Święta bez szopki !

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 31 gru 2011, 05:55

kontousunięte1 pisze:
Alkhilion pisze:A gdzie mieszkasz, wuko, że nie ma ani jednego Bożego zboru?

Daleko od Chełma, daleko. Nie ma i już. Ponadto nie ma dojazdu w niedziele, a najbliższy jest ponad 50 km. To nie jest daleko jeśli ma się samochód i fundusze, ale dla mnie nie do przeskoczenia :oops:
Wuko, a kontaktowalas sie z tym zborem ? moze ktos mieszka niedaleko Ciebie i mogl by po Ciebie przyjechac, albo odwiedzac ?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 31 gru 2011, 10:19

agnieszkas pisze:
kontousunięte1 pisze:
Alkhilion pisze:A gdzie mieszkasz, wuko, że nie ma ani jednego Bożego zboru?

Daleko od Chełma, daleko. Nie ma i już. Ponadto nie ma dojazdu w niedziele, a najbliższy jest ponad 50 km. To nie jest daleko jeśli ma się samochód i fundusze, ale dla mnie nie do przeskoczenia :oops:
Wuko, a kontaktowalas sie z tym zborem ? moze ktos mieszka niedaleko Ciebie i mogl by po Ciebie przyjechac, albo odwiedzac ?


Domyślam się, że nie chcesz "się narzucać", napisz jaki to zbór, a my napiszemy za Ciebie :D
To nie do pomyślenia, żeby Dzieci Boże żyły bez wspólnoty, z powodu dojazdu, którego organizacja i pomoc nie jest problemem (i nie powinna!) dla Sióstr i Braci w Chrystusie.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 31 gru 2011, 10:26

Oczywiście,że się kontaktowałam. Miałam też inne namiary telefoniczne, ale nic z tego nie wyszło. Był tu jakiś czas zbór jakiś nowoapostolski czy coś takiego. Ale szybko się zwinęli. Czytałam coś chyba w Internecie i nie uważam żeby" to było to".
Cóż , na razie widocznie tak ma być. To forum, prawdę mówiąc ,jest moją jedyną społecznością. I dziękuję Wam za to. :-D


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 31 gru 2011, 12:12

Michał pisze:Ale ja uważam, że należy przyjąć do wiadomości, że historią Kościoła Powszechnego w średniowiecznej Europie Zachodniej jest historia przede wszystkim Kościoła rzymskiego.

To prawda, chociaż niektórzy mają czasem dziwne wyobrażenie o średniowieczu w Zachodniej Europie jako o papieskim totalitaryzmie co jest dalekie od prawdy. Właśnie nasilenie wpływów papiestwa, wzrost nadużyć, zepsucie Kościoła wywołało Reformację, ale wcześniej, zwłaszcza w różnych regionach Europy bywało różnie, np. historia chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich jest bardzo ciekawa - w czasie Wielkiej Schizmy Wschodu i Zachodu Kościół Anglii pozostał, hm, "prawosławny" aż do podboju przez Normanów wspieranych przez papieża, a i potem Kościół ten pozostał specyficzny. W pewnym sensie niektórzy protestanci dają sobie wcisnąć rzymsko-katolicką wizję historii w której powstaje między IV a VI wiekiem papiestwo i od tamtej pory kontynent jest mu zupełnie podporządkowany. Historia jest bardziej złożona i niejednolita.
agnieszkas pisze:a teraz przetlumacz na jezyk polski.

Niestety mogę zaoferować tylko to: http://translate.google.pl/translate?sl ... aganism%2F :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 31 gru 2011, 15:46

kontousunięte1 pisze:jakiś nowoapostolski


Fuj :/

kontousunięte1 pisze:Ale szybko się zwinęli.


Chwała Bogu!

kontousunięte1 pisze:To forum, prawdę mówiąc ,jest moją jedyną społecznością


Też tak miałem w okresie 23 grudnia 2010 - 19 czerwca 2011 :)


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 31 gru 2011, 15:48

Kamil M. pisze:Niestety mogę zaoferować tylko to: http://translate.google.p...ver-paganism%2F
wow, dziekuje,dobre i to. :)

p.s. po przeczytaniu stwierdzam, ze chyba lepiej domyslac sie z angielskiego. :D


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 gru 2012, 19:01

Podbijam swiatecznie. :-)

Obrazek


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości