Czy ustały dary Ducha Świętego?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 cze 2010, 22:50

Małgorzata pisze:Hardi, kierujesz się emocjami. A mówią, ze tylko kobiety są bardzo emocjonalne. Emocje trochę przeszkadzają w wierze. Trzeba je trzymać na wodzy. :-D

jakimi emocjami :?: zadałem ci pytanie, ale widzę, ze nie chcesz odpowiedzieć i wolisz coś pisać o moich emocjach...

to co napisałem jest bardzo niewygodne dla ruchu wiary i tego typu zwodzicieli, którzy głoszą inną ewangelię...

ps. ale przenieśmy tą dyskusję tutaj http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=3529 aby nie mieszać w temacie o tym czy dary ustały


Awatar użytkownika
Johann
Posty: 52
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Johann » 03 cze 2010, 23:00

Osobiście miałem styczność (ok. pół roku) z grupą pozostającą pod bardzo silnym wpływem Ruchu Wiary (m.in-> fascynacja takim "mężem Bożym" jak K. Haggin).

Zdążyłem m.in usłyszeć takie "kwiatki" jak:

-> "Jeśli przyjmiesz jedyną i doskonałą ofiarę zostaniesz uzdrowiony ze wszystkich swoich chorób - musisz tylko w to uwierzyć!"
-> "zaufaj Panu a on da Ci dużo pieniędzy, osiągniesz sukces finansowy"

Jesteś Małgorzato w tej chwili strasznie zaślepiona (oni wiedzą jak wpłynąć na emocje i manipulować - ja niestety też byłem).

Czy to jest Twoim zdaniem działanie Ducha Świętego?
- http://www.youtube.com/watch?v=XyDLSs0-OFw


Ef 6:17 Bp „Weźcie przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, to znaczy słowo Boże.”
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 cze 2010, 23:35

Pleciesz głupstwa. W ogóle nie jestem pod niczyim wpływem, chyba że pod wpływem Ducha Świętego, który zamieszkuje w każdym narodzonym na nowo. Nie mam pojęcia , o czym ty piszesz. Wiem co nieco o tym ruchu, ale absolutnie jego filozofia nie zdominowała mojego myślenia. Czytam bardzo dużo przeróżnych książek i sadzę, ze umiem oddzielać ziarno od plew. Za to ty tkwiąc w swojej organizacji, nie jesteś dla mnie poważnym człowiekiem, bowiem niby poznałeś się na fałszywości filozofii ruchu wiary, a nie poznałeś się na manipulacji szefów twojej organizacji.

Należysz do organizacji ( KK - w której też byłam ), która zwodzi ludzi i prowadzi ich na zatracenie. Jak katolik może cokolwiek rozumieć z Biblii? Chyba że intelektualnie. O takich Pismo mówi że mają łuski na oczach, jak Saul. Tylko oddanie się Bogu sprawia, że one opadają i widzi się wtedy sprawy Boże.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 cze 2010, 23:37

Johann pisze:Czy to jest Twoim zdaniem działanie Ducha Świętego?


A czy twoim zdaniem działanie Ducha Świętego to łażenie po ulicach za kawałkiem chleba i oddawanie mu boskiej czci??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 03 cze 2010, 23:46

Czy działaniem Ducha Świętego jest koronowanie obrazków przedstawiających jakoby Marię?
Czy działaniem Ducha Świętego jest modlenie się do zmarłych i o zmarłych?
Pytań można mnożyć.
Ruch wiary to pikuś w porównaniu z nauką KK.
A poza tym nasza wymiana "uprzejmości" nie ma sensu. Nie buduje i nie chwali Pana. Jest czcza, więc należy ją przerwać, co też czynię.
Z Bogiem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Johann
Posty: 52
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Johann » 04 cze 2010, 00:33

Już dzieci w szkole podstawowej są uczone, że nie odpowiada się pytaniem na pytanie. Jako pedagog powinnaś o tym dobrze wiedzieć.

Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia w temacie to próbujesz zdyskredytować i ośmieszyć swojego rozmówcę. Czy osoby wierzące/nowonarodzone posługują się taką retoryką???

Małgorzata pisze:Czytam bardzo dużo przeróżnych książek i sadzę, ze umiem oddzielać ziarno od plew.


To gratuluję. Tak o to realizuje się w praktyce zasada SOLA SCRIPTURA :-)
Radzę skupić się na tej najważniejszej księdze :-) Naprawdę warto.

Małgorzata pisze:Za to ty tkwiąc w swojej organizacji, nie jesteś dla mnie poważnym człowiekiem, bowiem niby poznałeś się na fałszywości filozofii ruchu wiary, a nie poznałeś się na manipulacji szefów twojej organizacji.


Nie znasz mojego stanu ducha więc się nie wypowiadaj. Moim szefem i Głową Kościoła jest Jezus Chrystus (Kol 1:18), który jest "jedyną drogą, prawdy i życiem", co wyklucza możliwość jakiejkolwiek manipulacji koleżanko.

Szkoda, że nie odniosłaś się do przedstawionych przeze mnie fragmentów biblijnych i nie odpowiedziałaś na pytanie.

Należysz do organizacji ( KK - w której też byłam ), która zwodzi ludzi i prowadzi ich na zatracenie. Jak katolik może cokolwiek rozumieć z Biblii? Chyba że intelektualnie. O takich Pismo mówi że mają łuski na oczach, jak Saul. Tylko oddanie się Bogu sprawia, że one opadają i widzi się wtedy sprawy Boże.


Zabawna jesteś :-) Żaden z moich znajomych protestantów mi tego nie powiedział. Wręcz przeciwnie - dostrzegają oni działanie Ducha Św. w Kościele (zwłaszcza w Odnowie w Duchu Św., Neokatechumenacie, RŚŻ) i twierdzą, że Duch działa wszędzie gdzie są ludzie głodni Słowa Bożego i szukający Boga. Zdarza mi się czasami wspólnie z nimi modlić, wielbić Boga, dzielić się Słowem. Nikt mi nigdy nie powiedział, że idę na zatracenie.

Na szczęście Pan Jezus stoi ponad wszystkimi ludzkimi podziałami. :-)

Z Bogiem.


Ef 6:17 Bp „Weźcie przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, to znaczy słowo Boże.”
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 cze 2010, 01:11

Johann pisze:Na szczęście Pan Jezus stoi ponad wszystkimi ludzkimi podziałami.


Na szczęście. Ale Jezus również mówił:" Co ma światłość do ciemności?"
Znam historię tych ruchów. Mam swoje o nich zdanie.
Johann pisze:Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia w temacie to próbujesz zdyskredytować i ośmieszyć swojego rozmówcę.

Ty zacząłeś. Napisałeś, że głoszę fałszywe nauki. Podałeś link do filmiku. To ty chciałeś mnie zdyskredytować, a potem oburzony jesteś, gdy bronię się w taki sam sposób.
Poza tym, czy uważasz, że podane przeze mnie przykłady są nieprawdziwe? Wypierasz się ich??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 cze 2010, 01:26

Johann pisze:Radzę skupić się na tej najważniejszej księdze


Czytaj tekst ze zrozumieniem. Napisałam, że czytam dużo, a to nie wyklucza tego, że skupiam się na jednej.

Za to ty masz Biblię, tradycję, pisma ojców kościoła. Poza tym dajesz linki na stronę jezuicką. Pooglądaj proponowany na tym forum film Waltera Veith'a "Tajemnica tajemnych stowarzyszeń".
Mam nie czytać innych książek poza Biblią, a sam mi polecasz wykład księdza. Pokrętny jesteś, ale nie jestem tym zdziwiona. I to jest smutne, niestety.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
dkm1967
Posty: 402
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DSW
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dkm1967 » 04 cze 2010, 07:12

Johann:
Moim szefem i Głową Kościoła jest Jezus Chrystus (Kol 1:18), który jest "jedyną drogą, prawdy i życiem", co wyklucza możliwość jakiejkolwiek manipulacji koleżanko.

Głową Twojego Kościoła jest papież, który zajął miejsce Chrystusa.
68.2 Na prymacie Piotra – opoki, aż do końca świata zostanie osadzony gmach Kościoła. Od momentu wybrania Piotra na pasterza wszystkich owiec, jego znaczenie urosło niepomiernie, ponieważ rzeczywistym fundamentem Kościoła jest Chrystus, a od tej chwili Jego miejsce zajął Piotr. Dlatego jego następcy otrzymają tytuł Namiestnika Chrystusa, czyli zajmującego miejsce Chrystusa.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... H1W6PeWvgA


We wszystkich przypadkach, to Kościół ma być osądzany przez Biblię, a nie Biblia przez Kościół. John Wesley.
http://www.bunyan.cba.pl
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 04 cze 2010, 08:42

Małgorzata pisze:
św.tomek pisze:...


Nie wysilaj się, bo nieskładne te twoje posty. Wiara w uzdrowienie nie wyklucza używania np. lekarstw.
Piszesz:"nie sądźcie", a sam to robisz. Jesteś niewiarygodny, toteż już kończę z tobą pisaninę.
Z Bogiem.


i tak już wszystko jest jasne
padły twarde argumenty biblijne - jedyna odpowiedż: ucieczka

to mówi wszystko,
więcej nie trzeba :)


Awatar użytkownika
Johann
Posty: 52
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Johann » 04 cze 2010, 09:21

dkm1967 pisze:Johann:
Cytat:
Moim szefem i Głową Kościoła jest Jezus Chrystus (Kol 1:18), który jest "jedyną drogą, prawdy i życiem", co wyklucza możliwość jakiejkolwiek manipulacji koleżanko.

Głową Twojego Kościoła jest papież, który zajął miejsce Chrystusa.
Cytat:
68.2 Na prymacie Piotra – opoki, aż do końca świata zostanie osadzony gmach Kościoła. Od momentu wybrania Piotra na pasterza wszystkich owiec, jego znaczenie urosło niepomiernie, ponieważ rzeczywistym fundamentem Kościoła jest Chrystus, a od tej chwili Jego miejsce zajął Piotr. Dlatego jego następcy otrzymają tytuł Namiestnika Chrystusa, czyli zajmującego miejsce Chrystusa.


Bardzo niefortunny ten tekst, ale nie jestem klerykałem. Wiem, że nawet księżom zdarza się głosić herezje i powiedzieć parę słów za dużo.
Osobiście konfrontuje każde nauczanie ze Słowem Bożym więc nie mam z tym problemu. Nie widzę powodów, żeby odłączać się od Kościoła, w którym dostrzegam działanie Ducha Świętego (zwłaszcza w mojej lokalnej parafii, która stanowi podstawową wspólnotę).
Nauka biblijna, że Chrystus jest Głową Kościoła znajduje również potwierdzenie w KKK:
=> KKK 807 Kościół jest Ciałem, którego Chrystus jest Głową: Kościół żyje dzięki Niemu, w Nim i dla Niego; Chrystus żyje z Kościołem i w Kościele.

Małgorzata pisze:Na szczęście. Ale Jezus również mówił:" Co ma światłość do ciemności?"
Znam historię tych ruchów. Mam swoje o nich zdanie.


Wszyscy katolicy są ciemni, nieodrodzeni, zwiedzeni itd... Natomiast od wszystkich protestantów, zwłaszcza od Małgorzaty bije prawdziwa światłość Hallelujah! :-)

Sądzę, że o tym czy ktoś jest zbawiony czy nie decyduje postawa serca, a nie wpis do ksiąg parafialnych czy zborowych.

]Mam nie czytać innych książek poza Biblią, a sam mi polecasz wykład księdza. Pokrętny jesteś, ale nie jestem tym zdziwiona. I to jest smutne, niestety.


To Ty stwierdziłaś, że katolicy głoszą zbawienie z uczynków. Udowodniłem Ci, że to nieprawda odwołując się do katolickich źródeł.

Smutne jest to, że nie odniosłaś się do moich biblijnych argumentów :-)

Św. Tomek świetnie podsumował Twoją postawę.

Pozdrawiam w Chrystusie,
Johann


Ef 6:17 Bp „Weźcie przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, to znaczy słowo Boże.”
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 04 cze 2010, 10:09

Małgorzata pisze:
Bea pisze:..a może to on tak jak Joni według Małgorzaty, zwyczajnie zaakceptował kalectwo


Nie według mnie, tylko ona sama tak powiedziała w tym filmie! Nie wkładaj jej słów w moje usta.


Małgorzato nie ładnie tak przyciąc czyjąś wypowiedz że zminienia się je sens.
To ty napisalaś:
Małgorzata pisze:Joni uwierzyła w to, ze cierpienie jest dobre, od Boga. Zaakceptowała je. Nie ma tu miejsca na wiarę w uzdrowienie.


A to moja wypowiedz tak pomysłowo przycieta przez ciebie:
Bea pisze:..a może to on tak jak Joni według Małgorzaty, zwyczajnie zaakceptował kalectwo i z powodu tego Bóg nie może uczynić cudu i dać mu zdrowia,pełni sprawności fizycznej?

Sens mojej wypowiedzi:Joni nie może uzyskać uzdrowienia bo zaakceptowała kalectwo.
Sens wypowiedzi gdy ja przyciełaś: Joni zaakceptowała kalectwo.
Niby to samo a nie to samo.
Wyrwanie z kontekstu powoduje często fałszywe rozumienie ...tak waznych spraw o jakich mówi Biblia.

Nie odpowiedziałas na pytanie więc je powtórzę:
Czy słyszeliście o takim człowieku jak Nicki Vujicic? Komu zabrakło wiary, że urodził się taki?
..a może to on tak jak Joni według Małgorzaty, zwyczajnie zaakceptował kalectwo i z powodu tego Bóg nie może uczynić cudu i dać mu zdrowia,pełni sprawności fizycznej?

Małgorzata pisze:
Bea pisze:Wiara jest darem od Boga czy czymś co sami sobie możemy wypracować?


Wiara jest od Boga, ale nie każdy decyduje się wierzyć, bowiem"...wiara jest ze słuchania, a słuchanie ze Słowa Bożego.".


Nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Powtórzę je jeszcze raz: wiara jest darem od Boga czy czymś co sami sobie możemy wypracować?
Dodam może to pytanie:skoro wiara jest ze słuchania to czy wiara u słuchającego automatycznie się pojawia lub wzrasta?
Skup się proszę na odpowiedzi na pytania. Są maksymalnie uproszczone.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 04 cze 2010, 10:48

Bea pisze:Powtórzę je jeszcze raz: wiara jest darem od Boga czy czymś co sami sobie możemy wypracować?


Aby wierzyc w Jezusa, to musimy sie na nowo narodzic. Sami nie mozemy sie narodzic na nowo. To czyni Duch Swiety w tych ktorych Ojciec pociaga do Chrystusa.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 cze 2010, 12:43

johann pisze:Sądzę, że o tym czy ktoś jest zbawiony czy nie decyduje postawa serca, a nie wpis do ksiąg parafialnych czy zborowych.


I tu się zgadzamy. Decyduje wpis do Księgi Żywota.

Johann pisze:To Ty stwierdziłaś, że katolicy głoszą zbawienie z uczynków. Udowodniłem Ci, że to nieprawda odwołując się do katolickich źródeł.


Wcale nie udowodniłeś.
#1257 "Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego"
#1129 "Kościół naucza, ze dla wierzących sakramenty Nowego Przymierza sa konieczne do zbawienia".


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 cze 2010, 12:48

Bea pisze:Skup się proszę na odpowiedzi na pytania.

Odpowiadam, tylko może ty innej odpowiedzi się spodziewasz. Na twoje pytanie, czy wiara jest odpowiedziałam, że jest od Boga. Pokazać gdzie?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości