Oneness

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 28 kwie 2010, 12:31

ojkot pisze:ten sam poziom abstrakcji


:D

moj ulubiony watek i ulubiony Brat na forum :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 kwie 2010, 12:32

ojkot pisze:Jj
nie abym się sprzeczał - ale choć bardzo cenię unitarian zwłaszcza Braci Polskich tych z 17 wieku
to jednak nie polega na prawdzie nazywanie przedstawiciela kierunku Jesus Only w ten sposób
My nie tylko ,ze uznajemy Boskość Jezusa ale nawet twierdzimy ,że Jezus To IHWH - Jedyny Bóg za zasłoną ciała człowieka
Wiem ,ze to co pisze nic nie da bo tak ci wygodniej ale ze względu na unitarian to piszę
oni raczej nie utożsamiają się z moimi poglądami.
Nie dziwie się twemu uproszczeniu to typowe. Jak pisałem pracę dyplomową w Seminarium Teologicznym w Ustroniu
brałem książki do pracy od pastora ewangelickiego /pisałem pracę o M Lutrze/ opowiadał mi że ,kiedyś przyszły do jego kościoła niewiasty z kk i powiedziały ,że powinien oddać kościół prawowitej religii a nie urządzać w nim zebrań "kociarskich " - jehowitów
Dla nich wszyscy innowiercy to jehowici
a dla ciebie wszyscy nie trynitarianie to unitarianie
ten sam poziom abstrakcji

To jest kopletnie obojetne. To, co was laczy, to "przerwa w zyciorysie" Boskosci Pana Jezusa. A czy to jest tylko chwilowa przerwa, dluga, czy wieczna, jest wystarczajace dla wbicia klina przez ducha antychrysta.
Dlatego jeszcze raz potwierdza sie wyjatkowosc i precyzja testu Jana na badanie duchow.


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 28 kwie 2010, 15:20

Chciałem się uprzejmie zapytać /może troszkę nie na temat, ale już to się pojawiało w tym wątku/ czy może ktoś z Was wie czy na tym forum jest wątek poświęcony chrztowi w imię Pana Jezusa i gdzie ewentualnie to sie znajduje :?:. Chciałbym sobie przeczytać argumenty i kontrargumenty.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 28 kwie 2010, 15:23

dobrze trafiles na ten watek, ojkot moze Ci pomoc.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 28 kwie 2010, 16:35

byłem baptystą - witam
Na początek proszę przeczytaj ten wątek
wtedy zobaczysz dlaczego ja uważam ,że ochrzcić się w imię Jezusa w Jego śmierć
to jest równoznaczne z wypełnieniem polecenia Pana z Mateusza.
W łukasza24 wers 47 jest napisane w jakim imieniu ma być głoszone upamiętanie
i w Dziejach 2 wers 38 właśnie to Piotr głosi
Chrzest w Imię Jezusa jest oznaką upamiętania i wyznania wiary w moc ofiary Jezusa na Golgocie.
Od tego zależało otrzymanie Ducha Sw Dzieje 19 wers 3- 6
więc wszyscy w Dziejach byli ochrzczeni w Imię Jezusa Chrystusa


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 kwie 2010, 20:52

ojkot pisze:[...]Od tego zależało otrzymanie Ducha Sw Dzieje 19 wers 3- 6
więc wszyscy w Dziejach byli ochrzczeni w Imię Jezusa Chrystusa

A więc jeszcze głosisz zbawienie przez "sakrament chrztu". Ciekawe.

Mat. 28:19 (BW)
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 28 kwie 2010, 22:47

wszystkiego przeczytac nie jestem w stanie, niestety, ale tylko pare slow w odniesieniu do postu brata jj.

Czemu, jj, Ty mnie przekonujesz, ze "Slowo cialem sie stalo"? Dlatego ze nie reaguje na "jednosciowca" jak byk na plachte?

Wedlug mnie jednosciowcy tez bywaja rozni - jedni wyznaja Allaha, a Jezus to prorok, a inni wyznaja, ze "w nim zamieszkala pelnia boskosci" - nie ma ronicy? dla mnie jest i nie zgadzam sie z tym, ze jakoby ojkot zaprzeczal, ze "Jezus przyszedl w ciele".

Osobisscie nie popieram przekonan ojkota i on o tym wie, ale tez go nie potepiam - bo wyznaje on praktycznie to samo, tylko dziwnie tlumaczy. Termin "trojca" wedlug mnie, tez jest dziwny, ale nikomu nie przeszkadza, ale tak naprawde Duch o tym terminie nikogo nie przekonuje i nigdy nie przekonywal - bo by znalazl sie on w Biblii, a ja czytam cos wrecz przeciwnego - "kto doda chociaz slowo..."

Ty mowisz, ze ojkot jest heretykiem i bluznierca, dlatego tylko, ze sie mieni on jednosciowcem i wrzucasz go do jednego wora z muzulmanami, krisznami i tym podobne.

Ja z nim w pewnych sprawach sie nie zgadzam, ale za bluznierce go nie uwazam.

Pan Jezus mowil o bluznierstwie, kiedy moc Ducha Swietego przypisano belzebubowi... Natomiast tutaj sa tacy, co tarzanie sie po podlodze, gikanie i rechotanie przypisuja Duchowi Swietemu i wcale nie przeszkadza im to sie swiecic granatowym kolorkiem i sie mienic siostrami i bracmi - czemu w tym wypadku nie krzyczysz "heretycy, bluzniercy"?

Poza tym, nigdy ojkot nie przekonywal mnie do "swoich racji" - mowil o swoich przekonaniach to wszystko, ale nie przekonywal.

I sie nie denerwuj na mnie, prosze cie...


Awatar użytkownika
Bogoljub
Posty: 487
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z daleka i bliska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bogoljub » 28 kwie 2010, 23:51

Gdyby Jezus Chrystus w Ewangelii Matusza chciał powiedzieć "chrzcijcie w MOJE IMIĘ" zrobiłby to, jednak jest "w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Święty Paweł nie ukazuje formuły chrzcielnej ale legitymizuje chrzest poprzez nakaz Pana (imię Pana).
Paweł robi to w IMIĘ JEZUSA to znaczy na Jego polecenie,zatem chrzest na polecenia (imię) Jezusa to w IMIĘ OJCA, SYNA, ŚWIĘTEGO DUCHA.


przygoda z forum zakończona
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 29 kwie 2010, 03:18

Axanna pisze:wszystkiego przeczytac nie jestem w stanie, niestety, ale tylko pare slow w odniesieniu do postu brata jj.

Czemu, jj, Ty mnie przekonujesz, ze "Slowo cialem sie stalo"? Dlatego ze nie reaguje na "jednosciowca" jak byk na plachte?

Wedlug mnie jednosciowcy tez bywaja rozni - jedni wyznaja Allaha, a Jezus to prorok, a inni wyznaja, ze "w nim zamieszkala pelnia boskosci" - nie ma ronicy? dla mnie jest i nie zgadzam sie z tym, ze jakoby ojkot zaprzeczal, ze "Jezus przyszedl w ciele".

Osobisscie nie popieram przekonan ojkota i on o tym wie, ale tez go nie potepiam - bo wyznaje on praktycznie to samo, tylko dziwnie tlumaczy. Termin "trojca" wedlug mnie, tez jest dziwny, ale nikomu nie przeszkadza, ale tak naprawde Duch o tym terminie nikogo nie przekonuje i nigdy nie przekonywal - bo by znalazl sie on w Biblii, a ja czytam cos wrecz przeciwnego - "kto doda chociaz slowo..."

Ty mowisz, ze ojkot jest heretykiem i bluznierca, dlatego tylko, ze sie mieni on jednosciowcem i wrzucasz go do jednego wora z muzulmanami, krisznami i tym podobne.

Ja z nim w pewnych sprawach sie nie zgadzam, ale za bluznierce go nie uwazam.

Pan Jezus mowil o bluznierstwie, kiedy moc Ducha Swietego przypisano belzebubowi... Natomiast tutaj sa tacy, co tarzanie sie po podlodze, gikanie i rechotanie przypisuja Duchowi Swietemu i wcale nie przeszkadza im to sie swiecic granatowym kolorkiem i sie mienic siostrami i bracmi - czemu w tym wypadku nie krzyczysz "heretycy, bluzniercy"?

Poza tym, nigdy ojkot nie przekonywal mnie do "swoich racji" - mowil o swoich przekonaniach to wszystko, ale nie przekonywal.

I sie nie denerwuj na mnie, prosze cie...


lubie Cie Axanno.


ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 29 kwie 2010, 07:17

Fantomiku
proszę nie wkładaj mi w usta to czego nie napisałem
NIE wyznaję ,żadnych sakramentów - świętych czynność samych w sobie .Bez wiary osoby dokonywującej czynności - żadna nie jest ważna.
Czy gdziekolwiek napisałem coś innego ?
Więcej w społeczności nie namawiamy nikogo do robienia czegokolwiek
ani do chrztu ani do udziału w łamaniu chleba czy obmywaniu nóg
ale gdy ktoś uwierzy i chce iść za Panem to rozumie i akceptuje to co Jezus powiedział Janowi - godzi się wypełnić wszelką sprawiedliwość
Więc wierzę ,że osoba która ma wiarę jest w niej czynna i gdy coś usłyszy w Słowie wykona to - nie dlatego ,że to obowiązek /zakon/ ale bo to łaska skorzystać z Bożej obietnicy.
Gdy Piotr powiedział o chrzcie w Imię Jezusa przedstawił Bożą obietnicę związaną z tym chrztem.
Osoba wierząca Słowu myślę ,ze pragnie skorzystać z Bożych obietnic bo w nie wierzy i są one dla niego realne


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 29 kwie 2010, 08:54

Z tego wnioskuję, że wcześniej na tym forum temat chrztu nie był poruszany. Odnośnie wyjaśnienia ojkota - przeczytałem Twoje wyjaśnienie i rozumiem, że dla Ciebie chrzest w imię O, S i D to jest to to samo co w imię Jezusa, bo jedyny Bóg objawił się w Ciele Jezusa itd. i jest to zgodne z twoją teologią. Natomiast ciekawi mnie co mają do powiedzenia w tej sprawie ci co tak nie tłumaczą istoty Boga jak Ty, chciałbym usłyszeć jakieś wytłumaczenie tej sprawy od tzw. trynitarian. Jest tu jedno wyjaśnienie od Bogoljub:
Paweł robi to w IMIĘ JEZUSA to znaczy na Jego polecenie,zatem chrzest na polecenia (imię) Jezusa to w IMIĘ OJCA, SYNA, ŚWIĘTEGO DUCHA
- jest to tłumaczenie, które wcześniej spotykałem na innych forach, tylko się zastanawiam: na jakiej podstawie uważa się: że "w imię O,S i D" to jest formuła słowna, a "w imię Jezusa" oznacza z upoważnienia, a nie jest np. odwrotnie tj "w imię Jezusa" to formuła słowna a w "imię Ojca, Syna, Ducha" to znaczy z upoważnienia czyli chrzest z upoważnienia, ustanowienia Boga: Ojca Syna i Ducha :?:


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 29 kwie 2010, 09:50

byłembaptystą:
Chciałem się uprzejmie zapytać /może troszkę nie na temat, ale już to się pojawiało w tym wątku/ czy może ktoś z Was wie czy na tym forum jest wątek poświęcony chrztowi w imię Pana Jezusa i gdzie ewentualnie to sie znajduje :?: . Chciałbym sobie przeczytać argumenty i kontrargumenty.


Chrzest "w Imię Jezusa" nie oznacza formuły chrzcielnej tylko to że chrzczono "ze względu na Jezusa" z "nakazu Jezusa" i " z upoważnienia Jezusa" podobnie jak słowa z Ew Mk 9,37 - "Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w Imię Moje Mnie przyjmuje" nie oznaczają formuły którą wypowiadamy przyjmując dziecko tylko oznaczają przyjęcie dziecka "ze względu na Jezusa" i "dla Jezusa"

Podobnie w 1Kor1

(10) A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. (11) Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. (12) Myślę o tym, co każdy z was mówi: Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa. (13) Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? (14) Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. (15) Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. (16) Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś.

Gdyby chodziło tutaj o używanie formuły chrzcielnej to radość Pawła z tego że nikogo nie ochrzcił poza rodziną Stefanasa byłaby bezsensowna chyba że rzeczywiście używał formuły chrztu w Imię Pawła, ale temu i oczywiście sam wcześniej zaprzecza.

Św Pawłowi chodzi tutaj o to że chrztu dokonywano "ze względu na Jezusa " anie ze względu na Pawła czy Apollosa.

Te dwa przykłady wskazują na to że chrzest w Imię Jezusa oznacza właśnie nie formułę a to że chrzczono 'ze względu na Jezusa i "z upoważnienia Jezusa.

Ktoś jednak mógłby się upierać że to samo możemy powiedzieć o Chrzcie "w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"

I faktycznie, choć podane przeze mnie fragmenty Pisma są silnym argumentem za formułą trynitarną to jednak na podstawie samej tylko biblii nie można tej sprawy w sposób stuprocentowy rozstrzygnąć.

Jest to właśnie jeden z istotnych elementów naszej wiary gdzie konieczne jest oparcie się na Tradycji apostolskiej i na decyzjach Kościoła.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 29 kwie 2010, 10:37

ojkot pisze:Więcej w społeczności nie namawiamy nikogo do robienia czegokolwiek

A Branhamowcem dalej jesteś ojkot?


ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 29 kwie 2010, 10:45

Norbi
Od 1999 nie działam w ramach poselstwa br W.M.Branhama.
A w czasie gdy tam trochę działałem nie wszystkie poglądy Branhama podzielałem - dlatego mnie tam nie ma od 11 lat.
Natomiast znam trochę braci z poselstwa i szanuję zwłaszcza braci z Woli Piotrowej
i Zaolzia
Szanuję zwłaszcza tych co w życiu realizują standarty wyniesione ze Związku Stanowczych Chrześcijan
By uniknąć następnych pytań tego typu informuję ,że
katolikiem nie jestem od 1977 roku
a trynitarianinem od 1993 roku
Masz jeszcze jakieś pytania osobiste ?
pytaj jak będę umiał to odpowiem
niczego nie mam do ukrycia
byłem w grzechu i upadku a Bóg obdarzył mnie swoją łaską
więc wszystko co o sobie mogę powiedzieć - to tylko to ,że wszystko co mam i kim jestem zawdzięczam łasce Bożej
On prowadzi mnie z poznania w poznanie
i jestem Mu wdzięczny
Wszystko co dobre w moim życiu to Jego nie moja zasługa


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 29 kwie 2010, 11:01

:D


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości