POLECAM FILM

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
WordWasGod24
Posty: 65
Rejestracja: 21 mar 2015, 10:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

POLECAM FILM

Postautor: WordWasGod24 » 26 sty 2016, 15:26

Polecam film "Dwie matki (ang. Losing Isaiah) – amerykański film obyczajowy z 1995 roku w reżyserii Stephena Gyllenhaala i wyprodukowany przez Paramount Pictures.

Film może skłonic czytelnika do rozważań dotyczących Słów, które dla wielu są nie do przyjęcia, a wypowiedział je Jezus:

Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem (Łk 14,26).

Mateusz 10,37-42
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.

Łk 8,19-21 1 On w odpowiedzi rzekł im: "Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i spełniają je".

Jana 1, 12-13
Tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 [JK] którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili

Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (J3:6).

Film ukazuje duchowośc i cielesnośc rodzicielstwa. Prezentuje dwie definicje Matki. Cielesną i Duchową. Nie zawsze człowiek, który urodzi, spłodzi potomstwo, jest człowiekiem. Czasem nawet bydle, może urodzic dziecko. Żeby wiedziec, czy nasi rodzice postępują zgodnie z tym co mówi nasz Zbawiciel, trzeba poznac, co jest grzechem w oczach Boga - nie ludzi. A Ty komu jesteś posłuszny? Świętemu Jezusowi, Czy grzesznym rodzicom? Kto jest twoją matką?


Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość