Katowice, Betania, konferencja z Peterem Wynsem 22-23.05

Muzyka chrześcijańska, książka, film
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Katowice, Betania, konferencja z Peterem Wynsem 22-23.05

Postautor: mjsystem » 18 maja 2015, 08:18

Taka informacja we własnym imieniu.
http://www.betania.katowice.pl/category/aktualnosci/
Kilka słów o mówcy:
http://antiochinternationalchurch.com/PeterWyns.html
Jest okazja, aby się spotkać, posłuchać, rozważyć w sercu, porównać z Biblią, a przede wszystkim uścisnąć sobie dłoń.

Obrazek


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 18 maja 2015, 09:40

Dr. Peter Wyns is the President and Director of Ministry for "Christians for Messiah Ministries." In this capacity, much of his recent work has been that of an international Bible teacher and an apostle.

Dr. Peter Wyns is prezydentem i dyrektorem sluzby "Chrzescijanie dla Mesjasza". W tej roli, wiekszosc jego pracy to bycie miedzynarodowym nauczycielem Biblii i apostolem.


Dzisiaj juz nie ma apostolow. Sa wylacznie samozwancy tacy jak Dr Peter Wyns i inni w ruchu charyzmaniackim. Polecam omijac szerokim lukiem.

Sa jeszcze inne problemy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 18 maja 2015, 09:55

Imperator pisze:Dzisiaj juz nie ma apostolow.
Są, są. To co to, już Bóg ludzi do ludzi nie wysyła? :mrgreen: Dla mnie akurat to nie jest argument.
Imperator pisze:Sa jeszcze inne problemy.
Więcej szczegółów?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 20 maja 2015, 11:42

Vrijer pisze:Zgadzam się z Imperatorem, dzisiaj sa tylko pseudo-apostolowie w zwiedzeniu charyzmatycznym i "kosciele" nowo-apostolskim
Bzdura. Mylicie pojęcie przyjęte z katolicyzmu.
Ef. 4
11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 maja 2015, 13:23

Nie kazde proroctwo jest "pseudo". To, ze ktos przyjal zle nauczanie od Kalwina to jego sprawa, ale niech nie mowi, ze wszystko co zielone jest be.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 20 maja 2015, 15:01

Vrijer pisze:Bóg ustanowił apostolów, ale 12 a nei tych dzisiejszych psuedo apostolow
Widać tkwi w Tobie KRK i jego naleciałości.
Vrijer pisze:Bzdury przejete od Zielonych zwodzicieli.
Patrz, a mówili, że UFO nie istnieje :lol:
Zacznijcie ludzie rozróżniać Kościół Chrystusa od denominacji. W każdej z nich są plewa.
Jeśli nie jesteś zainteresowany konferencją, to odpuść sobie takie hejtowanie, bo robi się niesmaczne.
Oberyn. pisze:Nie kazde proroctwo jest "pseudo".
Kolega Vrijer, uważa, że nie ma proroctw, apostołów....


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 maja 2015, 16:13

Vrijer, po twoich spisach sądzę, że jesteś bardziej antyzielony niż KAAN cz JJ. Smutne.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 maja 2015, 17:32

Wiem jakie cyrki są w KZ-cie. Nie należy jednak pod tę kreskę podciągać wszystkich zielonoświątkowców. Fakt, ci normalnie są w mniejszości, ale nie mają nic wspólnego z ekscesami większości.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 20 maja 2015, 19:48

mjsystem pisze:Więcej szczegółów?


Z szybkiego rzucenia okiem na strone - niczym nie uzasadniony pro-izraelizm zarowno w plaszczyznie religijnej jak i politycznej.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
anja.seal
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2014, 05:41
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: anja.seal » 20 maja 2015, 23:29

Imperator pisze:
Dr. Peter Wyns is the President and Director of Ministry for "Christians for Messiah Ministries." In this capacity, much of his recent work has been that of an international Bible teacher and an apostle.

Dr. Peter Wyns is prezydentem i dyrektorem sluzby "Chrzescijanie dla Mesjasza". W tej roli, wiekszosc jego pracy to bycie miedzynarodowym nauczycielem Biblii i apostolem.


Dzisiaj juz nie ma apostolow. Sa wylacznie samozwancy tacy jak Dr Peter Wyns i inni w ruchu charyzmaniackim. Polecam omijac szerokim lukiem.

Sa jeszcze inne problemy.


Czemu OCENIACIE ludzi po tym z jakim ruchem są związani :zieloni, charyzmatycy itp. ?
Nie nam jest dane ocenianie, można jedynie napominać.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 21 maja 2015, 00:16

anja.seal pisze:Czemu OCENIACIE ludzi po tym z jakim ruchem są związani :zieloni, charyzmatycy itp. ?


Zaczello sie od tego ze pan dr Wyns nazywa sie apostolem. A jak wiemy ze Slowa Bozego apostolow juz dzis nie ma. Fundament wiary zostal juz polozony i kosciol jest "zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie głowicą węgła jest sam Chrystus Jezus".

Miejsce gdzie dr Wyns sie opisuje jako apostol: https://archive.is/tVXKq#selection-187.0-187.81


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 21 maja 2015, 08:44

Imperator pisze:niczym nie uzasadniony pro-izraelizm zarowno w plaszczyznie religijnej jak i politycznej.
Przeprasza, ale ma anty - izraelski? Cały Kościół jest pro-izraelski.

Imperator pisze: A jak wiemy ze Slowa Bozego apostolow juz dzis nie ma
Jak wiemy, jest to funkcja działająca do dziś. Gdzie jest napisane, że nie ma?
Imperator pisze:"zbudowani na fundamencie apostołów i proroków
Proroków tez nie ma?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 21 maja 2015, 08:58

Vrijer pisze:, wiec moze rzeczywiscie pochopnie oceniam, nie wiem jakie tam jest podejscie do charyzmatow

Wiesz gdzie jest Twój problem? Przytoczę Ci moją historię.
Kilkanaście lat temu pracowałem w firmie z "kolegą", którego bardzo nie lubiłem. nie potrafię tego wytłumaczyć, ale działał na mnie jak krypton na Supermana. Do tego miał manię opowiadania o pewnej marce samochodu. Jego żona była księgową w salonie a on sam jeździł takim nowym modelem. Tak mi obrzydził sobą tą markę, że kiedy idę do salonu kupić nowy samochód czy używany, to ta marka nie dość, że nie wchodzi w rachubę, to jeszcze z góry oceniam ją "na nie" wśród znajomych. Rzetelna prawda jest taka, że nie znam zalet czy wad tej marki, może kilka razy w życiu jechałem jako pasażer.
Moje zachowanie jest zachowawcze i irracjonalne. Mam niczym nie uzasadnione uprzedzenia.
I myślę,że tak jest z Twoim podejściem do Zielonych. Nie możesz oceniać całości tylko dlatego, że czujesz uraz do jednostki. Ogólnie KZ ma tendencje do zbaczania z kursu, ale dopóki ludzie tam kochają Boga i głoszą zbawienie przez Jezusa z Nazaretu, dopóki sola scriptura jest zachowane, to są Twoimi i naszymi braćmi w wierze. :-)
Dodam, że KZ Betania w Katowicach, jak niektórzy nazywają, to drętwy zbór, taki bardziej Baptystyczny :mrgreen:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości