Mamy czarnoskórego pastora w polskim sejmie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Mamy czarnoskórego pastora w polskim sejmie

Postautor: Lord Vajler » 06 gru 2010, 14:26



Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2010, 21:04

Dzięki za link ;) Z chęcią bym go ugryzł w ucho za "osobistą relację z Bogiem" :P

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 gru 2010, 21:38

Wiedziałam, fantomiku :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2010, 21:39

:P :D


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 06 gru 2010, 23:15

super :-D


Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 07 gru 2010, 00:56

No nieźle duchowe przebudzenie chyba się zbliża do naszego kraju. :)
Chwała niech będzie Bogu!


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Haloors
Posty: 167
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Haloors » 11 gru 2010, 17:42

On na pewno nie jest chrześcijaninem ewangelicznym. Nie tylko nie pluje jadem na katolików ale jeszcze z nimi współpracuje. Zdrajca! :-)

John Godson pisze:Nie chodziło o chrystianizowanie czy nawracanie ludzi do jakiejś wiary, ale o pogłębienie osobistej wiary i relacji z Bogiem. Nie dzielę chrześcijan na katolików i protestantów, najważniejsze jest, czy jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa czy też nie. A misja, w ramach której działałem nie była misją jednego kościoła, tylko wielu. W Szczecinie współpracowałem także z Kościołem katolickim.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 gru 2010, 17:51

John Godson pisze:Nie chodziło o chrystianizowanie czy nawracanie ludzi do jakiejś wiary, ale o pogłębienie osobistej wiary i relacji z Bogiem. Nie dzielę chrześcijan na katolików i protestantów, najważniejsze jest, czy jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa czy też nie. A misja, w ramach której działałem nie była misją jednego kościoła, tylko wielu. W Szczecinie współpracowałem także z Kościołem katolickim.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html

Podobnie jak Pastor Bartosik z Gdańska! Może niech on też zostanie politykiem, coś pożytecznego przynajmniej zrobiłby dla społeczeństwa.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 11 gru 2010, 19:12

Też dziś czytałam ten artykuł. @Haloors, mam nadzieję, że ten tekst
"Nie tylko nie pluje jadem na katolików..."
napisałeś w formie żartu ;-) wiecie, ja zaglądam często na to forum i czytam różne wątki, i bardzo mnie smucą ciągłe słowne przepychanki pomiędzy katolikami, a protestantami. Wierzący człowiek nie powinien na nikogo pluć... Ja tez byłam katoliczką (jak większość z nas pewnie) i nie popieram ekumenizmu, nie popieram doktryny KRK, ale staram się mieć miłość do ludzi, czy katolików czy innych. Inna sprawa, że często w ogóle nie chcą słuchać o Bogu (chociaż o dziwo uważają się za chrześcijan...). Cieszę się, że osoby, które mówiły mi ewangelię i przybliżały Boga, robiły to z miłością i szacunkiem, bo gdybym została zaatakowana tak, jak niektórzy na tym forum biją się na słowa, to bardzo bym się zraziła i nie przyciągnęło by mnie to do Pana :-/


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Haloors
Posty: 167
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Haloors » 11 gru 2010, 20:05

Oczywiście że to był złośliwy żart ... :-D

Chociaż gdybym swój obraz protestantów budował tylko na tym forum ( na np. Puritanie) to uważałbym wtedy że :

- podstawią wiary ewangelicznych chrześcijan jest nienawiść do katolików i innych denominacji
- oraz że Jezus nie był godzien wiązać rzemyków przy sandałach Jana Kalwina.


Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z lektury tego forum.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 11 gru 2010, 20:12

Ehh, wielu jest przeciwników Ewangelii i sług Bożych.

Cóż, wyjaśnijmy:

Nienawiścią do katolików byłoby uznanie ich za braci, bo są zgubieni. Dlatego trzeba okazać im miłość poprzez pokazanie im prawdy o ich grzechu, o ich fałszywym Kościele, oraz dać im niezafałszowane przesłanie Ewangelii.

Natomiast Kalwina nawet nie znam, ani jego nauczeń, więc skończ waść z opluwaniem Puritana. Chociaż wiem, że i tak nie zrozumie, bo na tym przecież ta zabawa w trollowanie polega...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 gru 2010, 20:14

Haloors, a co sie tak zapalales braterska miloscia do katolicyzmu? To u Ciebie od zawsze, czy ostatnio tylko, bo jakos nie zauwazylam wczesniej...


Haloors
Posty: 167
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Haloors » 11 gru 2010, 20:15

Nawróciłem się i przemyślałem to i owo :-)


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 11 gru 2010, 20:16

oraz że Jezus nie był godzien wiązać rzemyków przy sandałach Jana Kalwina.
:lol: Racja - niektóre dyskusje mogą więcej namieszać w głowie, niż rozjaśnić... Kalwin, albo inni, to tak jak "ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy".


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 11 gru 2010, 20:23

Axanno ja to rozumiem tak: "katolicyzm", a "katolicy" to dwie różne sprawy. Katolicyzmu jak najbardziej nie należy akceptować z jego błędnymi naukami, a katolicy to ludzie, dla których należy mieć braterską miłość, w tym sensie, że należy im otwierać oczy przez głoszenie niezafałszowanego Słowa Bożego. Ja w ten sposób na to patrzę, więc nie widzę nic niewłaściwego w "braterskiej miłości" do nich.


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości