Obóz dla samotnych chrzescijan

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 cze 2011, 20:25

Iv pisze:
Norbi pisze:No tak, popadasz w paranoję jedynie wtedy, gdy katolicy robią coś, by wskazać na Jezusa

bardzo nie ładnie pisać takie rzeczy wiedząc że nie jest to prawdą.
Jestem przeciwko tym brelokom dlatego że "zawracają" do "eucharystycznego jezusa",
więc mi nie zarzucaj, że przeszkadza mi głoszenie Jezusa!


Nie, nie zwracają do eucharystycznego jezusa.
To jest właśnie Twój wymysł wzięty z sufitu.

Iv pisze:
Norbi pisze:A jednak Paweł pisał wyraźnie o braku niewolniczego związania w określonych przypadkach i tego z Biblii nie wyrzucisz.

Nie zamierzam, nie wspominał jednak nic o małżeństwie z kimś innym/kolejnym.


Naprawdę nic nie wspominał?
Chyba nie doczytałaś jednak ;)

Iv pisze:
Norbi pisze::eek:
Kiedy muzułmanka porzuci męża, ten ma prawo pobić ją dotkliwie. W niektórych krajach może ją spotkać za to więzienie, a nawet śmierć.

Oj wiesz, to też nie do końca jest prawdą.
Wedle islamu kobieta chcąca się rozwieść z jakichś powodów konkretnych, powinna się udać do imama i z nim o tym pogadać, wtedy nikt nie ma prawa jej bić ani zabić. Czym innym jest cudzołóstwo i ucieczka z kochankiem.
Już Ci mówiłam, że to akurat nie wynika z ich religii, tylko z mentalności ludzi.



Iv, Twoja wiedza na temat Islamu jest niepełna i nieco wyidealizowana.
Porozmawiaj z kimś, kto żył w tej religii w krajach islamskich, a przekonasz się jak wygląda rzeczywistość.
Sam koran mówi, że kobieta i dziecko mają mniejszą wartość od kozy [jak chcesz to w wolnym czasie odszukam]

Iv pisze:Co do bicia, mężczyzna może kobietę bić w celach wychowawczych, ale wcale nie może się nad nią znęcać i prać z byle powodu -tak uczy islam.


To może poproś swojego narzeczonego by Cię od jutra zaczął bić po zębach w celach wychowawczych i niech Ci czasem nie przyjdzie na myśl, że to jest znęcanie się ;)
Czasem mnie załamujesz Siostro... :roll:

Iv pisze: Z resztą po co my dyskutujemy o islamie teraz?


Ok, koniec tematu.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 15 cze 2011, 20:33

21112 pisze: A po drugie, może to banalne, ale Bóg nie chce żebyśmy były same, módlmy się a on znajdzie nam odpowiednią osobę:)


Nie tylko sie modlmy. Ale tez dzialajmy przede wszystkim.

Polecam ksiazke dla anglojezycznych: "How to get a date worth keeping": http://www.amazon.co.uk/How-Get-Date-Wo ... 310262658/


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 cze 2011, 20:42

kontousunięte1 pisze:A może tak namiary na "obóz"dla samotnych :cry: starszych pań :?: :oops:


Nie chce Ciebie martwić ale na chrześcijańskim "obozie dla samotnych pań", będą głównie... samotne panie :)


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 15 cze 2011, 22:56

Norbi pisze:Nie, nie zwracają do eucharystycznego jezusa.
To jest właśnie Twój wymysł wzięty z sufitu.

Mam specjalnie podnosić swoje kompetencje i skanować list od nich?
Czy łaskawie zajrzysz do niego sam i go przeczytasz?
Norbi pisze:Iv, Twoja wiedza na temat Islamu jest niepełna i nieco wyidealizowana.
Porozmawiaj z kimś, kto żył w tej religii w krajach islamskich, a przekonasz się jak wygląda rzeczywistość.
Sam koran mówi, że kobieta i dziecko mają mniejszą wartość od kozy [jak chcesz to w wolnym czasie odszukam]

Nie jest wyidealizowana, przy tym nie opiera się na propagandzie.
Powtarzam, może inaczej...
Czy wiesz ile mamy % katolików w Polsce? Wiesz ile kobiet jest bitych przez mężów?
To nie znaczy, że katolicyzm każe być żony!
Tak samo jest z rozwodem inicjowanym przez kobietę w krajach muzułmańskich.
Tak samo z obrzezaniem kobiet w islamie, którego islam wcale nie nakazuje, itd.

Ja nie tłumaczę islamu, jest on zwodniczą religią! Nie ma w nim zbawienia i nie ma w nim Jezusa!
Norbi pisze:To może poproś swojego narzeczonego by Cię od jutra zaczął bić po zębach w celach wychowawczych i niech Ci czasem nie przyjdzie na myśl, że to jest znęcanie się ;)
Czasem mnie załamujesz Siostro... :roll:

Dlaczego Cię załamuję? Nie rozumiem :roll:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 cze 2011, 05:53

Iv pisze:
Norbi pisze:Nie, nie zwracają do eucharystycznego jezusa.
To jest właśnie Twój wymysł wzięty z sufitu.

Mam specjalnie podnosić swoje kompetencje i skanować list od nich?
Czy łaskawie zajrzysz do niego sam i go przeczytasz?


I treść tego listu nie powoduje, że treść Biblii tam zamieszczona zaczyna mówić o eucharystycznym jezusie!
Zacznij myśleć trzeźwo a nie po faryzejsku :-(

Iv pisze:
Norbi pisze:Iv, Twoja wiedza na temat Islamu jest niepełna i nieco wyidealizowana.
Porozmawiaj z kimś, kto żył w tej religii w krajach islamskich, a przekonasz się jak wygląda rzeczywistość.
Sam koran mówi, że kobieta i dziecko mają mniejszą wartość od kozy [jak chcesz to w wolnym czasie odszukam]

Nie jest wyidealizowana, przy tym nie opiera się na propagandzie.
Powtarzam, może inaczej...
Czy wiesz ile mamy % katolików w Polsce? Wiesz ile kobiet jest bitych przez mężów?
To nie znaczy, że katolicyzm każe być żony!
Tak samo jest z rozwodem inicjowanym przez kobietę w krajach muzułmańskich.
Tak samo z obrzezaniem kobiet w islamie, którego islam wcale nie nakazuje, itd.

Ja nie tłumaczę islamu, jest on zwodniczą religią! Nie ma w nim zbawienia i nie ma w nim Jezusa!


Dobra, w wolnym czasie coś Ci odszukam i podrzucę.

Iv pisze:
Norbi pisze:To może poproś swojego narzeczonego by Cię od jutra zaczął bić po zębach w celach wychowawczych i niech Ci czasem nie przyjdzie na myśl, że to jest znęcanie się ;)
Czasem mnie załamujesz Siostro... :roll:

Dlaczego Cię załamuję? Nie rozumiem :roll:


Bo dorosła kobieta nie jest małym dzieckiem by ją bić w celach wychowawczych. Mam wrażenie, że sądzisz inaczej.


kinex
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2011, 22:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witaj!

Postautor: kinex » 16 cze 2011, 10:23

Bardzo mi miło!Również pozdrawiam Cię serdecznie!O męża modlę się każdego dnia :)A co do Twojej rodziny to napewno prędzej czy póżniej "natknie" się na nas- w lipcu jest wielka uroczystość otwarcia nowo wybudowanego budynku naszego koscioła w Rabce i to w samym centrum :)nie będziemy więc już tacy anonimowi.Mam nadzieję,ze Twoja rodzina będzie chciała pójść Za Panem.Pozdrawiam


Laszka
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2010, 15:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Laszka » 08 sie 2011, 17:01

Kinex, zajrzyj na stronę Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego (przyjmują też rozwiedzionych), znajdziesz tam propozycje jeśli nie obozów, to różnych zlotów dla samotnych chrześcijan http://dosw.pl/


Debora
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: wielkopolska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Debora » 18 lis 2011, 16:28

Znam 2 udane małżeństwa, które poznały się na takim obozie. Obserwuje ich kilka lat.
Ale oni pojechali tam z gorącym sercem dla Boga i spotkali właśnie taką druga osobę.
Ci, którzy się tylko lansowali (siebie czy swoją wiarę) ich nie przyciągnęli do siebie,
bo nie mieli czym.

Wydaje mi się, że jest to spory problem w środowisku protestanckim
(chyba jest tam też więcej kobiet niż mężczyzn).
Mam kilka koleżanek singli i wspólnie modlimy się o męża dla nich.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 lis 2011, 16:59

Biorąc pod uwagę, że w większości kościołach jest więcej kobiet niż mężczyzn to będzie im ciężko wszystkim znaleźć mężów, znaczy się dobrych mężów to w ogóle, bo takowych moim skromnym zdaniem raczej nie kształtujemy (w większości kościołów) :/

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 18 lis 2011, 22:13

Biorąc pod uwagę, że w większości kościołach jest więcej kobiet niż mężczyzn to będzie im ciężko wszystkim znaleźć mężów, znaczy się dobrych mężów to w ogóle

Zgadzam się w 100%... Moja mama ciągle ma do mnie o to pretensje, że "jak sobie ubzdurałam, że musi być ewangelik, to pewnie zostanę sama bo nikogo nie znajdę", "gdzie ty chcesz szukać, jak popatrz jaka was garstka na nabożeństwie". Już mnie spisała na straty.. mnie też to dołuje - kuzynki za mąż wychodzą , koleżanki ze studiów też powoli zakładają rodziny a tu nawet nie ma "w czym wybierać" że tak to brzydko nazwę..


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 18 lis 2011, 22:29

Ania pisze:mnie też to dołuje

Mat. 3
(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. (34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.

:)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 18 lis 2011, 22:50

Wszystko to prawda, a ile ja już się modliłam, żeby chociaż móc jakoś funkcjonować na co dzień i po prostu cieszyć się tym co mam, potrafić się cieszyć czyimś szczęściem. Pomimo wszystkich zachęcających wersetów to bywa naprawdę trudne. Nie dziwię się, że wg. statystyk osoby samotne żyją krócej :-P


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 18 lis 2011, 22:50

Przy okazji - pozdrawiam wszystkich "nie do pary" ;-)


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 lis 2011, 01:24

Szczerze to nie widzę sensu w obecnych czasach, gdzie panuje bardzo duży relatywizm moralny wchodzić w jakiekolwiek związki. Dawne pojęcie takowego i wartości z nim związane ludzie mają już gdzieś mniej więcej na wysokości pęcherza i nie warto ryzykować i dać się niepotrzebnie skrzywdzić. Niestety, ale tak mniej więcej to jest...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lis 2011, 09:55

Ania pisze:
Biorąc pod uwagę, że w większości kościołach jest więcej kobiet niż mężczyzn to będzie im ciężko wszystkim znaleźć mężów, znaczy się dobrych mężów to w ogóle

Zgadzam się w 100%... Moja mama ciągle ma do mnie o to pretensje, że "jak sobie ubzdurałam, że musi być ewangelik, to pewnie zostanę sama bo nikogo nie znajdę", "gdzie ty chcesz szukać, jak popatrz jaka was garstka na nabożeństwie". Już mnie spisała na straty.. mnie też to dołuje - kuzynki za mąż wychodzą , koleżanki ze studiów też powoli zakładają rodziny a tu nawet nie ma "w czym wybierać" że tak to brzydko nazwę..

Z drugiej strony Siostro być może tak jest lepiej niżbyś miała znaleźć się w jakimś dysfunkcyjnym/patologicznym związku? A takich niestety nie brakuje.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości