Witom

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 cze 2010, 10:40

Cześć.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 cze 2010, 12:34

Gosciu, siadz pod my lisciem, i odpoczni sobe,
Nie dojdzie cie tu slonce, przyrzekam ja tobie,
Choc sie nawyzszej wzbije, a proste promienie
Sciagna pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.
Tu zawzdy chlodne wiatry z pola zawiewaja,
Tu slowicy, to szpacy wdziecznie narzekaja.
Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoly
Biora miod, ktory potem szlachci panskie stoly.
A ja swym cichym szeptem sprawic umiem snadnie,
Ze czlowiekowi lacno slodki sen przypadnie.
Jablek wprawdzie nie rodze, lecz mie pan tak kladzie,
Jako szczep naplodniejszy w heretyckim sadzie.

Witamy!


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Purity
Posty: 46
Rejestracja: 07 cze 2010, 12:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Purity » 07 cze 2010, 20:52

Witam wszystkich serdecznie. ; )
Gdy odnalazłam to forum od razu postanowiłam się zarejstrować.
Ku mojemu zdziwieniu w cale nikt tutaj sie nie jednoczy, a wszyscy toczą swego rodzaju wojnę. Szkoda, bo tutaj wszyscy mają taką wspaniałą wiedzę.
Co do mnie to ciągle się uczę i szukam. Mam też nadzieję, że to forum nie okaże się kolejną stratą czasu.

Co do mnie to nie przynależe do żadnego kościoła, po prostu jeszcze nie wybrałam. :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 cze 2010, 20:56

Witaj. Jeżeli narodziłeś się na nowo i Duch Święty mieszka w tobie, to On cię poprowadzi. Nie wiem zatem, dlaczego chcesz polegać na sobie i sam wybierać?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 cze 2010, 21:01

cześć.
Purity pisze:Co do mnie to nie przynależe do żadnego kościoła, po prostu jeszcze nie wybrałam. :)

no więc musisz się przekonać, który kościół głosi ewangelię, a nie ludzkie nauki. To forum może ci w tym bardzo pomóc.
Purity pisze:Mam też nadzieję, że to forum nie okaże się kolejną stratą czasu.

Nie powinno. Nie bierz do siebie jeśli zostaniesz nazwana trollem czy coś podobnego. To jest normalką, ale poza tym na forum wszyscy są mile widziani (no może oprócz fałszywych nauczycieli), a adwentysta Zbyszek jest dobrym dowodem na to, że przygarniamy nawet takie zbłąkane owieczki jak ;)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Rob
Posty: 46
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rob » 07 cze 2010, 21:04

No dokladnie, "heretyk" "troll" i inne takie to tutaj sa synonimy "drogi kolego/kolezanko", a co do wyznania, to przejdz sie po roznych kosciolach, nawet zapytaj o cos pastora jesli bedziesz chciala sie cos do wiedziec, w twarz ci przeciez nie da. a na koniec rozwaz madrze ktory z kosciolow wg. ciebie jest najblizszy prawdizwym naukom biblijnym. pros rowniez w modlitwie Boga abys madrze wybrala.

Odemnie tyle. Witaj.


[center]"Prawda jest luksusem na ktory nie moge sobie pozwolic"[/center]
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 cze 2010, 00:22

Rob pisze:No dokladnie, "heretyk" "troll" i inne takie to tutaj sa synonimy "drogi kolego/kolezanko"

cześć trolle :D :D :D


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 cze 2010, 00:35

Rob pisze:No dokladnie, "heretyk" "troll" i inne takie to tutaj sa synonimy...

jeszcze sa ci..... wilki w skorach... :-P


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 cze 2010, 10:54

Purity pisze:Co do mnie to nie przynależe do żadnego kościoła, po prostu jeszcze nie wybrałam. :)
KOścioł Jest Jeden
a ze wspólnot lokanych polecam te z dobrym nauczaniem i obdarowaniem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Nowa
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2010, 11:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nowa » 08 cze 2010, 10:56

Cześć! :-D


Awatar użytkownika
Purity
Posty: 46
Rejestracja: 07 cze 2010, 12:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Purity » 08 cze 2010, 16:09

Tak zdecydowanie zauważyłam pokojowe nastawienie wszystkich ludzi. ;D
W sumie to mam nadzieje, że znajdę tutaj nowe spojrzenie na to wszystko, bo znacznie łatwiej tutaj przychodzi porównanie tego co mowia rozni wyznawcy.
Mam takie pytanie.. Czy ktokolwiek tutaj zaprzeczył swojemu wyznaniu, przyznajac racje komus innemu? Czy zazwyczaj kazdy obstaje przy swoim?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 cze 2010, 16:15

Purity pisze:Czy ktokolwiek tutaj zaprzeczył swojemu wyznaniu,

Jak to rozumiesz? Wyznajemy Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Jakże można temu zaprzeczyć?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Purity
Posty: 46
Rejestracja: 07 cze 2010, 12:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Purity » 08 cze 2010, 16:43

Najwyraźniej źle się wysławiłam.
Chodziło mi o to czy rzeczywiście to forum pomogło Wam w przybliżeniu się trochę do prawdy? (pytam o ugruntowanych ludzi, nie młodych, nowych) o to czy faktycznie przyzajemy sie tutaj d oczegos takiego, do ludzkich pomylek itd.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 cze 2010, 17:47

Purity pisze:Chodziło mi o to czy rzeczywiście to forum pomogło Wam w przybliżeniu się trochę do prawdy?


To forum jeszcze nie, ale jest na jak najlepszej drodze.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 cze 2010, 19:24

a moze sama odpowiesz na to pytanie - czy Twoj udzial w dyskusjach na forach cokolwiek zmienil w Twoim stanowisku...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości