za długi by był temat, szczegóły w poście

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 gru 2010, 11:09

Ania pisze:a zresztą nawet gdybym teraz chciała się z kimś zapoznać i świadczyć mu od samego początku, to każdy kogo znam, powie mi, że „to nie ta kolejność, że nie zna takiej sytuacji, żeby ktoś się w ten sposób nawrócił i żeby z tego coś było, i w ogóle to niezgodne z Bożą wolą”

Ja znam taką sytuację. Opisywałem ją w wątku o "grzesznym" tańcowaniu ;)


Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 22 gru 2010, 11:15

@Norbi - czytałam ;-) Świetnie, że ta dziewczyna się nawróciła, ale to może łatwiej, kiedy mężczyzna ewangelizuje - chyba w drugą stronę działa gorzej...


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 gru 2010, 11:17

Aniu, na forum z tego co mnie pamięć nie myli znajdziesz przynajmniej dwa przykłady takiej "złej kolejności" (i to właśnie strona kobieca była wierząca!) -- tyle, że okazała się jak najbardziej dobra (więc Chwała Panu :) z nawróconych grzeszników całe Niebo się raduje wbrew osobom w naszych zborach ;))
A taniec to nie grzech, Bóg po to dał człowiekowi ręce aby zmywał naczynia, a nogi aby tańczył :P

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 22 gru 2010, 11:31

Ania pisze:Wszelkie przejawy sympatii ze strony innych zainteresowanych raczej zbywam, bo to przecież „ludzie ze świata i niewierzący”

Przecież nie będziesz od razu za mąż wychodzić z każdym którego poznasz.
Wśród tych ludzi o których mówisz też są wybrani.
Nie masz chyba listy z punktami jaki ma być ten ktoś i nie odhaczasz przy każdym poznanym chłopaku, a gdy spełnia większość oczekiwań nabierasz przekonania "borę cię za męża"
Ania pisze: a zresztą nawet gdybym teraz chciała się z kimś zapoznać i świadczyć mu od samego początku, to każdy kogo znam, powie mi, że „to nie ta kolejność, że nie zna takiej sytuacji, żeby ktoś się w ten sposób nawrócił i żeby z tego coś było, i w ogóle to niezgodne z Bożą wolą”

a od kiedy to Twoim życiem ma kierować to że każdy kogo znasz nie zna takiej sytuacji?
co jest nie zgodne z wolą Bożą? świadczenie komuś o Jezusie ?
jeju, no tak zapomniałam poganie są tak nieczyści że od ich samego towarzystwa się możemy pobrudzić.
Ania pisze:poznałam ostatnio przez Internet kogoś z mojego miasta i na wstępie zaczęłam z nim poruszać po trochu temat Boga, ale zastanawiam się od samego początku, czy to ma sens

Ma! Jeden człowiek więcej usłyszy Ewangelie! Nawet jeśli nic z tego dla Ciebie czy dla Was nie wyjdzie, może on pozna naszego Pana.
Ania pisze: i tak kiedy zaproponuję mu niedzielne nabożeństwo, to się pewnie zmyje

no, na pewno. ;) Skąd wiesz?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 22 gru 2010, 11:41

no, na pewno. ;) Skąd wiesz?
Wiedzieć, to nie wiem na 100%, więc pewnie zaproponuję ;-) ale ogólnie wiadomo, jak ludzie pojmują temat: protestanci=sekta, albo przynajmniej jakieś dziwactwo :looka:


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 gru 2010, 11:41

Ania pisze:@Norbi - czytałam ;-) Świetnie, że ta dziewczyna się nawróciła, ale to może łatwiej, kiedy mężczyzna ewangelizuje - chyba w drugą stronę działa gorzej...


Mężczyźnie łatwiej ewangelizować? Czy ja wiem... Myślę, że to jak potrafimy głosić Słowo w ogóle nie zależy od płci :)
I pamiętaj, że to absolutnie nie człowiek nawraca drugiego człowieka.
My możemy zasiać Słowo i na tym kończy się nasz "udział".
Cała reszta zależy i należy do Boga.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 22 gru 2010, 11:48

Wiedzieć, to nie wiem na 100%, więc pewnie zaproponuję ;-) ale ogólnie wiadomo, jak ludzie pojmują temat: protestanci=sekta, albo przynajmniej jakieś dziwactwo :looka:


Bo Chrześcijaństwo to dziwactwo na tym świecie :P
A niech sobie mają za sekte i takie tam, co z tego?
Pamiętasz jakie podejście miał Paweł do Kościoła?
Skoro Bóg prześladowcy otworzył oczy to czemu wystraszonym krytykantom by nie miał?
A z resztą skąd Ty wiesz znowu że ten ktoś tak myśli jak większość.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 gru 2010, 14:13

Ania pisze: Czuję, że pozostanie mi skończyć studia i skupić się na karierze zawodowej


Aniu, szukaj najpierw Królestwa Bożego, a WSZYSTKO INNE będzie ci dodane. Czy wierzysz w te słowa? Czy wierzysz w Boże obietnice? Jeżeli jest Ci dane mieć męża, będziesz go miała, bo Pan Ci go da. Jeżeli nie jest Ci dane, to On sprawi, że będziesz miała pokój w sercu i nie będziesz się trzepotać jak uwieziony ptak. Zrzuć wszystko na Jezusa. Bądź wolna :D Pomodlę się w Twojej intencji. Pozdrawiam


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 22 gru 2010, 22:36

nie będziesz się trzepotać jak uwieziony ptak
Dobre skojarzenie Małgorzato - czasem tak właśnie siebie widzę.
Wiadomo, że bycie z kimś, to nie same "achy i ochy" jak w romantycznych filmach, jednak "Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam " jak to mądrze Pan Bóg powiedział.
Dziękuję Iv za udostępnienie Twojego wątku :-> Mam nadzieję, że niedługo się spotkasz ze swoim narzeczonym :serce:
Dziękuję za modlitwy.


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 22 gru 2010, 22:51

Ania pisze:Mam nadzieję, że niedługo się spotkasz ze swoim narzeczonym :serce:


w lutym... może...

uczmy się cierpliwości :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 22 gru 2010, 22:57

Szybko zleci - zobaczysz. Zresztą, jak się tak czeka, to bardziej się później docenia obecność tej drugiej osoby, niż gdy się ją ma na co dzień aż do znudzenia ;-)


"Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga" Ew. Łuk. 18, 27
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 19 sty 2011, 06:02

Jejuuu... wiecie jak bardzo Niesamowity, Nieprzewidywalny i Miłościwy jest nasz Pan ?!

Osobiście wyjść z podziwu nie mogę, aż chce się wykrzyczeć.

Jakoż T nie przyleciał, rozchorował się i urlop spędził w łóżku chory, postanowiliśmy że do niego przylecę chociaż na tydzień (na tyle wolnego mogłam sobie pozwolić), no i przyleciałam. Znaleźliśmy fajną wspólnotę chrześcijan, w której T się zadomowił (co mi szczególnie sprawiło radość :D ).

Więc tak sobie pomyśleliśmy, że może to właśnie jest odpowiedz na nasze modlitwy, że to ja miałam przylecieć byśmy do tego "zboru" się wybrali.
Szkoda tylko że T nie miał okazji zobaczyć się z rodziną etc., w końcu tak rzadko w Polsce jest. Ale mimo to byliśmy niezmiernie szczęśliwi i dziękowaliśmy Bogu za takie rozwiązanie (najwidoczniej tak Bóg chciał - myśleliśmy).

Aż tu wczoraj dzwonek do drzwi wyrwał mnie ze snu wieczorem, wyglądam przez wizjer, patrze i myślę sobie "ja się chyba jeszcze nie obudziłam". Przed drzwiami stoi T. :-D
Szef sam pozwolił mu lecieć do Polski na kilka dni, dowiedziawszy się że wtedy mu się nie udało dolecieć.

Sami w życiu byśmy tego tak dobrze nie zorganizowali. Bóg zamiast dać mi go na kilka dni w święta, sprawił że ja poleciałam tam i zrobiliśmy co mieliśmy zrobić, potem on przyleciał tutaj.

Wielkie dzięki, Niesamowitemu, Niepojętemu w Swej Mądrości i Miłości Bogu.
Panie, dziękuję, dziękuję, dziękuję !!! :D


i wam dziękuję Siostry i Bracia za modlitwy na które nasz Pan wspomniał. :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 19 sty 2011, 06:08

:hurra:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 sty 2011, 15:17

Zaraz mi Norbi zwróci uwagę, ze podaję niebiblijny atrybut Boga, ale co mi tam...nie boję się Norbiego, bo Pan jest ze mną Obrazek

Powiem zatem: Pan jest zaskakujący w działaniu! :-P


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 sty 2011, 15:29

Małgorzata pisze:Powiem zatem: Pan jest zaskakujący w działaniu! :-P


Nietuzinkowy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości