Pogański rodowód świąt

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 gru 2010, 21:59

Zbyszekg4 pisze:Małgosiu, widze to tak: nie ma nic złego w uwielbianiu Pana na zgromadzeniu w dowolnym dniu tygodnia, jesli jednak dzien wybrany przez Boga na czas szczegolnego odpoczynku (sabat), jest lekcewazony, to juz cos jest nie tak- no chyba, ze wola Boza sie zmieniła... Ja takiej zmiany nie widze...
Pozdrawiam :->

ależ Zbyszku to adwentyści lekceważą wybrany dzień odpoczynku, zamiast odpoczywać w siódmy dzień tygodnia to oni chcą odpoczywać w szósty... po za tym można przeczytać o tym, że pierwsi chrześcijanie spotykali się nawet po sabacie ;)

ale temat jest chyba o czymś innym


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2010, 08:17

Hardi pisze:ależ Zbyszku to adwentyści lekceważą wybrany dzień odpoczynku, zamiast odpoczywać w siódmy dzień tygodnia to oni chcą odpoczywać w szósty

Czyli nic sie nie zmienilo przez wiele miesiecy: nadal masz problem z liczeniem do 7.
No coż, skoro się upierasz, ze niedziela jest siódmym dniem tygodnia (i ze tego dnia Jezus zmartwychwstał, tzn. dnia siodmego, a nie pierwszego, jak uczy Biblia), to sobie tak uwazaj, ale radze Ci nie upubliczniac tego, bo wystawiasz sie na posmiewisko... :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 gru 2010, 17:32

Zbyszekg4, ty nic nie rozumiesz... od wielu lat siódmy dzień tygodnia w PL i nie tylko nazywa się niedziela. W biblii nie ma nazw dni tygodnia, są tylko numery dni, dzień pierwszy, dzień drugi itd., siódmy dzień jest dniem odpoczynku czyli sabatem, w PL jak i wielu innych krajach sabat przypada na niedziele, ponieważ dzień o tej nazwie jest obecnie uznawany za siódmy dzień tygodnia, czy to się komuś podoba czy nie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2010, 18:51

Hardi pisze:Zbyszek, ty nic nie rozumiesz...

Jak to dobrze, ze Ty, Przemku, wszystko rozumiesz... :)

Hardi pisze:od wielu lat siódmy dzień tygodnia w PL i nie tylko nazywa się niedziela

Tylko w świeckim kalendarzu!; w koscielnym niedziela była i jest nazywana dniem pierwszym (posłuchaj ksiedza katolickiego podczas mszy niedzielnej...)

Hardi pisze:W biblii nie ma nazw dni tygodnia, są tylko numery dni, dzień pierwszy, dzień drugi itd., siódmy dzień jest dniem odpoczynku czyli sabatem

Prawda. Tylko siódmy dzień ma w Biblii swą nazwę: sabat.

Hardi pisze: w PL jak i wielu innych krajach sabat przypada na niedziele, ponieważ dzień o tej nazwie jest obecnie uznawany za siódmy dzień tygodnia, czy to się komuś podoba czy nie.

Prosze, prześledź z Biblią w ręku temat sabatu- ciekawe czy on rzeczywiście przypada na niedzielę?...
Może zadzwoń do kogoś w Izraelu (lub zapytaj Żyda jakiegoś)- niech Ci powie, kiedy przypada sabat, zwany przez Boga (a nie przez ludzi w PL; bo cóż znaczy ich zdanie wobec zdania Bozego? ) dniem siódmym? (Żydzi nie mieli żadnych zmian w kalendarzu od czasow Mojżesza- wiec i sabat nie zmienił swego położenia w kalendarzowych dniach!).

Moze ktos na forum uzyje innych dowodow by Hardiemu temat przyblizyc bo czesto do niego wraca i liczenie po swojemu prowadzi... :-/

Pozdrawiam :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2010, 18:58

Hardi, a tak zwłaszcza to zastanów sie czyje zdanie w jakims temacie jest wazniejsze- Boga czy ludzi? (nie tylko o sabacie mysle).
Chyba nie trzeba Ci przypominac slow Piotra, ze trzeba bardziej sluchac Boga, niz ludzi (nawet jesli w PL mieszkają)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 gru 2010, 19:21

Zbyszekg4 pisze:Moze ktos na forum uzyje innych dowodow by Hardiemu temat przyblizyc

optymista jestes, Zbyszku ;)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2010, 19:46

Axanna pisze:
Zbyszekg4 pisze:Moze ktos na forum uzyje innych dowodow by Hardiemu temat przyblizyc

optymista jestes, Zbyszku ;)

Próbować trzeba... :roll:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 gru 2010, 20:39

Zbyszekg4 pisze:
Axanna pisze:
Zbyszekg4 pisze:Moze ktos na forum uzyje innych dowodow by Hardiemu temat przyblizyc

optymista jestes, Zbyszku ;)

Próbować trzeba... :roll:

no-no... ;D


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 28 gru 2010, 15:37

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:Zbyszek, ty nic nie rozumiesz...

Jak to dobrze, ze Ty, Przemku, wszystko rozumiesz... :)

Hardi pisze:od wielu lat siódmy dzień tygodnia w PL i nie tylko nazywa się niedziela

Tylko w świeckim kalendarzu!; w koscielnym niedziela była i jest nazywana dniem pierwszym (posłuchaj ksiedza katolickiego podczas mszy niedzielnej...)

po pierwsze W PL obowiązuje świecki kalendarz, po drugie PL jeszcze nie jest krajem kościelnym, po trzecie ja nie mieszkam w PL, a tu gdzie mieszkam jest tylko jeden kalendarz w którym to niedziela jest siódmym dniem tygodnia.

Zbyszekg4 pisze:
Hardi pisze:W biblii nie ma nazw dni tygodnia, są tylko numery dni, dzień pierwszy, dzień drugi itd., siódmy dzień jest dniem odpoczynku czyli sabatem

Prawda. Tylko siódmy dzień ma w Biblii swą nazwę: sabat.

No widzisz 8-)

Zbyszekg4 pisze:Prosze, prześledź z Biblią w ręku temat sabatu- ciekawe czy on rzeczywiście przypada na niedzielę?...

Sam potwierdziłeś to, że w biblii nie ma nazw dni tygodnia... ;) oj mieszasz się, mieszasz....


Zbyszekg4 pisze:Może zadzwoń do kogoś w Izraelu (lub zapytaj Żyda jakiegoś)- niech Ci powie, kiedy przypada sabat, zwany przez Boga (a nie przez ludzi w PL; bo cóż znaczy ich zdanie wobec zdania Bozego? ) dniem siódmym? (Żydzi nie mieli żadnych zmian w kalendarzu od czasow Mojżesza- wiec i sabat nie zmienił swego położenia w kalendarzowych dniach!).

chodzi mi o biblijne dowody, a nie o żydowska tradycje, która przy okazji odrzuciła Mesjasza, a którą to Mesjasz mocno piętnował

mam pytanie do Ciebie, skoro odrzucasz PL i europejskie standard nazw poszczególnych dni, a chcesz przyjąć ten żydowski, do dlaczego nie przyjmujesz również Żydowskiego czasu :?: skoro kalendarz dostosowujesz do Żydowskiego to zrób to samo z zegarkiem, w końcu to też wyznacznik czasu.


marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 28 gru 2010, 17:06

Zauważyłem, że lubicie cytować wikipedię:
Biblia przekazuje opis stworzenia świata w ciągu 7 dni tygodnia. Bóg stwarzał świat przez 6 dni, a siódmego dnia (w szabat – sobotę) odpoczywał – stąd ostatni dzień tygodnia jest dniem świętym, poświęconym Bogu. W judaizmie i częściowo chrześcijaństwie świętym dniem odpoczynku, zgodnie z powyższym, jest sobota. Jednak główny nurt chrześcijaństwa zachowuje inny dzień odpoczynku – niedzielę (pierwszy dzień tygodnia wg Biblii), na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa. Dla wyznawców islamu dniem odpoczynku jest piątek.

Także Hardi, opowiedz się czy jesteś za chaosem świata czy za porządkiem bożym


Nowy
Posty: 63
Rejestracja: 27 lut 2010, 11:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nowy » 28 gru 2010, 18:14

Proszę was panowie NIE O TYM JEST TEN TEMAT. Przeczytałem chyba z 10 stron innego tematu o świętach, ale nikt z uznających święta nie ustosunkował się do tego, czy to że praktykuje bezpośrednio pogańskie zwyczaje (nie mówię teraz o dacie) podczas dla niego chrześcijańskiego święta uważa za nic nie znaczące duchowo?


Szukam drogi do światła...
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 28 gru 2010, 19:59

Nowy, a o jakie pogańskie zwyczaje ci dokładnie chodzi?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 gru 2010, 22:01

Hardi, powiedz: w jakim dniu tygodnia Jezus zmartwychwstał?
Jaki dzien poprzedzal dzien Jego zmartwychwstania? (jak sie nazywal, jaki mial numer w numeracji od 1 do 7 ?).

Czy ktos moze Hardiemu w koncu wytlumaczyc, ktorym dniem tygodnia jest sabat?- prosze o to! Dziekuje. ( Bo on moze ma do mnie uprzedzenia i nie chce niczego, z tego co pisze przyjmowac...)

Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 29 gru 2010, 00:03

Zachecaj, Zbyszku, zachecaj - wszak kropla wody nawet beton drazy...



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości