Film o Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym z 1983 r.

Muzyka chrześcijańska, książka, film
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2012, 09:43

Alkhilion pisze:Popatrz- frustracje i rozczarowanie już przeszły, a prosperity w zborach zdechło.

Prosperity zdechło i zdycha tam gdzie nie ma - juz wczesniej istniejacego bogactwa.
W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2012, 09:46

fantomik pisze:
Puritan pisze:Prawdopodobnie masz rację, w 24 minucie inny kaznodzieja przemawia do żołądka i rozkazuje mu być zdrowym. Nieco to dziwne, ale rzeczywiście wygląda na to, że owi zielonoświątkowcy rozkazują ciału, nie Jezusowi.

"Name it and claim it" w oldskoolowym wydaniu. Teologia prosperity jak widać dawn przybyła na nasze polskie tereny.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
Wydaje sie że to dowływanie się do Jezusa który zgromił gorączkę.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film o Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym z 1983 r.

Postautor: jj » 15 lut 2012, 11:39

byłembaptystą pisze:Niezły unikat, ktoś wrzucił na You Tube film dokumentalny TVP z 1983 roku pt: W imię Ducha Świętego". Film dotyczy Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego ale głównie koncentruje sie na nurcie zielonoświątkowym i zborze (chyba) z Bielska. Rozpoznałem braci Czajków i Hydzika. Co do pewnych wypowiedzi Hydzika (sposób modlitwy o chorych) i pewnych zachowań np. modlitwa językami bez wykładu można by dyskutować ale myślę, że warto obejrzeć filmik sprzed nieomal 30 lat. O filmie czytałem w książce M. Czajko pt. "Życie, moje życie" ale nie mogłem go nigdzie znaleźć, a tu się pojawił.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=RG28LzNOhRA

jakość średnia ale da radę obejrzeć


ZKE byl wymuszonym przez komune zwiazkiem wielu odlamow:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczon ... czny_w_PRL

Dla przykladu, ja nalezalem do tej grupy, z ktorej wyszedl KWCH i KECH w 1989 roku.
Tutaj, na filmie, to zielonoswiatkowcy.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2012, 11:58

Lash pisze:W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.

Oj zdziwiłbyś się Bracie :( nauczają i ma nawet wzięcie, też mnie to dziwi.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lut 2012, 12:12

fantomik pisze:
Lash pisze:W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.

Oj zdziwiłbyś się Bracie :( nauczają i ma nawet wzięcie, też mnie to dziwi.
:O
Przyjeło się gdzie?
Ja wiem że Wrocku próbowano ale upadło po kilku latach.
Wiem ze niektórzy próbują ale czy sie im udało?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 lut 2012, 20:03

Lash pisze:
fantomik pisze:
Lash pisze:W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.

Oj zdziwiłbyś się Bracie :( nauczają i ma nawet wzięcie, też mnie to dziwi.
:O
Przyjeło się gdzie?
Ja wiem że Wrocku próbowano ale upadło po kilku latach.
Wiem ze niektórzy próbują ale czy sie im udało?

W wielu KZ tego można nadal uświadczyć :-/ jakoś nie umiera tyle, że nie przybiera jakiś ekstremalnych form oczywiście.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 15 lut 2012, 20:30

Obejrzałem tylko kilkanaście minut od początku, ale zaczęło się tak, jakbym oglądał film o SJ, podobieństwa niektórych sytuacji, aż uderzające. Mój znajomy miał podobne odczucia. Ale może dalej jest inaczej zobaczymy.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lut 2012, 09:18

Quster pisze:Obejrzałem tylko kilkanaście minut od początku, ale zaczęło się tak, jakbym oglądał film o SJ, podobieństwa niektórych sytuacji, aż uderzające. Mój znajomy miał podobne odczucia. Ale może dalej jest inaczej zobaczymy.
Konwencja filmu ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 16 lut 2012, 19:21

Lash pisze:
Quster pisze:Obejrzałem tylko kilkanaście minut od początku, ale zaczęło się tak, jakbym oglądał film o SJ, podobieństwa niektórych sytuacji, aż uderzające. Mój znajomy miał podobne odczucia. Ale może dalej jest inaczej zobaczymy.
Konwencja filmu ...

a nie konwencja tego typu ruchów religijnych ?


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 17 lut 2012, 15:14

Lash pisze:
Alkhilion pisze:Popatrz- frustracje i rozczarowanie już przeszły, a prosperity w zborach zdechło.

Prosperity zdechło i zdycha tam gdzie nie ma - juz wczesniej istniejacego bogactwa.
W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.



ojjj, grubo się mylisz.bywa ukrytę pod maską obłudy..i to raczej jest zjawisko masowe :-?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2012, 16:06

aska pisze:
Lash pisze:
Alkhilion pisze:Popatrz- frustracje i rozczarowanie już przeszły, a prosperity w zborach zdechło.

Prosperity zdechło i zdycha tam gdzie nie ma - juz wczesniej istniejacego bogactwa.
W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.



ojjj, grubo się mylisz.bywa ukrytę pod maską obłudy..i to raczej jest zjawisko masowe :-?


Być może, nie mam zbyt żywego kontaktu z polskimi kośicołami od 5 lat :(
chyba bedę musiał się douczyć albo przestac myslec ze znam obecna sytuację Kościołów w polsce :/
cóż ból rozłąki


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 wrz 2012, 10:10

Lash pisze:
fantomik pisze:
Lash pisze:W polsce nie ma mozliwosci dla nauczania prosperity, bo ludzie są za ubodzy.

Oj zdziwiłbyś się Bracie :( nauczają i ma nawet wzięcie, też mnie to dziwi.
:O
Przyjeło się gdzie?
Ja wiem że Wrocku próbowano ale upadło po kilku latach.
Wiem ze niektórzy próbują ale czy sie im udało?


We Wrocławiu ta nauka ma się całkiem dobrze, choćby WDJ


Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film o Zjednoczonym Kościele Ewangelicznym z 1983 r.

Postautor: Ararat » 20 wrz 2012, 09:56

believer pisze:Niezły unikat, ktoś wrzucił na You Tube film dokumentalny TVP z 1983 roku pt: W imię Ducha Świętego". Film dotyczy Zjednoczonego Kościoła Ewangelicznego ale głównie koncentruje sie na nurcie zielonoświątkowym i zborze (chyba) z Bielska. Rozpoznałem braci Czajków i Hydzika. Co do pewnych wypowiedzi Hydzika (sposób modlitwy o chorych) i pewnych zachowań np. modlitwa językami bez wykładu można by dyskutować ale myślę, że warto obejrzeć filmik sprzed nieomal 30 lat. O filmie czytałem w książce M. Czajko pt. "Życie, moje życie" ale nie mogłem go nigdzie znaleźć, a tu się pojawił.
Link: http://www.youtube.com/watch?v=RG28LzNOhRA
jakość średnia ale da radę obejrzeć



To były czasy w których mi się wydaje, że KZ był bardziej otwarty na Ducha Świętego niż dziś i rzeczywiście nie tylko nazywał się "Kościół Zielonoświątkowy" ale nim był, a dziś kościół się bardziej formalizuje i zmierza w kierunku ekumenii. Polityka wkrada się do kościoła i zaczyna funkcjonować coś takiego jak "Polityka kościelna" aczkolwiek nie można generalizować. Ten dokument to rzeczywiście przypomina mi chwile gdy i ja chodziłem do zboru KZ to przypominam sobie jak Bóg cudownie działał kiedy uzdrowienia z poważnych chorób były także proroctwa, które miały potwierdzenia biblijne i się spełniały i wiele innych manifestacji darów Ducha Świętego i nie tylko mówienia innym językami, a jak jest dziś w zborach? Bo uważam, że dziś tym bardziej tego potrzebujemy by Bóg Duch Święty działał w nas, przez nas i wśród nas.


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/

Wróć do „Inicjatywy kulturalne i nie tylko.....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość