książka: Rick Warren: Zycie Swiadome Celu

Muzyka chrześcijańska, książka, film
rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 29 lis 2011, 15:46

fantomik pisze:
Imperator pisze:[...]Ksiazki Ricka Warrena nie lubie - aczkolwiek sa donosy ze jego poglady sie zmieniaja, stajac sie bardziej chrystocentryczne.

Moim zdaniem całkiem się zmieniają -- nawet na swoim tweeterze rzuca Chrystocentryczne wpisy :) Jestem ciekawy jego wystąpienia na konferencji organizowanej przez Pipera :)

Pozdrawiam,
f.


Chrystocentryczne ?
Chyba "Chryslamiczne " ;)

http://radiopielgrzym.pl/chrislam-wierz ... -chce.html


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 lis 2011, 18:38

rudzielec pisze:
fantomik pisze:
Imperator pisze:[...]Ksiazki Ricka Warrena nie lubie - aczkolwiek sa donosy ze jego poglady sie zmieniaja, stajac sie bardziej chrystocentryczne.

Moim zdaniem całkiem się zmieniają -- nawet na swoim tweeterze rzuca Chrystocentryczne wpisy :) Jestem ciekawy jego wystąpienia na konferencji organizowanej przez Pipera :)

Pozdrawiam,
f.


Chrystocentryczne ?
Chyba "Chryslamiczne " ;)

http://radiopielgrzym.pl/chrislam-wierz ... -chce.html

Nie zuważyłem aby Rick szedł w tym kierunku ;) wręcz przeciwnie :) Ale ciekawy artykuł niemniej :)

edit: Artykuł ciekawie miesza Ricka, z tym kościołem o którym mówi tyle, że jedna wypowiedź Ricka (możliwe, że wyrwana z kontekstu ;)) jest ukazana tak jakby on był pastorem tego kościoła, który robi takie numery, tyle że to nie jest jego kościół. (Kościół Ricka to Saddle Bag Church). Kto by pomyślał, że kiedyś fantomik będzie Ricka Warrena na forum bronił ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
medyczka
Posty: 172
Rejestracja: 15 kwie 2009, 22:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: medyczka » 30 lis 2011, 13:58

fantomik pisze:
persimon pisze:Szkoda że nie przeczytałam tego komentarza zanim przeczytałam tą książkę. :-| Byłabym ostrożniejsza przy czytaniu.

Książka nie jest aż taka zła ;) niemniej nie powinni moim zdaniem czytać jej młodzi chrześcijanie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


A jacy chrześcijanie powinni ją czytać? Dojrzali? Podejrzewam, że dojrzali chrześcijanie nie tracą czasu na bzdury Warrena, ewentualnie na prostowanie tego co wykrzywił.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 lis 2011, 15:04

medyczka pisze:A jacy chrześcijanie powinni ją czytać? Dojrzali? Podejrzewam, że dojrzali chrześcijanie nie tracą czasu na bzdury Warrena, ewentualnie na prostowanie tego co wykrzywił.

Myślę, że niektórym dojrzałym by się przydało ;) Ale to moje tylko zdanie :) chociaż rzeczywiście czas ten można spożytkować o wiele lepiej na czytanie chociażby Institutes :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 sty 2012, 22:11

W sumie artykuł w temacie.

Tytuł: The Calvinism of Rick Warren (Kalwinizm Ricka Warrena)
Język artykułu: Angielski
Perspektywa teologiczna: Współczesny Arminianizm.
Link: http://www.carylmatrisciana.com/site/in ... &Itemid=58

Krótki komentarz dla czytających: Artykuł oczywiście przedstawia Ricka Warrena w "nieprzychylnym świetle", krytykując go jednakże nie jak większość z nas, piszacych w tym wątku, za oddalenie się od Protestanckiej Ortodoksji, a właśnie za przybliżenie się i trzymanie blisko historycznej Protestanckiej Ortodoksji :-) Dlatego też zdecydowałem się link wkleić jako pewną przeciwwagę do naszych postów. (dodatkowo niestety autor artykułu przekręca fakty odnośnie między innymi Abrahama Kuypera, który nie był hiper-kalwinistą ale najprawdopodobniej autor uczynił tak aby przedstawić w złym świetle Ricka stosując mechanizm "zdyskredytować przez asocjację" i licząc zapewne, że nikt nie będzie sprawdzał w co wierzył [neo-]Kalwinista Abraham Kuyper).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 kwie 2015, 21:47

Film w temacie

Tytuł: Kościół kąkolu
Język: polski
Perspektywa: demaskowanie działalności Ricka Warrena
Linki: 1 część: https://www.youtube.com/watch?v=wcMDkyLma80 2 część: https://www.youtube.com/watch?v=XzNpqrFZZyU

Mówcy w filmie przedstawiają Warrena w prawdziwym świetle, czyli przedstawiają go jako działacza religijnego, który produkuje kościoły niezbawionych ludzi.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości