Duchowe Dary: Uzdrawianie

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6343
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Duchowe Dary: Uzdrawianie

Postautor: Imperator » 26 lis 2010, 17:08

Duchowe Dary: Uzdrawianie

Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu (1 Kor. 12:8-9).

Te dary są nierozwiązalnie połączone do wolności Boga. Kiedy chodzi o takie rzeczy jak uzdrowienia i cuda, niektórzy mawiają że Bóg musi ich uzdrowić, kiedy inni mówią że Bóg już nie czyni dziś cudownych rzeczy. Ci ludzie albo mówią że Bóg musi coś zrobić, albo że Bóg nie może czegoś zrobić. Oba te poglądy powinny być odrzucone, ponieważ Bóg jest wolny i może robić to co chce.

Duchowy Dar Uzdrawiania: Definicja

Dar uzdrawiania to zdolność do wezwania Boga by uzdrowił chorego przez nadnaturalne środki dla celu objawienia Boga.

Ludzie z Darem Uzdrawiania

Ci z darem uzdrawiania ufają że Bóg może uzdrowić chorego i modlą się w wierze za fizyczne uzdrowienie będących w potrzebie. Ci ludzie widzą uzdrowienie jako znak używany przez Boga do objawienia jego mocy ludziom aby wielu przyszło do wiary w Jezusa. Ludzie z tym darem nie widzą uzdrowień za każdym razem kiedy proszą o to Boga, ponieważ uzdrowienie to coś o czym decyduje Bóg (np. Gal. 4:13-14; Fil. 2:27; 1 Tym. 5:23; 2 Tym. 4:20).

Uzdrowienia w Piśmie

Mateusza 4:23-24 i 9:35 mówią wielu uzdrowieniach Jezusa. Dwunastu miało dar uzdrawiania (Mat. 10:1), a także Siedemdziesięciu (Łuk. 10:8-9), Piotr (Dz. 5:14-16), Paweł (Dz. 3:1-8). Dodatkowo, kościelni starsi mają się modlić za chorych aby Bóg mógł ich uzdrowić (Jakub 5:13-16).

Powszechne Błędy Odnośnie Uzdrawiania

* Niektórzy mówią że bardziej nadnaturalne dary, takie jak uzdrowienia, zanikły pod koniec pierwszego wieku, ale ojcowie kościoła z drugiego i trzeciego wieku relacjonują że takie rzeczy jak uzdrowienia nadal działy się w ich czasach.

* Niektórzy mówią, że jeśli ktoś świadczy o uzdrowieniu, powinno się temu wierzyć, ale uzdrowienie powinno być potwierdzone (np. przez doktora) by poświadczyć co Bóg zrobił.

* Niektórzy mówią że uzdrowienie powinno się odbyć podczas kościelnego nabożeństwa, ale nie ma przesłanek by to działo się w Nowym Testamencie, co może znaczyć że, podobnie jak inne dary, nie jest najlepiej używane w trakcie nabożeństw.

* Niektóre ekstremalne grupy uczą że skoro Bóg może uzdrawiać, chrześcijanie nie powinni korzystać z lekarzy, lecz Biblia nie mówi nic przeciw lekarzom, a doktorzy jak Łukasz używali swoich medycznych umiejętności jako część swoje pasterskiej służby by pomagać ludziom (Kol. 4:14; 2 Tym. 4:11; Filem. 1:24).

* Niektórzy mówią że chodząc przez wiarę i nie grzesząc, żaden chrześcijanin nie powinien nigdy chorować, ale Epafrodyt (Filem. 2:25-27), Tymoteusz (1 Tym. 5:23), Trophimus (2 Tym 4:20), i Paweł (1 Kor 2:3; 2 Kor. 11:30; Gal. 4:13) każdy z nich miał chorobę która nie była uzdrowiona, pomimo że bardzo kochali Boga i wiernie chodzili z Jezusem.

Czy Masz Ten Dar?

* Czy masz głębokie współczucie dla chorych ludzi?
* Czy masz głębokie przekonanie że Bóg może uzdrowić każdego kogo zechce?
* Czy lubisz modlić się za chorych?
* Czy widziałeś że Bóg kogoś uzdrowił?
* Kiedy Bóg uzdrawia, czy jesteś podekscytowany ponieważ to pomaga pokazać Jego moc innym?
* Czy czekasz z tęsknotą na nadejście Bożego królestwa, gdzie nie będzie chorób ponieważ nie będzie już grzechu i jego efektów?

[tlumaczenie: http://theresurgence.com/series/spiritual-gift]


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15826
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 mar 2011, 21:55

Przeniosłem do czytelni.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość