Takie jaja to tylko w Polsce

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Takie jaja to tylko w Polsce

Postautor: Hardi » 23 paź 2010, 20:44

http://www.youtube.com/watch?v=mHkigUOa ... re=related

zwiedzenie i głupota KRK nie zna granic


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 paź 2010, 21:07

A katolicy na tym forum mówią, że nie czczą obrazów. To albo oni nie stosują się do praktyk swojej organizacji, przez co stoją w sprzeczności do jej obowiązków i praw albo po prostu kłamią, że tego nie robią.


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 23 paź 2010, 21:25

Ostatnio właśnie rozmawiałam z koleżanką na ten temat i podała często używany argument, że "przez obraz" a nie do obrazu się ludzie modlą i że za pośrednictwem danego świętego modlą się do Boga. Na filmiku to wygląda 'nieco' inaczej. Bardzo lubię w takich sytuacjach werset z 1 Tym. 2,5. Jasny i prosty przekaz.


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
ABC
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ABC » 23 paź 2010, 21:28

Najlepsza jest ta pioseneczka tego księdza. :lol:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 paź 2010, 01:08

katolicy czczą kawałek szmaty z rozlaną farbą :lol:

ps. ta "Maria" to murzynka :mrgreen:


Awatar użytkownika
sylvia
Posty: 94
Rejestracja: 12 cze 2010, 22:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sylvia » 25 paź 2010, 07:55

no co wy ,Maryja przyjechała w odwiedziny a wy tak sie dziwicie imprezie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: najbardziej mnie rozbroiło jak ksiądz ten obraz z szacunkiem ucałował - no ale przecież KRK nie czci obrazów ..... ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 paź 2010, 09:32

Najciekawsze jest to ze to jest tylko KOPIA obrazu Jasnogórskiego! Nawet nie oryginał :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 25 paź 2010, 09:44

Nie nasz cyrk - nie nasze małpy :)

A wystarczy napisac, że "zieloni" są w swoim rozemocjonowaniu i egzaltacji bliscy wariactwa, to zaraz bedą sie oburzać :D
A "zbawionym", że innym należy się szacunek, bo każdy na indywidualny prywatny sposób ma prawo do swej pobożności - część z tych ludzi z filmiku może też być przeznaczona do zbawienia - więc czapki z głów i wogóle rrespect :D

po co rozpowszechniać takie filmiki?
dlaczego w taki zawoalowany sposób mamy uczestniczyć w tych praktykach?

ps.
znam ten obraz, widziałem go z bliska, dotykałem go, widziałem jego konserwację - nie ma w nim nic cudownego ani boskiego

Hardi - czy w swojej przepastnej filmografii masz może jakiś filmik o "zielonych" i ich praktykach tzw. "upadania w duchu"? Chodzi mi o takie momenty, w których modlący się podchodząod tyłu do "obmadlanego" i pochylają się, gdy ktoś z przodu takiego delikwenta popycha - by ten "upadł w duchu" - masz takie filmiki? - czy musiałbym ich poszukać na jakichś forach katolickich w dziale - "głupota zielonych nie zna granic"


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 paź 2010, 16:07

piernik pisze:A wystarczy napisac, że "zieloni" są w swoim rozemocjonowaniu i egzaltacji bliscy wariactwa,


Nie zawsze, nie wszyscy i nie zawsze. Nie generalizuj!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Takie jaja to tylko w Polsce

Postautor: hungry » 25 paź 2010, 18:45

Hardi pisze:http://www.youtube.com/watch?v=mHkigUOakVo&feature=related

zwiedzenie i głupota KRK nie zna granic

To nie jaja to codzienność... Co Cię tak dziwi Hardi? Żyjemy przecież w katolickim kraju przecież bodajże od 966 r. tak? ;)
Małgorzata pisze:A katolicy na tym forum mówią, że nie czczą obrazów.

A tam, oni tylko tak gadają, że nie czczą, by się usprawiedliwić. :P


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 25 paź 2010, 19:03

hungry napisał:

A tam, oni tylko tak gadają, że nie czczą, by się usprawiedliwić.


a ską to wiesz??
Jesteś nimi?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 paź 2010, 19:08

Pierniku, ponad 40 lat byłam katoliczką i wiem, jaką cześć oddawało się np. peregrynującemu obrazowi. Nadmienię, ze nawet wtedy tego nie robiłam, bo po prostu wydawało mi się to głupie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 25 paź 2010, 20:02

Najgorsza to chyba jest tu nienawiść do człowieka a nie ogólnie do systemu. Przecież 60-cio letnia babcia nie zmieni przed śmiercią teorii, którą ją całe życie karmiono. A może by tak zostawić to Bogu, niech sobie On to oceni.
Ale już najlepsze z tego wszystkiego jest, że najambitniejsi przeciwnicy nie zdołali się przyjrzeć swoim zgromadzeniom, w których nikt im niestety nie wytłumaczył, że " CAŁY świat pójdzie w podziwie za tym zwierzęciem"
To takie proste nieistotne słowa, i rozumiem że nikogo nie ciekawi, dlaczego?!


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 paź 2010, 20:26

alessa pisze:" CAŁY świat pójdzie w podziwie za tym zwierzęciem"


To należy rozumieć, że nikt nie będzie wierny Bogu??
Sądzę, że chodzi tu o zdecydowaną większość. Niewierzący i Ci, którzy wołali: "Panie, panie...", ale nie należeli do Niego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości