Na początek.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Na początek.

Postautor: Alkhilion » 23 gru 2010, 20:48

Kim jestem? Jestem chrześcijaninem wyznania zielonoświątkowego. Tłumaczenie tego tutaj nie jest chyba konieczne, więc wyjaśnię tylko kilka kwestii, żeby uniknąć późniejszych nieporozumień.

- Oficjalnie nie jestem zrzeszony w żadnym z Kościołów, jednak "trzymam" ze zborem Dom na Skale w Chełmie, który należy do KZ w RP.
- Do Kościoła przyszedłem nie dlatego, ze nie spodobał mi się żaden inny, obraziłem się na księży, czy mam osobiste zatargi z kimkolwiek- Chrystus sam pociągnął mnie do siebie i dał łaskę nawrócenia.
- Nie jestem protestantem i zielonoświątkowcem dlatego, że spodobały mi się nabożeństwa, tylko dlatego, że mogę tu usłyszeć prawdziwe Słowo Boże.
- Jeśli mam wybrać między tym, czy nazywam siebie protestantem czy chrześcijaninem- wybieram określenie chrześcijanin.
- Kościół nie powstał, ani nawet nie odrodził się w XVI wieku, istnieje od Ofiary złożonej przez naszego Pana Jezusa Chrystusa do dnia dzisiejszego i będzie istniał już na zawsze, aż do skończenia świata i paruzji i dalej, na nowej Ziemi. Reformacja to ważne wydarzenie w życiu Kościoła, jednak ruchy przebudzeniowe nie ustawały w nim juz od samych początków (czyli od dnia Pięćdziesiątnicy).
- Niestety nie przyjąłem jeszcze chrztu wodnego, ale mam taki zamiar. Jak najszybciej się da.

Jeśli ktoś jest zainteresowany moimi poglądami, może odwiedzić mój profil na Zapytaj.com.pl, gdzie odpowiadam w dziale związanym z religiami i wierzeniami (http://zapytaj.com.pl/Profile/user_792192.html). Na każde pytanie tam i tu chętnie odpowiem w miarę posiadanego czasu. Niech Bóg was błogosławi, AMEN!


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 gru 2010, 21:08

Witaj :)

Jakiego rodzaju pytan sie spodziewasz? :roll:
aczkolwiek hmm... przepraszam za glupie pytanie - zapewne pytania maja byc odnosnie wyznania... jest jakies wyjatkowe?
Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 21:09 przez Axanna, łącznie zmieniany 1 raz.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2010, 21:08

Zatem witaj :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 gru 2010, 21:11

Axanna- z miłą chęcią odpowiem na każde pytanie. No, może nie przesadzajmy z fizyką, chemią, Kotem Schrödingera i resztą tego, na czym niespecjalnie się znam :-> Ale na pytania związane z moją wiarą, jak najbardziej.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 21:12 przez Alkhilion, łącznie zmieniany 1 raz.


sylwia.k
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2010, 07:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sylwia.k » 23 gru 2010, 21:11

Witaj Alkhilion :-D


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 gru 2010, 21:37

Podaj strone w profilu, zeby mozna bylo wejsc...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2010, 21:42

Axanno skopiuj i wklej:
zapytaj.com.pl/Profile/user_792192.html


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 gru 2010, 22:06

wiem, Malgorzato, juz zajrzalam - myslalam tam duuuuuuzo do czytania, to byloby wygodniej :roll:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 gru 2010, 22:12

Ano, trochę dużo. Ale kiedy mówię o Panu, moje serce nie pozwala mi mówić pojedynczymi słowami :-)


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 23 gru 2010, 22:15

Dobry Wieczór Alkhilion, :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 27 gru 2010, 12:16

Cześć


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 27 gru 2010, 22:57

Alkhilion pisze:- Niestety nie przyjąłem jeszcze chrztu wodnego, ale mam taki zamiar. Jak najszybciej się da.

Jako nieliczny protestant uznający chrzest w wieku dziecięcym stanowczo będę odradzał Ci, abyś ponownie się ochrzcił.

Poczytaj sobie o Szymonie czarnoksiężniku.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 28 gru 2010, 00:05

Dawid pisze: Jako nieliczny protestant uznający chrzest w wieku dziecięcym stanowczo będę odradzał Ci, abyś ponownie się ochrzcił.


Ciekawa dyskusja o waznosci chrztu udzielonego w kosciele rzymsko-katolickim:
http://www.gdansk.reformacja.pl/pliki// ... ckiego.doc

Z drugiej strony ciekawym byloby zwrocic dyskusje na temat - rola chrztu jako prosby do Boga o dobre sumienie.

1 Piotra 3:21 bw [Woda] Ona jest obrazem chrztu, ktory teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem sie cielesnego brudu, lecz prosba do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 28 gru 2010, 21:20

Przykro mi, polanie mnie wodą w dzieciństwie nie mogło być chrztem, gdyż nie było mojego osobistego wyznania wiary. Jaki sens ma udzielanie chrztu osobie niewierzącej? Przecież nie zmazuje grzechu pierworodnego- wszelkie grzechy zmazuje nawrócenie i odrodzenie w Panu. :-D Chrzest jest publicznym wyznaniem swojej wiary i zaakcentowaniem przemiany, jaka dokonała się w człowieku po jego upamiętaniu.

[edit]: Szymon czarnoksiężnik? Brzmi jak tytuł książki fantasy. Jeśli chodzi Ci o Szymona zwanego Magiem- to chciał on wykupić od Apostołów możliwość czynienia cudów. A ja, mogę Cię o tym zapewnić na piśmie, nie mam takiej intencji.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości