Hungry o luteraniźmie

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 07 sie 2010, 11:14

Dawid pisze:Luteranie uprawiają prostytucję prowadząc ekumenizm z KRK.


Jesteś tragiczny. Niedawno jeszcze pisałeś, że duchowo jesteś w KEA, a teraz imputujesz luteranom prostytucję.

Dawid pisze:Hungry zabiera zabawki i idzie do domu z płaczem.


Zachowujesz się jak mały dzieciak.

Dawid pisze:Narodziłem się na nowo miesiąc temu.


Jajco, a nie narodziłeś się na nowo. Co najwyżej, po zachowaniu sądząc, dostałeś demona.

Dawid pisze:Poza tym Hardi nie wiem czy akurat Ty możesz mnie pouczać...


Tak, tak synku. Jesteś największy, najlepszy, na wszystkim się znasz i akurat nikt nie może cię pouczać, bo jesteś bezbłędny.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sie 2010, 11:23

heillos pisze:Jesteś tragiczny. Niedawno jeszcze pisałeś, że duchowo jesteś w KEA, a teraz imputujesz luteranom prostytucję.

A mi to wygląda na łaskę Bożą, która oświeca umysł Dawida.
heillos pisze:Jajco, a nie narodziłeś się na nowo. Co najwyżej, po zachowaniu sądząc, dostałeś demona.


moderacjo: potrzebne twoje działania


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 07 sie 2010, 15:17

Hardi pisze:Dawid, to się cieszę :-)

Ja również :)


heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 07 sie 2010, 15:30

Puritan pisze:A mi to wygląda na łaskę Bożą, która oświeca umysł Dawida.


I ta łaska mu każe obrażać rozmówców i wyzywać ich? A gdzie przykazanie miłości?

Puritan pisze:moderacjo: potrzebne twoje działania


Moralność kalego?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2010, 15:33 przez heillos - ex, łącznie zmieniany 1 raz.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sie 2010, 15:33

heillos pisze:I ta łaska mu każe obrażać rozmówców i wyzywać ich jak szczeniak?

Nie, chodziło mi o to :)
Dawid pisze:Luteranie uprawiają prostytucję prowadząc ekumenizm z KRK.
obrażać rozmówców i wyzywać ich jak szczeniak

Gdzie???


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 07 sie 2010, 15:35

heillos pisze:Jesteś tragiczny. Niedawno jeszcze pisałeś, że duchowo jesteś w KEA, a teraz imputujesz luteranom prostytucję.

Jeszcze niedawno byłem zwyczajnym grzesznikiem i nie byłem zbawiony.

KEA uprawia prostytucję, ponieważ prowadzi ekumenizm z KRK.
Wstyd i hańba.

heillos pisze:Zachowujesz się jak mały dzieciak.

Dzięki :)

heillos pisze:Jajco, a nie narodziłeś się na nowo. Co najwyżej, po zachowaniu sądząc, dostałeś demona.

Wow :)

heillos pisze:Tak, tak synku. Jesteś największy, najlepszy, na wszystkim się znasz i akurat nikt nie może cię pouczać, bo jesteś bezbłędny.

Czy ja kiedykolwiek tak napisałem? Proszę o cytat.


heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 07 sie 2010, 16:18

Puritan pisze:Gdzie???


O, tu:

a) zaczepny i wściekły ton pierwszego listu w wątku, napisanego wyłącznie dla zaczepki personalnej. Zamiast dyskutować we właściwym miejscu rozpoczyna jak personalny wątek z wywołaniem oponenta w temacie.

b) A potem nakręca się coraz bardziej:

Dawid pisze:Luteranie uprawiają prostytucję prowadząc ekumenizm z KRK.


Dawid pisze:Hungry uciekaj.
Szkoda, że nie umiesz przyznać się do błędu.


Dawid pisze:Hungry zabiera zabawki i idzie do domu z płaczem.



Dawid pisze:Czy ja kiedykolwiek tak napisałem? Proszę o cytat.



Wszystkie twoje wypowiedzi takie są. Nie chce mi się grzebać po innych wątkach, ale co chwilę zmieniasz zdanie i za każdym razem piszesz w tonie speca i wielkiego znawcy, jak tu:

Dawid pisze:W sprawach doktryny wiem o luteranizmie wszystko.


tylko dlatego, że przez rok chodziłeś do jakiegoś kościoła.... Powalające. Ja bym się na takie stwierdzenie nie pokusił nawet po 20 latach.

A jak ci ktoś zwraca uwagę, to piszesz, z tonem wyższości, że on nie ma prawa. Bez uzasadnienia.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 07 sie 2010, 17:11

heillos pisze:Wszystkie twoje wypowiedzi takie są.

Zacytuj :)

heillos pisze:Nie chce mi się grzebać po innych wątkach

haha :-D dobre :)

heillos pisze:ale co chwilę zmieniasz zdanie i za każdym razem piszesz w tonie speca i wielkiego znawcy

nie zmieniam zdania co chwile, poza tym nic Ci do tego, w co wierze i to moja sprawa czy zmieniam zdanie czy nie.

heillos pisze:A jak ci ktoś zwraca uwagę, to piszesz, z tonem wyższości, że on nie ma prawa. Bez uzasadnienia.

A to już z chyba z kosmosu wziąłeś.

Nie będę Cie karmił, koniec tematu.


Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 07 sie 2010, 17:27

heillos pisze:
Dawid pisze:Luteranie uprawiają prostytucję prowadząc ekumenizm z KRK.

Jesteś tragiczny. Niedawno jeszcze pisałeś, że duchowo jesteś w KEA, a teraz imputujesz luteranom prostytucję.
Dawid pisze:Hungry zabiera zabawki i idzie do domu z płaczem.

Zachowujesz się jak mały dzieciak.
Dawid pisze:Narodziłem się na nowo miesiąc temu.

Jajco, a nie narodziłeś się na nowo. Co najwyżej, po zachowaniu sądząc, dostałeś demona.
Dawid pisze:Poza tym Hardi nie wiem czy akurat Ty możesz mnie pouczać...

Tak, tak synku. Jesteś największy, najlepszy, na wszystkim się znasz i akurat nikt nie może cię pouczać, bo jesteś bezbłędny.

Z Dawidem wprawdzie było ścięcie wczoraj ale się pojednaliśmy i zachował się on w porządku. Więc proszę, nie oceniaj proszę jego nowego narodzenia. Bo kim jesteśmy żebyśmy mieli prawo to czynić? To wie tylko BÓG kto jest narodzony na nowo na tym forum, a nie wie tego żaden inny brat w jego kościele, ani użytkownik tego forum. Więc proszę daj spokój temu młodzieńcowi, który się jednak wciąż uczy...
Pozdrawiam.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 07 sie 2010, 17:36

Hungry dziękuję za to co napisałeś.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sie 2010, 17:56

heillos pisze:
Puritan pisze:Gdzie???


O, tu:

a) zaczepny i wściekły ton pierwszego listu w wątku, napisanego wyłącznie dla zaczepki personalnej. Zamiast dyskutować we właściwym miejscu rozpoczyna jak personalny wątek z wywołaniem oponenta w temacie.

b) A potem nakręca się coraz bardziej:

Szanowny panie, pytanie moje dotyczyło szczeniackich wyzwisk i obrażania.
Tego nie było w wypowiedziach Dawida. Czy zatem szanowny panie jesteś rozmówcą wiarygodnym?

Prawda jest taka, szanowny panie, że nie podoba się panu stosunek Dawida do pańskiego kościoła, zwanego luterańskim. I z tego powodu usiłujesz pan wmówić mu, że zachowuje się on po chuligańsku i na dodatek sugerujesz, że może siedzi w nim demon.

Jaki cel jest pańskiej działalności na tym forum? Bo chyba nie wzajemne zbudowanie, a jakieś bezrozumne czepialstwo (bo Dawid nie jest pierwszą osobą której się bez uzasadnienia czepiasz).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 07 sie 2010, 19:17

Puritan pisze:Prawda jest taka, szanowny panie, że nie podoba się panu stosunek Dawida do pańskiego kościoła, zwanego luterańskim.


3 dni temu jeszcze pisał, że jest duchowo w KEA, wczoraj jeszcze pisał:

Dawid pisze:Czy nadal będziesz się spierał z luteraninem?


W wątku obok gdzieś pisał czasowo mniej więcej w ostatnich kilku dniach, że jest mu obojętne czy chodzi na nabożeństwa do KEA czy do KER. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pisał najpierw, że chciał być księdzem katolickim. Potem zmienił zdanie i chciał być luteraninem. Potem zmienił zdanie i przeszedł na kalwinizm. Jednocześnie jednak nie szanuje ani swoich braci z KRK, do którego formalnie należy (no właśnie, dlaczego? skoro to takie zło) ani swoich braci protestantów z KEA.

Puritan pisze:Szanowny panie, pytanie moje dotyczyło szczeniackich wyzwisk i obrażania. Tego nie było w wypowiedziach Dawida.


Opowieści o zabieraniu zabawek i uciekaniu do domu są bardzo dorosłe, zaiste.
Napadanie na braci protestantów także....

To, że twierdzi iż roczne chodzenie do jakiegoś kościoła daje mu całkowitą wiedzę o wyznaniu, też jest dorosłe.

Przekazywanie mądrości na temat Diecezji Cieszyńskiej zaczerpniętych z wątku obok, jako swoich, też jest bardzo dorosłe.

Puritan pisze:Prawda jest taka, szanowny panie, że nie podoba się panu stosunek Dawida do pańskiego kościoła, zwanego luterańskim.


Owszem, nie podoba. I nie zauważyłem tu żadnej informacji, że wolno obrażać protestantów z KEA. Pisanie słowami ,,wstyd, hańba, prostytucja'' uraża mnie i owszem.

Puritan pisze:bo Dawid nie jest pierwszą osobą której się bez uzasadnienia czepiasz


Udowodnij!

Jedyna osoba, co do której wyraziłem swoje wątpliwości (poza Dawidem) to Sanctam. Opisałem dokładnie jakie mam wrażenie związane z jego działalnością, choć akurat w jego przypadku były innego rodzaju niż wobec Dawida. I nie ja jeden jakoś je zauważyłem. Czyli chyba nie były nieuzasadnione.

Więc nie próbuj zbudować wokoło mnie opinii nieuzasadnionego czepiacza, tylko pokaż kogo to się tak niby czepiam.

hungry pisze:Z Dawidem wprawdzie było ścięcie wczoraj ale się pojednaliśmy i zachował się on w porządku.


No OK. Oceniam to, co napisano w tym wątku. Zaatakował ciebie i Hardiego, a jak stanąłem w obronie, to wychodzi, że ja jestem ten zły....

hungry pisze:Więc proszę, nie oceniaj proszę jego nowego narodzenia.


Przepraszam, jeśli napisałem zbyt ostro. Ale jeśli ktoś pisze o braciach protestantach tymi słowami, to podejrzewam działanie Szatana dążące do skłócenia.

hungry pisze:Więc proszę daj spokój temu młodzieńcowi, który się jednak wciąż uczy...


Przecież ja mu nic nie robię. Czuję się urażony jego słowami o prostytucji, wstydzie i hańbie oraz uważam jego wypowiedzi o zabawkach oraz chwiejność w poglądach i kreowanie się na eksperta za dziecinne. Uczy się i to jego sprawa, więc olałbym te zmiany poglądów, ale uważam słowa o KEA za nieuzasadnione.

====

Dodam jeszcze, że o ile dobrze rozumiem, to ideą Lutra było nie tworzenie oddzielnego Kościoła, a reformowanie KRK, co zresztą Dawid również sam podkreślał w rozmowach z katolikami zarzucającymi grzech podziału. Czyli rozumiałem, że Dawid jest świadomy, że zadaniem protestantyzmu i luteranizmu nie jest oddzielanie się od KRK, a jego reformowanie i sprowadzanie katolików na drogę ewangelii. Nazywanie więc prostytucją, wstydem i hańbą dialog z KRK, który jest najbardziej z pierwotnych celów luteranizmu, jest ździebko nie na miejscu.

Zwróćmy zresztą uwagę na to, że sam KRK jest już mocno sprotestantyzowany. Księża namawiają do czytania Pisma, msze odprawiane są po polsku... Oczywiście różnice teologiczne są, ale one są także pomiędzy Kościołami protestanckimi. Pewnie, nie tak duże, ale wszyscy mamy tego samego Boga i tego samego Chrystusa Zbawcę i Pana. Na wszystkich nas oddziałuje ten sam Duch Święty.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 07 sie 2010, 20:18

heillos pisze:Więc nie próbuj zbudować wokoło mnie opinii nieuzasadnionego czepiacza, tylko pokaż kogo to się tak niby czepiam.

Zdawało mi się, że o coś się mnie czepiłeś, ale jakoś nie mogę znaleźć tego posta, więc załóżmy, że pomyliłem cię z kimś innym. Przepraszam.
heillos pisze:I nie zauważyłem tu żadnej informacji, że wolno obrażać protestantów z KEA. Pisanie słowami ,,wstyd, hańba, prostytucja'' uraża mnie i owszem.

Zdaje się, że Dawid nie obraża konkretnych luteran o duchową prostytucję, a ogólnie stwierdza, że ten kościół jako instytucja popełnia nierząd z Rzymem. Dlaczego jest to coś gorszącego? Przecież są na to dowody, choćby Wspólna Deklaracja o Usprawiedliwieniu z 1999r. ...

Szybka przemiana u Dawida to nie przejaw głupoty czy pychy lecz cudownego działania łaski Bożej. Dawid był ślepy, a Bóg mu otworzył oczy. Pretensje możesz mieć szanowny panie do Boga, Dawid bronił się rękami i nogami, żeby wytrwać w odstępczym kościele luterańskim. Przegrał w tym szaleńczym zmaganiu - Bóg wyciągnął go z tego bagna.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 07 sie 2010, 20:28

heillos pisze:3 dni temu jeszcze pisał, że jest duchowo w KEA, wczoraj jeszcze pisał:

Nie pisałem tak, to po pierwsze.
Napisałem, że byłem przez rok luteraninem.

heillos pisze:W wątku obok gdzieś pisał czasowo mniej więcej w ostatnich kilku dniach, że jest mu obojętne czy chodzi na nabożeństwa do KEA czy do KER. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pisał najpierw, że chciał być księdzem katolickim. Potem zmienił zdanie i chciał być luteraninem. Potem zmienił zdanie i przeszedł na kalwinizm. Jednocześnie jednak nie szanuje ani swoich braci z KRK, do którego formalnie należy (no właśnie, dlaczego? skoro to takie zło) ani swoich braci protestantów z KEA.

To była moja droga którą mi obrał Bóg. Nie miałem na nią wpływu.



KEA zdradził reformację i Lutra przez ekumenizm z KRK.
Przyjął antychrysta pape z Rzymu do swojego kościoła.
Ten kościół nie jest godzien nazywać się protestancki.
Prawdziwi protestanci nie utrzymują kontaktów z KRK.

KEA przynosi wstyd Lutrowi i reformatorom.


heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 07 sie 2010, 21:01

Puritan pisze:Zdawało mi się, że o coś się mnie czepiłeś, ale jakoś nie mogę znaleźć tego posta, więc załóżmy, że pomyliłem cię z kimś innym. Przepraszam.


Nie trzeba zakładać, to pewnik. Bo do Ciebie jeszcze nigdy nic nie pisałem. Więc to na pewno nie byłem ja.

Puritan pisze:Zdaje się, że Dawid nie obraża konkretnych luteran o duchową prostytucję, a ogólnie stwierdza, że ten kościół jako instytucja popełnia nierząd z Rzymem.


Jeszcze gorzej.

Puritan pisze:Szybka przemiana u Dawida to nie przejaw głupoty czy pychy lecz cudownego działania łaski Bożej. Dawid był ślepy, a Bóg mu otworzył oczy. Pretensje możesz mieć szanowny panie do Boga, Dawid bronił się rękami i nogami, żeby wytrwać w odstępczym kościele luterańskim. Przegrał w tym szaleńczym zmaganiu - Bóg wyciągnął go z tego bagna.


Jeżeli tacy mają być chrześcijanie, to ja chyba przejdę na Islam. Przecież ten i jeden wyżej cytat ociekają nienawiścią. W czym lepsi są Reformowani Baptyści do KEA? W czym lepszy jest Dawid, który (o ile dobrze rozumiem wypowiedź z równoległego wątku) próbuje przenieść się z KEA do KER?

Przejrzałem listę użytkowników i znalazłem tylko dwóch deklarujących przynależność do KEA (pomijając archiwalne konta nieaktywne od dawna). Nie dziwię się, skoro dopuszczalne jest pisanie takich rzeczy, jak pisze Dawid czy ty, które w jawny sposób obrażają luteran.

Jeżeli takie rzeczy mają mieć miejsce, napiszcie jawnie w regulaminie, że luteranie są tu niemile widziani i przez uczestników forum są uznawani za nieprotestantów.

Dawid pisze:Nie pisałem tak, to po pierwsze.


No to ciekawe, bo to był cytat.

Dawid pisze:Napisałem, że byłem przez rok luteraninem.


Owszem, to też napisałeś.

Dawid pisze:To była moja droga którą mi obrał Bóg. Nie miałem na nią wpływu.


Idziesz drogą poszukiwań i nie to u ciebie krytykuję. Idziesz, szukasz... Powinieneś iść niepewnie, poznawać wszystko wokoło. Ty niestety wypowiadasz się autorytatywnie i tonem eksperta już od dawna na tematy, które właśnie-dopiero-co liznąłeś. Do tego natychmiast stosujesz negatywną i obraźliwą krytykę.

3 dni temu pisałeś jeszcze, że jesteś duchowo w KEA. W wątku obok piszesz, że teraz jesteś gdzieś pomiędzy KEA a KER. A jednocześnie piszesz o KEA ,,wstyd, hańba, prostytucja''.

Dawid pisze:KEA zdradził reformację i Lutra przez ekumenizm z KRK.


Reformacja Lutra miała zreformować KRK i sprowadzić go na drogę ewangelii, co jej się częściowo udało. Duch ewangelii powinien prowadzić do jednoczenia się chrześcijan, a nie podziałów i nienawiści. Więc już prędzej można powiedzieć, że zdradzają reformację osoby odcinające się od dialogów.

Dawid pisze:Przyjął antychrysta pape z Rzymu do swojego kościoła.


Nie będę komentował antychrystyczności, ale w jaki sposób KEA ,,przyjął do swojego Kościoła''?

Dawid pisze:Ten kościół nie jest godzien nazywać się protestancki.
Prawdziwi protestanci nie utrzymują kontaktów z KRK.


Masz parę i zaangażowanie neofity. To może i dobrze, ale o ile się tą parę wpuszcza w budowanie. To co piszesz jest nacechowane nienawiścią i MSZ sprzeczne z duchem ewangelii.

A jak to połączyć z twoimi słowami o znajdowaniu się pomiędzy KEA a KER, to już w ogóle zaczyna się robić ciekawie.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość