Obóz dla samotnych chrzescijan

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 cze 2011, 22:36

kinex pisze: Imperator,dzięki za ostrzeżenie,wiem co masz na mysli-jestem ostrożna Norbi


Ale się zakręciłaś :mrgreen:


kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kinex » 12 cze 2011, 22:43

Co rozumiesz pod hasłem,ze się zakręciłam? :-)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 cze 2011, 22:47

kinex pisze:Co rozumiesz pod hasłem,ze się zakręciłam? :-)


"Pozytywnie zakręcona" - znasz to określenie?
W odpowiedzi na mój wpis i kierując go do mnie (?) napisałaś zdanie rozpoczynając od nicka Imperator, a kończąc na moim :lol:


kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kinex » 12 cze 2011, 22:49

oj przepraszam,pierwsze zdanie było do Imperatora i nie postawiłam po ni przecinka kierując następne do Ciebie :-) Pozatym jestem 'świerzynką'jeśli chodzi o pisanie na forum :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 cze 2011, 22:53

kinex pisze:oj przepraszam,pierwsze zdanie było do Imperatora i nie postawiłam po ni przecinka kierując następne do Ciebie :-)

Aaa to w takim razie chyba odniosłaś się tutaj do czegoś co Imp. pisał Ci na PW bo w tym wątku ostrzegałem Ciebie ja, nie Imp i dlatego Twój wpis wydał mi się niezrozumiały :)

kinex pisze: Pozatym jestem 'świerzynką'jeśli chodzi o pisanie na forum :)


Spoko, życzę samych budujących rozmów.


kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kinex » 12 cze 2011, 23:02

Dzięki i wzajemnie :-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2011, 10:02

Norbi pisze:
kinex pisze:Ja wiem,ze nigdy nie jesteśmy samotni ale nie o takiej samotności tutaj mowa, Bóg stworzył mężczyznę i kobietę by tworzyli jedność w Bogu,jest też mowa o tym,ze jeśli ktos potrafi być samotny niech taki pozostanie jesli nie niech zawiera związek


Salomon mądrze na ten temat napisał:

"10) Bo jeżeli upadną, to jeden drugiego podniesie. Lecz biada samotnemu, gdy upadnie! Nie ma drugiego, który by go podniósł. (11) Także, gdy dwaj razem leżą, zagrzeją się; natomiast jak może jeden się zagrzać? (12) A jeżeli jednego można pokonać, to we dwóch można się ostać; a sznur potrójny nie tak szybko się zerwie."

Kto jest tą trzecią osobą ze sznura potrójnego?
Moim zdaniem tą Osobą jest Duch Święty :)
E tam - Poligamia ;) :lol: :lol: :S
Oczywiście to żart!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 13 cze 2011, 12:29

Norbi pisze:
Iv pisze:
kinex pisze:,ze mam za sobą nieudane małzeństwo-z winy byłego męża

jesteś pewna że masz je za sobą?


Ja wiem, że jesteś za niewolniczym związaniem do końca życia i mimo wszystko.... ale to jest tylko Twoje (błędne) zrozumienie biblijnego nauczania na ten temat :)


"Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza." -To pewnie ja powiedziałam.

kinex, nigdzie nie stwierdziłam że coś jest Twoją winą bądź grymasem.
Stwierdzam jedynie fakt że jeżeli mąż/żona żyje, to nadal nim pozostaje względem nas przed Panem. A zawarcie kolejnego małżeństwa, jest niemożliwe.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kinex » 13 cze 2011, 13:47

Widzę,ze niezbyt dokładnie czytasz Pismo Święte i chyba jeszcze nie przeczytałaś ,ze są sytuacje w których Bóg dopuszcza rozwodu. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 cze 2011, 14:19

kinex pisze:Widzę,ze niezbyt dokładnie czytasz Pismo Święte i chyba jeszcze nie przeczytałaś ,ze są sytuacje w których Bóg dopuszcza rozwodu. Pozdrawiam.


Oczywiscie. Opuszczenie/porzucenie i cudzolostwo.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kinex » 13 cze 2011, 14:21

Dziękuję ;)Jak tam był jakiś kontakt?


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 13 cze 2011, 14:54

Co rozumiesz przez rozwód?
Gdzie dopuszcza powtórne małżeństwo? Może tutaj:
(9) Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc.
(10) Tym zaś, którzy trwają w związkach małżeńskich, nakazuję nie ja, lecz Pan: Żona niech nie odchodzi od swego męża.
(11) Gdyby zaś odeszła, niech pozostanie samotną albo niech się pojedna ze swym mężem. Mąż również niech nie oddala żony.

Czy chodzi o twierdzenie o fragmencie "poza powodem wszeteczeństwa"?
Poczytaj:
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=4971


Imperator, gdy będziesz cokolwiek ślubował przyszłej żonie, nie zapomnij zamienić słów:
"ślubuję Ci .... aż do śmierci" na "ślubuję Ci ... aż złamiesz pierwsza warunku umowy".
Pozdrawiam :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 cze 2011, 15:17

Uwaga: dostalem wlasnie informacje ze weterynarz jest juz niedostepny - to jego powod wyjazdu na krotkie wakacje w Polsce. Dziekuje zainteresowanym.

Drogie panie, moze czas spojrzec przychylnie na informatyka...? :-)

Iv pisze:Imperator, gdy będziesz cokolwiek ślubował przyszłej żonie, nie zapomnij zamienić słów: "ślubuję Ci .... aż do śmierci" na "ślubuję Ci ... aż złamiesz pierwsza warunku umowy".


Do czego ty pijesz?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 13 cze 2011, 19:04

Iv pisze:Imperator, gdy będziesz cokolwiek ślubował przyszłej żonie, nie zapomnij zamienić słów:
"ślubuję Ci .... aż do śmierci" na "ślubuję Ci ... aż złamiesz pierwsza warunku umowy".


a skąd owo ślubowanie [przysięga małżeńska] pochodzi to Iv wie, czy nie wie?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 13 cze 2011, 19:07

Iv pisze:
Norbi pisze:
Iv pisze:
kinex pisze:,ze mam za sobą nieudane małzeństwo-z winy byłego męża

jesteś pewna że masz je za sobą?


Ja wiem, że jesteś za niewolniczym związaniem do końca życia i mimo wszystko.... ale to jest tylko Twoje (błędne) zrozumienie biblijnego nauczania na ten temat :)


"Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza." -To pewnie ja powiedziałam.


Więc nie rozłączaj czyjegoś małżeństwa :)



Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości