unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Shomer
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, 22:48
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Szalom dla wszystkich !
Gender: None specified
Kontaktowanie:

unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: Shomer » 22 sie 2017, 22:55

Szalom , Bracia i Siostry !! 10 wrzesnia bedziemy u was w Lodzi uslugowac z zespolem mesjanskim zydowskim Baruch-Band - zaprasamy Was !! BARUh-Band' - zespół z Białorusi z prezentacją m.in. płyty „New Jew” (Nowy Żyd) – pieśni weselne i szabatnie ! oraz tradycyjne modlitewne (Psalmy) na autorskie nowe melodie i w nowoczesnych aranżacjach !! Polecamy !
Łódź - 10/09
Teatr DOM Piotrkowska 243, godz. 18.00 www.teatrdom.pl/baruch-band.html


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: jj » 23 sie 2017, 14:11

A co to jest" mesjanski zydowski" ?


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: breath » 23 sie 2017, 17:22

jj pisze:A co to jest" mesjanski zydowski" ?

Jesli rzeczywiscie nie wiesz o co chodzi to wpisz po prostu w google wlasnie te dwa slowa i pierwsze co Ci sie wyswietli to bedzie wikipedia Zydzi mesjanistyczni. Wystarczy poczytac.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: jj » 23 sie 2017, 17:48

Nie, nie wiem, ani ty nie wiesz, bo Zydzi mesjanscy i Zydzi mesjanistyczni, to dziesiatki odlamow judaizmu nie uznajacego Pana Jezusa za Mesjasza. Czekaja na innego mesjasza. A jesli niektorzy uznaja Pana Jezusa za Mesjasza, to tylko za czlowieka. To nie ma nic wspolnego z Chrzescijanstwem. Dlatego pytam, kto to jest ci "mesjanscy zydowscy"?
Jedyna Chrzescijanska organizacja Zydowska (pochodzaca z baptyzmu) sa "Zydzi dla Jezusa" (Jews for Jesus").


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: breath » 23 sie 2017, 18:10

jj pisze:Nie, nie wiem, ani ty nie wiesz, bo Zydzi mesjanscy i Zydzi mesjanistyczni, to dziesiatki odlamow judaizmu nie uznajacego Pana Jezusa za Mesjasza. Czekaja na innego mesjasza. A jesli niektorzy uznaja Pana Jezusa za Mesjasza, to tylko za czlowieka. To nie ma nic wspolnego z Chrzescijanstwem. Dlatego pytam, kto to jest ci "mesjanscy zydowscy"?
Jedyna Chrzescijanska organizacja Zydowska (pochodzaca z baptyzmu) sa "Zydzi dla Jezusa" (Jews for Jesus").

Dzieki za odpowiedz pewnie jest tak jak piszesz zreszta podobnie jak z denominacjami protestanckimi.Jest ich bardzo wiele a roznia sie znacznie.Tu trzeba miec dar rozeznawania by nie wejsc w cos niezgodnego z Biblia.Ja pisze z wlasnego doswiadczenia.U nas w zborze pare lat temu goscmi byli Zydzi mesjanistyczni i bylo ich uwielbienie.Rozmawialam potem z ich liderem uwielbienia i z tej rozmowy oraz po wysluchaniu jego plyty wiem ze to byl nawrocony czlowiek. Na tej plycie byly piesni swiadczace o tym ze on rzeczywiscie sie nawrocil pokutowal i oddal swe zycie Jezusowi.Ale fakt nalezy byc czujnym.Dales mi do myslenia bede drazyc temat.Dzieki i pozdrawiam serdecznie.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: jj » 23 sie 2017, 18:20

Nawrocony Zyd, podobnie jak nawrocony poganin, wyznaje Jezusa Panem i Bogiem... dokladnie tak, jak Tomasz.


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: unikalny koncert muzyki żydowskiej 10/09/2017 Łódź

Postautor: breath » 23 sie 2017, 18:34

jj pisze:Nawrocony Zyd, podobnie jak nawrocony poganin, wyznaje Jezusa Panem i Bogiem... dokladnie tak, jak Tomasz.

No wlasnie.Dzieki musze sie bardziej rozeznac w tym temacie.



Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości