrzescijanin pisze:albo MIMO nich ? :-)
??? Nie wierzysz, ludzie poznają Boga przez używanie komputera? Znam kilka osób które poznały Ewangelię przez internet i są zbawionymi ludźmi. Sam używam komputera w celu głoszenia Ewangelii. Masz jakąś awersję do technologii?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 13 mar 2009, 02:29

KAAN pisze:Masz jakąś awersję do technologii

nie mam awersji do technologii - wszak:
1. sam mam strony internetowe gloszace Slowo Boze
2. udowodnilem to w swojej postawie do chipa - nie mam awersji do technologii o ile ulatwia zycie i daje wiecej wolnego czasu ktorym mozna sie cieszyc z rodzina

KAAN pisze:Ewangelia z Obj. 14, nie jest Ewangelią z Mat 24. Masz o tyle rację, że nie jest Ewangelią łaski

jest ewangelia laski
Bog nie ma do czlowieka zadnych zobowiazan - wiec nawet gdyby za moj grzech oprocz ofiary Jezusa domagal sie ode mnie codziennej pielgrzymki na kolanach po 50km dziennie, i jedzenia jednej kromki dziennie i pol filizanki wody z piaskiem i nic ponadto az umre - dalej bylaby to ewangelia laski i dobra nowina ze wogole jeszcze jakas nadzieja jest dla mnie potepionego i zgubionego zaslugujacego na pieklo w calej rozciaglosci plugawca. Nawet gdybym w wyniku tych zabiegow otrzymal jedynie pol godziny poza jeziorem ognistym - wstrzymanie wyroku wrzucenia do jeziora ognistego o pol sekundy - dalej bylaby to laska i dobra nowina. Po prostu w glowach sie poprzewracalo.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 24 kwie 2011, 22:33

Chip, chip chip a nikt z was nie pomyślał,że może to być znamię?
przecież tak mówi pismo:
"On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,..."
Może to być tatuaż. Przecież teraz są tak popularne.
A dla tych co nie lubią tatuaży, może to być NIEWIDOCZNY tatuaż...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2011, 22:45

Dzik pisze:Chip, chip chip a nikt z was nie pomyślał,że może to być znamię?
przecież tak mówi pismo:
"On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,..."
Może to być tatuaż. Przecież teraz są tak popularne.
A dla tych co nie lubią tatuaży, może to być NIEWIDOCZNY tatuaż...

Nie, nikt z nas tak nie pomyślał (no dobra, piszę za siebie tylko :)). Za większością protestantów minionych wieków uważam, że nie jest to jakiś element fizyczny (chip, tatuaż, kod kreskowy, etc). Jest to coś o wiele bardziej przerażającego, co groziło każdemu człowiekowi nie ważne kiedy żył czy kiedy będzie żył (w tym złym wieku), znamię, które przyjmuje się na swoje serce i swój umysł. Baśnie o chipach i innych fizycznych znamionach uważam, że są tylko próbą wprowadzenia fałszywego poczucia bezpieczeństwa, możliwe nawet, że czasami jest to nieudolna próba uciszenia swojego sumienia przez tych, co wolą myśleć, że jest "ok", w końcu nie mają chipa w bicepsie, co z tego, że ich serce jest przepełnione brudami "tego świata" i lubi się w tym rynsztoku pławić. Ot, tylko moja opinia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 24 kwie 2011, 22:58

fantomik pisze:
Dzik pisze:Chip, chip chip a nikt z was nie pomyślał,że może to być znamię?
przecież tak mówi pismo:
"On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,..."
Może to być tatuaż. Przecież teraz są tak popularne.
A dla tych co nie lubią tatuaży, może to być NIEWIDOCZNY tatuaż...

Nie, nikt z nas tak nie pomyślał (no dobra, piszę za siebie tylko :)). Za większością protestantów minionych wieków uważam, że nie jest to jakiś element fizyczny (chip, tatuaż, kod kreskowy, etc). Jest to coś o wiele bardziej przerażającego, co groziło każdemu człowiekowi nie ważne kiedy żył czy kiedy będzie żył (w tym złym wieku), znamię, które przyjmuje się na swoje serce i swój umysł. Baśnie o chipach i innych fizycznych znamionach uważam, że są tylko próbą wprowadzenia fałszywego poczucia bezpieczeństwa, możliwe nawet, że czasami jest to nieudolna próba uciszenia swojego sumienia przez tych, co wolą myśleć, że jest "ok", w końcu nie mają chipa w bicepsie, co z tego, że ich serce jest przepełnione brudami "tego świata" i lubi się w tym rynsztoku pławić. Ot, tylko moja opinia.


Łał!
A jednak mamy z Fantomikiem jakiś wspólny, eschatologiczny pogląd :lol:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2011, 23:12

Norbi pisze:[...]Łał!
A jednak mamy z Fantomikiem jakiś wspólny, eschatologiczny pogląd :lol:

Drżyj Bracie! ;) Tak to się zaczyna, a potem nawet nie zauważysz, a będziesz amilenijny ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 26 kwie 2011, 13:09

a jak eschatologiczni poglądowcy w sprawie nie rzeczowego znamienia, tłumaczą sobie drugą część zdania:

I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.

??


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 kwie 2011, 15:18

Iv pisze:a jak eschatologiczni poglądowcy w sprawie nie rzeczowego znamienia, tłumaczą sobie drugą część zdania:

I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.

??


Trzeba przyznać że jest to zagadkowo napisane. 8-)

Jeżeli chcesz żyć musisz przyjąć znamię i zwierzchnictwo bestii.

Obj 13:17 - i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.

Bestia odwraca rolę sprawiając że każdy kto chce żyć musi otrzymać znamię. Każdy kto chce żyć musi uwierzyć Bogu i otrzymać pieczęć Ducha Świętego a kto oddaje pokłon bestii otrzymuje znamię.

Chodzi o uzależnienie i narzucenie ludziom systemu (religii) która nie ma nic wspólnego z Bożym sposobem. W rzeczywistości ludzie uprawiają kult religii która sprzeciwia się Bogu. Ci którzy handlują i utrzymują stosunki gospodarcze z bestią aby żyć karmią swoje dusze ułudą. Bóg darmo wszystko dał tym którzy go miłują.,

Izaj 55:1 - Nuże, wszyscy, którzy macie pragnienie, pójdźcie do wód, a którzy nie macie pieniędzy, pójdźcie, kupujcie i jedzcie! Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko!
55:2 - Czemu macie płacić pieniędzmi za to, co nie jest chlebem, dawać ciężko zdobyty zarobek za to, co nie syci? Słuchajcie mnie uważnie, a będziecie jedli dobre rzeczy, a tłustym pokarmem pokrzepi się wasza dusza!

Obj 22:17 - A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

W tym fragmencie Obj 13:17 myślę że nie chodzi o zwykły pokarm ale o to co człowiekowi służy ku żywotowi. Bestia przypisuje sobie władzę jaką ma Bóg przekonując że ma moc dać lub odebrać życie/zbawić lub zatracić dusze.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości