Moja rodzina i...

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 kwie 2010, 14:44

agnieszkas pisze:a czy nienakrywanie glow przez kobiety w trakcie modlitwy i prorokowania jest grzechem ?

Nie jest. Trzeba rozróżnić "środek" od "celu", który jest przez Apostoła Pawła przedstawiony. Celem jest to aby kobieta nie wynosiła się ponad swego męża przez swój zewnętrzny wygląd i zachowanie, a zakrywanie włosów to tylko środek (czy raczej z innej strony -- nie zakrywanie głowy musiały być wtedy postrzegane jako manifestacja "kobiety wyzwolonej" ;) jestem przekonany, że jesteś w stanie znaleźć sporo środków takiej "manifestacji" i w dzisiejszych czasach)
agnieszkas pisze:wiecie, ktos na innym forum ponowne swiadome malzenstwo nazwal grzechem smiertelnym, czy tak to jest?

Sam Paweł mówi o powtórnym ożenku wobec wdów. Więc przecież nie zalecałby im popełniania grzechu? ;) A tak przy okazji -- czy można (ponownie) ożenić się "nieświadomie"? ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 kwie 2010, 14:48

jj pisze:Oswiadczenie.
Odradzam z calego serca wszystkim wierzacym wiazac sie z niewierzacymi. Wiem o czym mowie, bo moja zona byla przez wiele lat zawzieta katoliczka. To jest wykreslenie z zycia kilkunastu, lub kilkudziesieciu lat. Pieklo na ziemi!
Mnie sie udalo, nam sie udalo, Pan Jezus dokonal cudu. Ale to nie jest regula:


Potwierdzam, bo przeżyłam coś podobnego. I niestety to ja byłam 10 lat to "niewłaściwą stroną" :-D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 14 kwie 2010, 14:59

Ania pisze:Współżycie w małżeństwie to nie grzech, tylko jak najbardziej Boży dar dla męża i żony. Przecież On sam stworzył całkiem świadomie tą formę bliskości i w ten, a nie inny sposób powstaje cud nowego życia :) Pamiętajmy, że po stworzeniu, spojrzał i uznał, że "to jest dobre" ;-) Dla mnie jest sprawą oczywistą, że poza małżeństwem, to grzech.



hm, chyba xle to ujęłam :hmm:, mój kontekst jest inny ale chyba mało zrozumiały :) :hmm:


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 kwie 2010, 15:03

fantomik pisze:
agnieszkas pisze:a czy nienakrywanie glow przez kobiety w trakcie modlitwy i prorokowania jest grzechem ?

Nie jest. Trzeba rozróżnić "środek" od "celu", który jest przez Apostoła Pawła przedstawiony. Celem jest to aby kobieta nie wynosiła się ponad swego męża przez swój zewnętrzny wygląd i zachowanie, a zakrywanie włosów to tylko środek (czy raczej z innej strony -- nie zakrywanie głowy musiały być wtedy postrzegane jako manifestacja "kobiety wyzwolonej" ;) jestem przekonany, że jesteś w stanie znaleźć sporo środków takiej "manifestacji" i w dzisiejszych czasach)
agnieszkas pisze:wiecie, ktos na innym forum ponowne swiadome malzenstwo nazwal grzechem smiertelnym, czy tak to jest?

Sam Paweł mówi o powtórnym ożenku wobec wdów. Więc przecież nie zalecałby im popełniania grzechu? ;) A tak przy okazji -- czy można (ponownie) ożenić się "nieświadomie"? ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


:) wiem, ze sie, zle wyrazilam , ale chodzilo mi, a raczej temu czlowiekowi o ktorym pisze, o to, ze ten kto(wierzacy) sie rozwodzi i wchodzi powtornie w zwiazek malzenski ( nawet z wierzaca osoba), popelnia grzech smiertelny.

p.s. a wogole co to jest grzech smiertelny ?czy to jest to samo co bluznierstwo przeciwko Duchowi Swietemu ?


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 14 kwie 2010, 15:04

hm, chyba xle to ujęłam :hmm: , mój kontekst jest inny ale chyba mało zrozumiały :) :hmm:

Ok, może chodziło Tobie konkretnie o małżeństwa wierzący-niewierzący, ale rzeczywiście można było zrozumieć w ten sposób, że pytanie dotyczy ogólnie tematu ;)


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 14 kwie 2010, 15:20

:) :-D czasem to co mamy w głowie ciężko jest przekazać :]


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 kwie 2010, 15:26

agnieszkas pisze:[...]:) wiem, ze sie, zle wyrazilam , ale chodzilo mi, a raczej temu czlowiekowi o ktorym pisze, o to, ze ten kto(wierzacy) sie rozwodzi i wchodzi powtornie w zwiazek malzenski ( nawet z wierzaca osoba), popelnia grzech smiertelny.

p.s. a wogole co to jest grzech smiertelny ?czy to jest to samo co bluznierstwo przeciwko Duchowi Swietemu ?

Rozróżnienie na śmiertelny i nieśmiertelny jest błędne, ogólnie każdy jeden przynosi śmierć (i tak -- znam fragment, który mówi o "grzechu, który nie przynosi śmierci", kontekst jego jednak nie podważa niczego co teraz piszę).

To co sprawia, że grzech nasz nie jest dla nas śmiertelny (tj. nie przynosi wiecznego potępienia) to to, że wyrok śmierci już został wykonany na Jezusie Chrystusie, w którego wierzymy.

Co do powtórnego małżeństwa to pozostawię innym do skomentowania, bo ja jestem zwolennikiem bardzo mniejszościowego poglądu na tą kwestię (i bynajmniej odnoszę swoje zdanie tylko do siebie samego, nie jestem w nim dogmatyczny).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 kwie 2010, 15:28

aska pisze::) :-D czasem to co mamy w głowie ciężko jest przekazać :]


oj tak, mi jest bardzo ciezko, dlatego wiecej czytam.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 14 kwie 2010, 15:32

fantomik pisze:
agnieszkas pisze:[...]:) wiem, ze sie, zle wyrazilam , ale chodzilo mi, a raczej temu czlowiekowi o ktorym pisze, o to, ze ten kto(wierzacy) sie rozwodzi i wchodzi powtornie w zwiazek malzenski ( nawet z wierzaca osoba), popelnia grzech smiertelny.

p.s. a wogole co to jest grzech smiertelny ?czy to jest to samo co bluznierstwo przeciwko Duchowi Swietemu ?

Rozróżnienie na śmiertelny i nieśmiertelny jest błędne, ogólnie każdy jeden przynosi śmierć (i tak -- znam fragment, który mówi o "grzechu, który nie przynosi śmierci", kontekst jego jednak nie podważa niczego co teraz piszę).

To co sprawia, że grzech nasz nie jest dla nas śmiertelny (tj. nie przynosi wiecznego potępienia) to to, że wyrok śmierci już został wykonany na Jezusie Chrystusie, w którego wierzymy.

Co do powtórnego małżeństwa to pozostawię innym do skomentowania, bo ja jestem zwolennikiem bardzo mniejszościowego poglądu na tą kwestię (i bynajmniej odnoszę swoje zdanie tylko do siebie samego, nie jestem w nim dogmatyczny).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


mhm, dzieki za Twoje dwa grosze.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 14 kwie 2010, 20:42

@agnieszkas,

Nakrycia głów: http://purytanin.wordpress.com/2009/07/ ... abozenstw/
Grzech śmiertelny: http://www.gotquestions.org/Polski/smie ... rzech.html

Odnośnie powtórnego małżeństwa:
Wszystko co nie jest robione w Duchu, a w cielesności jest grzechem. Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech. Opuszczenie małżonka i ponowne zamążpójście - to grzech. Nie jest to jakiś szczególny grzech, aczkolwiek jego konsekwencje mogą być bardzo poważne i bolesne. Należy z tego pokutować, ale nie oznacza to, że należy wyjść ze związku małżeńskiego, w którego się już weszło. Nie można już tego odwrócić, a pokutować (upamiętać się) należy z tej przeszłej decyzji i prosić Boga o oczyszczenie z tamtego grzechu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 kwie 2010, 22:09

Puritan pisze:[...]Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech.

Nadal nie przedstawiłeś wystarczających biblijnych dowodów na to powyższe Bracie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 kwie 2010, 22:33

Puritan pisze: Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech.

Tego w Biblii nie ma. Nie ma specjalnego grzechu wylacznie dla wierzacych.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 14 kwie 2010, 22:39

jj pisze:
Puritan pisze: Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech.

Tego w Biblii nie ma. Nie ma specjalnego grzechu wylacznie dla wierzacych.

W Biblii czytamy o takim grzechu wyłącznie dla wierzących- grzech przeciw Duchowi Świętemu :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 kwie 2010, 22:40

Norbi pisze:
jj pisze:
Puritan pisze: Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech.

Tego w Biblii nie ma. Nie ma specjalnego grzechu wylacznie dla wierzacych.

W Biblii czytamy o takim grzechu wyłącznie dla wierzących- grzech przeciw Duchowi Świętemu :)

Nie ma "grzechu przeciw Duchowi Swietemu". :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 14 kwie 2010, 22:45

jj pisze:
Norbi pisze:
jj pisze:
Puritan pisze: Wyjście za mąż za jawnie nienawróconego - to grzech.

Tego w Biblii nie ma. Nie ma specjalnego grzechu wylacznie dla wierzacych.

W Biblii czytamy o takim grzechu wyłącznie dla wierzących- grzech przeciw Duchowi Świętemu :)

Nie ma "grzechu przeciw Duchowi Swietemu". :)

Jest, jest- bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu

Mt
"Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."



Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości