FILMY EWANGELIZACYJNE

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 gru 2010, 11:24

KAAN,
Czy mógłbym prosić o usunięcie postów od trollingu Norbiego?
Człowiek ten od jakiegoś czasu trolluje wszędzie, gdzie tylko się da i prowokuje niebudujące dyskusje.
Tak się biedaczek wczuwa w swoją rolę kpiarza, że nie może spać po nocach i wymyśla kretyńskie nicki rejestrując się na forum ewangeliczni: http://ewangeliczni.forumowisko.net/pur ... ,u,101.htm


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 gru 2010, 12:00

nie chcemy lechtania uszu, ale oprocz straszenia i grozb , Biblia zawiera rowniez slowa otuchy, zachety i pocieszenia, ktorych potrzebujemy.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2010, 12:46

Biblia mówi, abyśmy się radowali, nieustannie radowali. Płaczę nad sobą, gdy zgrzeszę, ale ogólnie to chodzę w Bożej radości. Bóg jest miłością, miłość jest cudownym uczuciem, więc się raduję. Gdy przyszłam do Pana, to płakałam, pokutowałam, ale teraz w społeczności z Nim się cieszę.

ann_in_grace pisze:Polecam czytanie tego, co ewangelie relacjonuja jako slowa Jezusa. Sporo grozb i straszenia. Czemu tego nie widzicie?


Widzimy i czytamy. Tylko Jezus mówił to do ludzi, którzy jeszcze nie byli nawróceni, nie mieli Ducha Świętego. Potem wszystko się zmienia. Czy Paweł umartwia się z powodu swoich ciężkich doświadczeń? Nawet w więzieniu śpiewa pieśń zwycięstwa. Bo jarzmo Pana jest lekkie. Postawa godna naśladowania.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 gru 2010, 13:11

Małgorzata pisze:Sprawia wrażenie cierpiętnika.

„Ten człowiek cały czas wygląda tak żałośnie, on nigdy się nie śmieje, wygląda on na bardzo smutnego.” http://ewangeliczni.forumowisko.net/426.htm


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 gru 2010, 14:01

ann_in_grace pisze:
Małgorzata pisze:Straszy, ciągle straszy.


Polecam czytanie tego, co ewangelie relacjonuja jako slowa Jezusa. Sporo grozb i straszenia. Czemu tego nie widzicie?

Brat Paul mowi pieknie, prosto, biblijnie, serce rosnie, jak sie go slucha, lzy same leca… Chcecie lechtania uszu zamiast Biblii?


Ja bardzo sobie cenie jego kazania.
To, że głównie napomina i "straszy"?
I dobrze!
Widocznie Bóg go w ten sposób używa, dla równowagi do letniego chrześcijaństwa.

Uwaga Małgosi bardzo trafna :)
Paweł lubi grać na emocjach słuchaczy :D
Tak więc popularna opinia, że jedynie zielonoświątkowi arminianie "jadą na emocjach" nie jest do końca sprawiedliwa :P
W emocjonalnym wykładzie Słowa, moim zdaniem niema nic złego (widocznie jako człowiek przeżywa to co mówi) o ile buduje się faktycznie na Słowie a nie własnych odczuciach :)
Paweł Zmywacz potrafi to ładnie połączyć i dlatego jest dobrym kaznodzieją.


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 23 gru 2010, 17:52

Nie wiem, czy już było: http://www.youtube.com/watch?v=WDKIOEkN ... re=related
Mój znajomy wrzucił link na Facebooka. (Filmik w stylu "Miernik dobra", który wcześniej podała Małgorzata).


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 gru 2010, 02:57

fantomik pisze:A do Norbiego i Hardiego -- nazwisk się nie tłumaczy, a czynienie w ten sposób, który zademonstrowałeś jest w mojej ocenie szydzeniem z tego Bożego Męża.

Sorry, ale nie jestem katolikiem, ani ascetą, ani innym cierpiętnikiem, który jest sztywny jak wkład do trumny i poważny jak mucha w ciąży :mrgreen: Nie mam nic przeciwko poczuciu humoru i nie mylę humoru z szydzeniem, widzę zasadniczą różnicę :-D

ann_in_grace pisze:Chcecie lechtania uszu zamiast Biblii?

Zacznijmy od tego, że biblia to nie straszenie i groźby, jeśli ktoś przychodzi do Boga z obawy przed karą to najczęściej prędzej czy później wyda tego owoc, fatalny owoc, upadek, odejście, żal, gorycz itd. Bóg chce abyśmy przyszli do Niego ze szczerości i miłości płynącej z głębi serca, bo wyznanie miłości czy zgadzanie się na wszystko będąc pod karabinem jest bezwartościowe i cielesne, a nie od serducha. Jaki to Ojciec chce aby dziecko go kochało i szanowała tylko z obawy przed karą :?: :-/ Po za tym Jezus bardziej piętnował faryzeuszy niż grzeszników 8-)

Druga sprawa jest taka, że Washer dla wielu głosi to co ucho łechce, bo jest wielka masa ludzi, którzy są duchowymi masochistami, jak ktoś im nie spuści manta z za kazalnicy to czują się fatalnie, domagają się wiecznego bicia, straszenia, napominania itd. W zasadzie to nie wiem co jest gorsze, czy chęć wiecznego lania czy chęć wiecznego głaskania, każda skrajność jest zła... Pewien PL pastor, który raczej nie słynie z głaskania a bardziej z twardszego słowa, opowiadał niedawno jak pojechał na zaproszenie do pewnego zboru i głosił tam słowo. Miał przygotowane mocniejsze kazanie, ale odczuł w sercu, że ma mówić o miłości Bożej, że ma wygłosić coś ku pokrzepieniu ku radości, a nie napominać i tak też zrobił. Po nabożeństwie podszedł do niego pastor z tego zboru i powiedział mu: "my zaprosiliśmy brata bo liczyliśmy na jakieś baty, a brat nam tutaj cukierki rozdawał". W tedy zrozumiał, że to co ucho łechce to w cale nie oznacza przyjemne słowo, ale to co ludzie chcą usłyszeć i można połechtać nie tylko ucho kogoś z wiecznym bananem na twarzy, ale również cierpiętnika. Jeden lubi słodycz drugi goryczkę, oboje są po tych samych pieniądzach, bo chcą słuchć nie to co Bóg chce im przekazać, ale to co chce ich uchu... Po kilku dniach ten pastor odebrał tel. zadzwoniła siostra z tamtego zboru i dziękowała mu za to słowo, bo to było coś czego bardzo potrzebowała, a na co nie mogła liczyć u siebie w zborze, bo tylko baty z kazalnicy.

Jeśli ktoś potrzebuje wiecznych batów to też świadczy o tym, że jest krnąbrny i nie posłuszny i nie chce się zmienić.

ann_in_grace pisze:Mysle, ze nie sluchacie brata Paula dokladnie - tam jest wszystko.

Wszystko to jest z Jezusie, a w biblii to co niezbędne ;)

Jak na razie to są rozchwytywane i rozreklamowane jego kazania dla cierpiętników, i osobiście nie spotkałem odwrotnego.

Jezus umarł za moje winy i grzechy, dostałem dar życia wiecznego z łaski za darmo i nie jest potrzebne mi cierpiętnictwo jak w katolicyzmie itd. Ciesze się i raduję w moim Panu, On ociera moje łzy.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 24 gru 2010, 03:14

Fajnie to ujales, Hardi ! Dzieki.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 24 gru 2010, 13:29

DAVID WILKERSON GDZIE SIĘ PODZIAŁO CIERPIENIE
http://www.youtube.com/watch?v=fli-h5C93ME


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 gru 2010, 01:41

Puritan pisze:DAVID WILKERSON GDZIE SIĘ PODZIAŁO CIERPIENIE
http://www.youtube.com/watch?v=fli-h5C93ME

znam to i muszę przyznać, że bardzo dobre, jednak nie jest to o wiecznym cierpiętnictwie itd., przez cierpienie Bóg wiele mnie nauczył, ale też wiele przez błogosławieństwo i płynącą z niego radość :-)

warto dodać, że David Wilkerson nie wpada w skrajność i naucza o wielu rzeczach, jednak w śród cierpiętników krąży tylko ten jeden fragment z całego kazania, mają to co łechce ich ucho...


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 25 gru 2010, 03:01

:-D


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 gru 2010, 10:45

Paul Washer w jednym ze swoich wykładów z tego co pamiętam stwierdził ironicznie, że jego wykłady o Bożej Miłości nie trafiają nigdy na Youtube ;) Jako, że swego czasu wysłuchałem prawie wszystkiego co zamieszczone jest na stronie jego służby (heartcry ministries) to powiedzieć mogę zdecydowanie, że osoby, które słuchają tylko tych jego fragmentów z YT mają raczej jednostronny pogląd na jego nauczanie dokładnie zgodnie z tym jego stwierdzeniem o trafianiu jego kazań na YT ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 gru 2010, 11:35

Chętnie wysłucham innych, bardziej budujących. Słucham tych, które Puritan tłumaczy i podaje linki.
Zatem apel do Puritana. Zamieść jakieś kazanie o Bożej Miłości. Wtedy odepnę mu etykietkę cierpiętnika.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości