książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 12 lis 2009, 13:33

fantomik pisze:Z chęcią się dowiem jaka jest Twoja recenzja tej pozycji Siostro :)


wiesz, to już było ze dwa lata wstecz, mogę coś pomieszać.
Ja miałam mieszane odczucia, chociaż wiele tych opisów i doświadczeń jest godna uwagi, to znalazły się pewne rzeczy w które mi osobiście trudno jest wierzyć.

jestem przekonana, że inaczej Bóg działa tam gdzie jest tak ciężko chrześcijanom, używa swej mocy i cudów niejednokrotnie i mogłabym swoim niedowiarstwem popełnić grzech.
są w tej książce opisy np. postu ale nie tylko od jedzenia- z czym mogę się zgodzić, ale od wody??
jest to książka autobiograficzna, więc subiektywna, naprawdę ja mam mieszane uczucia, a mój małżonek po połowie ćpnął w kąt . :roll:


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: św.tomek » 13 lis 2009, 10:01

fantomik pisze:
chrześcijanin pisze:książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu
czy ktoś się z tą pozycją spotkał i ma o niej lub o jej autorze wyrobioną opinię?

Mała recenzja w j. angielskim: http://www.challies.com/archives/book-r ... -ric-1.php

Jeśli szukasz odpowiednika tej książki, który jednak zawiera Ewangelię to niestety pozostaje tylko anglojęzyczna książka: "The Gospel-Driven Life" Michaela Hortona (tytuł nie jest przypadkowy ;)).


czy sugerujesz, że książka Warrena nie zawiera ewangelii?
czy każda książka musi zawierać prezentacje ewangelii?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: fantomik » 13 lis 2009, 11:29

św.tomek pisze:czy sugerujesz, że książka Warrena nie zawiera ewangelii?

Jak przeczytasz komentarze powyżej to zobaczysz, że Ewangelia w niej nie jest podstawą ale jest zmieszana z jakąś "papką". A autor tejże książki aby podtrzymać swoje słowa, wyrywa z kontekstu fragmenty Pisma, a gdy jeszcze nie pasują do jego wcześniej już przyjętych założeń to je albo cytuje z innych przekładów (używa ich w sumie kilkanaście!) albo poddaje własnej "parafrazie", tylko aby pasowało do tego co chce sam powiedzieć. A przecież mógłby po prostu napisać to co sam uważa i nie starać się swojego punktu widzenia w taki nieładny sposób "podpierać autorytetem Słowa", tak jakby sam Bóg to twierdził. I aby nie było -- samego Ricka szanuję jako całkiem zasłużonego Brata w Chrystusie, słyszałem jego tylko jedną wypowiedź z jakiejś konferencji i całkiem mi się podobała.
św.tomek pisze:czy każda książka musi zawierać prezentacje ewangelii?

Jeśli kierowana do Chrześcijan to -- było by super ;) Tak naprawdę całe chrześcijańskie życie opiera się na Ewangelii, Bracie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
KatharinaVonBora
Posty: 301
Rejestracja: 11 sty 2008, 12:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KatharinaVonBora » 25 lis 2009, 12:06

Obrazek

Po przyjeciu w jeden dzien 2,400 nowych czlonkow do kosciola Saddleback,
Rick Warren podejmuje kolejna probe bicia rekordu: ile osob zdola zmiescic w budce telefonicznej.


Obrazek
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: św.tomek » 25 lis 2009, 14:23

fantomik pisze:
św.tomek pisze:czy sugerujesz, że książka Warrena nie zawiera ewangelii?

Jak przeczytasz komentarze powyżej to zobaczysz, że Ewangelia w niej nie jest podstawą ale jest zmieszana z jakąś "papką".


żeby zobavzyć czym jest dana książka trzeba przeczytać , a nie komentarze na jej temat

ja tą książke czytałem i nie widzę tam żadnej papki


św.tomek pisze:czy każda książka musi zawierać prezentacje ewangelii?

Jeśli kierowana do Chrześcijan to -- było by super ;)


A ja myślę, że jak ktoś rzeczywiście jest chrześcijaninem, to już zna Ewangelię.


równie dobrze mógłbyś sie domagać, żeby każdy podręcznik się zaczynał od nauki alfabetu :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: fantomik » 25 lis 2009, 15:09

św.tomek pisze:[...]
św.tomek pisze:czy każda książka musi zawierać prezentacje ewangelii?

Jeśli kierowana do Chrześcijan to -- było by super ;)

A ja myślę, że jak ktoś rzeczywiście jest chrześcijaninem, to już zna Ewangelię.
równie dobrze mógłbyś sie domagać, żeby każdy podręcznik się zaczynał od nauki alfabetu :)

Dobrze, że autorzy Ewangelii nie mięli takiego podejścia bo mięlibyśmi tylko jedną :P i w Listach Pawła też zapewne nic byśmy na ten temat nie znaleźli. Cóż ja widziałem jak młodnym chrześcijanom wciskało się takie książki, a oni wcale nie byli umocowani w Ewangelii, jaki mętlik z tego wynikał to dużo by opowiadać. W tym się ewidentnie różnimy Bracie, bo co tu dużo mówić ale i lemoniadę można pić na Bożą Chwałę ;) A Ewangelia jest kwintesencją Bożej Chwały. Ty prezentujesz chyba podejście takie : ok, poznałem Ewangelię to teraz przejdźmy do prawdziwie duchowych spraw! A ja prezentuję takie: prawdziwie duchowe sprawy to Ewangelia. Krzyż Chrystusa to nie tylko tak, przyjść i pójść dalej, ale to jest wszystko co w ogóle jest.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: św.tomek » 25 lis 2009, 17:33

fantomik pisze:
św.tomek pisze:[...]
św.tomek pisze:czy każda książka musi zawierać prezentacje ewangelii?

Jeśli kierowana do Chrześcijan to -- było by super ;)

A ja myślę, że jak ktoś rzeczywiście jest chrześcijaninem, to już zna Ewangelię.
równie dobrze mógłbyś sie domagać, żeby każdy podręcznik się zaczynał od nauki alfabetu :)

Dobrze, że autorzy Ewangelii nie mięli takiego podejścia bo mięlibyśmi tylko jedną :P i w Listach Pawła też zapewne nic byśmy na ten temat nie znaleźli.


a jakie np. masz odniesienie w liście Jakuba?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: fantomik » 25 lis 2009, 21:47

św.tomek pisze:[...]a jakie np. masz odniesienie w liście Jakuba?

Nie jestem bynajmniej "wyuczony" w tym temacie ale podam może Tobie link do czegoś takiego: http://www.jstor.org/pss/3268971

Chyba jest go tam troszkę (może nie dużo?) skoro ktoś napisał na ten temat te 12-ście stron? Jak sądzisz? (osobiście też widzę dość mocno uwydatnione Zbawienie z Łaski w wersach 16-18 w pierwszym rozdziale)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: św.tomek » 26 lis 2009, 09:00

fantomik pisze:
św.tomek pisze:[...]a jakie np. masz odniesienie w liście Jakuba?
Nie jestem bynajmniej "wyuczony" w tym temacie ale podam może Tobie link do czegoś takiego: http://www.jstor.org/pss/3268971

Chyba jest go tam troszkę (może nie dużo?) skoro ktoś napisał na ten temat te 12-ście stron? Jak sądzisz? (osobiście też widzę dość mocno uwydatnione Zbawienie z Łaski w wersach 16-18 w pierwszym rozdziale)
I na pewno taka "ekspozycja" by Cie zadowloiła, gdyby na niej poprzestał Rick Warren?

gdyby List Jakuba nie był częścią Biblii, to zaraz cały plutom najętych tropicieli drzazg w oczach bliźnich, doszedłby do wniosku: "Ewangelia w nim nie jest podstawą ale jest zmieszana z jakąś "papką". "
:P
czy Luter cakiem bez powodu nazwał go "słomianym listem"?


myślę też, że bez trudu możnaby napisać sążnisty elborat pt. "Gospel in Purpose Driven Life"
Moim zdaniem tą książkę można streścic w jednym zdaniu: "bez Chrystusa - Boga objawionego w Biblii - Twoje życie i wszystko co robisz niema sensu" - każdy jej rozdział o tym wręcz krzyczy.

Ja doceniam zapał co niektórych w tropieniu zwiedzeń i fałszywych proroków - ale ten zapał zmienia się często w obłudne tropienie drzazg u bliźnich (i w ślepotę na własne belki) - aż dochodzi do atakich absurdów, jak przychrzanianie się do koloratek...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: fantomik » 26 lis 2009, 09:23

św.tomek pisze:[...]Ja doceniam zapał co niektórych w tropieniu zwiedzeń i fałszywych proroków - ale ten zapał zmienia się często w obłudne tropienie drzazg u bliźnich (i w ślepotę na własne belki) - aż dochodzi do atakich absurdów, jak przychrzanianie się do koloratek...

Ja się do koloratek nie przychrzaniam, ani do chrzczenia niemowląt ;) A belki w moich oczach mam takie, że mógłbym i szwadron wojska nimi zatłuc, co nie oznacza, że nie mogę krzyczeć: "Panie, my chcemy widzieć Jezusa!", a wręcz mnie do tego zmusza...
św.tomek pisze:[...]Moim zdaniem tą książkę można streścic w jednym zdaniu: "bez Chrystusa - Boga objawionego w Biblii - Twoje życie i wszystko co robisz niema sensu" - każdy jej rozdział o tym wręcz krzyczy.

Słuchałem wypowiedź autora na jednek konferencji właśnie w temacie tej książki i co ciekawe wcale jej tak nie streścił. Ale ok, przyjmuję Twoje słowa Bracie i z chęcią jakoś w przyszłym roku (teraz nie mam budżetu) ją zakupię i przeczytam.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 lis 2009, 11:30

Czy da sie mówic o Chrystusie bez Wspominania Chrystusa?

Ja nie Czytałem Ricka i chyba nie bede.

Wiem natomiast że
Będzie stale napięcie w ksiazkach i kościele miedzy tym
Kiedy wskazywac na Jezusa bespośrednio a kiedy posrednio.

Sztuką jest wyważyć obie strony tak by rzec Prawdę i nie mantrować.

Osobiście preferuje środek bo nie wszedzie trzeba wymieniać imię Jezusa ale bez wyraźnego Chrystocentryzmu zblizmy się tylko do ludzkiej filozofii.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: św.tomek » 05 gru 2009, 08:21

fantomik pisze:
św.tomek pisze:[...]Ja doceniam zapał co niektórych w tropieniu zwiedzeń i fałszywych proroków - ale ten zapał zmienia się często w obłudne tropienie drzazg u bliźnich (i w ślepotę na własne belki) - aż dochodzi do atakich absurdów, jak przychrzanianie się do koloratek...

Ja się do koloratek nie przychrzaniam, ani do chrzczenia niemowląt ;)


widzocznie jeteś początkujący, bracie ;)
ale nie martw się - ćwiczenie czyni mistrza


C.S.Lewis w "Chrześcijaństwie po prostu" napisał - przytaczam z pamięci - że chrześijanie zbyt często zamiast tłumaczyć istotę ewangelii, ograniczają się do przekonywania, że powinno się mówić o ewangelii tylko w ulubiony przez nich sposób.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Postautor: fantomik » 05 gru 2009, 19:05

św.tomek pisze:[...]widzocznie jeteś początkujący, bracie ;)
ale nie martw się - ćwiczenie czyni mistrza

Ależ nie, ja po prostu już przez to przeszedłem ;)
św.tomek pisze:[...]C.S.Lewis w "Chrześcijaństwie po prostu" napisał - przytaczam z pamięci - że chrześijanie zbyt często zamiast tłumaczyć istotę ewangelii, ograniczają się do przekonywania, że powinno się mówić o ewangelii tylko w ulubiony przez nich sposób.

I zapewne miał rację ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 07 gru 2009, 21:18

fantomik pisze:już przez to przeszedłem
czy to nie objaw zletnienia?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 gru 2009, 23:25

chrześcijanin pisze:
fantomik pisze:już przez to przeszedłem
czy to nie objaw zletnienia?

Uważam inaczej, a Pan jeszcze mnie z ust swoich nie wypluł (a wręcz przeciwnie). Ale jak najbardziej masz prawo do posiadania własnej opinii Bracie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości