nowymi językami mówić będą [Marka 16:17-18]

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 10 lip 2008, 15:37

chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:miałaby być nadużyciem

Dlatego ze Jan Kalwin nie ogladal BBC*


===
* Celowo uzylem tego zabiegu - poniewaz przyklad z Biblii byl zbyt dziecinny


To nie przykład z Biblii dziecinny tylko interpretacja dziecinna.

chrzescijanin pisze: oczywiste jest ze Ewangelista nie mogl nie wyjasniajac (jak to w innych razach robili ewangelisci) uzyc przykladu z brama o ktorej dopiero w 20 wieku mozna bylo obejrzec w filmach DVD z instytutu Moodiego.[/color][/color]


A czy każdy przykład dokładnie objaśniali? Słuchacze Jezusa doskonale znali tą bramę.
Poza tym przeciwko twojej interpretacji przemawia fakt, że znaczyłoby to że ludzie bogaci nie mogą w ogóle być zbawieni, co jest absurdalne. Co z Józefem z Arymatei czy bogatymi niewiastami, które usługiwały Jezusowi? Potępieni?


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 10 lip 2008, 23:51

Burning Spear pisze:Poza tym przeciwko twojej interpretacji przemawia fakt, że znaczyłoby to że ludzie bogaci nie mogą w ogóle być zbawieni


Moga - na identycznych zasadach jak ten:
Wtedy Jezus spojrzał nań z miłością i rzekł mu: Jednego ci brak; idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj mnie.
(Mar. 10:21)

nie ma "zmiluj"

Oraz tu:
A gdy to Jezus usłyszał, rzekł do niego: Jeszcze jednego ci brak. Sprzedaj wszystko, co tylko masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, a potem przyjdź i naśladuj mnie.
(Łuk. 18:22)

Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim,
(Łuk. 14:33)

Dla bogacza jest prosta recepta. Albo sprzeda wszystko co ma i rozda - potem przyjdzie i nasladuje Chrystusa

albo - niech skorzysta z rady Jakuba:
A teraz wy, bogacze, płaczcie i narzekajcie nad nieszczęściami, jakie na was przyjdą.
Bogactwo wasze zmarniało, a szaty wasze mole zjadły.
Złoto wasze i srebro zaśniedziało, a śniedź ich świadczyć będzie przeciwko wam i strawi ciała wasze jak ogień. Nagromadziliście skarby w dniach, które się mają ku końcowi.
(Jak. 5:1-3)

Jesli mamy wyzywienie i odziez - poprzestawajmy na tym - radzi Pawel Apostol, a co ponadto - to chciwosc, ktora jest balwochwalstwem, bo zrodlem wszelkiego zla jest milosc pieniedzy - niektorzy jej ulegajac poprzebijali sie wielu bolesciami.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lip 2008, 11:34

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Podeszła do niego jedna służąca i rzekła: I ty byłeś z Galilejczykiem Jezusem.

Rozpoznanie kobiety bazowalo na wczesniejszym / historycznym zapisie z jej pamieci - ze widziala podobnego mezczyzne do Piotra (rozpoznala go) z osoba ktora utozsamiala z Jezusem. NIE NA MOWIE.

Nie ma problemu
chrzescijanin pisze:
Lash pisze: A gdy wyszedł ku bramie, zauważyła go inna i rzekła do tych, co tam byli: Ten był z Jezusem Nazarejczykiem.

Rozpoznanie kobiety bazowalo na wczesniejszym / historycznym zapisie z jej pamieci - ze widziala podobnego mezczyzne do Piotra (rozpoznala go) z osoba ktora utozsamiala z Jezusem. NIE NA MOWIE a na zauwazeniu.

Nie ma problemu
chrzescijanin pisze:
Lash pisze: Po chwili ci, którzy tam stali, zbliżyli się i rzekli do Piotra: Na pewno i ty jesteś jednym z nich, bo i twoja mowa cię zdradza.

[1] To ze uzyli argumentu o mowie - nie musi swiadczyc o tym, ze dialekt Galilejski rozni sie na tyle by na tej podstawie odroznic Galilejczyka od nie-Galilejczyka, jesli juz to raczej to jak mowil Jezus przesiaknelo mowe Piotra, ze byl to bardziej dialekt Jezusowy a nie typowy dla Galilejczykow.

Niestety nie zgadzam sie
Nic bowiem w wypowiediach Piotra na to nie wskazywalo.
chrzescijanin pisze:[2] nawet jesli Galilejski roznilby sie na tyle by na jego podstawie identyfikowac - nie mogloby to byc wystarczajaca przeslanka, bo nie kazdy Galilejczyk byl z Jezusem. Natomiast Piotr przebywajac 3,5 roku z Jezusem przeniknal Jego sposobem mowienia.

Zauwaz jednak ze trzon apostolow i sam Jezus byli galilejczykami
Jan Piotr Andrzej i Jakub.
Jezus zapoczatkowal dzialanosc w Galilei
wiec jest to dosc proste ze skoro cos pochodzilo z tamtad to kazdy byl podejrzany.
Co zas do przesiakniecia mowa Jezusa - to Jezus nie uzywal zadnych wyrafinowanych Slow. Ani mowy. A Piotr jak widac nie tylko nie swiecil przykladem ale byl wrecz antyprzykladem
chrzescijanin pisze: Mamy co najmniej 2 inne sytuacje z Biblii ktore pokazuja, ze Galilejska mowa nie mogla sluzyc identyfikacji.

[1] Jonasz byl Galilejczykiem.
Mimo to ludzie z lodzi zadali mo "glupie" pytanie:
Wtedy rzekli do niego: ... skąd pochodzisz, jaki jest twój kraj i z którego ludu jesteś? (Jon. 1:8) - nie rozpoznali go po mowie, bo Galilejczyka nie da sie po mowie odroznic.

Co jest troche naciagane.
O ile zalozymy ze Jonasz z 2 kronik i Jonasz z tej ksiegi to ta sama osoba to masz racje ze pochodzil z Galilei.
Ale to sprawa drugorzedna.
Bowiem Tekst JOnasz wskzuje ze
(7) Mówili też [żeglarze] jeden do drugiego: Chodźcie, rzućmy losy, a dowiemy się, z powodu kogo to właśnie nieszczęście [spadło] na nas. I rzucili losy, a los padł na Jonasza. (8) Rzekli więc do niego: Powiedzże nam, < z jakiego powodu ta klęska przyszła na nas? > Jaki jest twój zawód? Skąd pochodzisz? Jaki jest twój kraj? Z którego jesteś narodu? (9) A on im odpowiedział: Jestem Hebrajczykiem i czczę Pana, Boga nieba, który stworzył morze i ląd.

Jonasz bedac w Jafie zaokretowal sie na jakis statek.
Znal jezyk zeglazy wsytarczajaco dobrze aby nie miec problemow z komunikacja.
Znal tez wystarczjaco dobrze Jezyk owczesnej Niniwy by im glosic upamietanie.
Poslugiwal sie Jezykiem takim ze zeglaze nie rozpoznali w nim HEBRAJCZYKA.
tym ciekawsze byloby by mogli poznac w nim regionalizm
Jako emigrant nie bardzo widze mozliwosc wyjasniania komus roznicy miedzy mazurzeniem, a slazacka odmiana polskiego czy zaciaganiem po rusku.
Z drugiej strony z latwoscia rozpoznaje nawet delikatny - ruski akcent u ludzi z kresow ukriny bilorusi itp.
Z kolei w Angli jest stosunkowo latwo rozpoznac kto jest skad bo akcenty maja rozne i juz nawet ja to juz slysze dosc wyraznie.

Dlatego przyklad Jonasza jest nietrafiony bo:
- musisz udowodnic ze to ten sam Jonasz. - w czasach tego z krolewskiej 8 wiek pne Niniwa jeszcze nie byla zalozona najstarsze slady osadnictwa 6 wiek pne
- musialbys wykazac ze zeglaze z Jaffy mogliby rozponzac regionalizm nie rozpoznajac nawet oryginalnego kraju pochodzenia Jonasza. - Slowem galilejski musialby byc znany bardziej niz hebrajski.
- Musisz wykazac ze istnial regionalizm w Hebrajskim w glalilei tak jak potem istnial w aramejskim.

chrzescijanin pisze:[2] Nikodem nie byl Galilejczykiem.
Mimo to zadano mu pytanie:
rzekli: Czy i ty jesteś z Galilei? (Jan. 7:52) - nie zadaliby takiego pytania gdyby Galilejczyka dalo sie odroznic po mowie - a Galilejczyka nie da sie po mowie odroznic.
Nawet gdyby sie dalo - a nie dalo sie - to nie kazdy Galilejczyk byl z Jezusem.


I znowu to niejest dowod.
Taks z Jana mowi.
(51) Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw przesłucha, i zbada, co czyni? (52) Odpowiedzieli mu: Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj, zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei. (53) I rozeszli się - każdy do swego domu.

Widac ze "herezja" Chrystusa byla powiazana z terenem pochodzenia. Byc moze /gdybam/ dlatego wlasnie Mat podaje Galilejczyk i Nazarejczyk jako dwa tytuly Jezusa bo tak wlasnie go "sklasyfikowali" faryzeusze jako herezja galilejska.
Ja widze ty wiec nie pytanie o pochodzenie Nikodema ale raczej wlasnie zarzut. czy jestes z Galiliei /Slowem czy przylaczasz sie do tej regionalnej herezji? /


Podsumowujac.
Mysle ze jeden drugiego nieprzekona.
Dla mnie twoje Argumenty sa za slabe.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 11 lip 2008, 12:26

Lash pisze:Mysle ze jeden drugiego nieprzekona.

Przekonales mnie - zgadzam sie ze jeden drugiego nie przekona.
Chocby to odwolanie sie do wykopalisk (mamy wierzyc 'uczonym mezom' bardziej niz wewnetrznemu swiadectwu Biblii aby to przyjac - za ciezki orzech do zgryzienia) nt. Niniwy.

Wracajmy wiec do glownego watku - jezyk chrzescijanina.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lip 2008, 13:38

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Mysle ze jeden drugiego nieprzekona.

Przekonales mnie - zgadzam sie ze jeden drugiego nie przekona.

Jaka zgodnosc :) :D
chrzescijanin pisze: Chocby to odwolanie sie do wykopalisk (mamy wierzyc 'uczonym mezom' bardziej niz wewnetrznemu swiadectwu Biblii aby to przyjac - za ciezki orzech do zgryzienia) nt. Niniwy.

O nie ja nie mowie ze mamy bardziej temu wierzyc.
Stwierdzam tylko ze dowod na tozsamosc Jonaszow z 2 krolewskiej i z Ksiegi Jonasza spoczywa na tym kto twierdzi ze to te same osoby.
Jonaszow synow amittaja moglo byc dwoch i moze to byc koincydent.
Swiadectwo wykopalisk nie jest tu najmocniejsze.
Bowiem biblia nie identyfikuje tych dwoch osob jako tozsamych.
Zgadzam sie ze jest duzo za
Imie Ojca, Imie osoby, i prorokowanie.

Obecnie sa trzy stanowiska:
1. Nauka ma racje a biblia uzywa "postaci Jonasza" - to stanowisko twierdzi ze ksiega Jonasza powstala pozno - ok 3-4 w pne i nie opisuje faktycznych wydarzen ale jest historia dydaktyczna wykorzystujaca postac Jonasza - prawdziwego proroka z 8 wpne. Slowem nauka uchyla Pismo. - nieakceptuje tego stanowiska.

2. Biblia ma racje a nauka jest niczym - to stanowisko mowi ze nienalezy sie przejmowac Archeologia bowiem ona jest swiecka i nie jest autorytatywna. Jest to dosc wygodne stanowisko bowiem mozna wtedy uchylac wiel rzeczy. Z drugiej strony zadno znalezisko archeologiczne nie popiera Bibli. Dla mnie to stanowisko dosc trudne do akceptacji bowiem wtedy Biblia moze byc oderwana od rzeczywsitosci. A wydarzenia Biblijne sa Faktami. wiec chcac nie chcac jest zgodna z rzeczywsitoscia historycznie.

3. Czekamy. - Ja osobiscie czekam. Wierze ze Biblia ma racje ale czekam na okazanie sie za nauka sie myli /co bylo wiele razy jak chocby negowanie cztroroznych oltarzy/. Obecnie jednak nie ma dla mnie to zadnego znaczenia. bowiem moga to byc dwie rozne osoby.

Ba nawet dla tej dyskusji nie bardzo ma. Bo nawet jesli to ta sama osoba to nadal nie ma w tym nic co popieraloby twoje stanowisko.

Bo wedlug mnie musialbys udowodnic te trzy rzeczy:

- musisz udowodnic ze to ten sam Jonasz. - w czasach tego z krolewskiej 8 wiek pne Niniwa jeszcze nie byla zalozona najstarsze slady osadnictwa 6 wiek pne
- musialbys wykazac ze zeglaze z Jaffy mogliby rozponzac regionalizm nie rozpoznajac nawet oryginalnego kraju pochodzenia Jonasza. - Slowem galilejski musialby byc znany bardziej niz hebrajski.
- Musisz wykazac ze istnial regionalizm w Hebrajskim w glalilei tak jak potem istnial w aramejskim.

ale pisze to bardziej ku wyjasnieniu stanowiska "naukowosci w tym przypadku" niz trwaniu w dyskusji.

chrzescijanin pisze: Wracajmy wiec do glownego watku - jezyk chrzescijanina.

Watek jest Marka 16 i o czym mowi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 11 lip 2008, 14:13

chrzescijanin pisze:
Burning Spear pisze:Poza tym przeciwko twojej interpretacji przemawia fakt, że znaczyłoby to że ludzie bogaci nie mogą w ogóle być zbawieni


Moga - na identycznych zasadach jak ten:
Wtedy Jezus spojrzał nań z miłością i rzekł mu: Jednego ci brak; idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj mnie.
(Mar. 10:21)

nie ma "zmiluj"

Oraz tu:
A gdy to Jezus usłyszał, rzekł do niego: Jeszcze jednego ci brak. Sprzedaj wszystko, co tylko masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, a potem przyjdź i naśladuj mnie.
(Łuk. 18:22)

Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim,
(Łuk. 14:33)

Dla bogacza jest prosta recepta. Albo sprzeda wszystko co ma i rozda - potem przyjdzie i nasladuje Chrystusa

albo - niech skorzysta z rady Jakuba:
A teraz wy, bogacze, płaczcie i narzekajcie nad nieszczęściami, jakie na was przyjdą.
Bogactwo wasze zmarniało, a szaty wasze mole zjadły.
Złoto wasze i srebro zaśniedziało, a śniedź ich świadczyć będzie przeciwko wam i strawi ciała wasze jak ogień. Nagromadziliście skarby w dniach, które się mają ku końcowi.
(Jak. 5:1-3)

Jesli mamy wyzywienie i odziez - poprzestawajmy na tym - radzi Pawel Apostol, a co ponadto - to chciwosc, ktora jest balwochwalstwem, bo zrodlem wszelkiego zla jest milosc pieniedzy - niektorzy jej ulegajac poprzebijali sie wielu bolesciami.


A jak mamy dom i samochód i lodówké i pralké i radio i cos tam jeszcze?


Jan. 14:21

Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 11 lip 2008, 14:27

Lash pisze:Jonaszow synow amittaja moglo byc dwoch i moze to byc koincydent


Napewno mniejszy niz twierdzenie ze w Jerozolimie nie bylo ani jednego galilejczyka poza tymi ktorzy byli z Galilejczykiem


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 11 lip 2008, 14:43

Lash pisze:Wierze ze Biblia ma racje ale czekam na okazanie sie za nauka sie myli


Widzisz - ja nauka zajmuje sie zawodowo - i "mylenie sie jest permamentna cecha nauki" - to moje motto.
"Biblia nie jest podrecznikiem naukowym, bo w odroznieniu od nauki - nie myli sie" - to drugie.

W nauce rzezbie 12 lat - jak w mojej waziutkiej dziedzinie zaczynalem - co innego bylo "prawda na czas terazniejszy" a co innego bylo 2 lata pozniej, potem znowu - i znowu.
Swoich naukowych publikacji sprzed 4 lat wstydze sie i nie pozwalam swoim doktorantom czy magistrantom cytowac - bo choc byly przyblizeniem prawdy 4 lata temu i zgodne z rzemioslem naukowym w tamtym czasie - dzis sa zabobonami. O artykulach sprzed 7 lat boje sie myslec a tych sprzed 8 i wiecej nawet nie skanuje - chcialbym miec takie male ministerstwo prawdy z Orwella - ktore zalatwiloby, zeby tamtych publikacji nigdy nie bylo - bo ich sie zwyczajnie wstydze.
No ale w czasie jak powstawaly - na calym swiecie byly to "jedynie sluszne i jedynie prawdziwe" poglady i konczyly sie takie artykuly nagrodami pienieznymi, grantami, bo nauka tak juz ma - jedno male twierdzenie - wpierw przyjmowane z niedowierzaniem, smiechem, zmienia perspektywe.
Glowna teze z mojego grantu - wszyscy wysmiewali wlacznie szefostwem, dzis jest w kanonie i nikomu nie przyjdzie do glowy ze swiat istnial kiedys bez tego - i powoluja sie w podrecznikach jakby tak zawsze bylo i twierdzenie ze bylo kiedys inaczej - jest nie do pomyslenia. Ale za chwile znowu ktos to pokaze w jeszcze innym swiecie - i nastapi przetasowanie - okaze sie ze to co fundamentalne - jest wierutna bzdura i jest szkodliwe.

Niestety zastuj jaki jest w biologii, historii i innych natural sciences przez to ze je upolityczniono - jest szkodliwy. To jest nienormalne w nauce ze taka idea jak darwinizm az tyle czasu jest na piedestale - tad moje odczucia ze pieniadze publiczne sa tam marnowane - a finansowanie darwinistow - to tak jak kiedys finansowanie fizykow ktorzy twierdzili ze jest jakis flagont (nie jestem pewien czy dobrze pisze) czy lekarzy ktorzy leczyli postrzalowe rany zalewajac wrzacym olejem. Czyli finansowanie religijnego ruchu a nie nauki. Nauka ma powazne bledy w zalozeniach - jest materialistyczna. Dlatego tez, w moim odczuciu, jako osobnika ktory z ta pania lekkich obyczajow poprzestaje na codzien*, w zadnym sensie nie mozna mieszac jej wynikow do interpretacji Biblii.

* dlaczego tak okreslilem - bo "nauka" ma silna wrazliwosc wynikow i interpretacji w zaleznosci od tego kto funduje grant i placi rachunki


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 12 lip 2008, 11:08

Burning Spear pisze:Jesli mamy wyzywienie i odziez - poprzestawajmy na tym

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lip 2008, 15:48

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:Wierze ze Biblia ma racje ale czekam na okazanie sie za nauka sie myli


Widzisz - ja nauka zajmuje sie zawodowo - i "mylenie sie jest permamentna cecha nauki" - to moje motto.

Przeciez wiesz ze wiem :) :D
chrzescijanin pisze:
"Biblia nie jest podrecznikiem naukowym, bo w odroznieniu od nauki - nie myli sie" - to drugie.
......... [/color]

Zgadzamy sie.
Jednoczesnie nadal nie pokazles dowodu ze to ten sam Prorok. I Biblia nie identyfikuje ich.
Zgadzam sie ze ze jest to bardzo prawdopodobne na oko pow 75% ale nie jest to jednoznaczne.
Tylko tyle powiedzialem.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Język jak ogień - a jak ma być bracia moi

Postautor: św.tomek » 17 lip 2008, 06:16

chrzescijanin pisze:Generalnie chodzi o nowy jezyk jakim ma mowic ten ktorego poznac po mowie ze jest z Jezusem


ten postulat jest bardzo słuszny - mowa chrześcijanina powinna się wyróżniać łagodnością, kulturą i treścią (jednocześnie nie powinna być nowomową - hermetycznym slangiem kościelniackim)

Jednak wydaje mi sie mało prawdopodone, żeby fragment z Ew.Marka mówił właśnie o tym, bo wymienia on "nowe języki" wśród cudów.


Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 21 lip 2008, 12:12



Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lis 2008, 14:55

Lash pisze:Jednoczesnie nadal nie pokazles dowodu ze to ten sam Prorok

dowodem jest to ze Biblia ich nie rozroznia - i zgodnie z ta zasada wiemy, ze Marek [Fil1:24] to Marek [Kol4:10] i Marek [1P5:13] oraz Marek [Dz15:38-39]


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 23 lis 2008, 16:55

Po moim nowo narodzeniu zauważyłem ze połowa mojego słownika gdzieś znikneła.
I chwała Panu, że to nie była ta połowa naszego pięknego języka, tylko między wyrazowe przerywniki rodem z pod budki z piwem.
Zaczeło mi przeszkadzac używanie przez innych przerywników a mój umysł był wyczulony na to co i w jaki sposób ktoś mówi.
Nie będę mówił o glosaliach, choć myślę ze akurat ten fragment bozego słowa mówi właśnie o nich :-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lis 2008, 18:03

U mnie bylo podobnie - a bylem w meskim technikum, wiec dla sluchajacych moj jezyk stal sie hermetyczny - gdyz polowy zdan mieszkancy akademika nie mogli zrozumiec (byly dwa - trzy razy krotsze niz te ktorych sami uzyliby na opisanie tego samego)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości