Spichlerz

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Spichlerz

Postautor: Puritan » 07 sie 2008, 22:04

Oto przykładowe kazanie ze zboru o nazwie "Spichlerz":
http://www.youtube.com/watch?v=okwXiBr5 ... re=related
Jednym zdaniem: "doktryny nie są ważne, ważna jest jedność i wszyscy co wierzą w Jezusa są braćmi."

Zbór ten jest rekomendowany przez stronę Benn'ego Hinn'a (fałszywego proroka) w Polsce:
http://bennyhinn.pl/index.php?id=10

Zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat tego ultra-charyzmatycznego zboru.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
piotrek-
Posty: 35
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: topsicret
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek- » 08 sie 2008, 11:04

a byłaś tam ze tak mówisz?


mobi
Posty: 76
Rejestracja: 22 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mobi » 08 sie 2008, 11:44

Byłem w Spichlerzu wiele razy. Jest to jeden z niewielu kościołów w Warszawie, który mogę polecić każdemu. Jest kontrowersyjnie, wielu osobom może się nie podobać, że jest tam głośno i "nie tak jak w moim kościele", ale tam naprawdę jest Bóg. Błędy doktrynalne zdarzają się wszędzie. Nie myli się ten, kto nic nie robi:)


piotrek-
Posty: 35
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: topsicret
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek- » 08 sie 2008, 11:53

Amen bracie.
ja się nie wypowiadam na temat tego kościoła bo tam nie byłem ale mogę polecić telewizje spichlerz www.chrzescijanin.tv
Bóg wiele razy do mnie mówił przez te kazania i bardzo mnie zmienił.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 sie 2008, 12:04

Spichlerz to fani Benka Hinna. jak ktoś lubi skakanie, bieganie, krzyki, przewalanie na plecy, emocje to polecam. ale jeśli ktoś szuka biblijnego kościoła to nie


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
piotrek-
Posty: 35
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: topsicret
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek- » 08 sie 2008, 12:05

a jak według ciebie wygląda Biblijny kosciół?


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 12:26

Wspaniały temat-spluwaczka. Na pewno Duch Boży był inspiratorem jego założenia. Teraz jedni będą sobie do oporu pluć, żeby zapomnieć o własnych grzechach i brudzie w swoim życiu, a drudzy będą się nimi kłócić, że spichlerz nie jest taki zły. Polecam więcej takich tematów - z pewnością bardzo zbliżają do Boga, budują, jednoczą.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 sie 2008, 12:57

piotrek- pisze:a jak według ciebie wygląda Biblijny kosciół?
przede wszystkim opierający się na biblii, a nie emocjach, przeżyciach i współczesnych prorokach. polecam http://www.ulicaprosta.net/pl/aa_nazwij ... eniu_1.php


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
piotrek-
Posty: 35
Rejestracja: 05 sie 2008, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: topsicret
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: piotrek- » 08 sie 2008, 13:07

Zacznijmy od tego ze niema już kościołów dokładnie takich jak biblia opisuje
Chodź wielu w dzisiejdzych czasach próbowało takie zakładać i pewnie z tąd tyle denominacji. dzięki za linka już czytam :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 sie 2008, 13:16

piotrek- pisze:a jak według ciebie wygląda Biblijny kosciół?

Kościół biblijny to taki który ma w swoim założeniu budowanie jedności ale TYLKO poprzez wspólną doktrynę. Jest to kościół którego ostatecznym autorytetem jest Biblia a nie jakiś pastor czy ksiądz. Mówienie, że "teologia nie ma znaczenia, liczy się tylko to czy wierzysz w Jezusa" jest największą herezją jaką jestem sobie w stanie wyobrazić. List Jakuba mówi wyraźnie "Diabły też wierzą i drżą."
Sama wiara nie wystarczy - musi ją poprzedzić opamiętanie i nawrócenie. Kościół biblijny naucza, że droga do zbawienia jest wąska i niewielu ją znajduje, a jedynym sposobem aby się na nią dostać jest narodzenie na nowo. Kościoły które mają spaczone rozumienie narodzenia na nowo NIE SĄ BIBLIJNYMI KOŚCIOŁAMI. Nie są nimi kościoły które twierdzą, że wszystko co musisz zrobić to uwierzyć w Jezusa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 13:52

Z powodu sporów doktrynalnych protestantyzm stał się karykaturą tego, czym byc powinien. W miejsce ludzi zjednoczonych wokół wspólnej wiary w zbawienie z łaski i w boskość Pana Jezusa mamy dziesiątki czy setki tysięcy kanapowych denominacji, które żrą się między sobą o to, czy pić sok z winogron i czy Paweł miał żonę. Jest to zwyczajne ubliżanie Chrystusowi, który nie powołał ludzi do tego, aby w faryzejski sposób spierali się o każdy weset z Biblii, lecz aby zjednoczeni miłością oddawali Mu chwałę jako Bogu objawionemu w ciele i Zbawcy a przez wzajemną miłość i dobre uczynki stanowili światłość świata. Od 7 lat śledzę niedorzeczne spory na forach protestanckich, obserwuję ducha krytykanctwa wśród współbraci i coraz bardziej jest mi obojętne, czy należę do sekty pijących sok winogronowy czy do sekty jedzących przaśne pieczywo, do sekty chwytancyh przed wielkim uciskiem, w środku czy po wielkim ucisku.

Szczęście, że w każdej chwili mam Jezusa Chrystusa, że mogę do Niego zwracać się w każdym momencie, że patrząc na Niego zapominam o tej denominacyjnej degrengoladzie. Nie dziwię się, że jak ktoś poszukujący zajrzy na forum protestanckie, to niejednokrotnie odchodzi zdezorientowany i zgorszony. Z całą pewnością nie był celem Pana Jezusa taki kościół, jaki jest obecnie - porozrywany na tysiące zwalczających się grupek.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 08 sie 2008, 15:23

Mistyk pisze:Z powodu sporów doktrynalnych protestantyzm stał się karykaturą tego, czym byc powinien. W miejsce ludzi zjednoczonych wokół wspólnej wiary w zbawienie z łaski i w boskość Pana Jezusa mamy dziesiątki czy setki tysięcy kanapowych denominacji, które żrą się między sobą o to, czy pić sok z winogron i czy Paweł miał żonę.

Ciekawe gdzie takie historyjki wyczytałeś, na temat tych pozornych sporów. Jak dla ciebie internetowy spór x z y jest przyczynkiem do stwierdzenia, że wszyscy chrześcijanie spierają się w takich bzdurach to ci współczuję. Ale też zachęcam do tego, żebyś uwolnił się od internetowego bełkotu na temat protestantyzmu w wydaniu jaki mija się z rzeczywistością.
Mistyk pisze:Jest to zwyczajne ubliżanie Chrystusowi, który nie powołał ludzi do tego, aby w faryzejski sposób spierali się o każdy weset z Biblii, lecz aby zjednoczeni miłością oddawali Mu chwałę jako Bogu objawionemu w ciele i Zbawcy a przez wzajemną miłość i dobre uczynki stanowili światłość świata.

Jestem ciekaw, jaki jest twój wpływ na to pokolenie i jej duchowość, bo co do sądzenia i posądzania ludzi wierzących zapewne nabrałeś wprawy, ale nie zapominaj, ze mamy już sędziego, który będzie sądził.
i jeszcze jedno;
Rzymian 14:4 Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
Mistyk pisze:Od 7 lat śledzę niedorzeczne spory na forach protestanckich, obserwuję ducha krytykanctwa wśród współbraci i coraz bardziej jest mi obojętne, czy należę do sekty pijących sok winogronowy czy do sekty jedzących przaśne pieczywo, do sekty chwytancyh przed wielkim uciskiem, w środku czy po wielkim ucisku.

Myślisz, że twoja sekta jest lepsza?
To ciekawe krytykujesz innych, którzy uważają, ze ich pogląd jest właściwy i że ich kościół jest tym, który głosi prawdę, i krytykują inne kościoły, a ty, co robisz? Czy nie to samo?
Rzymian 2:1 Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo.
Mistyk pisze:Szczęście, że w każdej chwili mam Jezusa Chrystusa, że mogę do Niego zwracać się w każdym momencie, że patrząc na Niego zapominam o tej denominacyjnej degrengoladzie.

Aż prosi się o ten fragment;
Łukasza 18:11 Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik.
12 Poszczę dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę z całego mego dorobku.
13 A celnik stanął z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść ku niebu, lecz bił się w pierś swoją, mówiąc: Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu.
14 Powiadam wam: Ten poszedł usprawiedliwiony do domu swego, tamten zaś nie; bo każdy, kto siebie wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
Mistyk pisze: Nie dziwię się, że jak ktoś poszukujący zajrzy na forum protestanckie, to niejednokrotnie odchodzi zdezorientowany i zgorszony. Z całą pewnością nie był celem Pana Jezusa taki kościół, jaki jest obecnie - porozrywany na tysiące zwalczających się grupek.


Głosisz mity, człowieku.
Większość chrześcijan nie udziela się w internecie i na forach, a to z tego prostego względu, że są zajęci głoszeniem ewangelii i modlitwą.
Zachęcam nie tylko przyglądaniem się wierzącym protestantom i to tylko tym którzy udzielają się na forach (kto wie którzy z nich są naprawdę protestantami?), a do pobytu z nimi dłużej niż na forum, czy na zgromadzeniu, a może pojechać z nimi na kilka dni (najlepiej z większą grupą) a w tedy zobaczysz, jacy są.
Jak na razie to tylko współczucie, że tak bardzo patrzysz na fora, a nie na człowieka, który kocha Boga i chce mu oddawać chwałę.
Ja znam wielu protestantów, kościołów. w wielu dyskusjach brałem udział, ale to co wypisujesz, o tych rzekomych wiekich podziałach to jakaś „obsesja po forowa”.
pozdrawiam


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 15:46




Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości