Co mówi Biblia na temat swiadomych snów

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
dery
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2010, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Co mówi Biblia na temat swiadomych snów

Postautor: dery » 16 wrz 2010, 17:43

Witam! otóż mam takie pytanie, w której zapraszam do dyskusji.
Co Mówi Biblia na temat "Świadomych snów" czy tak zwane "kontrolowanie snów".
Czy zgadza się z tym, czy zaprzecza, zakazuje.
Proszę o odpowiedź gdyż chciałbym wiedzieć czy mogę się tym zajmować czy nie.
Pozdrawiam
ps. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie


Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co mówi Biblia na temat swiadomych snów

Postautor: hungry » 16 wrz 2010, 18:03

dery pisze:Witam! otóż mam takie pytanie, w której zapraszam do dyskusji.
Co Mówi Biblia na temat "Świadomych snów" czy tak zwane "kontrolowanie snów".
Czy zgadza się z tym, czy zaprzecza, zakazuje.
Proszę o odpowiedź gdyż chciałbym wiedzieć czy mogę się tym zajmować czy nie.
Pozdrawiam
ps. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie

Nie bardzo chyba rozumiem, o co chodzi Ci w temacie, ale czy w ogóle jest możliwe kontrolowanie snów :?: Jedynie chyba możemy się modlić jak psalmista o spokojny sen (Księga Psalmów 4:9). Zapewne też miły sen jest to co najwyżej uwarunkowany Bożą obietnicą za posłuszeństwo Jego Słowu i postępowanie wg. Jego mądrości (Przypowieści Salomona/Przysłów cały 3 rozdział a szczególnie wers. 24..
Bez względu na to czy na sny działa Bóg czy inne moce to jednak my raczej nie mamy nad tym kontroli...


wibra
Posty: 129
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wibra » 16 wrz 2010, 18:09

No cóż ja właśnie niedawno rozmawiając z pewną dziewczyną o snach usłyszałam od niej że ona własnie ma sny kontrolowane.Zapytałam co to znaczy a ona mi na to że śni o tym o czym chce ,o czym pomyśli wieczorem.
Ja jednak uważam że ona te myśli pamięta i mówi o nich jak o snach a właściwego snu po prostu nie pamięta.


dery
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2010, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dery » 16 wrz 2010, 18:17

"Świadomy sen to umiejętność świadomej kontroli swoje snu"
że podczas snu np latasz sobie.
osobiscię mówiąc to miałem zdarzyły mi się kiedy sny w której np coś się działo i za wszelką cene chciałem wykonać inną akcje. Kiedy próbowałem nic się nie działo leciało dalej jak by to było na filmie nagrane......


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 16 wrz 2010, 18:34

Ciekawy temat, mój brat kiedyś to próbował ćwiczyć, ostatnio chyba też. Ja nie mam kompetentnej wiedzy w tym temacie, ale z tego, co mi się obiło o uszy, tak zwane LD (lucid dream) ma związek z technikami medytacji, "kontrolowaniem siebie", wpływaniem na podświadomość.
"Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego." Rzeczywiście mi się kiedyś dwa razy zdarzyło (bez ćwiczenia, samo z siebie), że podczas snu zdałam sobie sprawę, że śnię, mogłam robić co chcę, ale zaraz się wybudziłam.
Na Wiki jest artykuł o świadomym śnie. Osobiście bym się nie zagłębiała w takie praktyki.


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
dery
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2010, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dery » 16 wrz 2010, 18:42

Dlaczego?


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 16 wrz 2010, 19:00

Wydaje mi się, że praktykując świadome śnienie, człowiek zaczyna ingerować w sferę podświadomości, przeżyć psychicznych i to może "otwierać furtkę" do niego, a diabeł nie śpi i wykorzysta każdą okazję. LD kojarzy mi się z takimi klimatami jak medytacja, joga, tarot, przeżycia poza ciałem (eksterioryzacja)... Takie jest moje odczucie, ale jak już pisałam nie mam dokładnej wiedzy w tym temacie, wiec niech się wypowiedzą też inni ;-)


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 16 wrz 2010, 20:19

Sorki ale imho rzekome kontrolowanie snów to albo choroba psychiczna albo ezoteryka i okultyzm... a więc sprawy demoniczne od których powinniśmy się jako wierzący biblijnie trzymać z daleka, jeśli nie chcemy odpaść od wiary w Pana Jezusa. Zgadzam się więc z wypowiedzią Ani.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, 20:23 przez hungry, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 16 wrz 2010, 20:22

Odradzam, szczególnie gdybyś miał się tego uczyć.
Sny można kontrolować na wiele sposobów, a dokładniej są różne stany świadomości podczas snu. I faktycznie można się tego nauczyć choć nie każdemu to wychodzi.
Sama mam często kontrolowane sny (na 2 sposoby: całkowicie kontrolowane i ze świadomością że to sen oraz ta sama świadomość a możliwość kontrolowania jedynie reakcji mojej osoby). Nigdy się tego nie uczyłam, a nawet myślałam że większość ludzi tak ma.
A nie polecam bo to męczące (dla mnie w każdym razie takie jest) a już szczególnie męczy gdy masz na wpół kontrolowane koszmary :-/ co więcej po jakimś czasie można się w tym pogubić bardzo.
O tym w jaki sposób uczy się wywoływać u siebie świadome sny wiem od znajomej, która jeszcze niedawno miała do tego przeogromny zapał. Wiąże się to najpierw z nauką zapamiętywania treści snu, potem wywoływania pojawienia się jakiegoś aspektu/przedmioty we śnie, prowadzenie notatnika etc. Ale uważam podobnie jak Ania iż można wywoływanie u siebie LD "postawić na półeczce obok medytacji, jogi, tarota i eksterioryzacji, a co więcej nauka "wychodzenia z ciała" jest tak na prawdę rozwinięciem LD.

Najzdrowszy i najlepszy jest naturalny sen! :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
dery
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2010, 17:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dery » 16 wrz 2010, 20:58

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi wszystkie mi się przydały :). Po prostu Natrafiłem na taki temat na jednym forum i zaciekawiło mnie to. Przy okazji znalazłem jakieś protestanckie forum z czego jestem bardzo zadowolony ^^. Dziękuje Dowidzenia, Dobranoc
ps. Swiadome sny (CLOSED)



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości