Facebook i Badanie Naukowe

Muzyka chrześcijańska, książka, film

Czy lekcje języka polskiego (głównie lektury) mają wpływ w późniejszym życiu na relacje z innymi?

TAK
7
54%
NIE
4
31%
NIE MAM ZDANIA
1
8%
A CZY TO WAŻNE?
0
Brak głosów
BYĆ MOŻE
1
8%
 
Liczba głosów: 13
CHOH
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Facebook i Badanie Naukowe

Postautor: CHOH » 08 sty 2011, 20:39

Proponuję, aby to forum utworzyło połączenie z facebookiem. Wtedy moglibyśmy mieć lepszy kontakt i z sobą i z innymi. A jak nie, to można stworzyć grupę na facebooku specjalnie dla Protestantów.

I jeszcze prośba. Z racji mego zawodu przymierzam się do przeprowadzenia badania nt. wpływu lektur szkolnych na kształtowanie się tożsamości Polaków i stosunku siebie i Innych (głównie Protestanci i Żydzi). Proszę o opinie nt temat. Będę potem szukała ludzi do wzięcia udziału w badaniu w sieci (ankieta) i mam nadzieję, że mogę tu potem umieścić link, aby jak najwięcej osób wzięło w tym udział. Ponieważ będzie mnie to kosztowało sporo będzie zależało mi na zebraniu możliwie największej liczby ankietowanych Polaków wszelkiej maści. Kolejnym elementem badania będą ankiety w szkołach. Jeśli ktokolwiek może mnie wspomóc, to jak nadejdzie odpowiedni czas będę prosiła o kontakt. Wtedy doślę ankiety. Koszty odesłania pokryję z ekstra wdzięcznością. Jeśli temat komuś się nie podoba, albo ma lepszy pomysł na temat ze świadomością i tożsamością, to bardzo proszę podrzucić temat :)

A tak w ogóle, to cudnie, że was znalazłam w sieci. Błogosławieństw życzę! Świetna strona. Wczoraj byłam na stronie "racjonalista", ale wam nie dorastają do pięt jeśli chodzi o układ, opcje itp. Gratulacje!


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 sty 2011, 21:23

ann_in_grace pisze:Nawet opcja "like" na FB wiaze sie z ujawnieniem tozsamosci uzytkownika. To nie jest takie "hej hop".


ann_, Ty się tak zabezpieczyłaś na FB, że nawet niema możliwości zaproszenia Ciebie do grona znajomych :mrgreen:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 sty 2011, 21:37

Norbi pisze:ann_, Ty się tak zabezpieczyłaś na FB, że nawet niema możliwości zaproszenia Ciebie do grona znajomych


A czy Ann nie należy do grona Twoich przyjaciół? Do mojego grona należy, a nie jestem na FB. :mrgreen:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 sty 2011, 21:40

Mądrala :P
Już należy też na FB :D


CHOH
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zaproszenie do Grup na Facebooku

Postautor: CHOH » 08 sty 2011, 21:40

Jeśli chodzi o Facebook, to zapraszam do swojej grupy "Polacy, to nie tylko Katolicy", bo zapragnęłam sama się przekonać ilu "Innych" jest w Polsce i jakiej maści :D Członkowstwo i wypowiedzi są "secret", dla zapewnienia komfortu członkom. Gdyby tak zebrać w jednym miejscu, to może uda się ożywić ten obecnie niezbyt zgrany zespół i pobudzić do działań na publicznej scenie, choćby w sferach wspólnych wszystkim: kwestie religii w szkole, edukacji w ogóle, itp..

Zapraszam też do grupy "Otwarta Rzeczpospolita" walczącej z dyskryminacją w Polsce, zdaje się naprawdę mądrze.

Nie jestem w żadnym kościele, z różnych względów, ale dzielę się wiarą w mego Pana Jezusa Chrystusa z każdym, kto chce. Wydaje mi się, że obecnie Facebook daje ku temu ogromne możliwości. Ostatnio nawet osoba z Kanady mnie zaprosiła do przyjaźni, bo czytała moje krytyczne wpisy gdzieś tam.

A, zapraszam też do grupy REJ (Reformatorzy Edukacji Językowej) w Polsce, bo ja osobiście, jako dydaktyk przeżywam swoistą traumę widząc, co się w tej sferze w moich okolicach dzieje.

Pozdrawiam


CHOH
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHOH » 08 sty 2011, 21:41

Co do ankiet, to wiem. Wspominałam o takiej w swojej wypowiedzi, jednakże ograniczenie do 1000 głosów, i konieczność opłat powyżej tej liczby powoduje, że rozmyślam też nad innymi sposobami zebrania danych. Chodzi mi o dostęp do uczniów w szkołach w możliwie różnorodnych miejscach w Polsce (mieszkam na samym jej koniuszku), aby dane były bardziej reprezentatywne i aby uniknąć zarzutu stronniczości, itp. Do uczniów na wsi może być problem dotrzeć, a więc bez papieru się nie obędzie.

Ponieważ to tylko projekt, więc zobaczymy. Obecnie jako bezrobotny naukowiec ubiegam się o pracę na uczelni w Norwegii to od nich zależy, czy to badanie się odbędzie. Natomiast im bardziej je planuję, tym bardziej wydaje się istotne :) i zaczyna mi naprawdę na nim zależeć, choć ja w innej sferze się specjalizuję :D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 sty 2011, 21:46

Witaj CHOH :)

CHOH pisze:Jeśli chodzi o Facebook, to zapraszam do swojej grupy "Polacy, to nie tylko Katolicy"[...]


Dostałem informację: "Brak wyników dla zapytania."


CHOH
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHOH » 08 sty 2011, 21:52

Ooops :)

Grupa "Polacy, to nie tylko Katolicy"

wraz z wyrazem: Grupa.
dodałam dla klarowności, ale może lepiej skasować to w nazwie :) pomyślę


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 sty 2011, 21:59

CHOH pisze:Ooops :)

Grupa "Polacy, to nie tylko Katolicy"

wraz z wyrazem: Grupa.


Grupa "Polacy, to nie tylko Katolicy" --- wynik: "Brak wyników dla zapytania." :mrgreen:


CHOH
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHOH » 08 sty 2011, 22:13

Wychodzi na to, że jak "secret", to facebook dotrzymuje słowa. Założyłam w takim razie adres email dla grupy :) bez.dyskryminacji@groups.facebook.com


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 sty 2011, 23:27

Witaj CHOH, jakiś czas temu założyliśmy grupę Chrześcijanie ewangeliczni i zdaje mi się że jest to największa polska chrześcijańska grupa na facebooku (ponad 220 członków), link: http://www.facebook.com/group.php?gid=215869873632 zapraszam do zapisania się :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 sty 2011, 01:23

Facebook to nuda. Usunalem tam konto.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości