Dlaczego protestanci nie głosują?...

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
asperger
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dlaczego protestanci nie głosują?...

Postautor: asperger » 31 mar 2010, 11:03

znani mi osobiście są przeciw głosowaniu

tutaj też się naczytałem sprzeciwów

bo co?

bo niebiblijne???


asperger
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: asperger » 31 mar 2010, 12:10

bardzo bardzo wielu

do tej pory myślałem, że to kwestie indywidualne, jak kto chce tak robi
ale wczoraj w nocy przeczytałem tu w topikach kolejną serię sprzeciwów

sprzeciw protestantów co do uczestniczenia w wyborach z pewnością znacznie przekracza średnią - tego sobie nie ubzdurałem, idę o to w zakład o każde pieniądze - to się z sufitu nie bierze

nie podejrzewam siebie o odkrycie nowego zjawiska, na pewno ktoś już to wcześniej zauważył i opisał

właściwie popełniłem błąd zakładając tutaj ten topik, raczej powinienem poszukać jakiegoś forum socjologicznego


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 mar 2010, 13:25

Przyznam, że właśnie Kalwinizm (w moim przypadku połączony z amilenijnym spojrzeniem na eschatologię) i studium nad Dwoma Królestwami sprawiło, że zacząłem brać bardziej czynny udział w życiu społecznym w tym i w głosowaniach, które zwykle ignorowałem ;)

Jako ciekawostkę w temacie linkuję artykuł Mateusza Wicharego (j. polski):
http://proteologia.wordpress.com/2009/0 ... d-swiatem/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 mar 2010, 18:42

Ja glosuje, nie jestem jakis nawiedzony :mrgreen:


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 01 kwie 2010, 09:25

głosowałam zawsze, a teraz nie wiem czy pójdę.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego protestanci nie głosują?...

Postautor: markulus » 03 kwie 2010, 17:10

asperger pisze:znani mi osobiście są przeciw głosowaniu

tutaj też się naczytałem sprzeciwów

bo co?

bo niebiblijne???

bo nie pokładam nadziei w człowieku (polityku), który zrobi wszystko by jemu zyło się lepiej


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 15:09

Myślę podobnie, jak Orion. Też rzadko kiedy głosuję. W dodatku kiedy czytam te programy, to mam wrażenie, że czytam niewiele wartą papkę. Trudno wybrać kogoś właściwego. Głos oddaje się na człowieka, a jak ja mam głosować na kogoś, kogo znam tylko z ulotek? Bez sensu.
No i jakoś tak mam wrażenie, że to już zupełnie obojętne, kto będzie u władzy. I tak na naszych oczach wypełnia się Boży plan. Wierzę, że został już krótki czas i nastanie koniec.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 kwie 2010, 15:37

Sara pisze:[...]I tak na naszych oczach wypełnia się Boży plan.

A jeśli środkiem owego planu jest nasz udział w wyborach? W końcu "nie moja wola ale Twoja niech się stanie" ;)
Sara pisze:[...] Wierzę, że został już krótki czas i nastanie koniec.

Podobnie wierzyli prześladowani (przez KRK) Chrześcijanie w czasach Reformacji.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 17:45

Oczywiście- mogę się mylić co do przeczuwania końca. Ale pozostałe powody, dla których nie głosuję( na ogół) mają wymiar czysto prozaiczny. Nie widzę , że jedni kandydaci byli lepsi w czymkolwiek od tych drugich...więc co za różnica, kto się do tej władzy "dopcha"...


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 kwie 2010, 17:46

Glosuje, wybieram burmistrza i wladze powiatowe, dalej nie moge, bo nie mam obywatelstwa. Biore tez czynny udzial w referendach. Niedlugo bedzie u nas w sprawie zakazu palenia w miejscach publicznych i na pewno mojego glosu w nim nie zabraknie.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 17 kwie 2010, 17:55

W referendum przeciwko paleniu w miejscach publicznych wzięłabym udział :)



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości